2012-13 Artifacts

Žhavé novinky týkající se sezóny 12 / 13
Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Molda »

Tak toho zdvojeného zetterberga jsem si nevšimnul dokud si na to neupozornil :D Doufám, že je to jen chybička :D

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od ma-me »

trtrtr píše:Nevím, jestli si toho všiml někdo další, ale nepřijde vám divné n kartě 1/1 triple tag mít hráče: Zetterberg, Datsyuk a... Zetterberg? *lgh*
Viz.
Navíc je ta fotka zrcadlově obrácená...
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od TwentyTwo »

Tie píše: Mě se zase to písmo líbí, je dost výrazné, kontrastní... dává těm Tundra kartám identitu. Jinak tohle budou v reálu krásné karty. I když Artifacts nevyhledávám, musím uznat, že některé karty z této nové série jsou moc povedené.
Ale ty indentito :D ne sranda ;-) Když mluvíš o identitě, tak právě Artifacs ji mají založenou na nádechu toho historična a mýtů. A hlavně tomu je uzpůsoben font už od logotypu. Když to vezmeš ty karty tak všude je použito písmo se serify, vycházející ze římských nápisových písem. A mezi to dají nějaký laciný bezserifový font? Ještě z různýma efektama, které se pro tisk moc nehodí. Ono míchat serifová a bezserifová písma není moc dobrý nápad. A když, tak je to opravdu těžká práce. Ale to zas dělám chytrýho :)

Jinak čím více na ty karty koukám, tím více se mi to líbí. Podle mě se jim podařilo skloubit ten historický nádech série Artifacts s hokejovým vzhledem. Karta je jednoduchá a pozadí trochu působí jako led. Jak píše zette, tak možná nejpovedenější ročník Artifacts. Karty jsou originální, trochu něco nového, ale zachovaly si svůj styl. Už se na ně moc těším

Uživatelský avatar
Uphon
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1404
Registrován: úte 31. kvě 2011 22:12:29
Bydliště: Ostrava-Pustkovec

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Uphon »

Teda nevím Matěji kde přesně vidíš úplně ten historický nádech, ale koukni se na starší ročníky a pak na tento ... myslím, že už to není ono, loňský ročník se mi designově moc líbil ale už tam bylo méně té historie :roll: Čekal jsem, že letos to bude zase návrat k osvědčenému, ale nic ... Tady pár karet na ukázku :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
VINCENT LECAVALIER 1221 | BRETT CONNOLLY 220 | 10-11 CROWN ROYALE 961/1433

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od TwentyTwo »

Tome to mi nemusíš ukazovat jak vypadají artifacts ;-) Myslíš jako kde myslím ten historický nádech celkově u karet nebo u tohoto ročníku? Tak třeba koukni na letošní Autofacts. Ta má podobný styl pozadí jak base pro rok 12/13. U těch navrhovaných karet jde vidět v pozadí textura jak kdyby kameny s opravdu decentním náznakem nějakého reliéfu. Akorát ty pro příští ročník jsou světlejší než ty předešlé. Je tam dobrá práce se zaběhlou značkou. Je to zjednodušeno, čím se mi zdá návrh kvalitnější, ale díky známosti značky Artifacts a jejího stylu si série zachovává svoji tvář. Navíc mám rád karty se světlým podkladem. Krásně tam vyniknou barvy klubů.

K těm kartám na obrázku, tak base z roku 08/09 se mi zatím zdají nejlepší. Uvidíme jak budou vypadat v reále tyto. Ale zas ty Tundra Tandems jak je Horton / Vokoun, tak ty se mi vůbec nelibí jako jedny z mála celkově.

Uživatelský avatar
Uphon
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1404
Registrován: úte 31. kvě 2011 22:12:29
Bydliště: Ostrava-Pustkovec

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Uphon »

To bylo jen tak na ukázku, nechci tě nějak poučovat jak vypadají *lgh* Ono mi právě vadí, že Artifact jsou světlejší a světlejší ... takové jsou Authenticy a další, právě Artifacty nebo třeba Crowny se od nich odlišovaly. Ale uvidíme jaké budou v reálu, jsou to zatím jen náhledy :-) Přesto už to pro mě nemá takový "šmrnc" jako třeba řadovky s texturama jaké byly 06-07 ... A absolutní souhlas, že nejpovedenější byly base 08-09, ty jsou prostě top :thumbup:
Obrázek
VINCENT LECAVALIER 1221 | BRETT CONNOLLY 220 | 10-11 CROWN ROYALE 961/1433

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Molda »

S base 08/09 souhlasím, díky nim jsem se do této série naprosto zamiloval :D

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od TwentyTwo »

Tak snad si doma neseděl a nevybíral karty do scanu ze všech ročníků *lgh* Máš pravdu, že to směřuje k těm SPÁčkům, taky jsem to psal. Mě se to třeba zamlouvá, ale někomu zas ne. Myslím, že to u fanoušků bude tak půl napůl. Aspoň je to trochu změna při zachování stylu a můžou příště zkusit opět tmavší a bude to zas změna. Občas obdivuju, jak je těžké při jedné identitě vymýšlet pořád nové návrhy. Třeba takový Black Diamond to je asi nejtěžší, protože tam moc možností není a katy jsou víceméně rok co rok hodně podobné. A od jakého vycházejí roku? Už někdy v půlce 90. ne?
Naposledy upravil(a) TwentyTwo dne úte 29. kvě 2012 0:46:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vasil
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2470
Registrován: sob 04. čer 2011 13:51:13
Bydliště: Brno

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Vasil »

TwentyTwo píše:Třeba takový Black Diamond to je asi nejtěžší, protože tam moc možností není a katy jsou víceméně rok co rok hodně podobné. A od jakého vycházejí roku? Už někdy v půlce 90. ne?
Mám doma Dájmondy z roku 97. Ale řekl bych že tam byla nějaká přestávka. Teda kromě výluky ještě nějaká. Nezdá se mi, že by BD existovaly nepřetržitě.
Sháním řadovky - 91/92UD#557Thomlinson, 94/95Flair#13Riendeau, 96/97Score#220Reid, 97/98C.Choice#18Stumpel, 99/00ToppsPrem.Plus#100Grahame, 01/02MVP#14Samsonov, 01/02Stad.Club#7Allison, 07/08Victory#263Fernandez, 08/09B.Diamond#88Savard, 08/09C.Choice#184Thomas.

Uživatelský avatar
standish
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1302
Registrován: pát 15. črc 2011 8:36:03

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od standish »

Trochu škoda, že Artifacty tak zesvětlaly, navíc ta řadovka jakoby z letošních Titanium vypadla, jsem zvědavý na další náhledy.

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Molda »

Vasil píše:
TwentyTwo píše:Třeba takový Black Diamond to je asi nejtěžší, protože tam moc možností není a katy jsou víceméně rok co rok hodně podobné. A od jakého vycházejí roku? Už někdy v půlce 90. ne?
Mám doma Dájmondy z roku 97. Ale řekl bych že tam byla nějaká přestávka. Teda kromě výluky ještě nějaká. Nezdá se mi, že by BD existovaly nepřetržitě.
BDčka měly pauzu tuším 1 až 2 roky nějak v letech 2001 - 2003. Do té doby jely nepřetržitě. Před výlukou ještě jednou vyšly, potom výluka, a po výluce už jely zase nepřetržitě.

Uživatelský avatar
bocekp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 73
Registrován: stř 22. čer 2011 18:01:18
Bydliště: Praha

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od bocekp »

TwentyTwo píše:Tome to mi nemusíš ukazovat jak vypadají artifacts ;-) Myslíš jako kde myslím ten historický nádech celkově u karet nebo u tohoto ročníku? Tak třeba koukni na letošní Autofacts. Ta má podobný styl pozadí jak base pro rok 12/13. U těch navrhovaných karet jde vidět v pozadí textura jak kdyby kameny s opravdu decentním náznakem nějakého reliéfu. Akorát ty pro příští ročník jsou světlejší než ty předešlé. Je tam dobrá práce se zaběhlou značkou. Je to zjednodušeno, čím se mi zdá návrh kvalitnější, ale díky známosti značky Artifacts a jejího stylu si série zachovává svoji tvář. Navíc mám rád karty se světlým podkladem. Krásně tam vyniknou barvy klubů.

K těm kartám na obrázku, tak base z roku 08/09 se mi zatím zdají nejlepší. Uvidíme jak budou vypadat v reále tyto. Ale zas ty Tundra Tandems jak je Horton / Vokoun, tak ty se mi vůbec nelibí jako jedny z mála celkově.
Za mě nové Artifacts definitivně příjemná změna i když přirozeně názory na světlejší vzhled budou různé.
Ale souhlas s TwentyTwo - světlejší pozadí a tudíž celkový vzhled dává více vyniknout barvám a záběrům hráčů samotných a to se mi líbí. Minulý rok byly karty Base/Legends/Stars super a letošní set si sesbírám také. Také mám radost z obměny insertů - místo tradičních Legends a Stars zde budou Team Canada a Goalies. :thumbup:
Aktivní sbírka:
2018-19 UD Chronology Vol 1 Franchise History Autographs
2019-20 UD Chronology Vol 2 Franchise History Autographs

Kompletní sbírky:
2011-12 ITG Captain C Silver Autographs
2010-11 ITG Decades 1980s Autographs
2013-14 ITG Decades 1990s Autographs
2012-13 UD Artifacts Autofacts

Uživatelský avatar
Tie
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4831
Registrován: úte 10. kvě 2011 21:44:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Tie »

22 píše: Ale ty indentito :D ne sranda ;-) Když mluvíš o identitě, tak právě Artifacs ji mají založenou na nádechu toho historična a mýtů. A hlavně tomu je uzpůsoben font už od logotypu. Když to vezmeš ty karty tak všude je použito písmo se serify, vycházející ze římských nápisových písem. A mezi to dají nějaký laciný bezserifový font? Ještě z různýma efektama, které se pro tisk moc nehodí. Ono míchat serifová a bezserifová písma není moc dobrý nápad. A když, tak je to opravdu těžká práce. Ale to zas dělám chytrýho :)
Hele vy dvědvojky nechápavý :) Bylo to myšleno i napsáno tak, že to dodává identitu těm Tundrám né celé sérii, která si pochopitelně již tradičně zakládá na patkovém fontu :) Ty Tundry jsou pak hezky výrazné, mají něco svého, specifického, co navíc dobře ladí k takové té syrovosti barev na nich použitých. Tak to vidím já. Těším se na přednášku :)

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Molda »

Aha, tak toho jsem si ani nevšimnul, že už nebudou Stars a Legends, ale nové dvě série. Což mě docela mrzí. Goalies budou fajn, ale team canada? Něco takového je už pomalu v každé druhé sérii.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od DzEjDy »

Tak zrovna tahle věc mě vůbec nemrzí. Na kartách Stars byli i hráči kteří stars nejsou a bůhví jestli někdy budou a Legends se točili každý rok dokola. Příjemná změna. Až bude největší trh s kartama v česku, tak třeba budou inserty Team Czech, ale do tý doby to holt bude Team Canada.
Obrázek

Uživatelský avatar
bocekp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 73
Registrován: stř 22. čer 2011 18:01:18
Bydliště: Praha

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od bocekp »

Molda píše:Aha, tak toho jsem si ani nevšimnul, že už nebudou Stars a Legends, ale nové dvě série. Což mě docela mrzí. Goalies budou fajn, ale team canada? Něco takového je už pomalu v každé druhé sérii.
To je pravda - inserty Team Canada jsou celkem bezne. Obmenu insertu rozhodne vitam i kdyz pravda, mohlo to byt
neco jineho. Ja nevim, treba Top 20 Scorers z dane sezony a nebo treba Cup Rivals, kde by
na kazde karte byli dva hraci z proti sobe nastoupivsich tymu v boji o SC. Pri pohledu
zpet bych si pak rekl aha, tady bojoval PIT s PHI a tady pak zase jini dva. To bych bral vsema deseti jeste vic.
Aktivní sbírka:
2018-19 UD Chronology Vol 1 Franchise History Autographs
2019-20 UD Chronology Vol 2 Franchise History Autographs

Kompletní sbírky:
2011-12 ITG Captain C Silver Autographs
2010-11 ITG Decades 1980s Autographs
2013-14 ITG Decades 1990s Autographs
2012-13 UD Artifacts Autofacts

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Tak karty jsou to určitě moc pěkný a mě osobně se líbí, ale je velká škoda že jsou místo tradičních Artifacts. U všech ostatních sérií, kde není ten vzhled dlouhodobě podobnej bych to bral jako parádní karty, ale tady mi to prostě vadí ta změna. Určitě je dobrná nějaká změna, ale nemuseli to měnit tak radikálně. Kdyby aspoň ty řadovky nechali podobný a ostatní karty upravili tak ok, ale takhle nic moc.

Uživatelský avatar
MaskCollector95
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 651
Registrován: úte 19. črc 2011 15:10:16
Bydliště: Denmark (Dánsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od MaskCollector95 »

I don't like the base design, too simple (like SP Authentic). At least the memorabilia cards look neat.
Sbírám Masky
Pinnacle, In The Game, evropský masky

Uživatelský avatar
bocekp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 73
Registrován: stř 22. čer 2011 18:01:18
Bydliště: Praha

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od bocekp »

Datum vydání 2012-13 UD Artifacts dle stránek Dacardworld je: 2.října, 2012.

http://www.dacardworld.com/sports-cards ... -hobby-box
Aktivní sbírka:
2018-19 UD Chronology Vol 1 Franchise History Autographs
2019-20 UD Chronology Vol 2 Franchise History Autographs

Kompletní sbírky:
2011-12 ITG Captain C Silver Autographs
2010-11 ITG Decades 1980s Autographs
2013-14 ITG Decades 1990s Autographs
2012-13 UD Artifacts Autofacts

GameZone
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 120
Registrován: stř 09. kvě 2012 9:51:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2012/13 Artifacts

Příspěvek od GameZone »

Když si ty karty prohlížím poněkolikáté, tak musím zatím říct, že to je jedna z mála sérií, která má hezčí design než loni, tedy alespoň pro mě. Jelikož se poslední dobou hodně sérií mění a ruší, tak minimálně tady vidím nějakou snahu a krok dobrým směrem. Samozřejmě ještě otázka s jakou přijdou cenou. To může být taky pro hodně lidí rozhodující.

Odpovědět

Zpět na „2012 / 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host