2x Leaf Stickwork

Boxy otevřené sběrateli v měsíci květnu 2019.
Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Omerto promiň, ale autentický podpis je z mého pohledu jen a pouze originál = žádná kopie. To že ti někdo natiskne je věrnou kopii zkrátka neznamená, že jde o autentický podpis. Nelegální by to nebylo za předpokaldu, že by tam nebylo uvedené to, co tam uvedené je. To, jakou formou to je na té kartě podané, by tě za mořem klidně z fleku zažalovali a vytěžili z toho nemalé peníze. V bance po tobě taky chtějí, aby ses jim podepsal a ne dal třeba razítko s věrnou kopií svého podpisu. A ty jako výrobce musíš (ano tady skutečně musíš ať se ten pojem líbí nebo ne) počítat s tím, že tu kartu dostane do ruky i člověk, který se v kartičkách 100% neorientuje. Možná to některým může přijít jako zanedbatelná záležitost, ale ta ledabilost by každého přešla v momentě, kdyby před ním přistál papír s žalobou.

Ty a pan Hrbek si možná myslíte, a někteří podle reakcí taky, že se do těch karet strefuju s nějakým záměrem. Jenomže opak je pravdou. My bychom si měli tyhle věci jako sběratelská obec chránit a pomáhat si. Tady jde o ochranu zájmů nás všech a ne o buzeraci či výsměch. Už jsem to psal panu Hrbkovi tady ve vlákně. Možná je na čase chvilkama přestat přemýšlet jako tupý dospělý člověk (považuji se za něho taky v mnoha denních situacích, bohužel) a zabývat se těmi otázkami "proč". Pak by to tady nevypadalo, jak to vypadá a možná bychom si naslouchali a četli to, co ti druzí skuteční píší a říkají.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

Nikde na té kartě není napsáno, že je to osobně podepsané těmito osobami na kartičce. A právě proto jsem sem dal, co to vlasntně znamená pojem autentický. Z právního hlediska (ne nejsem právník), by to právě v té emérice podle mně vůbec nemělo šanci na žalobu. Protože ten pojem autentický je takhle široce difinován a lze si ho vysvětlit více způsoby. Proč si asi myslíš že tam právě UD píše, že je to podepsané přímo tím hráčem za přítomnosti pracovníka UD, protože pojem autentický z právního hlediska jistě nestačí :)

Mě se to taky nelíbí jak to tam je formulovaný, a jak jsem psal, je to nešťastný, ale žádný falzifikát to není a o to mi jde především. Protože nikdo ten podpis nezfalšoval...
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Omerta píše:Nikde na té kartě není napsáno, že je to osobně podepsané těmito osobami na kartičce. A právě proto jsem sem dal, co to vlasntně znamená pojem autentický. Z právního hlediska (ne nejsem právník), by to právě v té emérice podle mně vůbec nemělo šanci na žalobu. Protože ten pojem autentický je takhle široce difinován a lze si ho vysvětlit více způsoby. Proč si asi myslíš že tam právě UD píše, že je to podepsané přímo tím hráčem za přítomnosti pracovníka UD, protože pojem autentický z právního hlediska jistě nestačí :.
Vždyť si těmito dvěma výroky odporuješ. :) Na jednu stranu říkáš, že by to za mořem neprošlo, protože pojem autentický je široce definován. Tím pádem je to podle tebe v pořádku. Hned v zápětí píšeš, že UD tam píše to, že je to za přítomnosti pracovníka UD, protože to autentický z právního hlediska nestáčí. Jedno odporuje druhému.

Ta hranice je tenká a je to jen a pouze o výkladu a obhajobě. Ale co vím ze soudní praxe, tak dokazování autenticity podpisů je hodně ožehavé téma. Proto bych se jako výrobce podobných věcí snažil 100% vyvarovat a texty bych řešil v těchto případech s velkou opatrností. Vzhledem k tomu, jakým směrem se to v naší zemi poslední dobou koulí, tak bych si dal sakra majzla. Možná jsem ale paranoidní. :D Dělám na soudě, a ačkoliv právní vzdělání (školu) nemám, tak to, co mi projde rukama, nad tím se nestačím divit a kroutím hlavou, co jsou lidé schopní vymyslet a jakým způsobem se soudí a o co, byť mi to přijde jako zanedbatelná blbost. S tím právním pohledem by nám jistě pomohl DaveBrownsound. ;) Každopádně zrovna v osobě pana Gretzkyho bych byl zatraceně opatrný, co kde o něm píšu a uvádím. Ale jak píšu, možná to je jenom moje paranoia. :D
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

Ničím si nerozporuju. A nevkládej mi sem prosím tě něco co jsem nenapsal! (Že to je podle mně v pořádku) Možná by sis měl ty chytráku, co nám tady pořád předkládáš aby jsme se ptali proč, podívat na Duškovy 4 dohody. Tam by sis mohl osvěžit co to jsou "doměnky"....

V zámoří by neprošla žaloba za falzifikaci, protože ten výklad pojmu autentický je široký...

A to že UD nestačí napsat pouze Autentický je proto, aby se právě vyhnuli tomu širokému výkladu tohoto pojmu a jasně definovali to, že je karta podepsaný tím, kdo je na fotce. A ne že to je "jenom" jeho podpis.

Tobě koukám už ty práva lezou trochu na mozek a stejně jako právníci hledáš v každé větě dvojí význam, hlavně abys měl pravdu... stejně jako právníci, kdy si 1 paragraf dokáže různě vyložit jak obhájce, tak žalobce a každý má (svojí) pravdu.
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Snažím se s tebou v klidu diskutovat, pochopit tě a dočkám se urážek. Díky, o tohle vážně zájem nemám.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

Pokud chceš s někým v klidu diskutovat, tak mu laskavě nevkládej do úst nic co neřekl. A pokud mě chceš pochopit, nebo to co jsem napsal, tak se zeptej tím "PROČ", co tu neustále předkládáš. (Proč to vlastně nepoužíváš? ;) )Potom se ti dostane normální odpovědi. Jinak lidi jenom nasereš a reakce bude asi jiná než jsi zvyklý... :wave:
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Lukyn55 »

kdyžtak doporučuju Jardův instagram, dal tam video jak doma podepisuje zámořské karty, tak můžete porovnat ;)
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Odpovědět

Zpět na „Květen/May 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti