3D Photo Crystal

Vše ostatní (aukro, ebay ... )
Odpovědět
Uživatelský avatar
valento3
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2692
Registrován: úte 31. kvě 2011 20:27:51
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

3D Photo Crystal

Příspěvek od valento3 »

Při nakupování vánočních dárků jsem narazil na jednu zajímavou věc, a sice 3D Photo Crystaly.
Možná někteří znají, pro ty, kteří neznají, pár informací.

3D krystaly se vyrábějí metodou 3D laserového gravírování, která umožňuje vytvářet různé typy obrázků ve třech dimenzích do křišťálových kostek. Toto bylo umožněno vylepšením laserové technologie Nd:YAG. Laserový paprsek proniká stěnou křištálové kostky a v určeném místě mění strukturu křišťálu vytvářením tisíce drobných rytin, ze kterých se hotový obraz skládá.

Proč to sem vlastně dávám, když to nemá s hokejem nic společného? Zdánlivě nemá, ale vzhledem k tomu, že je možné do krystalu "vypálit" jakýkoliv motiv, můžete mít doma 3D podobiznu svého oblíbence, kterou si můžete kdekoliv vystavit, což by podle mě bylo pěkné zpestření sbírky. 3D motivy lze totiž vyrobit i z běžné digitální fotografie a lze připojit libovolný text, např. jméno. Vzhledem k velikosti a ceně je asi vhodnější nechat si vyrobit pouze obličej.

Zde na ukázku, jak to asi vypadá. Z fotky to ale není tak patrné, na živo to vypadá naprosto fantasticky.
Nechal jsem si vyrobit naše "obličeje" s přítelkyní a je to opravdu úžasné.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek

Já si to nechal osobně vyrobit v Praze v OC Palladium, nezkoumal jsem, zda to dělá ještě nějaká jiná firma.
http://3dphotocrystal.cz/

Ovšem musím upozornit, že to není zrovna levná záležitost, cena se samozřejmě odvíjí od velikosti krystalu. Ceník na webu viz. výše. Navíc se platí 200kč příplatek za převod každého obličeje z fotografie do 3D. Výroba trvá 1 den.

Uživatelský avatar
kidder
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1514
Registrován: pon 30. kvě 2011 22:47:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D Photo Crystal

Příspěvek od kidder »

Mno jako napad je to prima :)
A nebo pak zkuste zde s jinejma cenama...
http://www.incrystals.co.uk/index.php?m ... ucts_id=60

Uživatelský avatar
hc_pardubice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon 16. dub 2012 19:51:09

Re: 3D Photo Crystal

Příspěvek od hc_pardubice »

jako darek je to pekne, ale celkem draha zalezitost ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů