FoXo sa predstavuje

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale právě nyní se poznáme
Pravidla fóra
1, Jako nově registrovaný uživatel na tomto fóru získáváte status Nový člen fóra. Tento status je dočasný a máte stejné benefity, jaké má (neregistrovaný) návštěvník.
Vidíte sekce Novinky, Breaky balíčků a boxů, Burzy, Přehled sérií a pochopitelně sekci Úvod, představení a kompletní pravidla), a navíc máte možnost přispívat do subtématu Chci se představit!.

V něm si můžete založit vlastní téma (doporučujeme s názvem našeho uživatelského jména zde na fóru), kde se můžete všem ostatním představit - např. na co se specializujete, jaké karty sbíráte, jak dlouho patříte mezi sběratele apod.

2, Jakmile se jako Nový člen fóra představíte, to znamená - odešlete jeden příspěvek do výše uvedeného tématu, stáváte se plnohodnotným Registrovaným uživatelem fóra.
Odkryje se Vám kompletní obsah diskuzního fóra se všemi sekcemi a tématy, do nichž budete moci podle libosti psát své příspěvky.

V případě potíží, dotazů a nebo nejasností neváhejte kontaktovat Vedení fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FoXo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. bře 2018 22:32:04
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

FoXo sa predstavuje

Příspěvek od FoXo »

Ahoj, vítam ťa v tejto sekcii uspávača hadov. Toto je môj krátky príbeh ako som sa dostal k hokejovým kartičkám. Fórum študujem pomaly a tak som sa dostal sem až teraz :) Volám sa Marek

       Ani neviem kedy a ako celá moja cesta k zbieraniu hokejových kartičiek začala. Bol som školák na prvom stupni základnej školy niekde okolo 4-5 ročníka, čiže malý sopliak a dostal som sa nevysvetliteľnou záhadou k hokejovým kartičkám. Veď nakoniec ktorý chalan v mojom veku by sa k ním v tej dobe nedostal. Každý. Ale áno máte pravdu našli sa aj takí, čo hokejovým kartičkám nepodľahli ale registrovali vo svojej triede a okolí svojich trafených spolužiakov. V tej dobe sme väčšina chalanov zbierala nejaký svoj obľúbený hokejový tím. Nezaujímalo nás aká je to kartička, pokiaľ tam bol náš tím chceli sme ju. Brankári, vystrihnuté karty, lesklé sa vymieňali za viac kariet. Karty ako rookie a im podobné vtedy pre väčšinu z nás chalanov nepredstavovali žiadne hodnoty. Cez prestávky sme s kartičkami hrávali súťaže typu, kto hodí kartičku spoza pomyslenej čiary najbližšie ku stene, ten vyhral všetky kartičky. Taktiež ďalšia súťaž bola podobná. Spoza pomyslenej čiary sa hádzali kartičky a kto prvý hodil svoju kartičku na kartičku súpera tak vyhral všetky, ktoré ležali na podlahe. Rovnako sa tak isto v tomto období popri hokejových kartičkách hrávali aj cvočky alebo inak povedané esíčka. Áno boli sme sprostí takto ničiť kartičky, ale vtedy nám deťom to bolo proste jedno, skutočnú hodnotu vtedy ocenili len naozaj tí čo sa zbieraniu kartičkám venovali dlhšie a mali o pár rokov viac. Áno dospeláci. Nezáležalo nám na stave kartičky, farebnosti či iných vylepšení ako to chodí dnes. Dnes si len hlavu búcham o stenu keď si na to všetko spomeniem, ako sme niektoré karty znehodnocovali. Dnes je po nich veľké pátranie. Neskôr sme hodnotu kartičiek začali vnímať kus viac. Dostali sme sa k rôznym inzertným či paralelným kartám. Vtedy sa už oceňovali tieto kartičky viac. K pochopeniu, že kartičky sa vedia zbierať a vymieňať aj inak ako sme robili my nás vtedy na sídlisku naučil miestny guru dospelák. Dostali sme sa k nemu úplnou náhodou. Nám deťom vysvetlil ako také informácie a hlavne nás upozornil aby sme s kartičkami nesúťažili ako sme mali vo zvyku. V tej dobe som začal zbierať legendárneho dominátora brankára Dominika Hašeka (dnes musím predať obličky celej rodiny aby som sa nabažil jeho kartami) a hokejový tím Buffalo Sabres. Neskôr vyšli Wien 96 to bolo o zabitie komu sa skôr podarí vyzbierať celý album. Vtedy sa album dal kúpiť v novinovom stánku tak ako hokejové kartičky. Marek tu máš peniažky na raňajky a kúp si niečo fajné do bruška. Áno maminka ďakujem veľmi pekne. Samozrejme peniažky som švacol do prasiatka s nálepkou WAYNE GRETZKY, vtedy to bol idol pre nás malých hokejistov a po týždni keď bolo našporené. A do bruška prispeli spolužiaci. Prasiatko som otvoril a po škole som hneď začal utekať  postaviť sa do radu pred novinový stánok. Pred ním len samé deti, čo si kupovali kartičky. Vyzeralo to ako dakedy, keď naši rodičia stáli pred Tuzexom. Najväčšia sranda bola keď pani v stánku povedala, že kartičky už nemá. Ten čo bol na rade hneď začal utekať preč. Pozerám na neho reku či ho pani vystrašila dákou vetou že tak upaľuje od stánku preč, či sa ide posrať alebo zbadal rodičov. Za ním ďalší a ďalší. No keď som prišiel na rad už mi bolo jasné kam všetci utekajú. Ešteže sme mali v okruhu sídliska asi zo 6 novinových stánkov. Keby nás videli telocvikári hneď by nám dali jednotku s hviezdičkou a vyznamenaním, keďže utekali aj tí o barlách. Mráz mi behá po tele keď si nostalgicky pri tomto písaní na toto všetko spomínam. Darmo sa však snažím spomenúť kedy som na kartičky pozabudol a odložil ich. Tak ako ošiaľ na sídlisku prišiel tak asi aj odišiel. Kartičky sa odložili, určite škola musela byť prednejšia a nejak som na kartičky pomaly zabudol. Paradox na tom je to, že som na ne zabudol viacmenej asi pri prestupe na inú školu, lenže škola bola športová, kde práve boli aj hokejisti tak je to celé sranda. Asi pred 6 rokmi som pri upratovaní narazil na odložené kartičky. Vrátil som sa do detstva a všetky si ich poprezeral. Vnukla sa mi nostalgická myšlienka a tak v rámci prechádzky som sa vybral do novinového stánku, 20 km a hádam aj 5 Kg čo mi vlastne neuškodilo som prešiel a zhodil, kým som ich všetky na sídlisku obehal. V každom na mňa pučili oči, že čo vlastne ja chcem. Že majú len Pocahontas nálepky a žiadne hokejové kartičky nemajú a nikdy asi nemali nech si radšej kúpim cigarety tých majú dosť a aj vek na to mám. A tak po tejto skúsenosti som si teda povedal kartičky sú už asi dávno pasé. Ani neviem prečo ma vtedy nenapadlo použiť najlepší vyhľadávač ženu a po nej hneď uja Googleho. Asi som bol tak smutný z toho, že som žiadne nezohnal a neriešil to ďalej a tak som to celé nechal na pokoji. Kartičky odložil na pôvodné miesto a nechal na osud čo sa s nimi ďalej stane. Neskôr som začal chodiť  aj na hokejové zápasy Banskej Bystrice. Z práce som utekal skôr o 5 minút aby som stihol zápas. Neskôr sa však v práci kus veci pomenili a nestíhal som už na žiadne zápasy. Popravde ma to prestalo aj baviť nakoľko atmosféra na štadióne v podobe nevychovancov ale aj fanklubov bola pre mňa nepochopiteľná. Samé nadávky a chuligánske pokriky. O tomto predsa šport nieje a do hokeja ale ani nikde inde to podĺa mňa jednoducho nepatrí. A tak som väčšinou pozeral len výsledky alebo keď hrala Bystrica v TV tak som si zápas pozrel. Ako sa vraví bol som televízny rozhodca nielen pri našej lige. Jedného dňa pozerám zápas a ako to už zvykom býva, zrazu z ničoho nič bez upozornenia len tak reklama. V reklame informácia o dostupnosti hokejových kartičiek TipSport Ligy 2016/2017 dostupné len v predajniach Kaufland. Čo? Jak to? Veď do Kauflandu chodím častejšie ako domov a som si nikdy nevšimol žiadne kartičky v ponuke. Ihneď som utekal do predajne a aj som zabudol, že som vôbec pozeral hokejový zápas. Tešil som sa ako malé dieťa a celou cestou pokrikoval "já budem mať kartičky šaľa ľaľa li" No a bolo po radosti. Na informáciách rana rovno do srdca tupou lyžicou z praveku 8000 rokov pred Kristom. Kartičky už došli a nebudú dostupné už vôbec. No pravdupovediac až potom som sa dozvedel, že vyšli niekedy v Novembri 2016 a ja som sa spamätal až v Marci 2017. Tak nič, počkám si na novú sezónu. Tak som čakal a čakal až som zabudol. Ale Začiatkom Januára 2018 mi to zápas BB-KE pripomenul. Vyhrali sme. Reklama znovu s kartičkami. Tentokrát som sezónu stihol a dokonca sa mi podarilo aj vyzbierať celý základný set a niekoľko stoviek duplicít. Pri ich vymieňaní a predávaní som si spomenul na moju detskú zbierku NHL kartičiek. Teraz skoro v 32 rokoch keď už som starý somár (tím som sa nechcel dotknú't iných mládencov v podobnom veku) sa opäť vraciam k zbierke kartičiek. Teraz som však využil druhý najobľúbenejší vyhľadávač uja Googla a ebay či bazoš. Čuduj sa svetu dozvedel som sa, že kartičky stále existujú a je ich niekoľko druhov. Ja viem sa smejete, aj ja sa smejem sám na sebe aký som tupelo. A tak som utekal do pivnice rýchlo nájsť tie svoje. Dúfal som, že ešte nejaké nájdem pretože ubehlo pár rokov a nejaké to sťahovanie vždy pomôže k zapotrošeniu vecí. Žiaľ neviem kde sa podeli všetky moje nazbierané hokejové kartičky. Našiel som len pár z nich aj to len Buffalo Sabres, kúsok Detroit Red Wings a nejaké staršie ProSetky a Scoore. Taký mix s 90 tich rokov. Najviac ma však potešila zbierka Dominika Hašeka, ktorá bola tiež kus orezaná. Neviem vôbec kde sa podeli všetky ostatné karty. V podstate som našiel len jednu krabičku miesto veľkej. Mal som aj zbierku v šanónoch s fóliami. Všetko je fuč dokonca aj  takmer vyzbieraná zbierka Wien 96 základného setu a pár inzertov. Takých 25% zo zbierky sa zachovalo. Ujo google mi poradil registráciu na fóre Sloneských hokejových kariet a  neskôr na Českom fóre hokejových kariet. Začal som kus čítať čo sa tam nachádza. Jedným slovom proste paráda. Tie krásne karty, rôzne zbierky. Ani sa mi nechcelo začať nanovo dačo zbierať :) Ale tak pustil som sa do toho s tým, že hádam aspoň nejaký ten základný set vyzbieram. A tak som si kúpil pár fólií a hobby box UD MVP 2017-2018. Len keď som zistil koľko kariet sa dá vyzbierať v tejto kolekcii tak tých 25 rokov mi bude hádam stačiť :) Bola to paráda. Nevedel som aké karty ma tam môžu čakať. Nakoniec ale obsah inzertných kartičiek dopadol celkom fajn. Spolu s týmito MVP som sa postupne pustil do triedenia nájdených kartičiek a ukladania základných setov. Rozhodol som sa pokračovať v nostalgii kariet z ktorých som už nejaké tie kusy mal. ProSet a UD Collector‘s Choice.  Moja terajšia zbierka nakoniec teda pozostáva z Wien 96, ProSet 90-91, ProSet 91-92, ProSet 91-92 Platinium, ProSet 92-93, Upper Deck Collector's Choice 95-96, Upper Deck Collector's Choice 96-97, Upper Deck Collector's Choice 97-98, Upper Deck UD Choice 98-99,  Upper Deck 2017-2018, Dominik Hašek, Buffalo Sabres a TipSport Liga 2017/2018. Tieto sety by som si rád dozbieral, aspoň základný set. Inzerty už budú kus ťažší oriešok. Popri týchto zbierakach mám ešte vedľajšie na ktoré sa priamo nezmeriavam ale ak sa pritrafia tak si ich odložím. Sú to rôzny Brankári, Slováci v NHL a nejaké inzertíky.  Je toho veľa čo zbierať avšak nieje dobré toho zbierať zase veľmi veľa čo začína byť asi pomaly aj môj problém. Našťastie to neberiem až tak fanaticky a teda čo sa mi podarí vyzbierať sa podarí. Ide to dosť do financií a tých človek nemá nikdy dosť. Teraz sa musím len oboznámiť s novými označeniami a typmi kartičiek. Pribudlo ich za tie roky veľké množstvo a človek naozaj nevie čo od radosti zbierať. Je si ale z čoho naozaj vyberať. Najradšej by som mal všetko no musím sa uskromniť :) A takto som teda dopadol v roku 2018, kedy píšem aj tento článok. Ubehlo cca 22 rokov od môjho posledného kontaktu s hokejovými kartičkami. Postupne ak budem stíhať sem možno nejakú tu zbierku nafotím, že čo sa mi pomaly podarilo oživiť a čo nové nazbierať. Momentálne mám za sebou prvú úspešne absolvovanú burzu, ktorá sa konala v prímestskej časti Banskej Bystrice a to konkrétne v dedinke Zvolen na zimnom štadióne :) Spoznal som tam nových kamarátov, dostal dáke rady do vienka a oplieskal dáke tie eurá. Pravdupovediac som nestihol ani všetky predajné stoly prejsť nakoľko ma hneď zásobovali kartami Chrostik a Myso. Bola to však veľká nádhera a dobre zorganizovaná akcia. Škoda len tej tomboly, aspoň hajzel papier sa mohol podariť vylosovať:) Ďakujem za pozornosť všetkým čitateľom, ktorý nezaspali už pri tretej vete. 

       A na záver. Za tie roky sa pre mňa celkom dosť vecí v oblasti hokejových kartičiek zmenilo a mám toho veľmi veľa čo doháňať. Sám sa musím pokúsiť sa do toho dostať a uvedomiť si ktoré kartičky čo znamenajú. Verím však, že s pomocou super ľudí z fóra sa časom dostanem do obrazu. Touto cestou teda ďakujem za prijatie na fóre. Tiež ďakujem Chrostikovi a Mysovi za ich trpezlivosť

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: FoXo sa predstavuje

Příspěvek od DaveBrownsound »

Panečku, to je představení :-) Chvilku to trvalo, ale dočetl jsem až na konec. Vítej a přeju, ať tě vášeň neopustí, ale doporučuju sbírat s rozmyslem, protože chtít vše je cesta do pekel :lol:

U toho, jak hážete karty na zem, jsem si představil, jak po desáté letí zlatá starquestka gretzkyho na roh *lgh*

Ke kartám Wien, pořád se to dá sesbírat, nějaké info najdeš tady ;-) viewtopic.php?f=29&t=9679
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
alkesh
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 462
Registrován: pon 20. dub 2015 14:23:16
Kontaktovat uživatele:

Re: FoXo sa predstavuje

Příspěvek od alkesh »

No tak toto je trochu jiné představení než takové to obvyklé "Ahoj, jmenuju se Martin a sbírám Jaromíra Jágra" :-D
Myslím, že většina z nás má podobný příběh, základní škola, dlouhá pauza a návrat ke sbírání.
Tak ať se ti tady na fóru líbí a ve sběratelství daří.

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1572
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: FoXo sa predstavuje

Příspěvek od Chrostik »

DaveBrownsound píše:U toho, jak hážete karty na zem, jsem si představil, jak po desáté letí zlatá starquestka gretzkyho na roh *lgh*

Na FB niekto dal aukciu na zlatu starquestku Messiera s ponicenymi rohmi... az mi do placu bolo :cry:
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Zdenek1968
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 607
Registrován: sob 03. pro 2011 22:29:14
Bydliště: Praha 9

Re: FoXo sa predstavuje

Příspěvek od Zdenek1968 »

Tak tohle představení je velká paráda !!! Jsem o nějakých 15 let starší než ty, takže období sbírání kartiček ve škole mě nezastihlo, ale z tvého vyprávění jsem si dokázal živě vybavit ty různé "souboje" o kartičky.
Přeji Ti, ať se sbírání stane tvojí "drogou", kterou budeš užívat kontrolovaně :P
Další level tvého sbírání bude, až přijedeš na burzu třeba do Prahy. A největší "grál" je 3-denní burza v Torontu, která se koná 2x ročně. Ale k ní se musíš postupně propracovat :P
Měj se, Zdeněk1968

Uživatelský avatar
FoXo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. bře 2018 22:32:04
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: FoXo sa predstavuje

Příspěvek od FoXo »

Ďakujem páni za privítanie :)
Linky na Wien sú super Ďakovala a áno už som prišiel nato že veľmi všetko sa neoplatí zbierať pokiaľ nevykrádam banky :D

Odpovědět

Zpět na „Chci se představit!“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti