Ultimate Memorabilia 11th Edition

Žhavé novinky týkající se sezóny 11 / 12
Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od sabres911 »

necak píše:
sabres911 píše:PS: Ty ve sbírce nemáš žádnou Gretzkyho jersey ? Nepřijde ti divné, když výrobce ničí kus historie NHL, resp. relikvii patřící největšímu hráči NHL a karta se pak válí v albu nějakého Čecha ? Amík, Čech, Kanaďan, prostě kdokoliv má z kartiček radost, proto je sbírá. V zámoří si ITG Ultimate rozhodně nekupují 10ti leté děti. A navážet se do někoho jenom kvůli tomu, že je Amík mi přijde trošku ubohé, ne :thumbdown: ?
Proč do toho taháš Gretzkyho? Nemyslíš si, že je trošku rozdíl rozstříhat dres nebo beton, který měl hráč před 50-70 lety jeden na celou sezonu a dres, který měl Wayne na sobě třeba jenom jednou? Víš třeba o tom, že od 90. let je zvykem, že hráči mají X nových dresů na sezonu a střídají je skoro na každý zápas? A viděl jsi s nad někdy Waynovo Jersey sestříhanou z jeho dresu Oilers? Já teda ne... Navíc v době, kdy chytal Sawchuk a další hvězdy jeho formátu hráli hokejisté hokej za velký hnědý a ne za multimiliony jako dneska, takže všechny jejich dresy a výstroje by se měly někde důstojně uchovávat a ne stříhat pro komerční účely (tedy pokud na tom nejrejžují jejich famílie, čemuž bych se ani nedivil). A co mě tu osočuješ, že se do někoho navážím kvůli jeho národnosti - o to mi vůbec nejde! Narážel jsem na to, že se tyhle karty dostanou spíš k 10letýmu Američanovi než 40letýmu ortodoxnímu sběrateli z Čech, nebo to snad není pravda? Mysli prosím, než něco napíšeš... *thks*
A já si říkal, že se neozveš. Sorry, psal jsem jenom svůj názor a na tom trvám. Poslední větu o tom, abych myslel, když něco napíšu nebudu komentovat, páč to nemá smysl a nadávat si můžeme přes SZ.

S tím osočováním nebo co to tady meleš - a teď tě budu s dovolením citovat: "Když si představím, že se to třeba jednou bude jen tak muchlat a povalovat v šuplíku nějakýho zazobanýho americkýho fakana, je mi smutno"

Jenom jsem ti napsal, že si nemyslím, že se karty ITG dostanou spíš k 10ti letému američanovi (i když ty jsi poprvé použil trošku jiný termín :) , než k nám do ČR. Mám doma zajímavé ITG Cornerstones /9, včetně karet s Clintem Benedictem, Lalondem, Durnanem, atd. Můžeš je mít taky. Dají se sehnat na eBayi nebo fórech (Sportscardforum, Hobbyinsider) , kdybys to nevěděl :wave: (jestli cítíš tu ironii, tak ji cítíš správně *thks* .. jinak podle čeho se definuje ortodoxní český sběratel ?

PS: Dresy nestřídají každý zápas, ale v průměru to vychází na 6 zápasů/dres, pokud se nepletu. Samozřejmě je pravda, že dnešní počet dresů, které po hráčích zůstávají se nedá s počtem dresů legend srovnat. Ale pořád je kousků výstroje spousta. Byl jsi v HHOF v Torontu ? Viděl jsi ty narvané vitríny memorabiliemi ? HHOF se snaží získávat všechny zajímavé relikvie, ale všechny do muzea prostě nikdy nedáš. Sawchuk fakt neodchytal celý život s jedním párem rukavic, betonů, hokejky. Tyto předměty se dostávají do volného prodeje, protože tak buď udělá sám hráč - viz. spousta prstenů Stanley Cupu, která se dá každoročně koupit a nebo jeho rodina po úmrtí. Nechápu, jaký je potom rozdíl v tom, když jeden kousek zmizí někomu ve skříni nebo se použije na výrobu karet. A trvám na tom, že pokud karty legend používají pouze do několika sérií, s malými kousky a limitem /9, tak na jedné straně umožňují sběratelům i jako jsem já, získat kousek historie NHL. A o to tu především jde. Koupím si krásnou kartu legendu, něco si o ní přečtu.

PS2: Gretzkyho dres z RC sezóny šel okolo 80.000 usd, proto se do karet nestříhá. Kdysi jsem nějaký oranžový kousek viděl, ale nemyslím si, že by byl z dresu Oilers. BTW.. viděl jsi někdy, za kolik se dají memorabilie z 50.let koupit ? Třeba hokejka podepsaná hráči z prvního All-Star Game na počest zraněného Baileyho se neprodala ani za 4.000 usd a to k ní byla fotodokumentace a na ní spousta podpisů tehdejších hvězd NHL. Jj, to byly 30.roky. Proto je mnohdy jednodušší získat podpis hráče do 50.let, než dres Gretzkyho. Třeba samotných podpisovek hráčů Original Six se dají sehnat spousty.. jsou to podpisy - ale o tom jsem psal výš..

Uživatelský avatar
necak
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 30. kvě 2011 19:31:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od necak »

SugarRay píše:S těma Gretzkyho dresama z Oilers to bude asi tak .. na co by UD kupoval drahý dresy z toho období když do karet může dát 10x levnější dresy z nějakých zápasů veteránů , exhibic a let kdy hrál za Kings nebo Rangers , tam bych řek že nejde o to že by chtěly dochovat dresy z Edmontonu, že by byly tak uvědomělý a z toho důvodu je do karet nepoužívaj ale z toho komerčního důvodu aby ušetřily náklady .
Přesně tak a podobně jsem to psal i ve svém příspěvku! Proto nechápu, proč bych se měl stydět zrovna za to, že mám Jersey s Waynem, když ke vší úctě k němu, sehnat a zničit jeho dres z období "po Edmontonu" není zase až tak nic hrozného... Mně jde spíš o to, že některé artefakty hvězd ze 40.,50.,60. či 70. let asi buď visí někdo v klubových museích či v Torontu, ale zbytek bych tipoval, že je právě v rodinných pozůstalostech a nedělám si iluze o tom, že ITG ty rodiny nekontaktuje a nevykupuje za balík, aby pak ještě za větší balík mohli prodávat - to jediné mě na tom mrzí. Jiná věc je to, že karty opravdu udělat umí, ale jestli je opravdu nutné do nich cpát takhle drahé a téměř posvátné věci... I kdyby jedna karta z deseti tisíc takovýchhle podobných skončila někde zahrabaná v šuplíku, tak je to prostě podle mě neúcta...

Jinak, kamarád, co před lety odešel hrát do Německa, dneska v Hamburku trénuje malé děti a kartičky u nich docela frčí. Byl jsem se podívat v jejich shopu v aréně (to jsem karty ale ještě nesbíral) a věř mi, že tolik druhů balíčků a boxů karet (včetně Ultimate od ITG), co seženeš u nich v "obyčejném" hokejovém krámu(nemluvě o plném regálu alb s kusovkama), neseženeš v kamenných prodejnách (včetně trafik) v celé naší republice dohromady, takže o mnohem lepší dostupnosti za mořem si nedělám absolutně žádné iluze! ;)
http://gretzky.webnode.cz/
CÍLE:
W.G. ROOKIE CARD - SPLNĚNO
W.G. PATCH - SPLNĚNO
W.G. SIGNATURE - SPLNĚNO
W.G. 1 OF 1 - SPLNĚNO

Uživatelský avatar
necak
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 30. kvě 2011 19:31:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od necak »

NEMÁ CENU SE HÁDAT - MAŽU PŘÍSPĚVEK, KTERÝ TU BYL PŮVODNĚ!
Naposledy upravil(a) necak dne ned 16. říj 2011 18:02:15, celkem upraveno 1 x.
http://gretzky.webnode.cz/
CÍLE:
W.G. ROOKIE CARD - SPLNĚNO
W.G. PATCH - SPLNĚNO
W.G. SIGNATURE - SPLNĚNO
W.G. 1 OF 1 - SPLNĚNO

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od sabres911 »

.. tak ona nabídka karet, resp. balíčků v českých trafikách.. nesranduj.. o tom se nebudeme snad ani bavit, ne ? Victory, OPC retail a tím to hasne. Díky Pavlíkovu serveru a shopu je to o něčem jiném. Jsem se díval, jsme skoro stejně staří, co se týče sbírání, kartičkám se věnuji dlouho, na eBayi jsem od roku 2002 a tak můžu srovnávat. Když si počkáš, seženeš téměř jakoukoliv kartu, pokud to není 1/1 Shield. Můžeš se mrknout na fóra, zkusit získat kontakty a dostaneš se téměř k čemukoliv. Stejně tak balíčky/boxy. Stačí ti karta a můžeš nakupovat, co ti hrdlo ráčí. Pokud se snažíš, můžeš získat skoro všechno.

Pochybuji, že ITG obesílá rodiny a vykupuje relikvie za šílené ceny. Fakt se mrkni na http://www.classicauctions.net/activeitems a kup si, co chceš :)

Co se týče ITG. Karty samozřejmě prodávají, ale rozhodně na nich nevydělávají tolik jako UD nebo Panini. Zkus si přečíst tento článek, zajímalo by mě, jak by se k tomu postavil jiný výrobce. Takto se Herb Carnegie dočkal malého zadostiučinění a o jeho příběhu ví i dnešní sběratelé. Já jsem ho fakt jinak neznal. http://www.theblackiceproject.com/black ... EWS_ID=511
Naposledy upravil(a) sabres911 dne ned 16. říj 2011 18:09:57, celkem upraveno 1 x.

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od ma-me »

Děkuji ITG za Ultimate Memorabilia...
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Uživatelský avatar
necak
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1240
Registrován: pon 30. kvě 2011 19:31:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od necak »

sabres911 píše:.. tak ona nabídka karet, resp. balíčků v českých trafikách.. nesranduj.. o tom se nebudeme snad ani bavit, ne ? Victory, OPC retail a tím to hasne. Díky Pavlíkovu serveru a shopu je to o něčem jiném. Jsem se díval, jsme skoro stejně staří, co se týče sbírání, kartičkám se věnuji dlouho, na eBayi jsem od roku 2002 a tak můžu srovnávat. Když si počkáš, seženeš téměř jakoukoliv kartu, pokud to není 1/1 Shield. Můžeš se mrknout na fóra, zkusit získat kontakty a dostaneš se téměř k čemukoliv. Stejně tak balíčky/boxy. Stačí ti karta a můžeš nakupovat, co ti hrdlo ráčí. Pokud se snažíš, můžeš získat skoro všechno.

Pochybuji, že ITG obesílá rodiny a vykupuje relikvie za šílené ceny. Fakt se mrkni na http://www.classicauctions.net/activeitems a kup si, co chceš :)

Co se týče ITG. Karty samozřejmě prodávají, ale rozhodně na nich nevydělávají tolik jako UD nebo Panini. Zkus si přečíst tento článek, zajímalo by mě, jak by se k tomu postavil jiný výrobce. Takto se Herb Carnegie dočkal malého zadostiučinění a o jeho příběhu ví i dnešní sběratelé. Já jsem ho fakt jinak neznal. http://www.theblackiceproject.com/black ... EWS_ID=511
Ok, tenhle Tvůj příspěvek už mi přijde v pohodě - můžeme se bavit i normálně, ne? *h-s* Na to jsem právě narážel - nejde mi o to, že by ty karty byly nesehnatelný, ale spíš o to, že je rozdíl koupit si je někde na ulici v New Yorku za pár doláčů, když se vracíš ze školy, nebo složitě přes portály a fóra za polovinu výplaty, proto jsem psal o americkym fakanovi, kdyby to bylo obráceně, psal bych o českym fakanovi, a to ti můžu říct s klidným srdcem, protože dneska jsem zrovna "vynadal" před zápasem mým třeťáčkům, když mi z kapes lovili užmoulaný a pomačkaný kartičky, který jim podepsal Venca Skuhravý (a to šlo jen o obyčejný OFS). Ale u nás je to s kvalitníma kartičkama hůř, jak za komunistů s pravejma riflema a shop Pana Bartka + pár dalších nadšenců, to jsou spíš takový kartičkářský Tuzexy (nemyšleno ve zlém!) za pochopitelně vyšší cenu, protože jinak bychom mohli zapomenout i na to. Proto pro mě jako pro Evropana je cokoliv, co je spojené s historií NHL něco pomalu posvátného...
http://gretzky.webnode.cz/
CÍLE:
W.G. ROOKIE CARD - SPLNĚNO
W.G. PATCH - SPLNĚNO
W.G. SIGNATURE - SPLNĚNO
W.G. 1 OF 1 - SPLNĚNO

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od sabres911 »

jsem ti psal SZ, tak si ji přečti, já bych se s tebou bavil normálně hned, ale nemám rád, když mi někdo píše něco ve smyslu "Mysli, než něco napíšeš". Jestli Američan kupuje karty na burze - jsem měl možnost se dostat na torontské expo a v té doby vyšly Artifacts. Za multicolor patch /10 chtěli prodejci okolo 150 usd. Přitom na eBayi ji koupíš za polovinu. Tím chci říct, že kupní síla v USA a u nás je úplně někde jinde, ale právě to "šméčko" s eBayi ti umožní sehnat spoustu karet za dobrou cenu a ten rozdíl ve výplatě není tak veliký. Snad se to dá pochopit. Článek o Herbovi doporučuji i ostatním :D

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8425
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Hans »

Zase si musíme uvědomit, že trh z kartama v Čechách a USA musí být o něčem jiným. Přece jenom u nás sbírají karty stovky lidí a v Americe desetitisíce. A co se týče cen boxů třeba u Pavla a v Americe, tak pokud bereš pár boxů, tak to vyjde víceméně na stejno. Další věc je, že my Evropani máme proti Amíkům tu výhodu, že oni musí za box vždycky zaplatit 100 usd, kdežto ty zaplatíš jednou 2000 a podruhé 1600 podle kurzu dolaru. Já si myslím, že se občas až zbytečně moc stavíme do role těch chudých Čechů a těch bohatých Američanů. A souhlasím s klukama, že produkt jako ITG Ultimate kupují 10 leté děti. Ty opravdu jdou po těch hráčích, co hrají dnes. O historii se začnou zajímat až za X dalších let.

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od sabres911 »

Hans píše:Zase si musíme uvědomit, že trh z kartama v Čechách a USA musí být o něčem jiným. Přece jenom u nás sbírají karty stovky lidí a v Americe desetitisíce. A co se týče cen boxů třeba u Pavla a v Americe, tak pokud bereš pár boxů, tak to vyjde víceméně na stejno. Další věc je, že my Evropani máme proti Amíkům tu výhodu, že oni musí za box vždycky zaplatit 100 usd, kdežto ty zaplatíš jednou 2000 a podruhé 1600 podle kurzu dolaru. Já si myslím, že se občas až zbytečně moc stavíme do role těch chudých Čechů a těch bohatých Američanů. A souhlasím s klukama, že produkt jako ITG Ultimate kupují 10 leté děti. Ty opravdu jdou po těch hráčích, co hrají dnes. O historii se začnou zajímat až za X dalších let.
jj, taky mi přijde, že občas moc remcáme nad cenou karet. U boxů je to o něčem jiném, naše kupní síla je opravdu někde jinde, než průměrně vydělávajícího američana, ale když vezmeš, že na burze koupíš hezkou triple patch /10 za třeba 150 usd, no a na eBayi za 1/2, tak single karty si fakt můžeme dovolit úplně stejné, jako "bohatší" američani. Ale stejně, sběratelství nemá být o tom, že musíš mít všechno - i když je to příjemný pocit - ale udělat si radost něčím třeba dražším, sesbírat spoustu jiných věcí, prostě každý podle svých možností a přání :)

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Dampa17 »

Když to tady tak od včerejška pročítám, tak mě taky napadá pár věcí, které přihodím ...
... patřím taky mezi ty, kterým nevadí, že se memorabilie, i takové o kterých se tady bavíme, stříhají do karet. Samozřejmě rozumím i pohledu, který tady zastává necak, ale od včerejška mi třeba hlavou běhá otázka, jestli by třeba nebylo lepší, kdyby některý z gu dresů pana Hlinky, které prodal jeho syn někam za moře do soukromých sbírek (nepletu-li se), nebyl třeba rozstříhaný do karet pana Hrbka. Dovedu si představit to pozdvižení na vsi (ono taky nic jinýho náš kartičkářský trh není - v dobrém i zlém), kdyby toto třeba právě "střihoruký Hrbek" spáchal. Ale říkám jestli by to nakonec pro lidi, kteří o hokejovou historii a potažmo karty mají zájem, nebylo lepší a kus té historie by se takto tady, byť nějak "zpracovaný", dochoval. Ruku na srdce, na co mi je takový dres někde za mořem v soukromé sbírce ...
... co se týče toho, jak takové karty končí v šuplících 10 letých školáků - myslím, že než takovýchto karet, které tady řešíme, tak takhle "zařvala a zařve" spousta dobrých karet z těch levnějších sérií ... kolik asi takhle zmizelo tady nedávno obdivovaných gold starquestek??? Mě osobně spíš jímá hrůza, když vidím, jak někdo tyhle top karty z produkce ITG vylupuje z těch "plastových sarkofágů" (nejlepší ochrana, jakou karta může mít, zejmána taková cenná, nízce limitovaná a třeba právě obsahující takovouto "oplakávanou" memorabilii) třeba jenom proto, aby mu pěkně seděly v albu ... a když se na toto téma rozvine diskuse (párkrát to tu už bylo), tak to nakonec skončí na tom, že je to přece jeho právo, protože tu kartu si koupil a může si s ní dělat co chce! Což je konec konců naprostá pravda a já se můžu třeba stavět na hlavu, vztekat se a může se mi to nelíbit, ale to akorát tak jediné, co s tím nadělám. A tím se nám kruh uzavírá - ITG je vlastníkem předmětných hokejových memorabilií a může si je klidně rozstříhat do karet, synátor pana Hlinky byl vlastníkem jeho gu dresů a klidně si je mohl prodat nebo darovat komu chtěl podobně jako rodiny jiných hokejových legend ... a co s tím nadělám, ať si myslím co chci? N I C ...
... podtrženo sečteno = mě osobně se karty z dílny ITG líbí a věřím, že třeba někdy, až bude víc peněz nebo až si odpustím pár těch méně legendárních a nějaký peníz ušetřím, tak si taky nějakou takovou legendu pořídím ... no a třeba v případě pana Hlinky jsem rád za Wear From Bench, kterou právě držím v ruce, aby se mi to líp psalo ;)

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Jen jsem chtěl podotknout,že dresy p.Hlinky svěřil jeho syn do prodeje na Clasic Auction a že za pomoci mc33 a sportovního komentátora Tomáše Lorince se Albymu a Gumovi povedlo litvínovský a repre dres vyhrát za cca 4000,-dolarů kus pro litvínovský klub nazpět.
Jinak k diskuzi tady,ze špatných pocitů při stříhání dresu který má nějakou tu historickou hodnotu mě vyléčil p.Jan "Gusta"Havel když mě řekl- tady máte dres pane Hrbek udělejte z něho karty já bych byl rád kdyby na mě hodně fanoušků mělo nějakou památku!!
mějte se střihoruký Hrbek

Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Tony Lapacka »

Je to fakt, rozstříhaná věc je prostě zničená věc, to se asi nedá nijak "okecat". Na druhou stranu, když už jsou lidi takoví, že jim pro památku obyčejná fotka na kartičce nestačí, tak asi prostě pro ně tam ten ústřižek musí být.

Jenom by mě zajímalo, kdo z těch lidí, co mají pocit, že historických památek je tolik, že se dají přehazovat "vidlema", má třeba doma nějakou památku po některém ze svých prarodičů... To jenom tak na okraj téhle zajímavé debaty.
Hobby od roku 1994.

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8425
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Hans »

No my jsme třeba poslali oblečení po dědovi chudým na Ukrajinu. Ale můj děda se nejmenoval Vlado Dzurilla. Kdyby se tak jmenoval, tak počítám, že těch věcí po něm máme asi doma víc. ;)

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od DzEjDy »

Taky přidám jeden OT, ale je to zajímavý článek:

http://hokej.idnes.cz/cesi-dali-do-draz ... entace_lge

V tomhle případě by podle mě bylo zvěrstvo kdyby např. takový dres skončil v kartách, ale pohoršovat se nad tím že někdo rozšmiká kus nějaké výstroje, byť několik desítek let staré, ale která se nevztahuje k žádné významné události, pouze k samotnému hráči, mně přijde přehnaný.

A ještě k tomu dresu Orra, myslím že ta konečná částka bude opravdu astronomická. A docela by mě zajímalo koho nechce pustit pan Martinec, přeci jenom v té době jeden z nej našich útočníků (Bobby Hull?).
Obrázek

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8425
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Hans »

No první, co mě po tom článku napadlo bylo: Ještě, že už je Canada vs. The World venku. *lgh* Ne teď vážně. Tohle roztříhat by se příčilo už i mě. Ten článek zase může vznést další polemiku. Je správné, aby se tenhle dres prodal v aukci do nějaké soukromé sbírky? Nebylo by správnější ho prodat do České nebo Kanadské hokejové síně slávy, i když za menší peníze? Úplně nejlepší by bylo, kdyby se vrátil po těch X desítkách let zpátky k Bobby Orrovi. Ale nakonec se dostaneme zase k tomu, že ten dres je dědictví pozůstalých po panu Machačovi a ti si s ním mohou dělat co chtějí a my s tím neuděláme nic. Holt peníze vládnou světem a těch peněz za ten dres bude opravdu hodně. No ale třeba pozůstalí věnují peníze na dobročinné účely. I když o tom bohužel pochybuji.

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od sabres911 »

DzEjDy píše:Taky přidám jeden OT, ale je to zajímavý článek:

http://hokej.idnes.cz/cesi-dali-do-draz ... entace_lge

V tomhle případě by podle mě bylo zvěrstvo kdyby např. takový dres skončil v kartách, ale pohoršovat se nad tím že někdo rozšmiká kus nějaké výstroje, byť několik desítek let staré, ale která se nevztahuje k žádné významné události, pouze k samotnému hráči, mně přijde přehnaný.

A ještě k tomu dresu Orra, myslím že ta konečná částka bude opravdu astronomická. A docela by mě zajímalo koho nechce pustit pan Martinec, přeci jenom v té době jeden z nej našich útočníků (Bobby Hull?).
Se mi líbí, jak dneska idnesko objevilo svět :) Ta aukce běží už skoro 3 týdny, lol. No nic, co se týče Martince, po zápase si dres měl vyměnit s Reggie Leachem, tak nevím.. Perreault x Kajkl (ten bych chtěl *rfl* ), clarke x augusta, pouzar x mahovlich, esposito x hlinka, dionne x kaberle, potvin x nový, bobbyho hulla má mít pan dvořák a o orrovi už byla řeč :)

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od mapko »

Pani,

velmi zaujimava debata, jedna z najlepsich co som na fore videl.
Moj strucny nazor, ano, strihajte, ale pokial je co, nie vsetko do stavu nula. A tomu by mali zabranit institucie ako su Hall of Fame a narodne hokejove zvazy atd. Snad maju dost prostriedkov.
Ja skor nadhodim inu otazku, casto krat som sa pytal sam seba, ako ja viem, ze to je naozaj memorabilita skutocne pouzita, ako mi niekto na 100% zaruci, ze to neni nejaka latka, co nikdy ani dres nebola, len sa z nej dresy vyrabaju a pod. Na kartu sa da napisat hocico, ze je to authentic, papier znesie vsetko. Potom si ale hovorim, ze dolezite je, aby sme my zberatelia tomu verili, ze je to original a to dava hodnotu tym kartam.
Mna skor este troska trapi prakticka vec, ze ked tie karty uz mam doma, aj tak su schovane v albumoch a krabiciach, zasluzili by si byt niekde vidiet, ale neriskujem, ze vyblednu na svetle a pod. A tak su zatvorene v sufliku a nemam z nich radost ani ja a len pocit, ze ich mam ma neuspokojuje. Zaujimal by ma aj na toto vas nazor.

Vidite, rozne veci nas trapia :)

Uživatelský avatar
GoFlyersGo
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1197
Registrován: úte 21. čer 2011 19:43:11
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od GoFlyersGo »

Mapko toto ma štvalo tiež, kým som nenarazil na skvelého stolára, ktorý mi vytvoril vitrínu na tie moje poklady, kde ich mám pekne na očiach a vždy keď idem okolo sa nimi kochám, je to v izbe kde sa slniečko nedostane, bráni mu v tom balkón :-) a tak som spokojný a problém je poriešený.
Zbieram Philadelphia Flyers - 5373/???
Pavel Bure - 464/1897
Obrázek
R.I.P. Pavol #38

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od mapko »

Pani este jedna vec, ITG milujem, su to pre mna najoblubenejsie karty, kazdopadne ma troska mrzi, ze tie fotografie co pouzivaju su hrozne, nevyrazne, rozmazane. Neviete preco? Je to spojene nejako s pravami? diky za odpoved.

Uživatelský avatar
Uphon
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1404
Registrován: úte 31. kvě 2011 22:12:29
Bydliště: Ostrava-Pustkovec

Re: Ultimate Memorabilia 11th Edition

Příspěvek od Uphon »

mapko píše: Mna skor este troska trapi prakticka vec, ze ked tie karty uz mam doma, aj tak su schovane v albumoch a krabiciach, zasluzili by si byt niekde vidiet, ale neriskujem, ze vyblednu na svetle a pod. A tak su zatvorene v sufliku a nemam z nich radost ani ja a len pocit, ze ich mam ma neuspokojuje. Zaujimal by ma aj na toto vas nazor.
Vidite, rozne veci nas trapia :)
Já mám taky hromadu karet, ale všechny je mám uchované v albech nebo krabicích aby se jim nic nestalo. Přemýšlel jsem a vyřešil to tak, že všechny karty ze sbírky postupně scanuju a programuju si web, kde to budu mít kompletně a přehledně na netu. Říkal jsem si, že je škoda mít pro sebe schovány ty desetitisíce karet ze sbírky ... Všichni se na to můžou mrknout, přesto to fyzicky nebude nikde vystaveno. Sice některé karty nebudou vypadat ze scanneru nikdy jako na živo, ale tohle je myslím ideální forma prezentace své sbírky ... navíc v dnešní době se můžeš "pochlubit" svou sbírkou lidem na celém světě *typing*
Obrázek
VINCENT LECAVALIER 1221 | BRETT CONNOLLY 220 | 10-11 CROWN ROYALE 961/1433

Odpovědět

Zpět na „2011 / 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů