UD 1999/2000

Boxy otevřené sběrateli v měsíci březnu 2013.
Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Dampa17 »

Asi se budu opakovat, ale ... kdyby to bylo tak, jak píšete, tak zase budou všichni *cry-a* , že si to nemůžou dovolit a apod. Takhle jsou běžný jsy dostupný každýmu a dají se tím pádem i "sbírat" - tzn. že si nekoupím jednu za půl roku, ale jsou běžnou součástí sbírky. No a kdo chce, tak pořád tady má plno high end karet, který jsou pořád hůř dostupný a drahý. Takže si každý může vybrat co se mu líbí a hlavně, i na co má ...
... a teď k tématu - ten Broďas je určitě parádní trefa z takovýho boxíku a určitě bych si takové karty vážil, ať už si strejda Beckett píše co chce. No a ten Štefan je pro změnu zase na mašli, za takovou kartu v boxu bych *pnch*

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Maurice Richard »

je to určitě věc názoru a napsalo se o tom tady už hodně. Ale já si myslím a vždy jsem to tak dělal, že je lepší si ušetřit na nějakou lepší kartu než koukat jen na kvantitu! Jasně, dnes koupíš jersey kartu třeba za 30 korun, ale jaký je to hráč!? Šlo to bohužel dolů kvůli kvantu takových karet. Kdyby ten poměr tak nějak zůstal tak ty karty si drží cenu a asi půjdou i nahoru, ale takhle to ty staré krasné jersey a stick karty degraduje.... Toť můj názor.... M
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
Steffa
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 95
Registrován: pon 19. bře 2012 7:28:12
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Steffa »

Dampa17 píše:a teď k tématu - ten Broďas je určitě parádní trefa z takovýho boxíku a určitě bych si takové karty vážil, ať už si strejda Beckett píše co chce. No a ten Štefan je pro změnu zase na mašli, za takovou kartu v boxu bych *pnch*
Naštěstí nejsem z těch lidí, kteří by tu kartu s poškozením vyhodili, pro mě má stejnou cenu, jako by byla v pořádku, obzvlášť u hráče, kterého jsem se rozhodl sbírat :) Tím samozřejmě nic proti lidem, kteří berou karty jen ve 100% stavu, každý na sbírání kouká jiným úhlem pohledu ;)
Sergei Fedorov - 764/1135
Patrik Štefan - 256/639

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od zette »

Ja bych nemel klidne spani, dokud bych toho Stefana neodnesl s odpadem do popelnice...

Ceny karet degraduji temer u vsech typu a znacek. Hodne lidi zde chvali inzerty z 90. tych let, hromadu z nich ale stejne clovek v pohode sezene za 1-2 dolary. Kdyz clovek k cene porizene karty pricte postu, poplatky za paypal, mozne clo a za cas ji chce pripadne prodat a pricte dalsi poplatky, treba Ebayi, tak clovek skutecne muze sbirat jen pro radost a nemyslet si moc, ze do karet dobre investuje, nebot pri temer kazdem rozprodeji sbirky clovek financne vykrvaci... Sbirani karet je spise o radosti nez o byznysu, zvlast, pokud jsme domovem mimo USA a Kanadu. Treba moc nesleduji ty prvni jersey karty od UD, myslim si ale, ze jeste pred deseti lety se prodavaly za vice nez dnes...

Zdenek1968
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 607
Registrován: sob 03. pro 2011 22:29:14
Bydliště: Praha 9

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Zdenek1968 »

Jak již někteří psali - super box. Ten Marty je veliká paráda. Rozbalili jsme v těch letech krabic spousty a nepamatuji se, že by byl takhle našlapaný box. Tenkrát ulovit jersey kartu, to se skoro rovnalo vyhrát v loterii. Jak někdo podobnou kartu našel při breaku, během pár dní o tom věděla celá sběratelská komunita. :-) Kde jsou ty časy? :-)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od pavelbart »

Zette, jersey se ještě loni prodávaly za více než dnes :) .
Včera jsem lovil obyčejný insert Jágr, Hamrlík, Hašek - šel za 10USD. Dnes takových karet moc není... Myslím ty běžný. Pacific - jak se objeví něco, co nemám, peru se třeba do 20USD běžně a vyhraju třeba polovinu. Ty karty mají jinou hodnotu než beckettovou. Ale zase je to podobný jako s dnešními jersey - je jich moc. Mám ve sbírce snad jen 200 insertů Pacific z let 97 až 2004... Mně to nevadí, jen že by to taky někdo svézt k té kvantitě... mně se všech těch 200 líbí:-)-
Každopádně, zajímalo by mě, zda i za mořem volají po plnění, jaké jsme vídali před 10ti lety. Pokud ano, můžeme se dočkat změn.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Dampa17 »

K tomu co píše MR - samozřejmě i na tom, co píšeš Ty je kus pravdy. Ono asi platí ve všem, že "všeho s mírou". Taky samozřejmě kroutím hlavou nad tím, když vidím jsy za 30 kaček - ta karta prostě má proti řadovce, kterou koupíš kolikrát třeba i za 10 kaček přidanou hodnotu vždycky (kus hadříku, pravděpodobnost atd.) Ale na druhou stranu třeba sběratelé týmů takhle můžou mít jsy i těch ne zrovna top hráčů a za hodně přijatelnou cenu. A taky si myslím, že svoji roli hraje i to, že každý dneska hledí hlavně na patch karty a po těch jde nejvíc lidí a tím pádem i ceny jsy jdou dolů ...

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od zette »

Ja myslim, ze to je nesmysl, ze po patch kartach jde nejvice lidi. Je jich jen x krat mene nez jersey. No, je to jedno. Kazdopadne, ja nevidim cestu ven...

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Dampa17 »

Já myslím, že cesta ven je asi jediná - člověk by měl sbírat to, co se mu líbí a co ho baví, protože ho to baví ;) ... ono stejně my si tady můžeme tlachat jak chceme, ale rytmus určuje zámoří a nám nezbývá než brát nebo nechat a co si o tom myslíme není podstatný ...

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Maurice Richard »

já před deseti lety taky kupoval každou jersey na kterou jsem narazil a za pěkný peníz! Pak když jsem si konečně urovnal co chci vlastně sbírat tak jsem jen koukal že nejsem schopný ty karty prodat ani za půlku! A to díky tomu že se vyrojilo spousta dalších a levných produktů se zárukou jersey, podpisů atd. Ted sbíram legendy a tam je to kvalitě ne o kvantitě. Samozřejmě i o penězích. Tam jersey za stovku nekoupím.
A k těm starým produktům, sice nemají valnou hodnotu ale jsou to většinou pěkný karty a za ně vyplatí zaplatit. V tom souhlasím s Pavlem...
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od zette »

Dampa17- urcite, jak uz jsem psal v prvnim prispevku-musime sbirat predevsim pro radost...:-)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od pavelbart »

Dampa17 píše:Já myslím, že cesta ven je asi jediná - člověk by měl sbírat to, co se mu líbí a co ho baví, protože ho to baví ;) ... ono stejně my si tady můžeme tlachat jak chceme, ale rytmus určuje zámoří a nám nezbývá než brát nebo nechat a co si o tom myslíme není podstatný ...
Přesně tak Patriku. Člověk by měl tyhle věci dělat pro radost. A ne proto, že to někdo chrlí...
Osobně třeba z nových sérií beru jen to, co se mi líbí. Takže jsem naprosto vynechal spoustu posledních karet ITG... Naopak ty jejich starší, ty lovím jak to jde.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Maurice Richard »

Tak kruh se uzavřel a shodneme se na tom samém, že to děláme hlavně pro radost!! Takže , at´se daří dámy a pánové *drink* *drink* *drink* !!!!!!!!!!!!!!
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

marty80
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 624
Registrován: sob 14. kvě 2011 13:12:26
Bydliště: Benešov

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od marty80 »

tak tomuhle já říkám box break :thumbup:
dnešní komerční boxy narvanými "pečemi" a ostatními "honby za klenoty karet" ve mě tento boxík zanechává opravdovou nádheru, co všechno se dalo v takovýchto boxech s velkým štěstím najít ... a že to bylo kurňa štěstíčko :lol:
velká gratulace :thumbup:
ps - samozřejmě nic proti dnešním boxíkům s krásnými kartami :lol: já chtěl jen podotknout, jaký to bylo dřív, když začínaly Jersey a byly super inzerty...dnes je tomu naopak: velké množství memo karet a méně nádherných inzertů ;)

Uživatelský avatar
Black_End
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 94
Registrován: sob 26. led 2013 0:57:03
Bydliště: Nitra

Re: UD 1999/2000

Příspěvek od Black_End »

Pripojim sa aj ja do tejto debaty. Musim uznat, ze fakt super boxik. Hlavne keby si na taky natrafil este v tej dobe :) Ale inak je pravda, ze vacsina tych insetrov sa da zohnat za 1-2 dolare, co viem, kedze som si na tych kartach zhanal hracov co zbieram. Je ale fakt skoda, ze sa za tu dobu tak zaplavil ten trh s kartami. Ja som prestal zbierat karty prave v obdobi ked prisli na trh prve jersey karty, to bolo pre mna vtedy nieco nesplnitelne. A teraz som sa vratil ku kartam, a len som sa nestihal divit, vsade same jersey karty aj za .99$.. milion limitiek a paraleliek. To velke kvantum fakt degradovalo ceny kariet. Prave ked som koncil s kartami tak vezala sezona 1996-97. A prave vtedy sa mi podarilo do tej doby zohnat do zbierky na tu dobu velky ulovok. Bola to karta Jaromira Jagra na UD Hart Hopefuls, zlata verzia s limitom /100. Bola garantovana jedna na kazdy 1500-ty balik. Hned som si vtedy kvoli tomu objednal z Ameriky Beckett, a ked dorazil tak som padol hned na zadok. Ako novnka mala ta karta hodnotu 750 dolarov!!!! Teraz.. ked som sa po rokoch vratil ku kartam? Hodnota tej karty je 30 dolarov podla Beckettu :D

P.S.: Na eBayi sa daju zohnat, len skoda, ze to nie su tie original Hart Hopefuls ako mam ja, kde je aj vyrazeny limit na zadnej strane. Ten clovek co ich tam predava ich ma zrejme priamo z UD, karty ktore asi mali byt povodne urcene ako nahrada za poskodene karty. Valento si od neho kupil na nej Patricka Roya, ja som bral Fedorova, nastastie za dobru cenu. Lebo inak to beriem od toho cloveka ako dost velky podvod na ludi. Uz ho sledujem rok odkedy som sa vratil ku kartam, a zavesil ich na net snad aj 30x, teraz najnovise si ich dava aj gradovat a dava to potom za este vyssie sumy. Ale ludia, ktori nevideli predtym original kartu ani nevedia, ze tam mal byt ten limit vyrazeny, tak to kupuju v tom, ze ide o original karty.
ZBIERAM:
WAYNE GRETZKY: 1125 - PATRICK ROY: 952 - JOE SAKIC: 1462 - MARTIN BRODEUR: 616
MARIO LEMIEUX: 383 - PETER BONDRA: 258 - JOZEF STUMPEL: 79

Odpovědět

Zpět na „Březen/March 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host