2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Boxy otevřené sběrateli v měsíci červenci 2022.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od elektrikar »

Ahoj,

chuť k rozbalování veliká, tak jsem vzal něco levnějšího na zkoušku.

box:
Obrázek

balíček č.1
Obrázek

balíček č.2
Obrázek

balíček č.3
Obrázek

balíček č.4
Obrázek

balíček č.5
Obrázek

balíček č.6
Obrázek

balíček č.7 Hellebuck /799
Obrázek

balíček č.8
Obrázek

Karty hezký, jednoduchý design
limitka do sbírky, já jsem spokojej

Petr
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
Slausek
Opora
Opora
Příspěvky: 323
Registrován: čtv 16. dub 2020 22:30:03
Bydliště: Jičín

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od Slausek »

Karty to nejsou špatné, ale co jsem viděl break např. u Zeereeho na YouTube, tak se budou strašně těžce tahat podpisy. Měl snad šest boxů a žádnej nepadl. Navíc se rozšířily počty limitací, což ten produkt docela znehodnotilo. Alespoň dle mě... Každopádně nechci určitě kazit dobrou náladu z breaku :thumbup:

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od pavelbart »

Z blasterů se ale podpisy nikdy přece netahaly snadno... Takže 6 blasterů a žádný podpis je naprosto normální u jakéhokoliv produktu a to dokonce v jakémkoliv sportu:-).
Musíme si uvědomit, že blaster box není pro toho, kdo chce z boxů tahat jersey či podpisy...

Podepsané & Memorabilia karty:
SP Rookie Authentics - Signatures Parallel 1:300 balíčkům
SP Rookie Authentics - Signatures Gold Parallel - limitované do /25 ks
SP Rookie Authentics - Jersey Parallel 1:24
Authentic Profiles - Signatures Parallel 1:1920
Authentic Profiles - Jersey Parallel 1:720
SP Authentic Signatures 1:960
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Slausek
Opora
Opora
Příspěvky: 323
Registrován: čtv 16. dub 2020 22:30:03
Bydliště: Jičín

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od Slausek »

To samozřejmě ano, na druhou stranu, pokud má UD SP pouze jeden box, kterým je blaster (kdyžtak mě opravte, pokud se mýlím :angel:), tak by ty podpisy mohly být o něco lépe dosažitelné.

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od elektrikar »

ještě je hanger pack (3balíčky)

jinak tahle série není o podpisech a jersey kartách, na to máš Authentici, tady je to spíš jen taková lákadlo, dle mého názoru
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od pavelbart »

Přesně tak, toto jsou v podstatě retail verze série SP Authentic Hockey Hobby a bylo to tak vždy.
Jinak mi v sobotu posílal zákazník zprávu, že měl ve 3 blasterech SP 3x JSY a ptal se, zda je to normální, tak jsem mu psal, že ne:-). Je tam průměrně 1 ks na 3 blastery. 2x to byl RC (Kaliyev, Liljegren), a pak Hart.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od radek850 »

pavelbart píše:
sob 23. črc 2022 16:30:50
Z blasterů se ale podpisy nikdy přece netahaly snadno... Takže 6 blasterů a žádný podpis je naprosto normální u jakéhokoliv produktu a to dokonce v jakémkoliv sportu:-).
Musíme si uvědomit, že blaster box není pro toho, kdo chce z boxů tahat jersey či podpisy...

Podepsané & Memorabilia karty:
SP Rookie Authentics - Signatures Parallel 1:300 balíčkům
SP Rookie Authentics - Signatures Gold Parallel - limitované do /25 ks
SP Rookie Authentics - Jersey Parallel 1:24
Authentic Profiles - Signatures Parallel 1:1920
Authentic Profiles - Jersey Parallel 1:720
SP Authentic Signatures 1:960
Lehký výčet roku 2018-19, nikoliv žádná kritika na tebe, ale spíše nepříjemné srovnání s realitou a s tím, jak UD nabízí za (v tomto případě) bezmála stejné peníze méně muziky
Rookie Authentics Signatures (1:100 packs) cards and the low-numbered Gold (#/25) parallels.
Authentic Signatures (1:280 packs) and Authentic Profiles Signatures (1:640 packs).
Rookie Authentics Jersey (1:18 packs) and Authentic Profiles Jersey (1:120 packs).
A nejvyšší limit byl 1199, oproti letošním 2299.
Samozřejmě teď je tam více různých limitací, jakožto uměle navýšení ceny, ale to je podle mě velmi slabá kompenzace za to, jak se jim tento produkt povedlo zmršit… za mě je to opravdu velká skoda, ale bohužel realita, že Upper Deck si prostě čím dal více vytírá se zákazníky zadek, co se dá dělat
Buď svůj.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od pavelbart »

Tak to je otázka, na první pohled to tak může vypadat, ale pokud máme fakta v plnění (díky za ně), opřeme se tedy i do cen.
My jsme nikdy neměli tento produkt pod 999,- Kč (dokonce spíše dost přes 1000,- Kč) a nyní jej máme za 749,- Kč. Což pokud vezmeš v úvahu inflace v obou zemích, odpovídá ceně v sezóně 2018-19 cca 600,- Kč.
Jak to bylo přesně v USA už nevím, ale jsem si skoro jistý, že se dříve většinou prodávali za vyšší cenu (40USD??), než je prodávají nyní, takže pokud je tam změna v plnění, ale současně snížení ceny, je to ok. Máš menší šanci chytit tam podpis, ale máš výrazně nižší cenu. To je přece fér.
To navýšení limitů a poměrů je logické vyústění toho, že je větší poptávka - tedy větší produkce. A samozřejmě to snížení poměrů a ceny nejde ruku v ruce, bohužel to tak v dnešním světě je. Třeba u potravin je to krásně vidět. Sušenky - zůstane cena, nebo se navýší "jen" o 20%, ale místo 100 g je 75... to je dnes vidět strašně moc. Ale není to na první pohled úplně jasné...
Kdybychom takhle srovnávali všechno, tak neobstojí v kartách asi nic... Tak to bohužel je. Já jsem ale pouze reagoval na to, že dotyčný 6-ti blasterech čekal podpis, který tam ale garantovaný není a u blasterů asi ani nikdy nebyl... Blaster je zkrátka určen pro lidi, kteří si chtějí něco otevřít a nechtějí za to dávat tisíce Kč. Děti, sběratelé řadovek, řekněme méně nároční sběratelé.

Mimochodem, na FB jsem s tebou byl v debatě, kde si hatil UD, protože nebudou vydávat nováčky z draftu 2022 v Serii 1 22-23 - nenapadlo tě, že to třeba není záležitost UD, ale hráčské asociace NHLPA?
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od radek850 »

Takhle, nyní je z toho úplně jiný produkt, než jeho verze z roku 2018-19, kde jsi nějaký hit prostě i v tom blaster měl, protože brát kartu v limitu 2199 jako hit mi prostě nepřijde v pohodě, ještě když jsem dohledal, že v roce 2018-19 tam byla cena za blaster nějakých 35 kanadských dolarů, zatímco teď v Kanadě se pohybují na nějakých 25-30 (což když si člověk koupí za tuto cenu ve walmartu, tak ještě nezapomenout přidat tax podle toho, v jakém státě se nachází). Když si k tomu vezmu i přibližně dvojnásobně větší produkci tohoto produktu, než byla v roce 18-19, tak mi to prostě smysl nedává.

Co si zpětně pamatuji v ČR, tak ty ceny byly za blaster od nějakých 850 Kč, což nemuselo být nutně u vás, ale v jiných obchodech. Za ty peníze mi to přišlo jako super produkt se zajímavým potenciálem, něco, co dávalo smysl. Teď za tyto peníze mi to přijde jako produkt, který bych doporučil tak maximálně dítěti na začátek, ale rozhodně ne jako produkt, který za to stojí. Méně náročný sběratel si podle mě za tu cenu radši koupi přímo karty, jelikož u nějakých karet je už tak moc vidět přehnaná produkce, že jsou ty ceny někdy opravdu příjemně nízko.

Podle mě, inflace neinflace, se z produktu se skvělým potenciálem, stal produkt, který má nesmyslně obrovskou produkci, když pak přijde nějaká sběratelská krize, jakože pevně věřím, že v nejbližších třech letech ji tady máme, tak až pak se ukáže, jak takové produkty nedávají vůbec smysl. Nedivím ani tak problém v dnešním hyperinflačním světě jako spíše v tom, že Upper Deck vědomě produkuje zbytečně moc boxů, než je opravdu potřeba. Nemyslím teď ani tak série samotné, jako spíše celkový počet produkce dané série.

K té FB debatě, upřímně nenapadlo a nezdá se mi to jako ten důvod. Kdyby to ten důvod byl, tak jsem přesvědčen, že by Upper Deck neměl sebemenší problém toto použít na svoji sebeobranu a nechat tedy kritiku přenést na NHLPA a ne na svoji osobu. Možná o tom někde ale vydali prohlášení, mohlo mi to klidně uniknout, jestli to tak je, pošli mi to prosím.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD SP Hockey Blaster Box

Příspěvek od pavelbart »

Úplně jiný produkt - nevím, ani si nemyslím, že měl výrazně větší potenciál, ten rozdíl přece není brutální ve smyslu, že místo jednoho garantovaného podpisu je tam nyní 1:500...
Mně blastery přišly vždy podobné, hodně z nich se zlepšilo v poslední době, i přestože ten trend snižování hitů díky navyšováním výroby je patrný i u nich. A je logický - trh byl a ještě pořád hladový, na to prostě musíš reagovat. Kdyby výrobci nereagovali, je to ještě daleko větší průšvih. Určitě přijde nějaký propad, protože po covidu se lidi vrací k normálnímu životu, to je naprosto logický... Ale na to nebudou mít vliv výrobci - naopak si myslím, že ten, kdo to bude dělat s rozumem, to ustojí. Myslím, že třeba jedna firma na to, jak nastavila svůj business, dost dojede.
A u nás speciálně bude taky samozřejmě záviset na tom, jaká bude životní úroveň, když se některým rodinám reálné náklady zvedly o 15 i 20000,- Kč měsíčně... Jenže to jsou věci, co stejně neovlivníme.
Vím, že si totální anti UDfan:-), takže se těžko shodneme:-)).
Já na to koukám tak, že když vidím, jak se ve světě vše navyšuje (a jak můžeme denně vidět, tak u nás ještě výrazně více, než se musí), jsem rád, že UD to dělá tak, jak dělá. To jejich navýšení a snižování hitů vs navyšování produkce, ještě zdaleka není tak bezhlavé směrem k zákazníkovi, jak můžeme vidět v jiných odvětvích a jak by mohlo - upřímně mě překvapuje, jak málo některé série zdražily. Nebýt kurzu USD, na hodně sériích to zákazník v podstatě nepozná. A když se podíváš na naše ceny nyní a loni (u hobby na startu), musíš to vidět taky. Vezmi si, jak se zdražuje jídlo a další věci a jak se navýšily ceny nových sérií. Kdyby byl Upper Deck nenažraný třeba jako výrobci másla, Series 1 by stála minimálně 5000,- Kč. A to je něco, co já oceňuju - třeba to nebude trvat věčně, ale zatím to tak je.
Když pořád mluvíš o snižování cen karet... jasně, je spousta karet, které jsou nízko, zejména ty, kterýcj je v oběhu spousta, třeba řadovky a obyč inserty, ale já jako sběratel Haška a legend jsem už dva roky v šoku, jak to pořád leze nahoru. A říkám si - kdy se to zastaví??? Teď, okurkovka, prázdniny, čekal jsem daleko větší propad cen, než aktuálně je. Pokud se budeme bavit o YG, kterých je na trhu spousta, tam ceny teď poklesly, a vyrostou zase až ten klučina začne hrát dobře v říjnu, ale podpisy legend ani trochu. A naopak mě každý týden několik karet svou prodejkou zase vyšokuje.

Na 99% jsem si jistý, že 18-19 nešly do EU distributorské sítě, takže cena 850,- Kč u nás je velmi nepravděpodobná. Pokud byly v Kanadě jak píšeš.
Nicméně, kolik tam je - třeba 20, 30% nižší cena? Tak holt dostane zákazník méně, ale alespoň je tam to snížení ceny... Já osobně tohle kvituji, protože kdyby tam nebylo, pak můžeme mluvit o tom, že nám plivou do tváře.
Co se týče toho, zda blaster, či karty - ty hodně zapomínáš na to, že lidi chtějí rozbalovat a že to je podstata sběratelství. Už jsem ti to psal vícekrát.
Myslím, že to je hodně i způsobené tím, že se pohybuješ u podobně založených lidí. Ale ten názor není většinový, jak se tobě třeba z tvého okolí může zdát.
My prodáváme (nejen napřímo) tolik boxů (vč. blasterů), že pokud by třeba 20% sběratelů smýšlela podobně, nemůžeme prodávat ani třetinu toho co dnes. Takový ty věci z FB, že není zájem o nové karty, že lidi si raději koupí starší box, to jsou opravdu nesmysly, které píší lidi, co vůbec neví, jaký je trend.

A k tomu omezení nováčků - my to budeme popisovat jako by "oficiálně", až to bude aktuální, takže jen ve zkratce.
Mně mimochodem hned napadlo, že tohle přece nemůže být cíl UD, aby tam ti nováčci nebyli, takže jsem se zeptal:-).

A jak jsem předpokládal, jsou tam nová omezení a do jedničky zkrátka Slafkovský, Němec, Jiříček, Wright a spol jít NEMOHOU!!! Protože v době, kdy se jednička bude připravovat, nová kritéria nesplní... Třeba se může něco změnit, ale dle toho, co jsem zjistil, to není moc pravděpodobné. Samozřejmě, není to záměr UD:-). Možná i proto některá slušná jména nevyšla ve dvojce - i když je otázka, zda spíše nebudou v Extended... Uvidíme.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „Červenec/July 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host