2018-19 OFS Classic

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Odpovědět
vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

vojta píše:Tleskám za super přístup ke sběratelům :thumbdown: http://ofscards.com/drupal/cs/content/n ... expo-karty

Pokud někdo vytáhl Frodla nebo Willa napište prosím.
Vyšly karty:

Základní set OFS 18/19 (1-250) x/3

Paralelní set SILVER OFS 18/19 (1-250) 1/1

Základní set YWB-YGB 18/19 (1-100) x/3


Co jsem se doslechl, balíčky byly téměř okamžitě rozprodány mezi pár lidí (hádejte jaké), takže šance na sehnání těchto expo karet je nulová. A když tak *penize* :clap: :clap: :clap:

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

Vojto, včera jsem viděl expo karty na skupině "Aukce hokejových karet - AUCTIONS of Hockey Cards in Czech" na Faceboooku. Z libereckých tam byli Tomáš Havlín a Tyler Redenbach, obě řadovky (předpokládám) v limitu x/3 a 30 Kč za kus. Prodává David Jirouš. Tak tam mrkni. ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

Děkuju za info Bianco, mrknu na to. ;) Mám vypnuté upozornění a zobrazení ve skupině, proto jsem to přehlédl. Kouknu tam jednou za čas.
Ale stejně se mi ten systém nelíbí. Budou expo, jaké a kolik si zjistěte sami na burze... Neskutečné info.
Na burze jsem nebyl, napsal jsem známému, co jezdí pravidelně ať mi vezme Liberec, Willa nebo Frodla. V deset mi píše sms, že karty nejsou. Zkoupil je pan Jirouš, jeden eshop a pár lidí - známých firem co je pěkně otočí.

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Tomino69 »

Vojto, jak jsem si přečetl tvůj komentář, hned jsem si vzpomněl na "osahávání" balíčků, argumentoval jsi něčím ve smyslu když můžu proč to neudělat, tady je to stejné, proč by to neudělali když mohou... Netvrdím že je to správně, ale tomu nezabráníš.

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

To je dobře, že jsi si vzpomněl na tohle. Byl bych hodně naivní, kdybych svým příspěvkem tomu chtěl zabránit. Proto to ani nedělám, jen na to upozorňuju. Tak jako jsi to ty dělal v mém případě. Nezmění se tedy nic, ale alespoň poukážu na špatnou věc :-)

Uživatelský avatar
Davejar
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 03. led 2014 21:12:35
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Davejar »

Chtěl bych se optat p. Hrbka, jestli se bude fotit a chystat něco k zápasu v retro dresech pardubického Dynama. Vím, že už by to kromě klasické série a memoriálu Zbyňka Kusého byl třetí letošní produkt Pardubic. Zápas v retro dresech se odehraje 30. prosince proti Kometě.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Davejar píše:Chtěl bych se optat p. Hrbka, jestli se bude fotit a chystat něco k zápasu v retro dresech pardubického Dynama. Vím, že už by to kromě klasické série a memoriálu Zbyňka Kusého byl třetí letošní produkt Pardubic. Zápas v retro dresech se odehraje 30. prosince proti Kometě.
Dobrý den,
zápas budeme určitě fotit.
Podle našich informací se bude první třetina hrát v dresech LTC, druhá v tesláckých a třetí v normálních dresech Dynama
v Pardubicích je dost nových hráčů, tak uvažujeme jak celou akci uchopit.
nejsem si jistý, jaký by byl komerční úspěch dalšího rozsáhlého projektu Pardubic.
každopádně dáme včas vědět
Díky moc Hrbek

Evutan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. srp 2018 13:29:25
Bydliště: Ostrava/Brno

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Evutan »

Dobrý den pane Hrbku,

Viděl jsem, že se včera, 21.12., hrál výroční zápas HC Vitkovice vs Sparta ve výročních dresech z 30.let.

Musím přiznat, že jsem vůbec nezvládl na to upozornit dříve, tak se chci jenom zeptat, jestli byl fotograf nebo se to nestihlo?

Dresy z 30.let jsou taková klasika, tak by karty určitě udělaly radost spoustě sběratelů a fanoušků :-)

Děkuji moc.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Dobrý den, ano fotograf na zápase byl :)

Uživatelský avatar
SteveRogers92
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2718
Registrován: stř 26. čer 2013 23:15:46
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od SteveRogers92 »

Ač extraligu nesbírám, jsem za tohle rád. :)
MVP 14-15 Base set. 9 ze 300
UD AHL 14-15 Base Set. 53 ze 150

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

Vyšly neoficiální paralelní verze řadovek PROMO (CL 1-250)

Řadová karta 1 of 4
Paralelní karta Silver 1 of 1

Obrázek
Obrázek



Pro kompletisty tedy další zářez...

(Ne)Dostupné verze:

- Řadová
- Silver 1 of 55
- Rainbow x/9
- Platinum 1/1
- Expo Řadová x/3
- Expo Silver 1/1
- Promo Řadová 1 of 4
- Promo Silver 1 of 1

Co bude dál? Kdo ví... Tak hodně štěstí všem "odvážlivcům" :silent: *cry-a*

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od radek850 »

Tohle mi přijde úplně hloupé... Nejen, že se o tom samotný výrobce ani nezmíní, ale ještě k tomu je těch karet, exp, a podobných nesmyslů hrozně moc...

Vojta to moc dobře vystihl, kdo chce mít všechno, tak mu přeji hodně štěstí... A pevné nervy.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

Vysvětlil by mi prosím někdo, nejspíše pan Hrbek, když je pod tou kartou podepsaný vedle pana Vrkoče, co má tahle "promo věc" za smysl? Jak to prospěje českému sběratelství? Dlouhodobě se tu kritizují jak české, tak i zámořské karty, z pohledu ohromného množství podobných nízkolimitovaných karet, že ty karty ztrácí na ceně nehledě na to, kolik si za ně kdo řekne, protože za vysoké ceny je nikdo nekoupí (vidíme na to shopu u Pavla, ale i u RHK nebo u zámořských karet na COMC nebo eBay). Ale jen to na chvíli utichne, tak OFS přijde s tímto "neoficiálním" de facto dotiskem dalších dvou řad paralelek. Přijde mi to při nejmenším dost úsměvné.

A pak co znamená vůbec ten pojem "neoficiální paralelní verze řadovek PROMO". Jak bych to měl jako sběratel vnímat? Ty karty ve své podstatě nikam nepatří? Kde se k nim můžu jako sběratel dostat, kde/v čem budou k dispozici?

Vím jen toliko, co sem dal vojta, další info nemám, tak se ptám.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

Jinak můj příspěvek byl pouze informační. Jsou tací, co sbírají svůj tým nebo hráče komplet, tak toto info "uvítají"...
Smysl v tom také nevidím, ale ve sbírání extraligového týmu mám jediný cíl - základní set, základní inserty, podpisy a memo. Vše ostatní je pro mě bonus a to jen výměnou a nebo za neodolatelnou cenu a ještě si hráče vyberu (např. Schwarz nahoře).
Oblíbené hráče jsem se pokoušel dát dohromady celé (viz mé sbírky v dané sekci), ale už to nejde, proto tam sháním jen ty dostupné karty.
K dostupnosti těchto PROMO - Karty dostávali velkoodběratelé. Tzn. shopy, a někteří prodejci. Takže se k nim dá dostat přes ně.
Neoficiální jsem je pojmenoval proto, protože je v žádném balíčku nelze najít. Kdo je chce, musí si je u velkoodběratelů sehnat "na dotaz"

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

My jsme žádné PROMO karty nedostali, tak to asi není tak jak píše Vojta, a od OFS toho odebíráme celkem dost. U normálních sérií daleko více, než bychom chtěli :D

Jinak já osobně to, jako sběratel, také nemám rád, přijde mi to maličko jako VAULT od ITG. Ale na druhou stranu, jestli to má někdo jiný rád, proč ne. Každý na to může mít názor jiný. Takže asi tak. Mně přijdou paralelky v tak velké míře u OFS zbytečný, kupní síla na to v ČR evidentně není. I když, když se podíváte na UD, tam taky nějak závratně paralelky nejedou. Při tom přetlaku karet, jaký je na trhu, mi přijde logické, že lidi nejvíce omezí při nákupu paralelní verze.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

pavelbart píše:Jinak já osobně to, jako sběratel, také nemám rád, přijde mi to maličko jako VAULT od ITG. Ale na druhou stranu, jestli to má někdo jiný rád, proč ne. Každý na to může mít názor jiný. Takže asi tak. Mně přijdou paralelky v tak velké míře u OFS zbytečný, kupní síla na to v ČR evidentně není. I když, když se podíváte na UD, tam taky nějak závratně paralelky nejedou. Při tom přetlaku karet, jaký je na trhu, mi přijde logické, že lidi nejvíce omezí při nákupu paralelní verze.
Přesně na tohle narážím. :thumbup: Paralelka má smysl, pakliže se liší nějakým "zásadním způsobem" jako např. u OPC Platinum. Ale když to jen "orazítkuju jako ITG, tak je to celkem zbytečná záležitost, zvlášť když vezmeme v úvahu to podstatné - kupní sílu na trhu. Aby se to nezvrhlo zase zpátky k té absolutní marnosti, jakou tu předvádělo OFS před spoluprací s panem Hrbkem a jejich pověstným "zakulacením růžků" = paralelka, nebo ražení tzv. embossed karet a jejich x verzí = další paralelky. To byl s prominutím absolutní paskvil. Když to teď zpětně procházím, tak se mi nechce věřit, čeho byl přední výrobce českých karet schopný.

Expo karty fajn, má to smysl, líbí se mi to. Dodatečné vydávání Promo karet však smysl nemá. Vydávat promo karty až po vydání série je tak trochu směšné. Promo = dočasná reklamní ukázka produktu. To znamená, že promo má jít vždy ven jako první, je to upoutávka, reklama. Takové karty se často rozdávají zadarmo, nebo jako bonus k něčemu jinému. Nehledě nato, že promo karty bývají pouze v omezeném množství. Vytiskne se jen několik karet z celého setu, např. 10 karet z 200 kartového setu apod. nikoliv celý set. Dělali to třeba Pinnacle v 90. letech.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od DzEjDy »

Můj názor na tyhle karty a vůbec celou skladbu klasických extraligových OFS sérií už jsem dost podrobně popsal před časem, takže se nebudu opakovat. Nicméně přeci jenom na tom vidím něco pozitivního. Čím více takových 1of1 a /2, /3... paralelek bude vycházet, tím míň to lidi budou sbírat, tím víc půjde hodnota těch karet dolů. A když si počkáme ještě pár sérií, tak třeba se už pak nevyplatí těm "velkoodběratelům" (teď nemluvím o místním a rhk shopu) otevírat stovky boxů jako byznys, protože ty karty jim nikdo neodkoupí a na prodeji řadovek a těch base insertů jim to asi dál fungovat nebude. Tyhle Promo verze, který jim patrně mají sloužit ke krytí těch ztrát dlouhodobě fungovat nemůžou. Tím pádem by mohli tito deformátoři trhu vymyzet, nebo se aspoň zredukovat, a sběratelé nebudou mít moc jiných možností, než opět sami začít odbalovat boxy a balíčky, sami hledat a pátrat po kartách do svých sbírek u jiných sběratelů a sami začít aktivně měnit a nabízet. A to by bylo fajn... Jenom bych si jako výrobce dával pozor na to, aby tento restart opravdu proběhl a nedošlo to tak daleko, že by to celý trh s českýma kartama definitivně zabilo...
Obrázek

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od DaveBrownsound »

pavelbart píše:....Ale na druhou stranu, jestli to má někdo jiný rád, proč ne. Každý na to může mít názor jiný....
Sbírám celý tým komplet a ne, opravdu tyhle typy karet nemám rád. Vůbec mi nevadí expa, tam, kde je rozumný limit (alespoň /5). Když jde karta za 15, 20 Kč, proč ne, ale za 70, 100? Když karet je v týmu třeba 30? Úplně vyhozené peníze.

Význam promo karet chápu úplně stejně, jak píše Bianco, promo jako promotion, před prodejem, ne dodatečné doražení a přenechání distributorům k prodeji.

Jako vážně přemýšlím, že jestli to takhle půjde dál, a Motor bude v extralize, vykašlu se na to buď úplně, nebo si posbírám řadovky, inserty, podpisy a mema (základní) a peču na to. Hlavně je to nesmysl, ty nízkolimitované karty rozhodně nemají cenu, za jakou se prodávají a pokud bych tu sbírku jednou rozpouštěl, ne jen že se mi to nevrátí, ale budu totálně minus. To bych radši přešel třeba na NHL sety podpisovek apod., které si tu cenu uchovají mnohem líp.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Heppig »

Motor bude v extralize.
*rfl* ba ne, promiň Dave, ale to nešlo si nerejpnout *rfl*
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Heppig »

DzEjDy píše:Můj názor na tyhle karty a vůbec celou skladbu klasických extraligových OFS sérií už jsem dost podrobně popsal před časem, takže se nebudu opakovat. Nicméně přeci jenom na tom vidím něco pozitivního. Čím více takových 1of1 a /2, /3... paralelek bude vycházet, tím míň to lidi budou sbírat, tím víc půjde hodnota těch karet dolů. A když si počkáme ještě pár sérií, tak třeba se už pak nevyplatí těm "velkoodběratelům" (teď nemluvím o místním a rhk shopu) otevírat stovky boxů jako byznys, protože ty karty jim nikdo neodkoupí a na prodeji řadovek a těch base insertů jim to asi dál fungovat nebude. Tyhle Promo verze, který jim patrně mají sloužit ke krytí těch ztrát dlouhodobě fungovat nemůžou. Tím pádem by mohli tito deformátoři trhu vymyzet, nebo se aspoň zredukovat, a sběratelé nebudou mít moc jiných možností, než opět sami začít odbalovat boxy a balíčky, sami hledat a pátrat po kartách do svých sbírek u jiných sběratelů a sami začít aktivně měnit a nabízet. A to by bylo fajn... Jenom bych si jako výrobce dával pozor na to, aby tento restart opravdu proběhl a nedošlo to tak daleko, že by to celý trh s českýma kartama definitivně zabilo...
Přesně. Kamarád Fin mi říkal, že měli úplně to stejné ve Finsku a museli celou sérii zrestartovat, protože nebyl zájem. Respektive se každý rok snižoval. Takže teď je nejnižší limit třeba /50. Každý si najde kartu, kterou chce za rozumný peníz a i těch base není tolik.
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host