2012-13 OFS plus

Žhavé novinky týkající se sezóny 12 / 13
Odpovědět
Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od DzEjDy »

Netvrdím že je to jednoduchý, ale za tu dobu co to OFS vydává by už mohli mít trochu lepší možnosti. Akorát že oni jsou s tímto stavem spokojeni, takže žádná změna se konat nebude. Kdyby to nebrali pouze jako velmi okrajovou činnost, tak by se nějaký věci určitě daly domluvit a prosadit. A když nějaký hráč stůj co stůj podepsat nic nechce, tak jich tam je pořád ještě spousta dalších a jemu takovou kartu dělat nebudu... A to samý je i s těma dresama, prosadit si do smlouvy že dostanu od každého týmu alespoň jeden game-used kousek. To není nic nesplnitelnýho ze strany BPA.
Obrázek

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Molda »

omlouvám se za své předchozí komentáře, očividně jsou zde lidí, kteří vše co se týká grafiky zvladají mnohem dokonaleji než jiný lidé a tak mi vubec nepřísluší něco chvalit, protože sugy a twenty apod jsou prostě mistrové oboru a tak nema cenu mít nějaky jiný nazor. omluva všem, ktere jsem moc urazil tím, že jsem si dovolil mít názor takový, že se mi navrhy od p. michala maleňáka líbily.

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od TwentyTwo »

Molda píše:omlouvám se za své předchozí komentáře, očividně jsou zde lidí, kteří vše co se týká grafiky zvladají mnohem dokonaleji než jiný lidé a tak mi vubec nepřísluší něco chvalit, protože sugy a twenty apod jsou prostě mistrové oboru a tak nema cenu mít nějaky jiný nazor. omluva všem, ktere jsem moc urazil tím, že jsem si dovolil mít názor takový, že se mi navrhy od p. michala maleňáka líbily.
Moldo co blbneš? :lol: Já zas jenom říkám, že to podle mě nemá žádnou kvalitu a že nechápu jak se to může někomu líbit. Ale neříkám, že se ti to líbit nemůže. Nesmíš to číst tak naštvaně ;-) :)
Veteran fans hcs píše: jen by mě zajímalo jaký směr výběru tedy funguje? tohle je vyloženě dělané pro firmu OFS,a proti tomu co bylo v minulých letech je to mírný pokrok ..
No měla by se tomu dát nějaká úroveň. Oslovit buď konkrétní studio nebo jedince, nebo udělat výběrové řízení, ale s trochu jiným finančním ohodnocením a pokud možno s odbornou porotou. Myslím, že unie grafického designu toto zajišťuje, protože chce zvýšit kvalitu celého designu u nás a bojuje právě proti diletantům s photoshopem. Do stávající soutěže od OFS se žádný odborník nepřihlásí.

To je jednorázová varianta, která by asi stačila, ale dle mého názoru, by se měl vybrat někdo, kdo celou grafickou identitu OFS bude mít na starost, tak aby se hlídal styl karet. Ve smyslu, že u Artifacts každý rok poznáte, že jde o Artifacts. A jenom se vymýšlely nové alternativy a pracovalo se s případnými nápady. A hlavně by se mělo pracovat přímo se sběrateli, např. sledovat, které karty se sbírají, které se líbí, reakce na fórech, udělat anketu za kterou nabídnout třeba balíček apod. S těmito údaji pracovat a podle toho reagovat. Ale to už není oblast designu, ale obchodu všeobecně. Mě tohle nejde do hlavy. Pokud prodávám výrobek kvůli tomu jak vypadá, tak investuju do vzhledu, ne? U OFS karet mám spíš pocit, že produkt se prodává jen protože je...

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od ma-me »

Twenty, to by to ale musela být hlavní činnost vydavatele. Pokud je to pouze vedlejšák, pochybuji, že se někdy objeví něco co by připomínalo produkt se znaky, které popisuješ...

Na druhou stranu (teď se pokusím odprostit od toho, že jsem jeden s Photoshopem *rfl*) si nemyslím, že jakákoli skupina ať už sebevíc v oboru designu uznávaná 100% musí pochopit podstatu hokejové karty. Ono je něco jiného designová židle a něco jiného hokejová karta (v nadsázce). Dle mého nestačí mít školu, k takové specifické věci musí být i vztah. Grafik bez vztahu k dané věci nebude o nic lepší než nadšenec s Photoshopem (ne každý samozřejmě) :D
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od TwentyTwo »

ma-me píše:Pokud je to pouze vedlejšák, pochybuji, že se někdy objeví něco co by připomínalo produkt se znaky, které popisuješ...
To mně třeba vadí, ten přístup, že pokud něco dělám jako vedlejší činnost, tak to můžu flákat. Já zastávám názor, že buď to dělám pořádně nebo vůbec.
ma-me píše:Na druhou stranu (teď se pokusím odprostit od toho, že jsem jeden s Photoshopem *rfl*) si nemyslím, že jakákoli skupina ať už sebevíc v oboru designu uznávaná 100% musí pochopit podstatu hokejové karty. Ono je něco jiného designová židle a něco jiného hokejová karta (v nadsázce). Dle mého nestačí mít školu, k takové specifické věci musí být i vztah. Grafik bez vztahu k dané věci nebude o nic lepší než nadšenec s Photoshopem (ne každý samozřejmě) :D
Ona je to v podstatě pravda, to co píšeš. Ale neznamená to, že musím být př. automechanik abych udělal brožuru pro autoservis. A tady je právě ta práce odborníků, která není vidět a o které spousta lidí vůbec neví. Před začátkem práce má přijít důkladná analýza oboru, produktu, společenské akce ... pro které se chystám grafickou práci připravit. A pak se se všemi těmito prvky pracuji, tak abych vzhled zapůsobil na cílovou skupinu.

Bohužel takových odborníků je u nás málo. Je to bohužel dáno i tím, že když někomu řeknete, že na to potřebujete tolik a tolik času, tak na vás kouká jestli to myslíte vážně. A řekne vám k tomu, že má jeho kámoš má bratrance, kterej má synovce, kterej to udělá za odpoledne. Sice to mají rychle, ale v konečném důsledku na to tratí.

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od zette »

TwentyTwo píše:
ma-me píše:Pokud je to pouze vedlejšák, pochybuji, že se někdy objeví něco co by připomínalo produkt se znaky, které popisuješ...
To mně třeba vadí, ten přístup, že pokud něco dělám jako vedlejší činnost, tak to můžu flákat. Já zastávám názor, že buď to dělám pořádně nebo vůbec.

Tak to ale TwentyTwo bohuzel je... Vy jste meli super napad s vydavanim casopisu, vytunili jste ho jako hrom a ejhle, hned jedno cislo vyslo (vyjde) o tyden pozdeji! Samozrejme mi to nevadi, ale pri Tve reakci na Ma-meho me to prastilo do nosu. Verim, ze pokud by onen casopis nebyl jen Tvym "vedlejsakem" (samozrejme vim, ze to delas dobrovolne a zdarma), tak v terminu bude. A tak je to se vsim...

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od TwentyTwo »

zette píše: Tak to ale TwentyTwo bohuzel je... Vy jste meli super napad s vydavanim casopisu, vytunili jste ho jako hrom a ejhle, hned jedno cislo vyslo (vyjde) o tyden pozdeji! Samozrejme mi to nevadi, ale pri Tve reakci na Ma-meho me to prastilo do nosu. Verim, ze pokud by onen casopis nebyl jen Tvym "vedlejsakem" (samozrejme vim, ze to delas dobrovolne a zdarma), tak v terminu bude. A tak je to se vsim...
Myslel jsem to ve smyslu toho, že se jedná o výdělečnou činnost. Což pokud se nepletu tak OFS karty jsou. Nebo jsem to s tím vedlejšákem špatně pochopil? Pokud bychom za časopis něco chtěli, tak bychom si nemohli dovolit ho některý týden nevydat.

Já třeba mám rád tyhle "nadšence s photoshopem" pokud to mají jako zábavu a vymýšlí různé věci. Tam na kvalitu nehledím. Ale v okamžiku kdy si za to někdo chce vzít peníze, tak se můj pohled mění.

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Molda »

Sorry twenty za ten můj noční/ranní příspěvek, psal jsem to v hodně "společensky unaveném stavu" *lgh* *rfl*

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Jednu věc jsem ale pořád nepochopil,jak já jako vydavatel poznám vynikajícího odborného designera od nadšence s photo shopem.
jestli je ten rozdíl pouze v ceně vykonané práce,tak je jasné že jako vydavatel který hlídá každou korunu nákladů,vyberu tu levnější variantu.
jen mimochodem snažil jsem se oslovit grafika který má za sebou 15 let navrhování designu obalů na CD a ten se po pár zkouškách omluvil že navrhovat karty je příliš specifická práce.

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Michal »

Veteran fans hcs píše:Jednu věc jsem ale pořád nepochopil,jak já jako vydavatel poznám vynikajícího odborného designera od nadšence s photo shopem.
jestli je ten rozdíl pouze v ceně vykonané práce,tak je jasné že jako vydavatel který hlídá každou korunu nákladů,vyberu tu levnější variantu.
jen mimochodem snažil jsem se oslovit grafika který má za sebou 15 let navrhování designu obalů na CD a ten se po pár zkouškách omluvil že navrhovat karty je příliš specifická práce.
Řekl bych, že profík bude z hlediska možností flexibilnější, dokáže vymyslet více různých motivů a nebo případně lépe vystihnout to, co chcete, protože má zkušenosti a ví co a jak a kde ;)
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
TwentyTwo
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2085
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od TwentyTwo »

Veteran fans hcs píše:Jednu věc jsem ale pořád nepochopil,jak já jako vydavatel poznám vynikajícího odborného designera od nadšence s photo shopem.
jestli je ten rozdíl pouze v ceně vykonané práce,tak je jasné že jako vydavatel který hlídá každou korunu nákladů,vyberu tu levnější variantu.
jen mimochodem snažil jsem se oslovit grafika který má za sebou 15 let navrhování designu obalů na CD a ten se po pár zkouškách omluvil že navrhovat karty je příliš specifická práce.
Celkem jsem se ztotožnil s tímto článkem http://unie-grafickeho-designu.cz/jak-s ... I0C-2mIo_4. Je to trochu obecné, ale myslím, že to může pomoct. Tak snad to bude trochu platné. Celkově ten kodex Unie je příslib toho, že design u nás se rozvíjí. Jinak grafik s tím, že navrhování karet je hodně specifická práce, má svatou pravdu :)

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od vojta »

Steven Hockey Cards píše:Takže kdo se těšil na jersey má asi smůlu.
Dnes mi psal Vrkoč že prý "Jersey" budou ale ve formě jejich "slavných redemption". Ach jo, kam tato firma spěje...

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

No vida, já jsem to jenom neviděl napsáno na balíčku, protože dřív to tam myslim měli zvlášť napsáno jako jersey. Jinak sem nic nezjišťoval. A GU by třeba nebyly ??? *lgh* *lgh* *lgh*

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od DzEjDy »

Redemption - to je namysli ten kartónek s razítkem jejich firmy, co polovina lidí sbírající karty u nás vůbec nemá tušení k čemu je to dobrý? Nebo ta redemption, kterou stejně za měsíc už přestanou do balíčků dávat a místo toho rovnou ty jersey? Proč chce být někdo za každou cenu světovej, když ve skutečnosti mu čouhá z bot sláma...

:roll: :roll: :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Theriak
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. zář 2012 7:48:52

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Theriak »

Mě naštvali i loni,čekal jsem,že nějak zareagují na to odebírání bodů klubům a vydají skvělý insert INKVIZITOR (1:10) s podobenkou velkého odnímače Šulce. *rfl* Ale vážně,je škoda,že karty ELH vydává jen jedna firma.Napíší na webu,že do týdne dají alespoň scany nových karet a skutek utek.Těšil jsem se,že využijí výluky v NHL k emisi nějakých dobrých karet,že se vrátí jersey,ale po tom,co jsem si přečetl výše mě pomalu přechází na koupi chuť.
HC Vítkovice -712 ks (OFS+DS+APS ) ,26 ks (Legendy CS)
Jakub Štěpánek- 16ks

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od worlikk »

web ofs píše:05. 11. 2012 - Tento týden dojde ke zveřejní seznamu hokejových karet OFS plus 2012/2013 společně s jejich náhledy. Pro zatím k tomu nedošlo z důvodu dodání co nejaktuálnějších fotografií jednotlivých hokejistů a vydání co nejvíce počtu základních karet. Za nedodržení termínu zveřejnění se omlouváme, doufáme v pochopení a trpělivost!
*lgh*
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
Theriak
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. zář 2012 7:48:52

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Theriak »

No,tak ještě tu o kačeru Donaldovi........
HC Vítkovice -712 ks (OFS+DS+APS ) ,26 ks (Legendy CS)
Jakub Štěpánek- 16ks

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od worlikk »

Theriak píše:No,tak ještě tu o kačeru Donaldovi........
tu tam nemaj, tak tu neumim ;)
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Sperlinho
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 159
Registrován: stř 14. pro 2011 13:17:31
Bydliště: Plzeň

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od Sperlinho »

Může mi někdo vysvětlit, co má společného fotografování s tím udělat si 10 minut čas a hodit na web náhledy několika karet? :clap:

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012/13 OFS

Příspěvek od DzEjDy »

Mě nejvíc zaráží věta "vydání co nejvíce počtu základních karet". To jako že na začátku po vydání budou balíčky a boxy plnění tím co se stihne a potom se bude postupně přidávat další? Nebo že si potřebují natisknout do foroty co nejvíc řadovek, takže bude stejně jako loni najít i něco jinýho skoro nadlidský úkol? *bang*
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2012 / 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti