Legendy Československého hokeje

Vše ostatní (aukro, ebay ... )
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od pavelbart »

Molda píše:Začíná se asi malinko projevovat, že všeho moc škodí - i chvály :D Mívá to občas i negativní účinky. Myslím si, že Michal není žádný hnidopich a myslel to v dobrém. Člověk musí umět přijímat jak chválu, tak kritiku. Myslím si, že můžu říct, že výrobky p Hrbka, ma-meho a dalších kolegů máme rádi všichni a jsme za ně moc rádi, ale bylo by špatné jak pro p. Hrbka tak i pro nás sběratele, kdyby se smělo vše jen chválit a kritika, návhry či nespokojenost s něčím by byla odsuzována jako "hnidppišství" nebo "rýpání". Pochvala je strašně příjemná věc pro každého, ale právě ona nespokojenost, kritika či návhry jsou ten hlavní motor k dokonalosti...

Naprostý souhlas Moldo, pokud se má něco zlepšovat, je k tomu i potřeba konstruktivní kritika. Já jen apeluji na to, aby se obě strany k tomu postavili kamarádsky...jestli mi rozumíš jak to myslím, prostě v klidu.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Molda »

To by byla ideální situace :)

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Michal »

Molda píše:To by byla ideální situace :)
...o kterou se snažím. Bohužel se mi zdá, že pan Hrbek raději, než aby přiznal že KHL a nové ITG karty mohou mít i své příznivce a obdivovatele a někomu se ty karty zdají prostě 100% krásné a celé ,,toto" vzal se svým ,,pověstným nadhledem" a hlavně pochopením [když sám vydává karty a sám ví jak je to všechno složité], tak to raději vždy kopne do autu a místo toho udělá ze mě hnidopicha s ,,osobní averzí" a z této diskuze ,,nesmyslnou hádku".

Jinak ještě jednou pro všechny: není to proti produktu pana Hrbka - je to dobrý produkt a určitě záslužný - je to proti přístupu, který se mi zdá, že se docela rychle zhoršil, a tak jsme se během malé chvilky, co pan Hrbek vydává karty, mohli dozvědět, že vydává karty lepší než OFS, KHL a ITG, která mají buď strašnou kvalitu, nulový nápad a nebo otřesný design ;)
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od pavelbart »

Michale, víš, že spolu vycházíme dobře a mám tě za hodně fajn a pohodového kluka.
Ale ať se tady řeklo, napsalo cokoliv, je pravda, že pan Hrbek dělá lepší karty než OFS a KHL ;) . KHL mám, není to špatný, ty kluci se to učí, mají dobrého rádce, a časem to bude super, ale zatím bych spíš řekl dobrý. Práce pana Hrbka je fakt vysoce profesionální. OFS hodnotit nechci. Ale je fakt, že mají své příznivce a jen proto, že se to někomu líbí, bychom to hanit neměli paušálně. Je taky fakt, že to jediný způsob, jak získat na kartách hráče z naší ligy, takže i za to bychom měli být rádi...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
kidder
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1514
Registrován: pon 30. kvě 2011 22:47:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od kidder »

Novy produkt jsem bohuzel nazivo nevidel, ale i takhle vypada skvele :)
Nejvetsi rozdil je asi v tom ze pro OFS a KHL atd je to zamestnani... u OFS mi prijde ze to delaji vylozene s nechuti, kdezto u p. Hrbka je to konicek... a myslim si ze jde poznat kdyz to nekdo dela s laskou a peci :) A ja budu tedy i nadale drzet palce p. Hrbkovi a zaroven budu tajne doufat ze casem se treba najde i cas na nejakou serii s hraci z 90 let, pripadne ery Nagana :)

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Michal »

kidder píše:Novy produkt jsem bohuzel nazivo nevidel, ale i takhle vypada skvele :)
Nejvetsi rozdil je asi v tom ze pro OFS a KHL atd je to zamestnani... u OFS mi prijde ze to delaji vylozene s nechuti, kdezto u p. Hrbka je to konicek... a myslim si ze jde poznat kdyz to nekdo dela s laskou a peci :) A ja budu tedy i nadale drzet palce p. Hrbkovi a zaroven budu tajne doufat ze casem se treba najde i cas na nejakou serii s hraci z 90 let, pripadne ery Nagana :)
a myslim si ze jde poznat kdyz to nekdo dela s laskou a peci...Upřímně. Dokážeš si představit, jak někde ve fabrice sedí člověk/lidé a hraje si/hrajou si zvlášť s každou kartičkou? Pan Hrbek má výhodu, že množství jeho různých vydaných karet [base, inserty + mem. jednoho ,,ročníku"] se rovná cca base setu UD S1. Navíc když si uvědomíš, že si i teď můžeš koupit box od UD pomalu z jakékoliv edice jakékoliv sezony a boxy pana Hrbka nejsou k mání po dvou týdnech, tak to taky něco říká [to co prodá pan Hrbek za ty dva týdny je v předprodeji u UD pryč za pár hodin].
Jinak souhlasím s Pavlem, ten v podstatě napsal to, co bych chtěl slyšet od ,,naší legendy". Pakliže karty nepochválí a chce do nich ,,rejt", tak ať napíše racionální důvody. Panebože lidi, co je za důvod: ,,znám lepší" a nebo komentář typu: ,,no jo, ruský karty, ti to maj přeplácaný, protože to maj v nátuře. Hold všechno je "balšoj, balšoj" a všeho musí být "mnoga". Co mě taky štve je to srovnávání s OFS. Najednu stranu je všichni srovnáváte s panem Hrbkem, pak se někdo zmíní o autentičnosti dresů a oheň je na střeše. OFS musí platit milionovou licenci, pan Hrbek ne. OFS má právní závazky, pan Hrbek ne. OFS vydává tisíce boxu, pan Hrbek ne. OFS jsou placený na karty, takže ,,frajeřinky" typu dřevěných karet atd. si nemohou dovolit, proto komentáře typu: ,,dělají to s nechutí a pro peníze" neberu. Kdo z vás se s panem Vrkočem bavil a kdo z vás si udělal názor jen podle ,,kritiky" pana Hrbka a pak i ostatních? Nekvalitu materiálu a třeba i špatný design chápu. Ale jsou tady mnohem déle než Hrbek, tak proč oni nemůžou udělat ,,krok vedle" při zkoušení nových věcí, ale Hrbek ano?
Je to trošku zaujatost a působí tu síla aury...
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od pavelbart »

Ikdyž je to vlastně trochu offtopic - mně se nelíbí kritika KHL karet. Ty karty jsou nový, začínají a ta firma se učí. Radí jim jeden fajn kluk, který tomu rozumí a věřím, že do budoucna budou super. Už teď jsou inserty na super úrovni. Ale hlavně, KHL karty jsou na začátku. Nemají takovou zkušenost a myslím, že taky musí platit pěknej baťoh za práva. Je to vývoj, ale od první série udělali obrovský pokrok. A hlavně, za tu cenu člověk dostane opravdu dost.
OFS - mně se skutečně většina nelíbí. Některý nápady mají fajn, ale přijde mi to trochu nedotažený. Ale když si představím, že by tady nebyly český karty vůbec (a to je nesbírám), tak by se mi to samozřejmě nelíbilo.
A aby tady nevznikl nějaký nešvar...za jiný názor by se rozhodně neměl nikdo stydět. Já osobně jen apeloval na to, abychom se bavili v mezích slušnosti, nic víc, nic míň...
Ale mohu potvrdit, že Michal, alespoň jak ho znám, není žádný hnidopich nebo jak se to tam objevilo. Jen mě celkem překvapuje ta oboustranná tvrdost. Podle mě zbytečná...troška oboustranné úcty by neškodila. ;)
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8425
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Hans »

Mě taky přijde, že tato diskuze je až příliš vyhrocená a myslím, že nebyla uchopena za nesprávný konec. Chápu Michala, proč toto celé psal, ani mě se nelíbilo jak pan Hrbek psal o nějakých produktech "konkurence". Sám to napsal a nevím, jestli ho budu správně citovat: "Jsem rád, že karty dělám jako koníčka." To je právě to. Kdyby byl motivován penězi nebo nutností vydávat několik sérii ročně, tak by prostě toho čas na každý detail nebylo tolik. Právě proto ty karty jsou tak parádní a mě osobně se líbí. Je taky jasný, že jako otec těchto karet si bude svůj produkt chránit za každou cenu. Stejně jako to dělá třeba pan Price na Hobbyinsideru. Ten se taky dokáže rozčílit, když někdo kritizuje jeho práce, ale většinou takhle reaguje, když někdo napíše něco ve stylu: Hnus, pořád to samé. Tady bez nějakého konstruktivního návrhu nebo myšlenky, která by ho měla posunout dál. Myslím, že Michal mohl ve svých příspěvcích "méně naléhat". Přišlo mi trošku, že je ten spor v osobní rovině.

Ještě, abych se vrátil k panu Priceovi. Jak jsem psal, tak ten kolikrát dokáže vylítnout, ale ještě nikde jsem se nedočetl, že by po nějaké kritice chtěl nechat smazat celé svoje téma nebo že by si dokonce sám smazal své příspěvky v nějakém tématu. Nezlobte se na mě pane Hrbku, ale tohle jste nezvládl. Vaše produkty nekupuji, ale neskutečně se mi líbí. Pokud jste se rozhodl, že je zde sběratelům nechcete ukazovat nebo se o nich bavit, tak je to vaše věc a já s tím nic neudělám a ani Vás nebudu přemlouvat. Ale myslím, že pro sběratele a návštěvníky zdejšího fóra je to obrovská škoda.

Honza

Uživatelský avatar
hc_pardubice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon 16. dub 2012 19:51:09

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od hc_pardubice »

Vazeni sberatele,

uz mi to nedalo, abych se do fora neprihlasil a neco k tomu nenapsal.

Karty WINNERS se proste mimoradne povedly a jsou perfektne udelane. To zcela bez debat. Pokud nekomu vadi, ze tam neni autenticky dres MS1972, tak si uvedomte nekolik veci:

1) opravdu byste rozstrihali dobovy dres nekoho z MS do karet?? :shock:
2) pokud by se pouzila replika z nejakeho veteranskeho zapasu ze soucasnosti - videli jste jak ty dresy vypadaji? To si muzete jit koupit rovnou tisteny dres pro turisty do nejakeho stanku v trznici ...
3) co je spatneho na tom, ze byl pouzit ORIGINAL HRANY SOUCASNY DRES REPREZENTACE?? Podle me nic. Je to naopak zajimavy kontrast a alepson mate kousek dresu, ktery se neprodava na kazdem rohu.

Mnoho karticek v teto serii je na ceske pomery zcela unikatni - napr. paralelky se zlatavym povrchem, ktere pripominaji kdysi velmi zadane a sbirane SELECT CERTIFIED GOLD TEAM ... potom jsou tady pismenka s podpisem - proste nadhera !! A ty zasazene kovove medaile ??? TLESKAM !!! :clap: :clap:
Nebo ty drevene GAME moment?? ... krasne dobove fotky - kde je na kartach najdete??

JA OSOBNE DAVAM PODTRZENOU JEDNICKU !!! :thumbup:

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Tkachuk007 »

Já bych ten dres klidně rozstříhal :P a za box si kvůli tomu i připlatil. Aspoň bych měl pocit, že vlastním opravdu vzácnou kartu, takhle budu mít pořád takovou nepříjemnou pachuť :sick: . Karty jsem na živo ještě neviděl, na box zatím čekám. Potom se rozhodnu, zda do této série budu více investovat, ale co mě velice mrzí, je to, že pan Hrbek smazal všechny své příspěvky a neunesl tím drobnou kritiku. Toto si myslím, že není dobrý krok k potenciálním zákazníkům :thumbdown:

hokej399
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1770
Registrován: ned 04. zář 2011 23:25:24

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od hokej399 »

Myslim,ze ten dres by nikdo na rozstrihani nedal.Pochybuji,ze i firmy jako napr.ITG strihaji do karticek dresy napr.z Canada cup 76.To jsem uvedl jenom jako priklad.

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Tkachuk007 »

Myslím, že fa ITG začala tím, že rozřezala betony Terryho Sawchuka a v Kanadě byl z toho velký poprask (opravte mě někdo, pokud se pletu). Na druhou stranu chápu, že náš trh není Severní Amerika.

hokej399
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1770
Registrován: ned 04. zář 2011 23:25:24

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od hokej399 »

Ja myslim,ze to delaji tak,ze maji napr.jednu starou rukavici a davaji ji do karticek ke vsem golmanum.Neverim,ze maji od vsech hracu tolik casti vystroje a dresu. *typing*

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8425
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Hans »

hokej399 píše:Ja myslim,ze to delaji tak,ze maji napr.jednu starou rukavici a davaji ji do karticek ke vsem golmanum.Neverim,ze maji od vsech hracu tolik casti vystroje a dresu. *typing*
Sorry tak tomuhle nevěřím u ITG ani omylem. Tahle firma by si nedovolila na svoje zákazníky takovej podvod.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od DzEjDy »

Tak to je škoda no... Ty informace který se tady daly najít pro mě byly docela cenný a několikrát jsem to tady prohledával abych si našel co zrovna potřebuji. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od 33mc »

Jen malý dovětek pro Ty z Vás, kteří si myslí, že by bylo lepší rozstříhat do karet dobový dres... Absolutně nevíte, o čem mluvíte.. Ze své zkušenosti sběratele hraných dresů vím, že je to věc prakticky nereálná.. Takový dres se na trhu objeví
dvakrát až jednou za život, nemluvě pak o jeho ceně... :crazy:

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Tkachuk007 »

No bohužel vím za kolik ty dresy chodí :thumbup: . A klidně bych je rozstříhal, jsem barbar :P
Pravdu máš v tom, že takový dres se neschání na počkání a ještě vysvětlovat dotyčnému, že ten dres rozšmikáš do kartiček :P .

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od zette »

Je to asi tyden, co tady Sugy obdivoval nadhled p. Hrbka?! *cl*

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od Molda »

Tak se nemusel rozstříhat dobový dres z MS 72, mohly tam být zase nějaké manufactured patche a kousky dresu jako v některých dřívějších sériích, ale aby to nějakým způsobem sedělo k těm kartám.
Ono fakt záleží na úhlu pohledu no, každý to vidí po svém a má na to svůj názor. Jedna půlka považuje za zajímavé, že na kartách legend je moderní dres nějakého mladíka, takže bez ohledu na tvář a jmenovku na kartě je to pořád v podstatě jen karta toho mladíka. Druhé polovině to nesedí k tomu konceptu legend a spíše než zajímavé se jim to zdá divné. Nic co tady bude řečeno jednu ani druhou stranu nedonutí svůj názor změnit, protože to je prostě osobní pocit, jak daný člověk tu situaci a tu kartu vnímá. Takže asi už nemá smysl zrovna toto dále řešit.

To, že p. Hrbek se hned po něčí menší výtce/kritice urazil, smazal svoje příspěvky a odmítnul na fóru pokračovat co se týče jeho karet (alespon tak jsem to pochopil z toho co tu padlo) je věc druhá a nemyslím, že je to zrovna vhodný signál pro jeho zákazníky, že se takto zachoval. (Zvlášť když shazoval jiné výrobce, kvalitu jejich karet a jejich chování, tak by tedy tím pádem měl mít lepší chování, nadhled a profesionalitu)
Ale jinak jsou to super karty jako obvykle, zajímavé nápady i provedení, super design, to už jsem říkal dříve. A těším se co přijde příště. Jen by to opravdu chtělo trochu nadhledu ze strany p. Hrbka a trochu oboustranné úcty a v klidu a pohodě nějaké věci řešit i když to bude třeba nějaká výtka, návhr, jiný názor či kritika.

Uživatelský avatar
hokejcards
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 576
Registrován: ned 04. zář 2011 18:31:40

Re: Legendy Československého hokeje

Příspěvek od hokejcards »

mně by ani nevadilo kdyby tam byl rozstříhán tento dres :thumbup: pořád je takový "dobový"

Obrázek

je z dost podobného materiálu, ne-li stejného a to ČSSR logo tam mohlo třeba vypadat líp...to už jsou špekulace :)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů