10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Boxy otevřené sběrateli v měsíci lednu 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
okorec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. led 2016 23:48:24

10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od okorec »

Zdravím Vás!

Ako som písal v predstavení, začal som nedávno pátrať na webe po zdroji malých kartónových obrázkov s hokejistami, ktoré som si zvykol kupovať v trafikách a hračkárstvach. Tak som objavil aj toto fórum a miestny eshop. Samozrejme ma to riadne navnadilo na zakúpenie si prvého boxu v živote :)
Keďže som v tomto bez skúseností, trochu mi trvalo kým som vybral ten JEDEN. Čítaním fóra a zbieraním informácií som si postupne utvoril nejaké požiadavky:
- sezóna dobrá na nováčikov (05/06, 10/11, 13/14, 15/16) //aby bola šanca vytiahnuť dobré meno
- pekný base set v rozsahu 200-300 kariet //subjektívne sa mi base karty museli páčiť
- žiadne 1 pack, 5 card "boxy" //vôbec ma nelákajú takéto produkty
- aby tam bola aspoň jedna JSY a jedna AU //nikdy som také karty ani nevidel a keď ich všetci majú tak aj ja chcem aspoň jednu

Z toho mi vyšlo pár favoritov a po niekoľkých hodinách pozerania breakov na YB som sa nakoniec rozhodol pre 10-11 Panini Pinnacle.
Hlavne sa mi páčili radovky a fotky na nich, a to že v boxoch nebolo moc duplikátov. Na skúšku som si pri návšteve Prahy zakúpil aj jeden Jumbo balíček a ten ma presvedčil o tom, že môj výber je správny. Hlavne krásna radovka Matta Duchena a veľmi pekná Rink Collection paralelka ma presvedčili a objednávka letela až sa z klávesnice parilo.

No a potom nasledovalo čakanie, pri ktorom som sa cítil ako malý chlapec na Vianoce. Ale úplne. Rátal som dni do očakávaného príchodu balíku ako v detstve dni do Vianoc. Potom keď ten deň nastal a mne ráno do práce prišiel balík, celý deň mi ležal na stole a ja som naň jedným očkom pozeral ako keď sa pod stromčekom objavili darčeky, ale ešte som ich nemohol otvoriť.
Nevedel som sa dočkať konca pracovnej doby ako na štedrý deň večere :) A akonáhle to prišlo, šiel som rovno domov, upratal som doma stôl, utrel som ho, aby bol dokonale čistý, pripravil som si nástroje a s nadšením som sa pustil do toho. Najkrajší pocit bol, keď som otvoril box a tam boli všetky tie balíčky. Len moje, nikoho iného. A ja som si ich všetky mohol otvoriť! Na to som nebol zvyknutý. Vždy som si kupoval tak 1-2 balíčky. Výnimočne viac. Maximálne 4-5. Toto bolo pre mňa nové...
A ako to teda dopadlo? Hľaďte...

Cieľom pre mňa bolo:
- nazbierať čo najviac z base setu a mať čo najmenej duplikátov
- vytiahnuť Seguina
- nejaké pekné meno na JSY alebo AU

Tajný cieľ: Otvoriť Hot box so samými insertmi a paralelkami

Čo sa base setu týka, tak to sa mi celkom podarilo. Asi je to plnené schválne tak, aby tam moc duplikátov nebolo. To je na jednej strane príjemné, ale trochu to odrádza od toho kúpiť si ďalší box a vytiahnuť tak aj ďalšie inzerty. Vrátane toho Jumbo balíčka mi teraz chýba 12 kariet (okrem Ice Breakers) čo už ľahko dozbieram.

A ďalej?

Ice Breakers: Seguin sa nepodaril :( najlepší asi Bobrovsky, inak ale mohli byť aj lepšie mená, keď už jeden z nich bol Artist Proof a jeden na Rink Collection :P
Rink Collection: Miller a Voráček celkom fajn :)

Obrázek

Inzerty veľmi pekné aj keď skeny to až tak neukážu. Normálne rozmýšľam, či ich nepozbierať... Hlavne tie čo majú 18 ks checklist presne na dve stránky do albumu, čo mi je veľmi sympatické.

Saving Face: Theodore
Pantheon: Parise
Team Pinnacle: Perry / St. Louis
Chemistry on Canvas: Stewart / Stastny

Obrázek

U dresoviek ma prekvapilo, že všetky boli na Threads. Holmstrom ma potešil ako moja prvá JSY karta a vlastne aj prvá JSY karta, ktorú som kedy videl naživo. Red Wings mám rád. Vokouna samozrejme našinec tiež neodmietne. Akurát namiesto Gagnera by som si vedel predstaviť niečo iné.

Obrázek

Tough Times a Tough Times Auto pre mňa neznáme mená. Obaja z Flyers. Zase je to moja prvá AU karta, čiže niečo špeciálne.

Obrázek

Celkovo som si to veľmi užil a z nazbieraných kariet mám veľkú radosť. Veľa krát som si ich potom prezeral a ešte veľa krát si budem.

.
.
.
A ako bonus mi z eshopu poslali balíček Scoriek zo sezóny 11-12, kde na mňa vykukol Ovečkin na Making an Entrance

Obrázek

Ďakujem za pozornosť!

PS: base karty, ktoré mám dvojmo vymením v podstate za čokoľvek;
všetky sú tu: https://goo.gl/photos/HyCtGWuGUwudrrDi8
Naposledy upravil(a) okorec dne ned 31. led 2016 9:54:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Itchiboy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 91
Registrován: ned 16. srp 2015 13:06:05

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od Itchiboy »

Ten pocit, co si opisoval na zaciatku velmi dobre poznam a mna to cakalo v auguste pred pol rokom :D lenze na svoju prvu jersey a auto som chvilu musel pockat, aj tak na mna vykukla z hobby balicka, nie boxu :) ...kazdopadne, stalo sa to mojou drogou a ked dlhsie nieco neotvorim, som cely nesvoj :D ...

Ak si najdes zameranie na nieco konkretne, verim, ze tu najdes ludi, ktori ti pomozu zbierku rozsirovat viac a viac :)

dík za break :)

PS: obrazky okrem Ovechkina mi nejak nechcu ist

Uživatelský avatar
okorec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. led 2016 23:48:24

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od okorec »

heh... skús prosím ťa, či teraz už fungujú tie obrázky.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od Bianconero »

Obrázky ti už jedou všechny v pohodě :thumbup:

10-11 Panini Pinnacle je jeden z nejlepších produktů. Mají pěkné fotky, jednoduchý design a při tom moc hezký. A pak, to plnění, to je zkrátka radost otevírat! Velká gratulace k prvnímu boxu, opravdu moc povedené a díky za super popis :clap:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
frodo
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 566
Registrován: stř 28. led 2015 17:44:36
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od frodo »

pekná slohová práca s obrázkami-gratulujem dnes to máš za 1. :clap:
Obrázek
2007-08 ITG SUPERLATIVE AUTO. 31/50
2013-14 ITG DECADES 90 AUTO.18/144
2015-16 UD PREMIER LEGENDARY SIGN. 9/15
2013-14 ITG DECADES 90 FRANCHISES 7/14

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od pavelbart »

Pantheon je sakra hit!!! Gratuluji, velmi povedený boxik.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
okorec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. led 2016 23:48:24

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od okorec »

pavelbart píše:Pantheon je sakra hit!!! Gratuluji, velmi povedený boxik.
Aké je tam plnenie? Niekde som dokonca videl, že 1 na case.

Uživatelský avatar
Jenda42
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 616
Registrován: úte 27. led 2015 17:57:04
Bydliště: Kladno

Re: 10-11 Panini Pinnacle (môj prvý box)

Příspěvek od Jenda42 »

Mě by udělal velikou radost i ten Dupont celkem neobvyklé jméno na podpisovkách!
Autogramy - 2265 podpisů - 1452 hráčů zapsána polovina sbírky
San Jose Sharks, Repre karty, Kladno, SP Authentic - FW AUTO

ITG International Ice 06/07 - 119 podpisovek
Classics Signatures 12/13 - 225 podpisovek
Future Watch Auto - 221 podpisovek

SJS - 2536 vše k 17.2.2022 / vše k prohlednutí na Absolutu

Odpovědět

Zpět na „Leden/January 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti