NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Packs

Boxy otevřené sběrateli v měsíci dubnu 2020.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Packs

Příspěvek od Bianconero »

Snad nebude hokejovému jádru vadit trocha basketu. S ohledem na výjimečné hráče NBA Draftu roku 2017 jsem se rozhodl otevřít produkt 2017-18 Panini Donruss Optic. Je to taková obdoba hokejových Platinumek, takže ohromná radost otevírat. V boxech a balíčcích jsou k nalezení potenciální hvězdy NBA, namátkou jmenovitě Jayson Tatum, Lonzo Ball, De'Aaron Fox nebo Donovan Mitchell. Nevím, kolik tu je basketu znalých lidí, každopádně myslím, že obsah boxu a balíčků se povedl na jedničku. :)

Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od worlikk »

To jako je v každým balíčku včetně retailu minimálně jeden insert? Wow :clap: :clap:
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Jirzik-ACS
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 519
Registrován: stř 19. dub 2017 14:20:56

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Jirzik-ACS »

parádní karty! dík za brejk
Mike Modano!!!

Uživatelský avatar
Joffrey_15
Veterán
Veterán
Příspěvky: 974
Registrován: úte 31. kvě 2011 15:30:13
Kontaktovat uživatele:

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Joffrey_15 »

No akorát že hokejové Platinum mají 9 paralelních verzí nebo kolik a Optic tuším 28 včetně 3x 1/1 *rfl* *rfl*

Obsah celkem fajn :) já otvíral 2x Fast Break Box, který v té době stál cca $40 a momentálně stojí $240 a i tenhle Mega box už stojí $60 :crazy:
Obrázek

Uživatelský avatar
Vasil
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2486
Registrován: sob 04. čer 2011 13:51:13
Bydliště: Brno

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Vasil »

Krásný karty :o Ale čučel jsem na comc a těch paralelních verzí je snad 20, to už je fakt úchylárna :lol:
Sháním řadovky - 92/93Ultra#254Panteleev, 92/93UD#492Panteleev, 93/94Leaf#3Leach, 93/94Parkhurst#15Stumpel, 93/94Ultra#266Casey, 94/95SP#6Bourque, 96/97Fleer#7Ranford, 97/98Coll.Choice#18Stumpel, 97/98Omega#19Thornton, 98/99Dynagon#12Laaksonen

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Dampa17 »

Na to, že NBA nesleduju, tak karty krásný ... ať mi nikdo nevykládá, že Panini v hokeji není škoda

Uživatelský avatar
Buri 26
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 604
Registrován: stř 12. srp 2015 13:55:25
Bydliště: Jihlava

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Buri 26 »

Ahoj, no musím říct že karty jsou parádní. Moc se o NBA nezajímám, ale některá jména jsem už slyšel samozřejmě myslím tím ty legendy a všeobecně známé osobnosti.
Za mě prostě Panini ve světě hokej karet prostě chybí.
Jinak video opět na jedničku budu se těšit na další. Díky :think:

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Bianconero »

worlikk: Jasně, v každém balíčku najdneš aspoň jednu "non-base" kartu, takže insert, paralelku, rookie kartu.

Jirzik-ACS: Díky!

Joffrey_15: Jasně, jak jsem říkal ve videu, je tam minimálně kolem 20 paralelek. :D Mně tohle baví a mám ty karty radši než tisíc milionů rádoby jersey/hokejek, kterých se konkrétně v hokejové sféře chrlí až příliš. Snad i to byl jeden z mnoha důvodů, prčo jsem přešel zčásti k basketu. :)

Ceny šly pochopitelně nahoru. Zvedly to nejen dolar a ekonomická situace celkově, ale hlavně je spousta lidí, co do karet investuje. A NBA je jednou z TOP sfér, na to se takový hokej nechytá. Tatum, Mitchell, Ball, Fox, ti kluci chodí na gradovaných kartách až za stovky dolarů, hlavně ty paralelky táhnou. Nehledě na to, že Giannis, Lebron, Kawhi na insertech nebo taky různých paralelkách, jdou při gradu 10 taky kolem 100 dolarů. Hokejový trh to ještě tolik nezasáhlo, ale taky to příjde.

Vasil: Už dlouho nezastírám, že jsem úchyl na paralelky, takže si to trefil naprosto přesně. :lol:

Dampa17 a Buri26: Díky, kluci! Panini je škoda a není škoda. Ono je docela dobře, že každá z těch firem si jeden dva až tři sporty a nefušují do všeho. Na druhou stranu, Upper Deck si jede více méně jen ten hokej a sem tam nějaký multisport no. Uvidíme, jak se situace v dalších letech vyvine, ale moc změn neočekávám. Kdyby Upper Deck trochu změnil koncept checklistů, hned by se na ně koukalo lépe.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Tomas Vybiralik
Opora
Opora
Příspěvky: 259
Registrován: úte 31. kvě 2016 16:08:17
Bydliště: Zlín

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Tomas Vybiralik »

Za mě paráda Bianco :thumbup: ... ale jak kdysi říkal Pavel... je asi ve finále jedině dobře, že Panini od hokeje odešlo... těch produktů pak bylo strašně moc a zdá se mi, že i rokie karet vycházelo masakrální množství až nepochopitelně *nevim*
Sbírám karty ELIASE PETTERSSONA - https://www.absolutecardcollector.cz/li ... 73e14c57d1

TRADELIST - https://tomason1111.rajce.idnes.cz/TRADELIST/

Stav: 185 karet k 19.2. 2022

Uživatelský avatar
SteveRogers92
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2731
Registrován: stř 26. čer 2013 23:15:46
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od SteveRogers92 »

Já osobně bych UD obětoval výměnou za Panini... ;)
MVP 14-15 Base set. 9 ze 300
UD AHL 14-15 Base Set. 53 ze 150

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Bianconero »

Tomas Vybiralik: Díky, Tome. Ono i když Panini odešlo, tak to Upper Deck s nováčky začal bohatě vynahrazovat a letos to dovedl k "dokonalosti", kdy každý letošní produkt je minimálně ze 2/3 jen o nováčcích. :D Jasně, některé karty Panini mi chybí, ale vesměs, aspoň pro mě, Upper Deck = hokej. Myslím si, že Panini možná profituje víc z toho, že se zaměřilo více na jiné sporty. To rozložení čím dál víc začínám vnímat pozitivně. Otázka toho, jak a co každá z těch firem produkuje, to už je další příběh.

SteveRogers92: A co bys vyzdvihl na Panini vůči Upper Decku? Respektive jak ovlivnilo tvoje sbírání to, když byl na hokejové scéně Upper Deck společně s Panini, a jak tě to ve sbírání ovlivňuje nyní?
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od deiv14 »

Já ostuda se k videu dostal až dnes a musím říct, že mě bavilo víc než to hokejové :angel: a to i přesto, že 95% jmen mi nic neříká, ale karty jsou to překrásné a líbí se mi tvé nadšení i ze základní paralelky, to je super *cl* budu se těšit i na další sporty, tato forma breaků se mi moc líbí.

PS.: Giannis Antekuompotutokutoumto vypadá fakt dobře, kdybych se někdy dostal k basket kartám, toho bych určitě sbíral *rfl*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Omerta »

Na to že to je není hobby, tak ten obsah je opravdu skvělej, stejně tak jako video :thumbup: :thumbup:

Bohužel poslední asi 3 roky už NBA nesleduju, tak jak bych chtěl (to bych už nespal vůbec... NHL, MLB) a tak mi plno jmen nic moc neříká. Hlavně ty mlaďáci. I když Foxe, nebo Tatuma jsem zaregistroval.

Ty "dědci" jsou na těch insertech ale skvělý.

Těším se co otevřeš za MLB, protože to bych si chtěl (snad brzy) taky otevřít.
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
SteveRogers92
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2731
Registrován: stř 26. čer 2013 23:15:46
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od SteveRogers92 »

Panini má dle mého názoru hezčí inserty, a celkově vzhled karet je úžasný. Jak mě to nyní ovlivnilo? no.. když tady byli obě firmy v 90% jsem se rozhodl pro panini než pro UD. Nyní ta volba tady není, co se týče nových produktu. Ale to je jen můj názor já jsem oproti vám ostatním sváteční sběratel ( zcela vážně.) :)
MVP 14-15 Base set. 9 ze 300
UD AHL 14-15 Base Set. 53 ze 150

Uživatelský avatar
Marble
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon 03. čer 2019 15:39:51
Bydliště: Praha

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Marble »

Leč NBA absolutně nesleduju a ze jmen jsem znal opravdu jen pár, musím říct, že jsem si break moc užil a bavil mě. :) Karty jsou nádherný a úplně mě přitahovalo, jak jsou lesklý :D Taky inserty Court Kings se mi moc líbí. Díky za pro mě zajímavý break a oživení!

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Bianconero »

deiv14: Musím se přiznat, že mě to taky bavilo víc než hokej. :) Paralelky jsou v tomhle produktu úžasný, takže jsem byl fakt nadšený a bavilo mě to neskutečně. Snad si časem zase nějaké Opticy rozbalím, mám k nim podobný vztah jako Ty k Platinumkám. ;)

Omerta: Právě, není to hobby a obsah super. Panini s Opticy přineslo hromadu různých balení a do každého balili jiné paralelky, takže v podstatě ve všem se daly najít pěkné karty.

Dědci jsou parádní a líbí se mi to odstupňování insertů v řadě "Court". Mají to pěkně zpracované ať už graficky, tak i systematicky. Jak se probírám tvorbou checklistů pro Absolute, tak tyhle detaily dost oceňuju. :D

Na MLB se těším taky, přece jen mám k baseballu hodně blízko, ale o tom se zmíním ve videu. Každopádně ať první baseballové video nebo i další, co mám v plánu, chci brát produkty od Topps. U Panini mě hodně odrazuje absence licence a i když jsem viděl spoustu karet, které by byly fakt krásné, tak bez autentických dresů a log se mi to nějak nelíbí. :eh:

SteverRogers92: Mně se třeba víc líbí produkce Panini v jiných sportech než hokejových. Takže jsem celkem rád, že Panini tu energii vložilo do jiných sportů. Určitě mi některé karty od Panini chybí, ale když se na to podívám jako sběratel, tak jsem ani moc nepocítil, že by mi Panini nějak zásadně chybělo. Každopádně věřím, že lidem můžou chybět i samotné série jako Score nebo Prizm. :)

Marble: Díky. Jsem rád, že to rozbalování baví. Inerty se fakt povedly a Court Kings jsou parádní.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
RetroMan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát 01. bře 2019 22:09:23
Kontaktovat uživatele:

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od RetroMan »

Díky za video, moc pěkně udělané. Líbí se mi ty emoce, ty k tomu rozbalování prostě patří - mám to podobně a raduju se z každé hezké karty, takže za mě super. Basket taky kvituju s povděkem, je to ad 1 ) zpestření k hokejovým rozbalovačkám a ad 2) jsou to fakt moc pěkné karty. Co mě úplně dostalo byl ten Kareem Abdul-Jabbar. To byl v dětství můj nej nej nej hráč a přitáhl mě jako fandu k Lakers, i kdyź informací o NBA bylo v té době jako šafránu. Pořád vidím ty jeho brutální brejle a neuvěřitelné věci s míčem....prostě jeden z nejlepších hráčů všech dob (pro mě asi i ten úplně nejlepší). Takže ještě jednou díky za video a budu se těšit na další. *thks*
Moje NABÍDKA karet http://www.forum-hokej-karty.cz/viewtop ... 43&t=15925
Nabídka karet rozdělená podle týmů https://cardsretroman.rajce.idnes.cz
Datum poslední aktualizace nabídky: 17.4.2020

Sbírám karty Arizona / Phoenix Coyotes

Uživatelský avatar
SteveRogers92
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2731
Registrován: stř 26. čer 2013 23:15:46
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od SteveRogers92 »

Víš Bianco, já osobně si myslím že všude by měla být zdravá konkurence, rozuměj dvě a více firem dělajících/vyrábějících stejnou či podobnou věc/produkt. Jako příklad uvedu hry NHL od EA, tam není žádná jiná společnost která by to dělala a proto jsou poslední hry (NHL a nejen ty) de facto identické se stejným či velice blízkým obsahem. A myslím že kdyby na trhu hokejových karet byla i jiná firma (stejně kvalitní) než jen UD dali by si více záležet, neříkám však že jejich produkty jsou nějak ošklivé to ne! Ale chápeš co tím myslím, když ti nikdo „nedýchá na záda“ nemáš důvod se nějak extra snažit. Ale to je jen teorie... :)
MVP 14-15 Base set. 9 ze 300
UD AHL 14-15 Base Set. 53 ze 150

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: NBA Break #01 - 2017/18 Panini Donruss Optic - Box & Pac

Příspěvek od Bianconero »

RetroMan: Moc díky. Je super vidět i obdivovatele starších generací hráčů. Já vyrůstal na éře MJ a Kobeho a nedám na ně dopustit. A rád si připomínám velikány jako Kareem, Magic, Larry Bird a další, neskuteční borci. Mám rozečtenou knížku kouče Pata Rileyho The Winner Within: A Life Plan for Team Players, kde právě píše o Kareemovi s Magicem a přibližuje ty jejich slavné roky, kdy je trénoval a vyhrával s nimi tituly. Určitě doporučuju. :)

SteveRogers92: Když se podívám, jak šlo Panini od odchodu z hokeje nahoru a vlastně po odchodu z hokeje vyšlo na trh u NBA a NFL s Opticy a pár dalšími sériemi, tak jsem opravdu rád, že hokej už nedělají. Proč? Protože by na to ostatní s největší pravděpodobností neměli peníze. Odchodem od hokeje zvýšili kvalitu jiných svých produktů a to je za mě lepší. Odvolám se tu na slavné motto značky Braun "Less But Better".

Jinak se podívej na ten vývoj za posledních 30 let, kdy je Upper Deck na trhu. Zpočátku cca 10 let soupeřili s Topps, které se na to nakonec vykašlalo a nechalo si de facto výhradě baseball. Vedle nich tu v průběhu času byli Pro Set, Parkhurst, SkyBox, Pacific, Donruss, Fleer, Pinnacle, Panini a několik maličkých hráčů, kteří všichni kapitulovali. Nikdo dlouhodobě nevydržel a nejdelší souboj s Upper Deckem sváděl gigant Topps v těch 90. letech. Ostatní se drželi maximálně 5 let. Buď skončili sami nebo je Upper Deck koupil, protože nebyli dostatečně silní, aby to sami utáhli. Panini udělalo v rámci sběratelství a v rámci své rentability nejlepší krok, jaký mohlo udělat. Kdyby chtěli, tak ten hokej nelicencovaně vydávají, stejně jako bez licence vydávají baseball, ale možná si uvědomili, že to skutečně nemá smysl. Pro mě osobně je produkt bez licence nezajímavý a retušované karty ve sbírce ani v kartách na výměnu/prodej nechci. Jak jsem psal Omertovi, třeba i ten baseball bez licence brát nechci a budu brát převážně jen Topps. Možná odchodem Panini z hokejového sběratelství "trpí" sběratelé hokeje, ale sběratelé NBA a NFL z toho naopak těží a těží z toho určitě i samo Panini. A to je myslím důležitější. :)

Jinak když mluvíš o zdravé konkurenci, Upper Deck pořád vydává fantastické karty, jejich vlajkové lodi a karty, které vždy byly TOP, jsou TOP. Jinou věcí je to, že poslední roky hodně experimentují s novými sériemi, grafikou a přizpůsobují se trendu, po kterém lidé volají. Po přelomu tisíciletí začali lidé čím dál víc volat po memorabiliích a ta křivka výroby rostla, po roce 2010 bych řekl že až exponenciálně a dneska máme hromadu takřa bezcenných karet a v té době tomu přispělo i Panini. To samé s podpisy. Po roce 2010 navíc spousta lidí přešla na trend Rookie karet. Do té doby to nebyl takový boom, ale lidé ve větším začali sbírat Young Guns. A Upper Deck toho nyní využívá tak,že s větším hladem lidí po nováčcích začali vydávat i jiné druhy karet s nováčky. Překlopili checklisty daleko víc nováčkovským směrem a dnes každou sérii minimálně ze 2/3 tvoří karty nováčků. Jenomže si stěžujeme na něco, za co si můžeme sami. Určitě budu Upper Decku spílat za kvalitu některých karet, protože když vytáhneš memorabilie s nepatrně poškozenými hranami nebo letos na dost trpící i třeba běžné karty Trilogy, tak to je špatně. Ale že vydávají hromadu memo, auto a RC? To je na vině poptávka, tedy sběratelská obec, ne výrobce. Výrobce chce uspokojit požadavky zákazníků.

Podívej se, kam se ubralo OFS. To je Upper Deck v bledě modrém na českém trhu. Nemá konkurenci. Každoročně chrlí hromadu podpisů a memorabilií, které nemají valné hodnoty. Když se podívám, co má Pavel na hokej karty, Martin na RHKčku, další Martin na hooker shopu a za kolik ty karty mají a stejně se neprodají, když se podívám, za kolik OFS prodává "starší" produkty, tak se mi na to nedívá snadno. Ale na vině jsme zase my, sběratelská obec. Jen u těch OFS se krásně ukazuje, jací jsme jako česko-slovenská sběratelská obec rozežraná a jde to za námi. Zatímco u Upper Decku se schováme za to, jak jsou rozežraní za mořem, protože my, jako evropský trh, je zase tolik nezajímáme, resp. ne v takovém měřítku. OFS odvádí super práci a ohromně šlo nahoru a klobouk dolů. Ale mají ty stinné stránky, do kterých jsme je zatlačili my sběratelé.

Můžeme spílat na firmy výrobců, ať už Upper Deck nebo OFS, ale obě dvě firmy dělají mnohdy přešlapy a chyby kvůli tomu, že se snaží vyhovět nám sběratelům. A my pak jdeme na nadáváme na to, co jsme chtěli, protože se nám to zase nelíbí. V tom je zakopaný pes. Možná by to chtělo přestat řešit takový ten mamon po kartách a užívat si každé karty. Pak bychom nebyli tak rozmlsaní. Možná proto jsem začal i s těmito videi. Chci rozbalovat i jiné sporty, bavit se kartami. A jak psal deiv14 výše, jak se mu líbilo, že jsem měl radost i z obyčejné paralelky, tak to je to, o čem mluvím. Vraťme se trochu zpátky a víc se bavme. Tak jako to dělají peldap, Buri26, djJandy a řada dalších kluků/chlapů, co sice nějaké chyby taky vidí, ale daleko víc se kartami baví. :)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Odpovědět

Zpět na „Duben/April 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti