Představení Juris

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale právě nyní se poznáme
Pravidla fóra
1, Jako nově registrovaný uživatel na tomto fóru získáváte status Nový člen fóra. Tento status je dočasný a máte stejné benefity, jaké má (neregistrovaný) návštěvník.
Vidíte sekce Novinky, Breaky balíčků a boxů, Burzy, Přehled sérií a pochopitelně sekci Úvod, představení a kompletní pravidla), a navíc máte možnost přispívat do subtématu Chci se představit!.

V něm si můžete založit vlastní téma (doporučujeme s názvem našeho uživatelského jména zde na fóru), kde se můžete všem ostatním představit - např. na co se specializujete, jaké karty sbíráte, jak dlouho patříte mezi sběratele apod.

2, Jakmile se jako Nový člen fóra představíte, to znamená - odešlete jeden příspěvek do výše uvedeného tématu, stáváte se plnohodnotným Registrovaným uživatelem fóra.
Odkryje se Vám kompletní obsah diskuzního fóra se všemi sekcemi a tématy, do nichž budete moci podle libosti psát své příspěvky.

V případě potíží, dotazů a nebo nejasností neváhejte kontaktovat Vedení fóra.
Odpovědět
Juris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř 27. led 2021 10:11:05

Představení Juris

Příspěvek od Juris »

Ahoj všem,
pocházím ze severních Čech, konkrétně ze Šluknovského výběžku.

Hokejové kartičky jsem začal sbírat jako kluk v 90. letech. Tehdy se jednalo o velice populární a dustupné sběratelské téma. Balíčky byly k sehnání prakticky na každém rohu a jako kluci jsme běhávali po městě se sbírkami, navzájem se chlubili a samozřejmě mezi sebou různě handlovali. Následně tento všeobecný bum utichal a množství nadšenců a sběratelů ubývalo. Nebylo-li s kým dále měnit a kde nakupovat, stával se pro nezletilého tento koníček stále méně zajímavým. Sbírka tak našla své místo v temnotě skříně. Přišla studia, následně koupě domu a rodina. Po dlouholeté postupné rekonstrukci došlo na stěhování posledních zbytků mých věcí od rodičů. Mezi nimi samozřejmě i sbírka karet. Z počátku jsem myslel, že se bude jednat jen o připomínku mládí bez počítačů, mobilů a tabletů, kterou budu moci svým dětem snáze připomínat :D . Více než 15 let odříznut od sběratelského tématu jsem však začal trochu pídit. K mému úžasu jsem zjistil, že balíčky s kartami již nekoupím na každém rohu, ale že sběratelství dostalo uplně jiný rozměr.

Nějakou dobu jsem tedy procházel svou sbírku a dělal si představu jak na tom vlastně jsem se svými bezmála 4.000 kousky. Během této doby jsem ji několikrát rozšířil na momentální počet zhruba 8000 karet.

Vzhledem k mému základu z dětství se věnuji především ročníkům 90. let. Avšak z různých LOTů jsem již poskládal slušný základ několika novějších sérií včetně UD 20-21. Jak jsem již popsal, celou sbírku jsem prozatím skládal především nákupem nových balíčků v dětství, směnou s jinými sběrateli a nákupem různosrodých LOTů. Doposud jsem nepřistoupil k nákupu celých boxů. Možná také proto, že boxy z 90. let již nejsou tak běžně k zakoupení.

Zaměřuji se na kompletaci základních setů, především řadových karet. Mám ve sbírce i nějaké paralalní a řadu insertních karet. Vedle postupně doplňovaných sérií mám i řadu duplicitních kousků z nichž bych rád při troše prostoru sestavil různé loty ať jednotlivých sérií, týmů nebo hráčů.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení Juris

Příspěvek od DaveBrownsound »

To je boží, jak je návrat ke kartám u 90% stejný. Sbírání v dětství, pak přechod do dospělosti, nalezení starých alb (půda, skříň), lesk v očích a totální propad tomuhle hoby :-D
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Juris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř 27. led 2021 10:11:05

Re: Představení Juris

Příspěvek od Juris »

Jsem rád, že tady nalézám spřízněné duše. Doma se mi jích v tomto směru příliš nedostává *rfl*

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení Juris

Příspěvek od DaveBrownsound »

Moje okolí tomu moc nefandí/nechápe to, ale třeba manželka je v pohodě. Občas i přiznám ceny a jen řekne, že je to na mě, ať to koupím, že jí to nevadí :-) A když sem tam koupím box, otevíráme to spolu :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Juris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř 27. led 2021 10:11:05

Re: Představení Juris

Příspěvek od Juris »

U mě to z okolí moc lidí neví. Spíš právě rodina. Manželka je s tím taky (snad) v pohodě. Kdyby to mělo rodinný rozpočet položit, tak si tuto neřest odpustím - a to ona ví. Moje mamka ta to nechápe a furt hučí, že se toho mam zbavit. Tchán to obdivuje - má k hokeji přímý vztah - jeho otec totiž chytal jestli se nepletu za Olomouc a Brno, takže občas mu dám nahlédnout a navíc 90. léta také nadšeně sledoval zámořské dění. Tchýně nemá ánung co to je a když vidí některé série tak prohlašuje "Jééé Jení (tchán), ty jsou krásný, to by se mi taky líbilo..." :D :D :D

Koemi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 123
Registrován: stř 12. říj 2011 16:41:11

Re: Představení Juris

Příspěvek od Koemi »

Řekl bych, že nabídka boxů z 90. let je celkem veliká. Sehnat se dají i série, které třeba v našem kraji nebyly vůbec obvyklé. Naproti tomu jsou boxy, které sehnat nelze, nebo je jejich cena enormní.

BrianLeetch
Veterán
Veterán
Příspěvky: 908
Registrován: stř 17. čer 2015 7:31:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Představení Juris

Příspěvek od BrianLeetch »

Já jsem asi vyjímka a s kartama jsem od začátků v prvné třídě nikdy nepřestal,takže mě to drží už 31 let *cl*
Přeji hodně úspěchů v rozšiřování sbírky :thumbup:

Odpovědět

Zpět na „Chci se představit!“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti