2019-20 MK reprezentace – národní tým

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Lukyn55 »

já nechci být rejpal, ale naschvál by mě zajímalo, jestli každá karta, co kdy vyšla jako buyback v americe, opravdu byla karta, kterou KOUPILI ZPĚT .. moc bych tomu osobně nevěřil ..
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

Lukyn55 píše:já nechci být rejpal, ale naschvál by mě zajímalo, jestli každá karta, co kdy vyšla jako buyback v americe, opravdu byla karta, kterou KOUPILI ZPĚT .. moc bych tomu osobně nevěřil ..
Lukyne, opravdu chceme jít stylem dětí základní školy "dostal jsem za 4, ale to je v pohodě, ostatní měli taky 4 nebo 5"? :)
Ale dobře, beru to jako způsob argumentace a nebudu to zlehčovat, bavme se seriózně. ;) Problém je v tom, že limitace na původních kartách tento jakýsi druh podvodu (nevnímejme to prosím pejorativně), nebo tomu říkejme obejití věci, naopak zvýraňuje a upozorňuje na něj.

Vezměme si konkrétně podpisovku Unique Generation, krásně podepsaná a nebyla by číslovaná. Zkrátka karta bez limitu. Nikdo by nevěděl, kolik jich bylo. Stačilo by, že by byla třeba SP, zmínka o short printu, že bylo vydáno omezené množství, ale nikdo z veřejnosti by nevěděl, že těch karet bylo vydáno 25, které šly do balíčků a boxů, a navrch 25, které byly vytištěny pro strýčka příhodu, kdyby se s kartami něco stalo při podpisu, nebo kdo víc co. Po letech se rozhodnu, že by bylo fajn vydat Buybacky. Tím můžu využít svoji nadzásobu a obejít to, že bych karty vykupoval. Informaci, že karet bylo vloženo do oběhu jen 25 vím jenom já jako vydavatel a sběratelé žijí třeba v představě, že jich bylo 30, 50, 100, na tom nezáleží. A tak si můžu dovolit něco z té nadzásoby orazit Buybackem, dát na to klidně ten limit a /5 tvářit se, že je všechno super. Když ale vydám kartu s limitem, musím počítat s tím, že pokud z ní chci udělat v budoucnosti Buyback, budu jednu z těch 25 karet, které jsem s limitem /25 vydal, někde sehnat zpátky. Takhle podle mě funguje Upper Deck. Nedělám si iluze, že by všechny karty vykupovali, byť bych tomu rád věřil. Ale v tomle ohledu budu lehce paranoidní a nebudu tomu velkému kolosu věřit.

Proto tady u firmy Moje Kartičky dávají smysl Buyback karty z řadovek. Za to palec nahoru, jedině dobře, má to svůj význam a líbí se mi to. Ale u toho Jágra z Unique Generation to zkrátka fakticky Buyback není a razítko Buybacku to nezmění.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
xmkrejci
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1376
Registrován: pát 09. zář 2011 18:25:23

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od xmkrejci »

Bianconero píše:Takhle podle mě funguje Upper Deck. Nedělám si iluze, že by všechny karty vykupovali, byť bych tomu rád věřil.
A nestačí otevřít starý, neprodaný boxy a ty následně jakkoliv označit? Pak to dává smysl.
V případě Jágra by se spíše hodilo označení Exclusive Edition nebo něco podobného.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

xmkrejci píše:A nestačí otevřít starý, neprodaný boxy a ty následně jakkoliv označit? Pak to dává smysl.
V případě Jágra by se spíše hodilo označení Exclusive Edition nebo něco podobného.
V tom máš pravdu. Ono je ve své podstatě jedno, jakým způsobem ke kartám přijdou, jestli si boxy rozbalí sami nebo karty koupí/vymění odjinud, pokud to neprovaří na veřejnosti a neudělají ze sběratelů blbce. Třeba jakože limitovanou kartu ani nevloží do boxů a rovnou ji mají schovanou pro něco/někoho/příležitost/plán... Když už budu chtít něco obejít, udělám to tak, aby to nebylo okaté a na první pohled zřejmé. Opravdu si nedělám iluze, že ve sběratelství se věci dělají čistě. Je to byznys jako každý jiný, takže různé kličky tu taky potkáme, aniž bychom o tom věděli.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od deiv14 »

Už jsem to tu psal a napíšu znovu, na hobbyinsideru někdy na podzim jeden sběratel psal, že od něj UD odkoupili celý 500 kartový set Series 1 a 2, tuším ročníku 2007/08 nebo tak nějak. Psal, že nevěděl, k čemu to chtěli, ale pak vyšly v letošních Series 1 ty kontroverzní 1/1 buybacky, tak mu to došlo. Neříkám, že si to nemohl vymyslet nebo cokoliv jiného, na druhou stranu nemám důvod tomu nevěřit a jestli je to pravda, tak ano, tohle by byl buyback v pravém slova smyslu. To jen tak, že mi to přijde zajímavé *ano*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od radek850 »

K předešlé diskuzi nic říkat nebudu, chci jen napsat svůj pohled na tento produkt.
Líbí se mi? Líbí!
Cena? 2500 by se mi líbilo o něco více, ale chápu, že se prostě ceny celkově zvyšují, s tím se nedá nic moc dělat...
Plnění? Za mě OUKEJ... Dá se to ještě vyšperkovat (k hokejkám přidat nějakou další memo, třeba v nižším limitu, atd.),ale myslím si, že tohle je přesně to, co české karty potřebují. V checklistech ofs jsem mnohdy fakt ztracený, zatímco tady ke všechno hezky přehledné, srozumitelné, svěží.
Celkově z tohoto produktu mám moc dobrý pocit, jeden box určitě zkusím, ty karty vypadají pěkně.

Kdo otevře Ritticha, myslete na mě, prosím.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od radek850 »

Inu... Jednu výtku jsem právě teď našel.
Uz se začínají na netu nabízet promo karty. Mohl bych tedy poprosit o info, co se promo karet týče?
Promo karty budou úplně všechny karty, co jsou v checklistu?
Kolik je náklad na jednu kartu u těchto promo karet?
PROČ SAKRA VYDÁVÁTE NĚJAKÁ DEBILNÍ PROMA?!
Buď svůj.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

radek850 píše:Inu... Jednu výtku jsem právě teď našel.
Uz se začínají na netu nabízet promo karty. Mohl bych tedy poprosit o info, co se promo karet týče?
Promo karty budou úplně všechny karty, co jsou v checklistu?
Kolik je náklad na jednu kartu u těchto promo karet?
PROČ SAKRA VYDÁVÁTE NĚJAKÁ DEBILNÍ PROMA?!
Radku, to je věčný problém. Hlavně opět nepochopení ze strany vydavatelů, což je problém jak MK tak i OFS, co znamená pojem PROMO. Ale na toto téma jsem tu nějaký čas zpátky vedl diskusi u OFS, která neměla smysl.

Ber ty promo karty jako "neoficiální" karty, de facto jen výplň nevalné hodnoty, která s hlavním produktem tolik nesouvisí. Bude se ti lépe dýchat. Není potřeba mít ve sbírce každou "promo", "sample", "supr-trup-úžasnej-card-day-nebo-kdo-ví-jak-ještě-orazítkovanou-kartu". ;)

Kdyby měl někdo zájem, mám doma Promo kartu Goalie School Jakuba Kováře (ty karty jsou mimochodem nádherný, díky za ně MK :clap: ), za lahvinku velké Pepsi je jeho. :lol:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5959
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od SugarRay »

Promo se asi vydává proto aby lidi viděly jak ty karty vypadaj na živo , ještě před tim než si koupí nebo objednaj box , aby je měli v ruce . Jinak nevim .
U OFS se mi líbilo teď jak udělaly ty first day issue k vydání druhý série , proč ne . Na rozšíření duhy pro lidi který jsou ujetý na paralelky jako já je to super a smysl to určitě má , předobjednal jsi nebo nakoupil hned první týden po uvedení série na trh dostal jsi k tomu na památku first day issue , koupil jsi před oficiálnim vydánim MK nějakej promo balíček tak jsou ty karty ocejchovaný jako promo no , logiku to má , řikam na rozšíření duhy od jednoho hráče pro ty lidi co skládaj duhy a líbí se jim to super a má to smysl.
Obrázek

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 101
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Ano, přesně tak. PROMO karty jsme zdarma rozesílali obchodníkům, kteří projevili zájem o sérii. Tak aby viděli karty v reálu před objednávku a mohli se tak rozhodnout o počtu objednaných boxů. Jsou odlišené od zákládní série tím, že na nich není žádná limitace. Nechtěli jsme na ně dávat žádná dodatečná razítka. Je tu z našeho podhledu "přerazítkováno".

SugarRay píše:Promo se asi vydává proto aby lidi viděly jak ty karty vypadaj na živo , ještě před tim než si koupí nebo objednaj box , aby je měli v ruce . Jinak nevim .
U OFS se mi líbilo teď jak udělaly ty first day issue k vydání druhý série , proč ne . Na rozšíření duhy pro lidi který jsou ujetý na paralelky jako já je to super a smysl to určitě má , předobjednal jsi nebo nakoupil hned první týden po uvedení série na trh dostal jsi k tomu na památku first day issue , koupil jsi před oficiálnim vydánim MK nějakej promo balíček tak jsou ty karty ocejchovaný jako promo no , logiku to má , řikam na rozšíření duhy od jednoho hráče pro ty lidi co skládaj duhy a líbí se jim to super a má to smysl.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
Netorack
Veterán
Veterán
Příspěvky: 906
Registrován: pon 13. říj 2014 15:13:56
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Netorack »

Můžu se ještě zeptat, z čeho všeho promo karty existují? Jen z insertů, nebo i z řadovek?

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 101
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Tady je grafické přestavení série. Řadové karty, paralelky, inserty, zkrátka co vše série obsahuje.

Množí se nám dotazy ohledně předprodeje (od 1.5.) a data vydání 15.5. Taky tady je doplňujicí info:

DODÁNÍ
Obchodníci (ičo) dostanou prioritně (předobjednané boxy) do 15.5..
Koncové zákazníky budeme obsluhovat až od 15.5., čili předobjednané boxy budeme posílat od 15.5. Dodání PPL tedy od 16.5. Možný je i osobní v Hradci Králové 15.5.

UPOZORNĚNÍ
Pokud zjistíme, že se produkt nabízí na FB za podivných podmínek... před oficiálním vydáním, za nižší ceny a podobně.., těmto lidem nebudou boxy poslány a do budoucna boxy prodávány. Jako už se to v jednom případě stalo! *zurim*

DOPORUČENÍ
Doporučujeme boxy odebírat od osvědčených obchodníků. Jejich seznam zveřejníme.
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE1.jpg
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE2.jpg
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE3.jpg
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE4.jpg
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE5.jpg
2020_MK_SLIDE_PREZENTACE6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 101
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Netorack píše:Můžu se ještě zeptat, z čeho všeho promo karty existují? Jen z insertů, nebo i z řadovek?
Z paralelek RED, BLUE, GOLD. Potom z Best Capitans a Goalie school RED, BLUE, GOLD. Taky z MEMO karet.
Přednostně k nim mají přístup ti co od nás nakupují boxy. Tyto karty tedy poptávejte u nich. U nás bude k dispozici, až to co nám zbyde v dalším sledu.
Naše boxy by měly prodávat Hooker karty, Hokej-karty, kartickarna.cz. Po potvrzení objednávek zveřejníme seznam oficiálních prodejců boxů. Řadovky jako takové promo nejsou.

Plánujeme taky jednu razítkovou verzi a to ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec, který pomáhá postiženým dětem. https://www.sporthradec.cz/, mají už i svůj akční server se sportovními artefakty. https://aukce.sporthradec.cz/. Kluci to dělají fakt dobře, peníze jdou čistě přímo dětem. *penize* *placnuti*
Tam lze očekávat, že bude k dispozici verze memo karet (nejen memo), kde bude logo Sport Hradec - nadační fond. Kromě limitace a razítka, bude na kartách nejspíše i podpis např. Filip Hronek, Filip Zadina, Tomáš Rolinek.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti