2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Žhavé novinky týkající se sezóny 21 / 22
Odpovědět
Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od DzEjDy »

Nevím, v tomhle se jich zastávat nechci, ale ani je odsuzovat. V srovnání s UD nevidím problém, ten ruší celý série a s dodržováním termínů byl na štíru ještě i před covidem. Dokážu si představit, že v dnešní době co platí a je domluveno v jeden den, druhý už nemusí. Z jakýchkoliv důvodů. Úplně to nasledovaný nemám, takže nevím jaký zpoždění nabíraly třeba fotbalové série, jestli to bylo v řádů dnů, týdnů nebo měsíců. V tom videu se to ale snažili vysvětlit, že jsou určitý věci, který oni ovlivnit nedokážou nebo jsou fixně daný. Investice do baličky je třeba ale pro mě důkaz, že pro urychlení něco dělají.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Promiň, ale nebudu malý závod srovnávat s obrovskou korporací. To je jako srovnávat školní noviny s denním národním tiskem. V tomhle pohledu se budeme hodně rozcházet.

U třetího produktu Fortuny v řadě to už opravdu neberu. Aby první série druhého ročníku vyšla těsně před Vánoci? Tady ovšem nevím, na jak dlouho měli koupenou licenci. Jestli měli zkušebně na rok? Nebo dva, tři? Kdyby na rok, dokázal bych to pochopit, kdyby na dva a více, pochopit to nedokážu.

Ale teď příklad, pokud mám smlouvu na vydávání sérií na tři roky, už teď si vyjednám dodávky na tři roky dopředu a hlavně, už teď si nakoupím materiál na příští rok, protože pokud nejsem hloupej, tak vidím, že s materiály se aktuálně běžně kšeftuje. Ve stavebnictví ti ani nestačí, že to máš zamluvené, ideální je to hned zaplatit a v momentě, kdy to vyrobí, si to nechat doručit. Protože se stává, že věci, které si zamluvíš, tak dodavatel prodá dráž a jen ti pak napíše "sorry, měli jsme objednávku na větší odběr a odběratel zaplatili okamžitě". Je to poděl, ale bohužel. Kdo dá dneska peníze na dřevo, ten jede.

A zase, na jednu stranu výmluvy na materiály a aktuální situaci, na druhou stranu poděl na české prodejce, kterým u druhé série slíbili určitý počet produktů na přeprodej a pak jim to zkrouhli na třetinu, kdy jim beze všeho jen odeslali fakturu na snížený počet a prodejci se s údivem ptali, kde je chyba, že tohle není počet, který si objednali. SportZoo si to pak vesele distribuovalo samo přes svůj web. To by bylo naprosto v pořádku a nejlepší možné řešení, kdyby už dopředu něco někde neslíbil. Ten trh je tady malý, prodejců není zase tolik a v momentě, kdy začnu dělat tyhle poděly, tak ty lidi proti sobě poštvu. Ty musíš dělat byznys tak, abys se všemi vycházel, ať toho člověka máš rád nebo nemáš rád, ať už si o něm myslíš dobré nebo špatné. Ty si potřebuješ vybudovat síť lidí, kontaktů, protože i díky spoustě těch prodejců, se pak můžeš dostat do jednotlivých klubů v jejich regionu, k lepší spolupráci a lepšímu jednání, když budeš třeba chtít podpisy, dresy, jiné hrané věci.

Věřím, že ty produkty budou mít zase úspěch, sám se na ně těším a něco si koupím a SportZoo tak podpořím. Takže se na to snažím dívat i pozitivně, kvituju řadu věcí spojených s checklistem a jeho tvorbou a jeho transparentností. To je skvělý. Ale s ohledem na to, jakým způsobem převzali licenci na českou extraligu, od nich očekávám podstatně víc, než co zatím dělali u fotbalu. Zvlášť když mají letité zkušenosti ze Slovenska. A to s tím vědomím, že vím, že s hokejem to budou mít mnohem těžší, protože české hokejové struktury jsou v mnohém prohnilé a marketing a sebeprezentace řadě klubů stále nic moc neříká.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od DzEjDy »

V podstatě sis na to Bianco ale odpověděl sám. Je společnost SportZoo natolik velká, aby si mohla dovolit držet kapitál v zásobách na několik měsíců/let dopředu? Potřebuješ na to pak i vhodný skladovací prostory, což jsou taky další peníze a upřímně, budeš akceptovat že díky tomu může být výsledný produkt zase o něco dražší? Sami přiznávají, že pořád ještě zkoušejí a testují různý technologie, materiály a povrchový úpravy, takže v případě nákupu velkých zásob špatného materiálu by to mohlo být pro takovou firmu i likvidační. Ale nevím, tohle už je debata hodně mimo kartičky samotný a hlavně do toho ani jeden z nás tak detailně nevidíme, spíš jenom spekulujeme...
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Samozřejmě, na konci dne to je vždy jen otázka peněz. Já k tomu záměrně neustále směřuju z toho důvodu, kolik jsem slyšel, že za licenci dali. Protože pokud si spojím ty útržky dohromady, tak utrácí na nesprávných místech a zároveň šetří na nesprávných místech. A pak to jde jedno s druhým a je jasné, že jim jejich time management hoří u zadku. Ale zatím mám jen pocit, že první dojem, který udělali na BPA, neodpovídá skutečnosti a výsledkům. Jinými slovy, přikrášlím si životopis a když dojde na věc, budu to teprve řešit. :D
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Tie
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4831
Registrován: úte 10. kvě 2011 21:44:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Tie »

Bianco, že ty na ně máš pifku? :D

Ne, cením, že si konstruktivně popsal, kde jsou zatím slabiny SportZoo, a pak tleskám té tou poslední větě. Podle mě si to vystihl dokonale.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od pavelbart »

Problémy ve výrobě se nemohou vyhnout nikomu. Čína omezila vývoz všeho a něco úplně pozastavila na nějaký čas a tedy se to zákonitě musí projevit. Protože na nich byl (a asi pořád je) závislý celý svět...
Mně osobně vůbec neoslovila ta řadovka. Nejde hodnotit jeden náhled, ale připomnělo mi to začátky extraligy před 10, 15 lety:-). Zapadá to do jejich designu, skoro jsem měl na první pohled dojem, že to je stejné jako Fortuna.
Nicméně, inserty, memorabilia a podpisy mají většinou pěkné a tam asi bude samozřejmě možnost ten první dojem zcela pozměnit. Zpoždění - to se dalo čekat, myslím, že asi nečekali, že fotbal a hokej fungují u nás dost odlišně.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Martas
Opora
Opora
Příspěvky: 290
Registrován: čtv 27. lis 2014 11:12:54
Bydliště: Ostrava

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Martas »

Jsem napnutý jak guma u tepláků a furt nic. *cry-a*

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Začátek března ;)

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 752
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od elektrikar »

Martas píše:
čtv 30. pro 2021 14:52:03
Jsem napnutý jak guma u tepláků a furt nic. *cry-a*
já spíš když vidím co co za šotky mají ve fortuna lize, tak jsem spíš na trní
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od SugarRay »

Tak to je bída , těšil jsem že to vyjde dřív , ale když to bude stát za to tak mi to vadit nebude . Jenom nevim jestli to maj v plánu vydat ve dvou sériích , tak ta druhá by musela vyjít někdy v září , říjnu ? když už pojede nová sezona . Nebo možná to stihnou během prázdnin , uvidíme .
Obrázek

spalekmichal
Opora
Opora
Příspěvky: 200
Registrován: úte 22. pro 2015 12:21:13

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od spalekmichal »

Co se dá dělat, moc se jim asi nechce, nezbývá než se obrnit trpělivostí.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Veteran fans hcs »

*lgh* *lgh* *lgh*

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od SugarRay »

Já jim věřim , do konce dubna vyleze ta první sérka :angel:
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Veteran fans hcs píše:
úte 04. led 2022 20:09:04
*lgh* *lgh* *lgh*
*gp*
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Že na BPA pracuje podobná banda hlupáků jako na svazu, to jsme věděli. Ale že si nechají s prominutím kálet na hlavu z východu, to je hodně na pováženou. Nejenže nejsou schopní pořádné mediální kampaně a prodání značky extraligového hokeje ve větší míře, nevytěží z ní maximum a co se týče návratu Davida Krejčího, tak neudělili zhola nic, tak ještě dopouští, aby si SportZoo se sběrateli vytíralo zadnici.

Je to ostuda. I České dráhy jezdí ve srovnání se SportZoo a jejich produkcí včas. Hlava BPA, paní Obermajerová, si doufám prosadila termíny a pokud nebyly dodrženy, tak spolu se sankcemi pro výrobce, jinak je ještě větší mediální amatérkou, než jak se dosud skrze BPA prezentovala.

Kdyby pan Hrbek nevydal karty tradičně do konce listopadu, hnali by ho v prosinci všichni vidlemi napřed, lynčovali ho všude kde by se dalo, slovně by do něho kopali a rozčilovali se, jaké to tu máme poměry. U SportZoo už všichni s ohledem na jejich (ne)dodržování termínů u Fortuna ligy a neustálé výmluvy s prodlením počítají a berou to jako "normu". To je zatraceně špatná norma. Jen to, že zaplatíš přes mega na právech, ti nedává právo s lidmi vyjebávat.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od pavelbart »

Máš Bianco samozřejmě pravdu, ale čím větší jsi, tím větší problémy máš, díky výpadkům zboží... Bohužel taková je realita. Jestli něco mohli udělat lépe, vědí jen oni (obstarat si papír do zásoby apod). Ale po bitvě už je to jedno. Já si pamatuju loňský leden, kdy se u našich dodavatelů zdražilo tak rychle a hodně, že se na to nedalo vůbec reagovat. Kdybych to věděl, nakoupili bychom kamion a doteď bychom z toho žili. Ale nevěděli jsme to...
Myslím, že u nich bude něco podobného. Zásoby materiálů v ř**i a na vše se čeká dlouho. Neobhajuji je, jen si nemyslím, že má někdo (kdokoliv) zájem na tom, aby nevydal něco, co má naplánováno a tím se připravil o zisk a ještě naštval všechny zákazníky. Prostě chci říci, že ty důvody musí být velmi vážné, když to postihlo i takovou firmu, jako je UD. Co se ukázalo dosyta během posledních dvou let, že dodavatleská závislost na Čínu je velmi nebezpečná a v jistých segmentech může ochromit celý svět. Zajímavé je, že se o tom mluvilo cca 5, 10 let a stejně se nikdy nic nezměnilo - ale i proto mám pochopení. Nikdo to nebyl schopen vyrobit ani za půlku toho, co Čína...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Pavle, ale tak vidíš, že ti nepřichází dodávky. A když vidíš, že to do toho a toho data nestihneš, tak dáváš vědět odběratelům.

Pokud převezmeš něco tak velkého, tak musíš od prvního dne být transparentní. Mít plán a říct, ano, série vyjde například do 15.12. A když vidím, že ty dodávky nejsou, tak se omluvím a otevřeně řeknu, kde je problém, proč se děje zpoždění a co to komplikuje. Lidi nejsou idioti, aby tohle nepochopili. Nebudou ti nadávat, když jim budeš věci vysvětlovat. Ale v momentě, když na samém začátku slíbíš transparentní komunikaci, ale lidem neřekneš ani přibližně, kdy série vyjde, tak můžeš čekat hromadu dotazů. A ty dotazy se opakují a pan Mrva už pak reaguje na Facebooku podrážděně a může si za to sám. Vedle toho přicházíš s představením po jednom insertu jednou za 3 týdny a natahuješ to? Tak to jsi normální vocas, nic jiného. Tohle nemá s profesionálním přístupem zhola nic společného. Zatím jen to jen naleštěná bída.

Dneska to fakt už není o tom, že všechnu energii dáváš jen do produktu a myslíš si, že ho lidé ocení. Dneska je to první řadě o kontaktu se zákazníkem, o servisu, který děláš kolem produktu. Doplňkové služby a servis v podstatě tvoří jméno společnosti a jeho obraz na veřejnosti, s čímž souvisí komunikace. To ale sám moc dobře víš a taky je to to, co na HOKEJ-KARTY oceňuju a proč se opakovaně do shopu vracím, protože za mě máte nejlepší komunikaci se zákazníkem, ať už napíšu přímo na shop nebo tobě s nějakým dotazem do zpráv. Snažíš se svůj brand ze všech stran opečovávat, protože dobré jméno značky je důležitý. A SportZoo mělo dost času, aby se to naučilo, nehledě na to, že to zlepšení oproti panu Hrbkovi slibovali. Za mě zlepšili vizuál komunikace, ale její kvalita a obsah rozhodně lepší nejsou. Je jedno, na jakém jsi trhu a že do hokeje v Česku vstupují, protože ty základní principy jsou naprosto totožné, ať vstupuješ kamkoliv.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od pavelbart »

Nezapomeň na mou první větu - máš ve všem pravdu:-).
Snažil jsem se vnést ten pohled z druhé strany, byť teda s výrobou zkušenosti nemám.
Jak komunikují se zákazníky, popravdě moc nevím. Myslím se sběrateli. To nedokáži posoudit.
A samozřejmě, ta komunikace, kterou tu zmiňuješ, je důležitá (mimochodem, nevím proč, ale při tvém textu jsem si vybavili naši politickou scénu:-)))).
Vždy jsem tvrdil zaměstnanců, že komunikace je to nejdůležitější a jasně se to ukáže, když někomu zapomeneme odepsat. Což se samozřejmě občas stane, to množství dotazů, emailů, telefonátů je v posledním roce extrémní.
Osobně tady vidím velké selhání BPA... ale to už si okomentoval tak, že není potřeba nic dodávat.
Pravda je jedna, ať jsou důvody prodlení jakékoliv.
Vstupují na trh, který se díky OFS v poslední době dost vylepšil a jdou tam jako někdo, kdo v podstatě bojuje o to, aby lidi co nejrychleji zapomněli, že jsou noví. A uvedou se tak, že první série má obrovské zpoždění. Měli by udělat první poslední, aby tomu tak nebylo, i kdyby na té sérii měli 500 tisíc prodělat... získali by totiž něco, co už nemohou - dobré jméno u zákazníků. A měli by šanci sběratele získat´na svou stranu, což prostě nyní bude výrazně těžší a víte jak to je - lidi pak budou hledat mouchy i tam, kde nebudou...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od Bianconero »

Když to po sobě teď čtu znovu, tak s tou politickou scénou máš pravdu, vůbec mi to na první dobou nedošlo. Vtipný (možná smutný?) jak jsou si některé věci dost podobné. :)

Ten závěr podepisuju do posledního. :thumbup:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SportZoo TELH (ČR)

Příspěvek od DzEjDy »

Btw. bylo vůbec někdy udáno nějaký přesný datum kdy měly karty vyjít? Na žádný si nevzpomínám, v jednom z těch videí bylo řečeno tuším něco o začátku roku 2022? Máme 12. ledna, takže zbytečná panika? Chápu netrpělivost sběratelů, protože jsou zvyklí na úplně jiné termíny, ale nerozumím tomu, a to není žádná obhajoba SportZoo, proč by to měli dělat stejně jako do loňska ofs? Ať už termínově, obsahově, kvalitativně,... Když dva dělají totéž, není to totéž, nebo tak nějak se to říká... Přiznám se, že to úplně přesně a každodenně nesleduji, posledních pár sezon mě extraligové karty zajímají míň a míň. Ale představa, že by mělo být něco od začátku od první vydané karty zcela perfektní, mně přijde trošičku naivní. Já jim klidně nechám dva, tři roky, aby si to mohlo všechno sednout. Pak už pro ně mít omlouvu pro určitý věci nebudu, ale teď je mně to opravdu jedno jestli to vyjde o měsíc dřív nebo později... Ale znovu píšu, že je dost možné, že tento můj názor je hodně ovlivněn tím, že zájem o české karty u mě hodně upadnul. Ty důvody jsou různorodý, ale to asi není předmětem tohoto tématu a diskuze.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2021 / 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů