UD Chronology 2019 2 boxy

Boxy otevřené sběrateli v měsíci srpnu 2019.
Uživatelský avatar
bocekp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 73
Registrován: stř 22. čer 2011 18:01:18
Bydliště: Praha

UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od bocekp »

Dlouho jsem nic neotvíral a nyní otevřel 2 box Chronology. Vše podstatné už zde o tomto produktu padlo. Mně se nejvíc líbí škála hráčů na podepsaných kartách - žádný stejný jména co se pořád točí dokola a dokola.

Box 1:
Obrázek

Box 2:
Obrázek
Aktivní sbírka:
2018-19 UD Chronology Vol 1 Franchise History Autographs
2019-20 UD Chronology Vol 2 Franchise History Autographs

Kompletní sbírky:
2011-12 ITG Captain C Silver Autographs
2010-11 ITG Decades 1980s Autographs
2013-14 ITG Decades 1990s Autographs
2012-13 UD Artifacts Autofacts

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od SugarRay »

Mě se to teda moc líbí *ano*
Obrázek

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Omerta »

wow, parádní obsah :clap:

Tohle se opravdu povedlo. Těch jmen který se tu objevují je hodně a hlavně plno neokoukaných. Sice třeba žádný TOPky, ale já osobně radši vytáhnu hráče ze 3 lajny, kterej má odehráno 1000 zápasů, než RCsráče kterej ještě ani netrefí na stadion...

Trochu mi to připomíná (tím množstvím jmen) Classics Signatures.
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od worlikk »

Přesně...podpisy Healyho nebo Albelina jsou super...6253x lepší než neustále se opakující hvězdy Puempel, Poirier a spol.
A jako třešničky Sawchuk a Eddie Shore :clap: :clap:
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od mapko »

sorry, ze sa na to pozriem zase cez prachy, ale ma to cenu 6.000?
nic proti otvaraniu ale podla mna tie podpisy na ebay zozeniete za par korun - 5 dolarov za podpis
a to ma tom produkte velmi stve ... to by si musel chytit case hit aby to stalo za to :(
velmi zle a nespravodlive plnenie podla mna ... pre mna je ten produkt sklamanim cena vs vykon, a tak som sa na neho tesil
videl som x breakov a skutocne dobre mena su tam minimalne

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od DaveBrownsound »

Jako je fakt ze cena Classic Signatures byla úplně někde jinde a bylo tam tuším 6 podpisů obdobných a pak i super jmen. Nebyly tam manufactured písmenka, ale ruku na srdce, kdo o ně stojí? Produkt se mi líbí, checklist taky, ale musím souhlasit s mapkem, že ta cena úplně nekoresponduje. Na druhou stranu, u kterého produktu mid-end a high-end ano?

Jinak teď jsem někde zahlédl podpisovku Tony Amonteho, btw. nádherný podpis, a úplně mi vyskočilo, že jeho podpis snad vidím poprvé. Takový hráč a evidentně moc podpisovek nemá.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od worlikk »

Jak už psal Pavel v tématu k sérii, za mořem jsou na ty manufaktury jak šílený a cyhtit na tom Sawchuka je tedy takový malý terno
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Jirzik-ACS
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 519
Registrován: stř 19. dub 2017 14:20:56

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Jirzik-ACS »

a mě se to líbí, všechny karty jsou parádní, jména super, třeba ten leach má krásnou kartu!!!!
a poměr cena pořizovací/cena karet stojí podle mě za hovno uplně u všech produktů
Dík moc za brejk a gratuluju ke kartám

ps: omlouvám se za vulgaritu, ale vidim to tak
Mike Modano!!!

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Omerta »

mapko píše:sorry, ze sa na to pozriem zase cez prachy, ale ma to cenu 6.000?
nic proti otvaraniu ale podla mna tie podpisy na ebay zozeniete za par korun - 5 dolarov za podpis
a to ma tom produkte velmi stve ... to by si musel chytit case hit aby to stalo za to :(
velmi zle a nespravodlive plnenie podla mna ... pre mna je ten produkt sklamanim cena vs vykon, a tak som sa na neho tesil
videl som x breakov a skutocne dobre mena su tam minimalne


Sry MAriane ale vždyť to stojí 3900,- ... kdes prosím tě vzal 6k???

Za ty peníza bych si taky třeba uměl představit o 1-2 karty víc, ale ty jména kterejm třeba 10 a víc let nic nevyšlo, tak to je podle mně taková menší daň za to....

Třeba takovej Eddie Shore, to je Bostonská Legenda ze 30 let!! A kartet má jenom pár stovek a pokud ji chceš sehnat, tak to jsou limity že bys blil. Navíc skoro všechno od Leafu a nových ITG, takže k hovnu. Poslední pořádná karta mu vyšla od 2013-14 Panini, National Tresures /7 a potom ITG LSM -řadovky a potom limity 1 a 9.

A například UD mu vydalo za svoji existenci celkem pouhých 18 karet...
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Michal »

Podle me checklist neomlouva obsah (coz je tady nejvetsi argument co jsem zaznamenal).

Chronology nejsou zavedena znacka, nemaji zatim punc exkluzivity a ani (podle me) bezvadny design jako treba The Cup (nebo de facto jakykoliv jiny high-end produkt UD s historii), takze pro me je cena za takoveto 4 karty proste silena.

Priklad: Fajn, Eddie Shore je vyskytove vzacna legenda, ale co z toho ,,legendarna" ma clovek za takovou cenu v ruce? Pro me to je karta na urovni Hockey Heroes od UD ze S1 nebo 2. Fotka legendy s limitem...jinak nic. To takovy UD Series box stoji tusim o polovinu min, a mas ke karte dalsi desitky jinych karet.
Kdyby to byla karta Eddie Shorea s kusem hokejky, dresu, podpisem...to by bylo jako novodobe ITG, a takovy box bych si pak s chuti sam poridil.

V techto boxech ale nevidim hodnotu, omlouvam se. Nejde mi o financni prinos, ale jednoduse o pocit, ze jsem opravdu vytahnul tu historii. A k tomuhle pocitu mi proste cernobila fotka nestaci a manufactured letterman je uz totalne mimo misu.
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od mapko »

6TIS ZA DVA BOXY SOM MYSLEL Dany



Sry MAriane ale vždyť to stojí 3900,- ... kdes prosím tě vzal 6k???

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Mě osobně se ten projekt moc líbí, problém je v UD, u svého produktu určí cenu a pak jí vynásobí dvěma.

A ještě něco bych chtěl říct, předem se omlouvám, ale kolik je v Čechách lidí kteří tvoří zájmovou skupinu okolo sběratelství karet?
vážných sběratelů kteří obětují svému koníčku cca 4000 kč měsíčně může být u nás zhruba 500.
V Kanadě si troufnu odhadnout že takových může být 100000 co můžou dát 1000 kanadských dolarů za měsíc.
A když se objeví zajímavý produkt tak si za svých 1000 kanadských dolarů koupí 6 boxíků
Čech si za své 4000 kč koupí boxík jeden
To je jen taková úvaha omlouvám se :)

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Maurice Richard »

Ale to přeci neznamená, že v boxu za 4 tisíce není nic kloudného! Ať je poměr sběratelů v naší malé zemi proti Kanadě jakýkoliv.Při prvních nahledech jsem chtěl box koupit, ale co jsem zatím viděl, tak ztrácím chuť....
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
paliza
Opora
Opora
Příspěvky: 222
Registrován: pon 08. zář 2014 18:09:13

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od paliza »

I já přispěji se svým názorem na tento produkt. Nejdříve jsem ho přešel úplně. Pak jsem prošel checklist a musím souhlasit s Omertou - bohužel jen v jednom. Že jsou tady taková jména, která jinde nenajdete. Snažím se sehnat podpisy "bostoňáků" a třeba v tomto produktu jména Sheppard, Smith vidím prvně. Ale i DiMaio, Reid, Heinze jsou jména, která na podpisovkách najdete jen na pár kartách, které tak pěkné nejsou. Což je super, z mládí si tyto tři hráče pamatuju a udělalo mi to velkou radost, že jim vydali podepsané karty.
A teď druhá stránka věci. Kdo po těchto jménech touží. V Čechám možná jen já. Jinak jsou v hledáčku jména jako Orr, Bourque a z těch nebostonských Gretzky atp. A kolik takových karet najdete v boxu? Ta cena je prostě strašná, vzhledem k tomu, že vytáhnout nějaké "dobré jméno" je dost malá. Ale jak říkáte - poměr cena/výkon je u dnešních boxů dost podobná. Pořád mám pocit, že nějaká konkurence například ve formě Panini by to mohla trochu zmírnit. Snad v budoucnu ...

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od DzEjDy »

Podle mě se na to koukáme až moc pohledem sběratelů - což neříkám že je špatně. Jenom se snažím pochopit to "proč"... Pan Hrbek je i vydavatel, takže dokáže dát pohled té druhé strany. A Upper Deck prostě nezajímá co a za kolik kupujícímů dává, je zajímá jaká je kupní síla a za kolik je to schopný udat na trh. Evidentně s jejich stávající cenovou politikou nemají problém. A jestli nám to tady přijde moc? Nikoho nezajímá... *nevim*

BTW. spousta těch "neznámých" jmen už vyšla na podpisovkách ITG Decades 80s a 90s. Takže u UD možná novinka, ale dost těch hráčů svoji podpisovku už taky má ;) .
Obrázek

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od worlikk »

mapko píše:sorry, ze sa na to pozriem zase cez prachy, ale ma to cenu 6.000?
Majo, když jsem se podíval na plnění, tak si vezmi, že konkrétně třeba ten Shore je case hit. Takže si dej kamínky dohromady...legenda, diamant, case hit, tým Original Six...a máš vyděláno
Michal píše:Chronology nejsou zavedena znacka, nemaji zatim punc exkluzivity a ani (podle me) bezvadny design jako treba The Cup (nebo de facto jakykoliv jiny high-end produkt UD s historii), takze pro me je cena za takoveto 4 karty proste silena.
Tak když jsi narazil na Cupy, tak mi nedá přidat pod kotel. I v Cupech jsou sety, který jsou kolikrát dost doslova hnusný. A mám tím na mysli např. Signature Renditions. Polokreslená fotka nebo co, rádoby canvas povrch a podpis takvou barvou, že ho skoro přes fotku přehlídneš. Minulý týden proběhla Facebookem Signature Renditions Wejna s Messem. Upřímně řečeno...no a co? Ta karta, pominu-li jména, vypadala jak ty říkáš jako insert Hockey Heroes z UDS1. Dej za to 500 babek...
To jen tak když jsi u těch bezvadných designů.

:think: :wave:
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Cena je 130 dolarů a večeře s třema pivama stojí taky 130 dolarů ;)

Jirzik-ACS
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 519
Registrován: stř 19. dub 2017 14:20:56

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Jirzik-ACS »

worlikk píše: I v Cupech jsou sety, který jsou kolikrát dost doslova hnusný. A mám tím na mysli např. Signature Renditions.

:think: :wave:
vidíš a pro mě jsou to jedny z nejhezčích karet vůbec... *ano* *ano* *ano*
ale každým se líbí něco jinýho a to je na tom přece to krásný, nikdo nikumu nic nenutí...
Mike Modano!!!

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od worlikk »

Však jasně. Já mám na Renditions Dionneho a tam to zrovna vypadá skvěle. Je v tom modrým "retro" dresu, ten zlatej podpis je právě přes ten dres a je krásně vidět a ta karta je super...ale pak naopak spousta těch karet vypadá fakt blbě. Třeba zrovna ten Wejn s Messem mají ty podpisy tak blbě, že to jako celek zrovna dvakrát dobře nevypadá.
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: UD Chronology 2019 2 boxy

Příspěvek od Michal »

Jasne, ale serii nemuzes soudit podle jedne karty nebo podsetu, co se ti nelibi.

Mne treba Chronology prijdou designove neutralni, v pohode karty, ale nesednu si z nich ( za tu cenu ).
Jak jsem psal, ten checklist pro me neni vse, a v tomto pripade ro nezachranuje ani vzhled (pro me...subjektivne).
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Odpovědět

Zpět na „Srpen/August 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host