2boxy + niečo naviac

Boxy otevřené sběrateli v měsíci říjnu 2023.
Odpovědět
Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

2boxy + niečo naviac

Příspěvek od parom »

Hneď na začiatku upozorňujem, že tento príspevok nebude iba o fotkách kariet z boxu ale bude aj na trošku dlhšie čítanie, predsalen nuda v práci robí svoje...

Aj keď máme skoro koniec roku 2023 stále nám tu vychádzajú série, ktoré sú z predošlých sezón a zopár ich ešte samozrejme ešte príde.
Čakanie na Series2 s Bedardom je dlhé a popri tom ako UD chrlí jednu sériu za druhou som si povedal, že si dovtedy tiež niečo z toho otvorím...
Od poslednej Series2 s predošlou jednotkou draftu už uplynulo niekolko mesiacov a odvtedy nám UD naservírovalo hned niekoľko zaujímavých možností ako použiť/vyhodiť/investovať svoje prašule :D

Teraz to bude už asi tak pol roka odkedy vyšly posledné SP Authentic. Séria, ktorá má naozaj pekné podpisovky, možnosť rovnako pekných auto patch kariet a možnosť získať na nich tie najlepšie mená. Pre mňa osobne ale nemali zrovna pekné radovky ani inserty a tak by som kupoval celý box
len kvôli podpisovke a prípadnej druhej podpisovke/autopatch karte. Myslím, že na eshope hokej-karty cenovka za podpisovku FWA Swaymana nemala
velký rozdiel oproti cene celého boxu, pričom sa malo jednať snáď aj o case hit. Túto sériu som teda úplne vynechal.

Z náhladov kariet sérii ako Stature/Ultimate/Premier som si povedal, že by som vzal z každého niečo ale keď vyšiel
checklist... radšej som počkal na box breaky na YT a rozhodnem sa potom... a je možné, že som urobil dobre... karty naozaj krásne - hlavne Staturky asi ako vždy, videl som ale viaceré case breaky kde aj ten hlavný case hit znamenal "no name rookie super kartu" a u takých nových Premier častokrát aj case hit chýbal a čo ma najviac prekvapilo - karta Premier Mega Patch sa u niektorých case ani vôbec nevyskytovala...a aby už aj na Ultimate boli podpisovky na nálepkách??? Spomínať kúzelnícke vystúpenie UD so sériou Stature, kde ak chcem získať nejakú lepšiu kartu Caufielda musím nájsť nejakú kartu Suzukiho a poprosiť UD aby mi potom kartu doposlalo zvlásť a to či je ten autopatch game worn/player worna/manufactured asi tiež nemusím...... takže som mal aspoň o dôvod viac niečo pošetriť.

Najnovšie OPC Platinum z minulej sezóny s celosériovo chybným orezom kariet, ktorý je úplne mimo - ďakujem neprosím...aj keď nájsť
Caufielda na Seismic Gold paralelke, ktorá by mala presné centrovanie karty, to už je lepšia investícia ako do zlata.
Nové SPx - Za mňa vyzerajú v náhladoch naozaj velmi dobre a na videách na YT karty vyzerali ešte lepšie ale plnenie boxov je také skvelé, že
ak si nekúpim celý case alebo sa nezapojím do group breaku...znovu sa oplatí viac kúpiť si jednotlivé karty ako si otvoriť vlastný box.
Také Metal Universe 22/23 ... dizajn radoviek je škoda slov. Viaceré inserty ( až na Aspects a The House karty ) vyzerali aspoň dobre ale kupovať si
box kvôli jednej karte z balíčku? Znovu je rozumnejšie si kúpiť jednotlivú kartu než si otvoriť box sám. Síce sa tak pripravím o možnosť získať
nejakú tú PMG gold 1/1 ale určite by sa práve v tom mojom potencionálnom boxe nejaká nachádzala však? ( Aj keď nie je to tak dávno, kedy som
si kúpil 2 balíčky Metal Universe 21/22 - moje prvé Metal Universe karty - a hneď v prvom balíčku PMG karta naozaj bola :D )
Pár dní dozadu vyšli taktiež Allure, ktoré tak trochu pôsobia ako konkurenčný produkt k OPC Platinum. Checklist ma ale celkom prekvapil. Neviem, či som našiel ten správny alebo sa jednalo o nejakú chybu ale naozaj má jednotka minuloročného draftu iba jedinú kartu v celej sérii?
...Takže asi nič...

Čoskoro výjde nová Series 1 s velkými zmenami a s radovkami, ktoré pôsobia že sa bude načo tešiť.
Keďže som bol už ale trochu nedočkavý a tých pár kariet, ktoré by som podla checklistu chcel si zoženiem aj bez nutnosti kupovať celý box...Možno neskôr skúsim pár balíčkov ale teraz som chcel skôr niečo, čo bude naozaj stáť za to. Z predošlej UD Serie 2 s prvou Slovenskou jednotkou draftu by som mal z boxu asi 99% duplikátov a znovu už by bolo rozumnejšie zohnať jednotlivé karty, ktoré mi chýbajú iným spôsobom ako hladaním v boxoch/balíčkoch.

Aj keď to možno príde niekomu zvláštne, tak po mojom "malom" prezeraní checklistov/YT breakov/náhladov kariet a ignorovaní,
že existuje nejaká séria The CUP mne osobne vyšlo, že najlepší spôsob ako si kartami urobiť radosť a pritom neminúť cez 10k - bude úplne obyčajná séria 22/23 O-Pee-Chee a ktomu nejaké Metal Universe 21/22, ktoré majú asi tie najkrajšie radovky aké asi UD kedy vyrobilo ( inserty síce u mňa až na Neon Icon a PMG nula bodov ale ktovie, možno sa niečo z toho znovu zadarí...ha ha ha to určite....sýýýýr alebo brnkátko to bude).

A prečo práve O-Pee-Chee? Po MVP najlacnejšia séria vôbec ak som dobre pozeral? Radovky, na ktorých neboli schopný dať častokrát ani len aktuálnu fotografiu hráča kde máme možnosť vidieť napríklad takého Phila Kessela v drese Coyotes ale na karte s logom Vegas?
Asi hlavnými dôvodmi u mňa bolo, že v jednej krabici asi za 18 stoviek je 18 balíčkov po 10 kariet,
z ktorých majú byť 3 inserty - pričom jeden z nich je OPC retro karta, ktorých dizajn je za mňa naozaj podarený+insert Rookie(lacinejšia verzia YG-pritom ale s rovnakou fotkou) alebo All Star karta + nejaký ten tretí insert/paralelka/retro karta
aaaa radovky. Mať duplikát v boxe so 180 kartami s checklistom so 600 menným zoznamom by mala byť teda asi rovnaká šanca, ako v iných sériach dostať case hit.
Samozrejme asi nikomu nič nové nepíšem. OPC séria tu predsa nie je prvý rok. A samozrejme jeden box OPC 22/23 už za sebou mám a musím povedať, že u mňa zanechali karty naozaj dobrý dojem.
Aj keď sa jedná o karty s balíčkom za stovku je možné nájsť karty až do limitu 1/1. Medzi inserty patria aj karty z dreva, Printing plate, 3D karty, OPC Platinum Preview karty a dokonca sa dá nájsť aj nejaký ten patch ( manufactured samozrejme ).
Každý box obsahuje 3 limitované karty a 7 ďalších paralel kariet ( miesto okrajov bielej farby je 6 modrých a 1 červená ).
Zaujímavé je ale sledovať ceny týchto kariet po internete.
Červená rookie paralelka Slafkovského je na eBay za 40USD! Cena celého boxu je pritom v dolároch tak za 60USD? Modrá paralelka Beniersa je na eBayi tiež za cca 40USD. A to sú karty bez limitu.
Taká black retro rookie W.Johnstona v limite /100 je za cca 100USD. Samozrejme eBay a naše ceny sú niekde inde ale tých kariet, ktoré za to stoja a majú možnosť mať hodnotu boxu alebo dokonca aj väčšiu je na zozname viac. Nie je vela sérii, ktoré ponúkajú takúto možnosť a ich cena je pritom niekde úplne inde.


Tu je teda výsledok môjho výberu:

Obrázek

Keďže OPC box ponúka až 3 limitky a 18 balíčkov, znamená to že pri kúpe tretiny boxu by sa mala dať nájsť aspoň jedna limitovaná karta. Skúsil som teda šťastie rovno siedmymi a uvidíme, či sa zadarilo...
Boxy a balíčky, ktoré som rozbaloval pridám spoločne iba do tohto príspevku až teda na balíček UD Serie 2, ktorá má síce naozaj pekné radovky ale obsah daného balíčku stál presne za tolko kolko reálne bol - 1 koruna.





Obsah prvých dvoch balíčkov 22/23 OPC, ktoré neboli priamo z boxu:

Obrázek
V jednom balíčku bol Daws a v druhom Bobrovsky - v každom balíčku nejaký brankár naozaj potešil, all star karty nič moc a potom prišli tie pravé inserty - retro karta, black retro v limite 100 - 1 na box, retro rookie - najviac som videl 2 na box a blue rookie paralelka - 1 na box.
a to všetko z 2 balíčkov....Mená by som si samozrejme prial iné ale povedal by som, že sa naozaj zadarilo...
Keďže dohromady balíčky s boxami obsahovali asi 400 kariet pridávať fotky všetkých určite nebudem...

Balíček číslo 3 ukrýval celkom pestré české zastúpenie:

Obrázek


Štvrtý balíček priniesol ďalšiu limitovanú kartu. Neviem prečo dali v UD práve ružový okraj ale je to karta v limite /75 a ešte k tomu brankárskej jednotky Canucks.
Ostatné karty sa už tolko v balíčku nezadarili, aj keď 2 dobré radovky sa našli...
Obrázek


V piatom balíčku sa našla dokonca hracia karta Jarryho, ktorá vyzerá naozaj dobre:
Obrázek


Predposledný balíček ukrýval znovu niečo špeciálne. Podarilo sa mi ho otvoriť zo zadnej strany kde ako prvá vec, ktorú som uvidel bol portrét zadnej strany karty Marchanda.
A na tento balíček som sa šiel tváriť úplne rovnako.......
.
.
.
.
.
Našťastie ale zbytočne - Okrem toho, že obsahoval retro kartu Zadiny, obsahoval aj rookie foil kartu /350 Boldyho....
Obrázek

Posledný z OPC balíčkov mimo box, bol asi najslabší - pritom ale obsahoval kartu, ktorá je 1 na box - škoda len tých mien.

Obrázek

Pôvodne som zamýšlal, že si budem rozbalovať 1 balíček denne, ale s mojou zvedavosťou to dopadlo tak, že za 4 dni bolo hotovo...

Na obmenu tu je obsah Metal Universe....
Obrázek
Obrázek

Naozaj prekrásne radovky. Škoda len, že insert Premium Prospects už tak nepôsobí aj keď Caufield na Planet Metal to celkom vyvážil. Síce žiadne PMG ani Neon Icon ale ani nejaký nezmysel...
Určite nejaký balíček ešte vyskúšam...
Tolko bolo predjedlo a teraz ideme na hlavný chod. Snáď obsah celého boxu bude lepší než 7 samostatných balíčkov...

Tu je teda prvý balíček prvého boxu:
.
.
.
.
.
.
.
Znovu české zastúpenie tentokrát na base kartách spolu s Marnerom, retro insert s Panarinom, solídna rookie karta a naozaj pekná pokerová/žolíková karta Jarryho...nevidel som ju už niekde?
Pamätá sa niekto na to o akej šance som to písal ku duplikátom?
Obrázek
OPC Playing Cards sú 4 na box. Dohromady ich je 54 aj so žolíkmi. A ja mám duplikát...
Uvidíme, čo bude ďalej...



Asi najlepší brankár v lige, jedna rookie a blue iron man spolu s retro rookie Xhekaja a to všetko v jednom balíčku...
Obrázek


Neviem prečo ale tento balíček mi prišiel úplne rovnaký ako všetky ostatné a predsa jeho obsah bol iný. V každom balíčku majú byť 3 inserty.
Tu sa však nachádzali 4:
Obrázek



Balíček v poradí štvrtý z boxu ukrýval limitovanú kartu Ekholma:
Obrázek


Ten piaty aj keď nemal limitovanú kartu zaujal rozhodne viac. Ďalší Jarry! K tomu Smith, Eichel, Pavelski a Gaudreau na Calgary/Columbus hracej karte.
Škoda len, že hracích kariet je v boxe tak málo. Vyzbierať komplet by dalo naozaj zabrať...
Obrázek


Ďalší brankár na radovke, pekná retro karta a hneď dva krát Troy Terry + Jednotka draftu a insert OPC Premier:
Obrázek


Ak by som mal zatial ohodnotit obsah boxu povedal by som, že by malo to najlepšie ešte len prísť. Tento balíček ma necháva taktiež stále čakať.
Insert Backstroma a radovky Crosbyho s Josim sú to naj z aktuálneho balíčku:
Obrázek
A tu je malý detail na radovku Sutera. Žeby trochu zahaprovala tlačiareň alebo mám nejakú novú paralelku???:
Obrázek

Ďalší balíček ukrýval druhú a teda poslednú retro rookie v tomto boxe spolu s rookie Kuzmenkom a k tomu ďalšia paralelka Ekholma a radovku Mercera ako jedinou, ktorá z balíčku stála za zmienku.
Obrázek


A tu prosím pekne v jednom balíčku až štyria brankári, k tomu kapitán posledných víťazov SC, retro karta Oilers o ktorej som dúfal, že bude McDavid/Draisaitl ale tak ani Derek Ryan nie je úplne na zahodenie a k tomu Eberle na sedmičke...

Obrázek


A teraz......
.
.
.
.
.
Neuveríte, kto bol v ďalšom balíčku...
.
.
.
.
Tristan Jarry !!!
.
..
...
Tentokrát na radovke... a k nemu 3 jersey, rookie s Áčkom a JOSH NORRIS na black paralel retro...
.
Obrázek
Tento balíček v poradí už ani neviem ktorý mal samé skvelé mená, škoda že väčšinu na radovke...

Obrázek


Rovnako dobre si zrazu začal počínať aj ďalší balíček:
Obrázek
.
.
.
.
.
Z ďalšieho balíčku celkom potešil Pavelsky na retro a celkom sklamal Bobby Brink keďže som vedel, že ďalšia príležitosť na blue paralel rookie ma čaká až v ďalšom boxe, tak pre zmenu prišiel ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

J A R R Y !!!!!! ... tentokrát na AllStar...
.
.
.
Obrázek

Znovu prišlo malé sklamanie v podobe Chinakhova, zato ale s dobrými raadovkami a ďalšími insertami:
Obrázek

Nakoniec prišiel na rad balíček, ktorý obsahoval poslednú limitku z boxu a to konkrétne Rookie Hallandera a ktomu ďalší Ekholm, tentokrát na base karte...
Obrázek

Po nejakom tom balíčku potešil ďalší brankár a k nemu pár ďalších dobrých hráčov ( Burroughsa a Karlstroma nemyslím ):
Obrázek

Konečne solídny balíček. Terry na retro karte, brankári a nejaký strelci k tomu...
Obrázek

Nakoniec došlo na posledný balíček, u ktorého môžem povedať, že bol dobrým zakončením. Krásna retro karta Bobrovskeho, k tomu Kuemper na hracej karte, Lauko na rookie a ktomu ďalšie fajn radovky....
Obrázek



Z tohto boxu by som povedal, že mal dosť kariet, ktoré naozaj potešili, škoda len že na tých top kartách neboli práve tie správne mená.... Uvidíme, čo povie ďalší box....

eazyi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. říj 2021 17:12:53

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od eazyi »

Vdaka za fajn citanie, vacsina z toho co pises dava zmysel, takze je logicke, ze si si vybral otvarat prave toto. Ono pozerat sa na otvaranie krabic cez optiku co sa oplati nie je zrovna najstastnejsie, no zaroven treba zohladnit aj to. Hlavne je si to uzit a ked sa podari nieco extra chytit tak to je uz ceresnicka na torte :)
Tesim sa na druhu krabicu.
Zbieram Kirilla Kaprizova
Bývalý zberateľ basketbalistu Larryho Hughesa (ešte ostalo mnoho jeho aj iných basketbalových kariet, kto má záujem kontaktujte ma). Hokejový tradelist sa pomaličky bude rozrastať tiež :)
https://eazyi.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od parom »

Samozrejme som si OPC nevyberal kvôli tomu, že by som chcel na tých kartách zarobiť ale skôr kvôli tomu, že je šanca na dobré karty, ktoré aj dobre vyzerajú a povedal by som, že je aj viacero ludí čo ich zbiera, tak aj velká šanca na nejakú prípadnú výmenu. Vždy sa v každej sérii nájdu duplikáty poprípade karty hráčov, ktoré tak úplne nepotešia ale niekomu inému sa zídu do zbierky.
Samozrejme viaceré doterajšie karty ma potešili a to platilo aj o druhom boxe:

Hneď v prvom balíčku sa na retro karte ukrýval posledný víťaz Norrisovej trofeje ( už toho má na konte samozrejme viac ). Dať za sezónu 25 gólov a na 76 prihrať je skvelá vizitka pre akéhokolvek útočníka a nie to ešte pre obrancu.
Norrisova trofej sa každoročne udeluje najlepšiemu obrancovi. Erik Karlsson má vo svojej štatistike za danú sezónu v +/- až -26. Taký Adam Fox mal v danej sezóne celkovo 76 bodov a štatistika +/- bola v pluse 28. V hlasovaní skončil pritom druhý...
Dosť diskutabilná volba, ale... čo tam po tom...mám kartu víťaza Norrisovej trofeje predsa ! :D
Obrázek
A k tomu bolo v balíčku ďalších brankárov, Boldyho na base rookie a k tomu Reichela na Premier Rookie karte...

V ďalšom balíčku už to až taká sláva až na JACKA Eichela nebola, každopádne príhodná a pekná karta....
Obrázek

Ďalšie české zastúpenie a tentokrát už aj na insertoch...Retro Pastrňák ďalšia krásna karta a ktomu Brent Burns nahracej karte, Jiříček na rookie a pár dobrých radoviek naviac :
Obrázek

Náasledne prišla radovka všetkých radoviek...
.
.
.
.
.
.
a nebol to Tristan Jarry....
.
.
.
.
.
.
ale Connor McDavid... a k nemu blue paralelka Hintza s retro Girouxom
Obrázek


Na retro kartách sa zrazu začali objavovať samé lepšie mená.... Quinn Hughes.... a k nemu rookie Powera a Sandersona....a Phil Kessel...
Obrázek


Znovu prišiel balíček s McDavidom....ktorého meno som uvidel až teraz vo svojom celkovo treťom boxe OPC ...že by sa rovnako ako Jarry mal objaviť na nejakej lepšej karte????
Obrázek
K McDavidovi pribudlo do zbierky taktiež ďalších pár brankárov, Makar na AllStar,...


V ďalšom balíčku...ďalší brankáry, retro Dahlina, paralelka Kempeho, rookie Spenceho a radovka Makara.
Obrázek


Prvý krát v boxe sa objavila retro rookie karta a k tomu ďalšia karta hráča Montrealu, Slafkovského žial ale nie...je to ďalší obranca Kaiden Guhle, ku ktorému bola ďalšia modrá radovka ( a zase nie to správne meno )
Obrázek


Podla plnenia boxu má byť v každom nejaká jedna Premium Rare karta.... tá moja je zjavne kúsok z puzzle...Nezbiera to náhodou niekto?
Obrázek
Aspoň ale bola v balíčku retro karta Hilla, škoda len že v UD nenašli fotku z Vegas. K nemu samozrejme pár ďalších zaujímavých kariet...


Nakoniec prišlo na jeden z "hitov" boxu a to konkrétne red paralelka...Pavel Zacha...pre mňa znovu tesne vedla... a ďalší Marchand k tomu...
Obrázek


Znovu na mňa šla vykuknúť v balíčku retro karta Oilers a znovu to nebol McDavid/Draisaitl....za to karty brankárov potešili a paralelka Josiho tiež....( aj keď viem o pár menách ktoré by potešili samozrejme viac...)
Obrázek
Tipujem, že to nevidím iba ja ale cez celú kartu Josiho je čierna čiara, ktorá tam zjavne nemá byť. Myslíte, že by to v UD šlo vyreklamovať?
Obrázek


V tomto balíčku prišiel na rad Devon Toews, ktorého služby si v Colorade budú ceniť ďalších 7 rokov... a knemu samozrejme Vrána na modrej paralelke a Demko s Hughesom na base karte... a samozrejme občasný prezatiaľ "no name" rookie nesmie chýbať...
Obrázek


Po nejakej dobe sa podarila nájsť ďalšia hracia karta a našťastie sa nejednalo o ďalší duplikát...
Obrázek


Prišlo taktiež na OPC Retro Black v limite /100, znovu ale trošku tesne vedla s menom, taký Chára by potešil určite viac...samozrejme brankár v balíčku už sa stáva samozrejmosťou...
Obrázek


Tu máme Vejmelku a k nemu ďalší nový víťaz SC. Škoda len, že na blue paralelke je za Montreal ( Penguins??? ) Jeff Petry.
Obrázek


Nakoniec mi ostali 3 posledné balíčky.....A z tých 3 som si vybral ako prvý práve ten posledný...a znovu by bol tou najlepšou bodkou na záver....
.
.
.
.
.
Znovu nejaký ten bonus v balíčku a znovu na úkor obyčajnej radovky...celkovo teda 4 inserty v balíčku...
.
.
.
.
.
.
Jeremy Swayman na radovke, znovu na blue paralelke trošku iné meno ako by som si predstavoval, rovnaká situácia na retro aj rookie..... také niečo sa ale dá pri tak velkom checkliste čakať..
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek



McDavida na OPC Platinum Preview som ale nečakal aj keď indície v predchádzajúcich kartách v boxe niečomu lepšiemu nasvedčovali...
Je to naozaj krásna karta a je len velká škoda, že aktuálny termín vydania OPC Platinum je ktovie kedy....


Obrázek

Pri pohlade na zadnú stranu mám ale malú otázku a znovu smerom k UD....nechýba aj Vám niečo v tých štatistikách?

Obrázek



Predposledný balíček obsahoval ešte jednu limitovanú kartu a to prosím pekne Kivirantu na pink paralelke....:

Obrázek
...k tomu Gaudreau na AllStar, Norris s Larkinom na radovke a Andersson na retro:


A úplne posledný balíček na záver.... Moritz Seider Playing Cards a Markstrom - ďalší brankár do zbierky

Obrázek



Musím povedať, že aj keď som otvoril posledný balíček mal som chuť pokračovať ďalej...v každom sa vždy niečo zaujímavé našlo a ten potenciál, ktorý táto séria ponúka je za tú cenu naozaj super...
... Celkom ma inak prekvapila cena Preview Platinum karty McDavida na Ebay... tipujem ale, že keď konečne prídu OPC Platinum pôjde pekne dole :D
Každopádne som celkom prekvapený z celkových obsahov OPC boxov, ktoré som otváral... Dohromady už som skúsil 3 a ku tomu nejaké tie balíčky naviac. Dohromady cez 50 balíkov, presné číslo teraz neviem ale v žiadnom z nich som nemal ani jednu kartu
hráčov ako Beniers, Slafkovský, Johnston, Kochetkov,...Zato taký Brayden Tracey a Samuel Fagemo bol v každom boxe. Musím ale povedať, že sa zadarili iné (Boldy) a taktiež hlavne retro karty a to bol práve ten dôvod prečo som si vybral OPC...Každopádne mám už toho celkom dosť na výmenu, tak ak by bol záujem určite budem rád ak sa niekto nájde...

Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od parom »

Tento môj OPC box break mal nakoniec pokračovanie. Nejednalo sa už o rozbalovanie ďalších boxov ale o reklamáciu poškodených kariet, ktoré som si v nich našiel. Pre lepšie zhrnutie konkrétne týchto kariet:
Obrázek

Aj keď sa jednalo "iba" o 3 karty a to ešte "iba" z OPC série povedal som si, že by sa do UD malo dávať vedieť, že jeho kontrola kvality by si zaslúžila "trošíčku" povylepšiť. Reklamácie u výrobcov hokejových kariet som zatial riešil iba so SportZoo a to s dobrým výsledkom, takže ma nemalo moc čo odradiť.
Teraz to budú v podstate skoro 2 mesiace odkedy som napísal do UD prvý mail a prekvapivo moja reklamácia stále nie je u konca :D To ale neznamená, že sa jedná o zlý výsledok, skôr naopak..

V tomto príspevku nech je aj trochu užitočný by som spísal rovno aj pár informácii, ktoré možno nie každý pozná ( minimálne ja som sa o nich dozvedel až počas riešenia tejto reklamácie). Nech to nie je len o suchom pridaní fotiek kariet.

Mojim začiatočným bodom bol návod od hokej-karty na presne tomto odkaze:
https://www.facebook.com/15236514811569 ... 149886157/

Po napísaní pekného mailu do UD a prehľadaní aj samotného webu UD som sa dozvedel zaujímavú odpoveď z ich strany.
Podľa mailu, ktorý mi poslali náhrady za poškodené base karty neposielajú. Riešia iba tie insertné. Taktiež negarantujú, že karta ktorú zašlú ako náhradu bude rovnaká ale bude mať iba rovnakú hodnotu karty na základe predajnej ceny ( Žeby Beckett cenník? ).
Na stránke UD som dokonca našiel informáciu o tom, že reklamáciu kariet vykonávajú iba v prípade, že ich boxy/balíčky boli zakúpené u certifikovaného DIamond Dealer, čo je myslím široko ďaleko iba jeden eshop, ak som správne hľadal.

Pre istotu som sa teda skúsil priamo v hokej-karty eshope opýtať, či má skutočne reklamácia význam a dozvedel som sa, že je možné zažiadať aj o náhradu za poštovné a z UD by mali teda doposlať niečo naviac s tým, že posielajú náhrady, ktoré budú stáť za to.

Tak som teda karty poslal do USA...poštou ( doporučenou aj s tracking number - nech tá karta za náhradu poštovného skutočne stojí za to :D )......
a prekvapivo už o 6 kalendárných dní bola zásielka v rukách UD.... plus s odpoveďou od UD, že plnú sumu poštovného kompenzovať nebudú...
Taktiež ale s odpoveďou, že hneď na druhý deň po obdržaní poškodených kariet poslali karty nové ( bez tracking number s predpokladaným doručením 6-8 týždňov ) ..... už o 9 dní som ale mohol do UD písať znovu s otázkou, čo mi vlastne v tom balíku poslali, že musím platiť nejaké clo? Odpovedať som si ale mohol hneď sám -> nechal som sa zastupovať pri celnom konaní s ČP ( doteraz som samozrejme nič také neriešil ) .
A tak som od UD ešte pred nutnosťou platiť clo obdržal presný zoznam kariet a.... utekal na poštu :D

Týmto by som tiež chcel dať do povedomia web https://cportal.celnisprava.cz/ ktorý by pár peňazí pri colnom konaní určite ušetril...
Každopádne zoznam kariet, ktoré som mal obdržať ako náhradu ma celkom prekvapil. Popravde som čakal niečo z vtedy čerstvo vydanej Series1 a ja som dostal karty z rovnakej série OPC, ktoré boli vydané už tak 10 mesiacov dozadu s tým, že karty, ktoré som dostal by som čakal, že by mali byť v boxoch a nie ešte v rukách výrobcu.

Konečne ale môžem prejsť ku konkrétnym kartám. Pre lepší zážitok doporučujem vrátiť sa teraz na predošlú fotku poškodených/chybne vyrobených kariet a dobre si ich obzrieť a až potom pokračovať na náhrady od UD...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ako náhradu od UD za poškodenú kartu Filipa Hallandera, bola cez celý oceán odoslaná presne táto karta....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek
...presne tá istá a rovnako zle vyrobená karta Filipa Hallandera....... 3x Hurá....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ako náhrada za rovnako zle vyrobenú kartu Josiho v limite /100 bola cez celý oceán odoslaná a teraz hádajme všetci aká karta to bude.....99,9% z Vás to neuhádne..........
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek
*cheer*
Presne o tejto karte som nechápal kde ju UD vzalo...každopádne ako náhrada velká spokojnosť...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
a teraz náhrada za poštovné, ktoré UD nehradí v celej výške ceny poštovného ( myslím, že v prepočte by to bolo tak 4 až 5USD?):
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Obrázek

Tu už som nemal slov.... vytiahnuť tak rookie Boldyho na black paralelke a Šťastného s HOF patch v jednom boxe... najlepší box z kejsu?

Ten Hallander až taká výhra ale nebola a to, že poslali rovnako zlú kartu som dal samozrejme do UD obratom vedieť...a ich odpoveď bola...
mám si ju nechať a dopošlú mi ďalšiu náhradu...na ktorú prezatiaľ stále čakám ale chápem, že pre predpokladanom dodaní 6-8týžňov sa nie vždy podarí doručiť zásielku do dvoch týždňov. Som teda zvedavý čo dostanem....

Čo sa týka samotných reklamácii v UD pri hladaní po internete som našiel zaujímavý odkaz:
https://www.bbb.org/us/ca/carlsbad/prof ... complaints
Aktuálne tretí príspevok z vrchu ohladom retail boxov - presnejšie odpoveď od UD na daný príspevok - ma poriadne prekvapila a aj trochu znechutila ale s tým sa asi nedá nič robiť keď má niekto monopol...

Uživatelský avatar
zbynekf7
Opora
Opora
Příspěvky: 376
Registrován: pát 30. říj 2020 14:18:37
Bydliště: Plzeň

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od zbynekf7 »

Peter Šťastný je parádní :) :thumbup:
Sbírky:
OFS Síň slávy HCNT-Cooper 56/56; Rainbow paralel 138/138; Black Authentic Signature White 42/61; PMCH 43/45.

UD Mistrovství světa juniorů do 20 let 1991/1992 česko-anglicky 100/100.

Nabídka:
Textově na fóru, s obrázky na ACC.

Poptávka:
http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=45&t=17013

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5967
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od SugarRay »

Obdivuju tě že jsi šel do týhle reklamace s UD a investoval jsi do toho čas a peníze , já osobně bych se na to vykašlal v tomhle případě , ale náhrada teda dobrá no , ale fakt nevim jestli by mi to za to stálo . Jinak karty samotný pěkný , tahle série se mi líbila hned jak vyšla , ale ještě jsem se k boxu nedostal pořád nechápu proč . A jak řikáš je tam potenciál vždycky překvapit je tam velký množství zajímavých karet co může člověk vytáhnout a nějaký tržní ceny taky neřešim , líbí se mi to , kupuju si to pro sebe , karty si nechávám a tady opravdu za malo peněz krásný karty , pro mě osobně sběratelsky hodnotný a to je důležitý .
Obrázek

Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od parom »

Tak dnes 28.2.2024 môžem povedať, že je moja reklamácia s UD uzavretá... Nech to zaokrúhlim tak po 2 mesiacoch odkedy som dal do UD vedieť, že poslali rovnako chybnú kartu akú som našiel v boxe. Do mailu som ich skúsil požiadať, či je taktiež možné vykompenzovať clo a podľa toho, čo som dostal ako náhradu asi moju žiadosť akceptovali. Prišlo mi ale divné, že do mailu ako predtým mi z pošty nič neprišlo iba som si v schránke našiel dopis od pošty, že mi príde dopis u ktorého ma môžu zastupovať a k tomu rovno obálka od UD :D

Nech to máte rovnako ako ja, neukážem sem rovno fotku karty ale cez odkaz aj s milým dopisom, ktorý UD poslal:
https://drive.google.com/file/d/1nxIHV- ... sp=sharing

Moja reakcia na danú kartu po otvorení obálky bola v štýle: "Čo do..." :D
Úprimne som nečakal, že UD pošle za zlú kartu Filipa Hallandera ( aktuálne už hráča Timra IK ) v limite /350 niečo,
čo má zozadu napísané "18 OF 20". *prty*

Na to, že sú to obyčajné OPC, tak sa z nich dajú dostať velmi zaujímavé karty *rfl*

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 751
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od elektrikar »

teda pěkná trefa, gratuluji,
za tu výdrž co jsi s nimi měl,

ale 18 of 20 není limit, ale že je to 18 karta z 20kartového setu, poměr vkládání je ale vysoký, 1:720
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Re: 2boxy + niečo naviac

Příspěvek od parom »

elektrikar píše:
čtv 29. úno 2024 14:59:00
teda pěkná trefa, gratuluji,
za tu výdrž co jsi s nimi měl,

ale 18 of 20 není limit, ale že je to 18 karta z 20kartového setu, poměr vkládání je ale vysoký, 1:720
Ďakujem za info, je to práve prvá Jambalaya, ktorá sa mi dostala do rúk a takýto spôsob číslovania kariet vidím teda prvý krát.

Tak nejak som si povedal, že s pribúdajúcim množstvom reklamácii by si v UD mohli uvedomiť, že je lepšie vyrábať karty poriadne než riešiť reklamácie. Snáď teda jedného dňa narazím na box kde budú všetky karty OK :D

Odpovědět

Zpět na „Říjen/October 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host