2018-19 OFS Classic CHANCE LIGA

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Odpovědět
Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od klajda »

No, vzhledem k tomu, že jsem asi celou diskuzi tak trochu zahájil, tak bych se dovolil citovat :D
klajda píše:Když už jsem začal 1/1 kartami, tak bych chtěl nejprve říct, že mi přijde jako naprostý nesmysl, aby se za sezónu vydalo 1066 1/1 karet a to do toho nepočítám printing plates. + Dalším takovým tím nešvarem jsou razítka a proma. Razítka mi dávali smysl při výročních edicích, jako bylo těch 15 let nebo teď těch 20 let, buyback karty s podpisem mají smysl a přidanou hodnotu, mnohem větší než nějaké hidden treasures. Prostě bylo moc karet, tak šup razítko.

Tuto sezónu máme karty extraligy, 2x karty chance ligy, karty reprezentace a hádám, že zase budou nějaké další série, jako bylo YWB-YGB nebo Nagano. Je tu strašně moc karet, velké přesycení a opravdu se obávám, že s touto koncepcí to dlouho nevydrží. Paralelní karty začnou sběratelé přestávat sbírat jako první a právě ty "hity" a "cenné" paralelní verze řadovek 1/1 budou nakonec bezcenné.
Toto je dle mého největší problém. To, jestli má série 1000 nebo 1500 karet, je asi vcelku jedno. Nikdo tu nesbírá všechny týmy a insertní a paralelní série v celé sezóně. Jak jsem už taky psal, systém insertních sérií se mi líbí. Zhruba 4-5 druhů insertů ve dvou limitech - pro hobbysty a pro sběratele. Ale co chce opravdu změnit, je systém paralelních karet. Spíš než o to, aby série měla míň než 1000 unikátních karet bych křičel za to, aby za rok OFS nevydalo přes 1000 karet v limitu /1. Když se dovolím podruhé citovat.
klajda píše:Osobně bych pojal celou sérii jako střet sběratelů a "koníčkářů" řekněme, kde si každý najde to svoje. Řadové karty s několika paralelními kartami a nějaké insertní série s paralelními kartami (série pro brankáře, nováčky, střelce, legendy, momentky, vítězové z minulé sezóny a mnoho dalšího - jako byly "passing the torch", "then and now", "strangers on the ice", atd.). Jsou vždy základem každé série. Podpisy s větším limitem bych osobně uvítal i v Hobby boxech, jako právě největší možný hit balíčku, jako tomu bylo před lety. Možnost najít podpis a jinak garantované klasické insertní série. Pro sběratele ještě klidně další verze s nižším limitem. Memo karty mi letos celkem chybí, také bych je uvítal, navíc právě tady se ty 1/1 karty hodí, tohle mají být ty hity série. Stejně tak jen v Collector boxech ty podpisy z memoriálů a anniversary sérií, ty bych ani do Hobby boxů nedával.
Tady jen doplním, že když se tu někdo inspiruje kartami z NHL, já bych udělal opak. Inspiroval bych se spíš lehce kartami KHL. Tam došlo taky k celkovému přesycení trhu a karty už nekupovali ani obchody od výrobce.... Tam každému týmu vyšlo 9 nebo 18 karet řadovek (hezky do alba) a vždy 3 nebo 6 hráčů - ti nejlepší - dostali paralelní verze. To že jich bylo 7, je asi jedno, ale spíš to, že byly rozděleny podle barev pod stejným limitem /30. Do toho bych přidal ty inserty, podpisy a memo karty, aby to nebyla série jen o řadovkách. (Jako letošní KHL karty, kde kromě řadovek můžete vytáhnout jen redemption kartu za kterou dostanete puk nebo kšiltovku - děs).

Už se těším na ten sraz *lgh*
Obrázek

Johny320
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. kvě 2015 21:55:25

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Johny320 »

Už se ví cena boxu ? Popřípadě ,kdy bude seznam doplněn o další karty ? Konec Ledna se blíží .

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

Také by mě to zajímalo... Ta série už má vycházet.

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

Plnění a ceny boxů OFS Chance liga 2018-19

Collectors mini box 990,-Kč
Obrázek

19× řadová karta
2× paralelní Rainbow (x/22)
1:2 boxům paralelní Ice Water (x/1)
2× insert Masked Men (1 of 99)
1:2 boxům Masked Men Gold Rainbow (x/18)
1:22 boxům Masked Men Platinum Rainbow (x/1)
2× Authentic Signature (x/33)
1× Memorabilia (x/25)
1:2 boxům paralelní Jihlava Den válečných veteránů Rainbow (x/15)
1:2 boxům paralelní Kladno Vánoční dresy Rainbow (x/15)

Hobby box 660,-Kč
9 karet v balíčku, 10 balíčků v boxů
Obrázek Obrázek

80× řadová karta
5× paralelní Rainbow (x/22)
1× Authentic Signature (x/33)
1× karta Jihlava Den válečných veteránů
1× karta Kladno Vánoční dresy
2× insert Masked Men (1 of 99)


Datum vydání: 8.2.2019

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Budou se nějak lišit karty Kladna ve vánočních dresech co budou v Hobby Boxech od těch v komplet setu prodávaným zvlášť ? Předpokládám, že ne, ale jen pro jistotu :D

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Steven Hockey Cards píše:Budou se nějak lišit karty Kladna ve vánočních dresech co budou v Hobby Boxech od těch v komplet setu prodávaným zvlášť ? Předpokládám, že ne, ale jen pro jistotu :D
Lišit se nebudou

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

Game Used Memorabilia

Obrázek

Authentic Signature

Obrázek

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od DaveBrownsound »

Pro mě tedy zklamání, že Motor je jediným týmem, který nemá ani jednu memorabilia kartu :-(
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od elektrikar »

no když na mě nějaký colector box zbude, asi se pokusím ten podpis Jágra chytit :-)
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Veteran fans hcs »

DaveBrownsound píše:Pro mě tedy zklamání, že Motor je jediným týmem, který nemá ani jednu memorabilia kartu :-(
Na něčem zajímavém se pracuje, chceme na jaře zařadit do update ;)

milanbiker1
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 164
Registrován: sob 28. úno 2015 10:11:59
Bydliště: ostrava-poruba

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od milanbiker1 »

Karty vypadaji pekne uvidime jaký bude mezi sberateli zajem. V Ostrave uz nejaky zajem je videt,v porubskem fanshopu bude v nabidce hobby box /zatim/. Jelikoz jsem se trochu zapojil do pomoci,v organizaci vydani teto serie,musim rict ze to bubec neni jednoducha zalezitost. Hlavne casove,v klubech rozhodne necekaji s otevrenou naruci aby se nejak mimoradne angazovali. Takze kvuli kazde veci kterou chcete vyridit tam clovek jde nekolikrat a to jeste neni jiste,ze uspeje. V tomto smeru musim p.Hrbka a spol.obdivovat.

Uživatelský avatar
karty-slavia
Opora
Opora
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. led 2013 12:20:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od karty-slavia »

Za me zbytecne 1/1 neumim si predstavit ze bych mel za tuto kartu "no name" hrace dat vic nez 200. A jeste se mi nelibi checklist Memo karet jiz tredicne hrozne nevyvazeny. Jinak vzhled karet vypada hezky
HC Slavia Praha ....991/x
Vladimir Růžička st. v NHL 39 z 52
Vladimír Sobotka v NHL 14 z 51
Jan Hejda v NHL 15 ze 46

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Bianconero »

Poptám se zase na pár faktických věci. *typing*

Nejprve číslování insertu Masked Men. Je 30 karet a číslováno máme do 31, bylo vynecháno č. 16. To je záměr nebo opětovné pochybení člověka, který seznam na web OFS zadával?

Dále, jak je to s paralelkami? U článku checklistu je pouze zmínka, že paralelky existují, ale není řečeno jaké. Když jdu do článku o plnění, tam si můžu z vypsaného plnění vydedukovat, že půjde patrně o paralelky stejné jako u extraligy, tedy Rainbow a Ice Water, alespoň k řadovkám.

Na druhou stranu, insert Masked Men má patrně paralelní verze Gold Rainbow a Platinum Rainbow.

U paralalek výročních setů půjde zjevně asi jen o Rainbow paralelku.

Mohl bych poprosit, aby tyto údaje byly na webu OFS doplněny přímo u checklistu? Zcela jasně, aby bylo naprosto zřejmé, jaké karty byly sktuečně k tomuto produktu vydány, tak jak tomu je i u jiných sérií OFS na webu?

Jde o úplnost a ucelenost checklistu, aby bylo vůbec jasné, co se dá posbírat. Z toho, co je teď na webu OFS k tété sérii, to úplně jasné není. Děkuju. *thks*

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ještě poznámka pod čarou. Podpisovky hráčů Třince v tomto produktu?
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Sulzer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon 21. říj 2013 21:39:42
Bydliště: České Budějovice

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Sulzer »

K těm podpisovkam Třince, podle mě je tam chyba ve značení a budou to podpisovky Frýdku-Místku... *myslim*

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

Už jsou vyrobené největší hity série - karty Jaromíra Jágra.
Obrázek Obrázek

Při pohledu na podpisy opravdu začínám nabývat dojmu, že Jardovi podepsané karty z minulých let u OFS podepisoval kdokoli jiný než Jarda.

Nejspíš originál - velmi podobný drtivé většině jeho NHL podpisovek
Obrázek

:thumbdown:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jasně, je to omílané téma furt dokola. Ale zamrzí to, když pak člověk vidí takové pochybnosti.

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od mapko »

neviem, nemam dovod neverit, ze podpisy neboli prave
podpis kazdeho z nas sa vyvija a detto kazdy den sa nepodpisem rovnako
najma ked urobim 100 podpisov
dokonca ja v banke mi nechceli par krat uznat podpisovz vzor a to sa podpisujem stale rovnako :)

a to Jarda podpisuje tisice kariet

sorry za off topic - keby niekto mal tie nove OFS karty Jagra na predaj za ROZUMNU cenu, tak sa mi kludne ozvite, dakujem!

Uživatelský avatar
Tauzen Crew
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon 01. kvě 2017 14:08:35
Bydliště: Katowice

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Tauzen Crew »

In Třinec Jagr he also signed strangely ;) as if he did not want to ;) Obrázek

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

mapko píše:neviem, nemam dovod neverit, ze podpisy neboli prave
podpis kazdeho z nas sa vyvija a detto kazdy den sa nepodpisem rovnako
najma ked urobim 100 podpisov
dokonca ja v banke mi nechceli par krat uznat podpisovz vzor a to sa podpisujem stale rovnako :)

a to Jarda podpisuje tisice kariet

sorry za off topic - keby niekto mal tie nove OFS karty Jagra na predaj za ROZUMNU cenu, tak sa mi kludne ozvite, dakujem!
Mapko, divím se, že tobě jako velkému sběrateli Jardy to právě není divné... Vybírám schválně ty nízkolimitované podpisy, aby se neřeklo, že toho podepisoval v tu chvíli hromadu.
Obrázek Obrázek
Obrázek

Nejsou všechny tyto podpisy podobné tomuto podpisu?

Obrázek

Jsou. Jarda je teď zrovna v ČR na Kladně. Což se o podpisovkách z minulých let ofs říct nedá, když hrál v NHL.

Proč žádný z podpisů jako je tento není na kartách NHL, ani na těch nejlepších sérií či 1/1 kartách?
Obrázek

Ukážu ti ještě jeden důkaz. Když jsem sbíral podpisy poštou - tzv. TTM. Posílal jsem karty na podpis na adresu Jardovi mámy na Kladně. Tohle mi došlo.
Obrázek

Chápu, že přiznat pravdu pro někoho, kdo za ty podpisy dával rakety peněz je těžké. Pro mě je to také šok. Ale určitě z toho neviním výrobce aby nedošlo k omylu! To v žádném případě.
Naposledy upravil(a) vojta dne stř 20. bře 2019 9:53:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hokejcards
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 576
Registrován: ned 04. zář 2011 18:31:40

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od hokejcards »

Vojto super, dávám ti za pravdu protože jsi sem dal přesně co jsem chtěl já - porovnání karet NHL a české.

nedávno jsem psal v jiném vlákně toto, týká se to právě karet naganské série a OFS buyback:

,,toto jsou úplně výstavní podpisy Jardovo maminky, stejně tak na většině českých karet z posledních let - ty podpisy jsou úplně identické i s číslem a kdo za poslední roky viděl takto hezký podpis od Jarouše? asi nikdo ;)

sama jeho mamka mi to říkala a bohužel pro některé z vás, ta fotka co mi podepsala má podpis jako jsou tyto.... :oops:''

bohužel nejsem doma a nemůžu najít fotku toho podpisu od ní, je fakt jak na těch OFS kartách...a najednou jsou podepsané karty Chance ligy a podpis je jiný? kluci, otevřete oči, z 99% to prostě minulé roky Jardovo podpisy nejsou...a jak píše Vojta, to není nic proti výrobcům karet, ale tady moc neplatí, že se pokaždé podepíše jinak, bohužel...
Obrázek

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Maurice Richard »

Nooo, tak tady to vypadá na průser..... *tytyty*
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů