2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od Tkachuk007 »

Už si tu každej vedeme svou :P Myšleno v dobrém, je to zábava.

Vrátím se k těm Vault. Vůbec je neobhahuji ani nehaním. Beru je jako fakt. Kompletovat bych je nechtěl. Chápu ty, co sbírají jednoho hráče, že si nechtějí znovu pořizovat tu samou kartu, akorát s jiným razítkem.

Abych byl konkrétní. Jako fanoušek NYR jsem si pořídil tyto dvě karty, které se mi líbí vzhledově i cenou. Dohromady cca 50 USD.
Nepotřebuji vlastnit "originál" Ultimate, ale zase to rozhodně nepovažuji za nějakou homemade, kterou si mohu vyrobit doma sám. No a právě mě trochu nadzvedlo, že tyto dvě krásné karty byly zařazeny mezi odpad :P

Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Je mi líto, ale v tomto se opravdu neumím povznést a ztotožnit se s Vámi:-).
Pokud karta jednou vyšla, má zůstat u jedné karty. Nebo devatenácti, to je celkem jedno. Můj názor.
Už jsem se několikrát přesvědčil, že lidé koupí vše (home made, kreslený kraviny apod.), ale tady mi zůstává rozum stát. Kdyby to aspoň bylo jako to u pana Hrbka, balíček za 50,- Kč, za tuto cenu boxu prostě ne. Na věci by to samozřejmě nic nezměnilo.
Když to otočím, jak by Vám bylo, kdybyste měl kartu 1/1, za kterou byste dal třeba 200USD, a byl jste strašně rád, že ji máte a najednou by byla úplně stejná, s hezčím patchem, na světě. Vůbec se nebavme o cenách (které jasně ukazují, že lidé to jako 1/1 neberou, ale protože to je levné, tak to koupí). Ale o principu a devalvaci "ostrých" karet.
Přesto děkuji za vysvětlení, karty jsou to samozřejmě krásné, ITG kdysi byla opravdu špičkou, uměli udělat neskutečné divy s malými memorabiliemi.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Ještě poznámka k tomu "odpadu".
Sama ITG přece tvrdí, že jde o náhradní karty, tedy vlastně něco jako odpad, kdyby náhodou, který byl údajně po léta někde v šuplíku:-). To je pro mě na celé věci to nejúsměvnější. Náhradní GOLD Verze 1/1 ostré 1/1...
Já osobně se cítím jako Donutil v Pelíšcích, když přijeli v 68 Rusové... :)
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od superman66 »

Já se tady názorově asi nejvíc kloním k Pavlovi.. třeba bych to nenazval úplně žumpou, protože to jsou často pěkný karty.. ale co mě přesně vadí je že když už existuje vydaná karta 1/1, tak má zůstat jediná! Tohle je podvod na sběratele, nic jinýho. *axe* U těch karet co jich vyšlo /19, 24 atp. se to třeba i ztratí.. ale ty jedničkový mě hodně vadí, za to bych jim nejraději nakopal.
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Vůbec nehaním kvalitu karet jako takových, většinou jde o nádherné karty... ale i kdyby jich Petře bylo 100, má jich zůstat 100 - s tím ji lidé totiž původně kupovali. Nikdo by tenkrát nekoupil 1/1 za 1000USD, kdyby věděl, že za pár let bude ještě jedna nebo dvě a budou stát 50USD. Proto sedí slovo podvod.
Mimochodem, víte kolik karet /24 a /19 bylo od Haška nedostižných? Strašně moc!! To byl problém něco sehnat! A když, tak vždy za pěknou raketu.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od Tkachuk007 »

Je vidět, že vás to opravdu štve. Cítíte se od ITG podveden. Pokud vlastníte nějakou původní 1/1 kartu Haška tak ta má samozřejmě mnohonásobně větší sběratelskou hodnotu, než nynější "ocejchovaná" Vault 1/1. Myslím si, že takto na to nahlíží většina sběratelů.
Proto se ITG karty prodávají za menší peníze než UD. No a pak už je to jen na sběrateli, jak se rozhodne. Každopádně je to pořád oficiálně, legálně vydaná série.

Ještě poznámka ke kartám Father day, Boxing day, Black day a já nevím ještě jaký day. Jsou to takové specialitky, které se nadají oficiálně koupit. Vybraní prodejci je rozdávají zadarmo zákazníkům v určité dny. Kam tyto karty zařadit? Mezi promo? Mezi oficiální série? A není to jedno? :P Kdo chce, tak si kartu pořídí, kdo ne tak vynechá.

Uživatelský avatar
vodry22
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1287
Registrován: čtv 17. led 2013 20:34:26

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od vodry22 »

co bych za toho Kennedyho na captain c dal, jednou uz utekl a od ty doby nic za cely tri roky co na to koukam...diskuse zajimava to se musi nechat a chapu to tak i tak. kdyz mi pujde o obsah a uvidim memo nejaky legendy jeste za prijatelnou cenu kterou bych fakt tezko hledal tak jo, ale bejt zaroven ta sama karta s napr/19 za trikrat tak vetsi penize a se skaradejsim kouskem memo tak vezmu tu. Kdyz bude mit nekdo sbirku jenom s vault kartama a bude mu ta sbirka delat radost tak je ucel sberatelstvi splnenej, alespon tak bych to videl ja. ale jak rikam, na obouch nazorech neco je...

ted ale uz jen gratulace k balickum...Hossa super jmeno, takova raritka do sbiorky je uplne v pohode a nebo na vymenu ma urcite dobrej potencial, vubec bych se nezlobil ji vytahnout. Robinson taky moc pekny, Tkachuk, Gionta, Tanguay...balicky v hodnote 1/3 boxu a takovejhle obsah. nadhera!

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Samozřejmě, osobně bych takovou kartu koupil pouze v případě dobré ceny, jinak ne (Fathers, Expo apod).
Ale pokud se vrátíme k jádru problému, co je vlastně podstatou sběratelství? Sbírat, nebo nahrazovat? Já se domnívám, (že by mylně??) že bychom měli třeba celý život čekat na tu kartu, co nám chybí do setu a ne si ji opatřit v náhradní verzi. Pro mě to prostě není sběratelství.
Sbíráte Classics Signatures, tuším nemáte SSP AUTO Howea (nebo jinou, možná se pletu, určitě nemáte Esposita... ale to nikdo). Kdyby Panini, a že by asi mohli na konci svého období, vydali Classics Signatures Vault, kde by karta byla označena nějak jinak, měl byste z ní radost?
Ano, pokud míříte na Hašana, mám ve sbírce spoustu 1/1, které pro mne nyní naprosto ztratily sběratelský význam, vůbec mi nejde o ceny. ITG jsem měl několik let úplně nejraději a proto odhaduji, že budu mít možná 300, 500 jejich AUTO + memo. Jelikož to bylo pro mě top. Nebavme se prosím o penězích, měl jsem z jejich karet největší radost, až cca do roku 2010. Pak u mě začalo klesat v oblíbenosti. Ale přesto vůbec nechápu, jak mohlo klesnout tak hluboce.

Závěrem snad to, že je na každém, co mu udělá radost. Já osobně jsem se asi 5ks karet VAULT vzdal, protože mi prostě přišly jako "nic" a i přesto, že by se ve sbírce ztratily, nechci podporovat něco, čemu vůbec nevěřím. To, že si je někdo nechá, neznamená, že je idiot, samozřejmě. Jen bych byl hrozně rád, kdybych aspoň jednomu člověku, co má doma Vault, tímto psaním otevřel oči a řekl si - sakra, tohle není to, co bychom měli sbírat. Pak budu spokojenej. Protože tohle, je - pro mě - konec sběratelství... to kam se hrabou Redemption, checklisty a ceny u UD (a že mi v některých případech vadí dost). Hezký večer všem!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od sabres911 »

Závěrem snad to, že je na každém, co mu udělá radost. Já osobně jsem se asi 5ks karet VAULT vzdal, protože mi prostě přišly jako "nic" a i přesto, že by se ve sbírce ztratily, nechci podporovat něco, čemu vůbec nevěřím. To, že si je někdo nechá, neznamená, že je idiot, samozřejmě. Jen bych byl hrozně rád, kdybych aspoň jednomu člověku, co má doma Vault, tímto psaním otevřel oči a řekl si - sakra, tohle není to, co bychom měli sbírat. Pak budu spokojenej. Protože tohle, je - pro mě - konec sběratelství... to kam se hrabou Redemption, checklisty a ceny u UD (a že mi v některých případech vadí dost). Hezký večer všem

Jak píšeš sám Pavle, tahle diskuze je z obou stran zbytečná. Resp. na jedné straně píšeš, že každý má sbírat co chce - ať už lidi, kteří kompletují memorabilia karty a využívají toho, že existují "levnější verze" , na straně druhé tu kážeš něco o tom, že budeš strašně rád, když tihle stejní lidi pochopí, že co sbírají je odpad. To si trošku protiřečí.

Osobně vnímám konec sběratelství v době, kdy začal exponenciálně vzrůstat počet sérií, Panini ať přinešli nádherné karty udělali to, že každá druhá série měla 8 různých barevných variant, která naprosto devalvovala ceny obyčejných jersey karet (jedno s jakým limitem). V dnešní době mají hodnotu jenom nováčci ve své první sezóně, pak je nahradí noví a zase stále dokola. V době, kdy šli Panini poprvé na trh, koukal jsem na ceny kartiček amerického fotbalu a nechápal, jak může karta s dresem a podpisem mít hodnotu třeba 5 usd. A světe div se, má. Třeba u Ultimate karet sběratelé co jsem koukal pořád koukají na to, zda se jedná o Vault 1/1 nebo původní kartičku. Hodnota všemožných expo nebo dárkových karet je závislá jenom od toho, kolik "bláznů" se rozhodne házet, ale tyhle kartičky bych za oficiální vydání považoval míň než zmiňované Vault, které se daly VOLNĚ koupit a nebyly součástí dárkového programu.

Uživatelský avatar
Tkachuk007
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1032
Registrován: sob 03. bře 2012 14:59:35
Bydliště: Trubín

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od Tkachuk007 »

Myslím si, že si rozumíme. Každý zastáváme rozdílný názor. Chtěl bych vás povzbudit. Pokud vlastníte původní BAP - ITG 1/1 kartu, tak z ní mějte pořád stejnou radost, protože je pořád jedinečná a nic na tom nemění ITG Vault. Vault je orazítkované, vydané v roce 2015, jasně rozlišitelné od původní verze. Nenechte se tím vykolejit.

Pokud jednou Panini vytáhne z šuplíku dalších 10 SSP karet Classics Signature např. Lindrose. Jednoznačně je označí, tak mi to bude upřímně úplně jedno, protože vím, že tu původní SSP vlastním. Ať si tu novou koupí někdo pro radost za desetinovou cenu. Nebudu s tím mít problém.

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od Maurice Richard »

Tady se teď každý drží svého. Pavle, sbírate Haška který má tisíce karet. S vidinou toho že se všechny nedají sesbírat můžete vybírat co koupíte a co ne. Já když sbíram to co sbíram tak prostě beru vše zajímavé. A nekoukam na firmu nebo na označení. Už jsem to tady psal, nechci se opakovat. Pro mě je to jednoduché... Vault neberu jako nic ze dna. I když možná i proto že jsem nekoupil nějakou drahou jedničkovou nebo nízkolimit kartu za velký peníze.
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Tak ještě přeci:-)).

Co na to říci... Původní záměr sběratelství je evidentně pryč, pokud na to budeme koukat takto. A dost mě takové názory mrzí, ale co se dá dělat. Souhlasím s Lukášem, že Panini rozbourala trh a asi i proto tam nezbylo místo pro ITG. Ti si, dle mého názoru, mohli zachovat tvář, ale pustili se do boje bez licence s velkými hráči, což jim zlomilo vaz. ITG navíc začala chrlit a to bylo nejhorší co mohla udělat. To, co dělala v posledních letech, bylo zoufalé. To co udělala v tomto roce, už nevím jak nazvat. Zvláštní mi ale přijde to, že to lidi s klidem přijmou... Nechci se opravdu nikoho dotknout, ale pokud se k tomu stavíme, jako že mi to je jedno, že někdy takhle něco vyjde, tak opravdu nevím, kam se sběratelství posunulo. Pak se mi v tom hodně ztrácí ta podstata, smysl proč sbírat... Stejně jako nepochopím home made Jágra, nepochopím jeho Vault, kterou podle mě nelze považovat za oficiální sérii, i když, co je vlastně u ITG oficiální.... U mě je samozřejmě hrozný problém i to, že jsem skálopevně přesvědčen, že jde o podvod, protože ty karty nevěřím, že byly v šuplíku, ale to ani rozmazávat raději nechci...
Lukáši - ten můj poslední odstavec si dost překroutil. Přečti ho ještě jednou a pochopíš původní záměr. Tys to vyložil přeci jen trochu jinak.
Martine - Vy jste mi neodpověděl na otázku - koupil byste do Vaší - neuvěřitelné - sbírky CS kartu Vault? To je totiž mnohem těžší otázka:-). Koupit si Vault pro radost, že mám pěknou kartičku, jo, ok. Ale koupit si Vault do rozjeté sbírky, což se týká i mě s Hašanem, to je úplně jiný pohled na věc.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od zizomil »

pavelbart píše:To ale žíža přece neví:-)))
proc si me furt beres do huby? vadi ti ze mam jinej názor? to bych se mel omluvit ze si dovoluju kritizovat tvoje balíčky nebo karty v nich? nebo ze se mě nelibi karta co ma byt 1/1 a je na ni samolepka?

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

To MR - chápu, respektuji. To je přeci jen jiný pohled na situaci.
Jen bych oponoval v tom Hašanovi. Právě proto, že v albu je spousta karet /19, /9 a občas i 1/1, tak mě všechny ty Vaulty pěkně štvou. protože najednou těch karet není 24, ale 25. U 1/1 ani nemluvím... Takže pro mě totální morální devalvace něčeho, za čím jsem se "honil" pár let... I proto jsem Haška od ITG defacto opustil. Ve slabé chvilce jsem koupil za 45USD 1/1 AUTO JSY Ultimate - ne vault. I to ukazuje, co Vault udělalo s trhem, ještě před rokem by to bylo aspoň 70, 80 a někdy i přes 100USD.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od zizomil »

pavelbart píše:Kazdy ne. Ja si nevzal jedinou kartu haska. Chtel jsem poukázat na to, ze když nekdo neco udela, je to v pořádku. Kdyz to udela druhy, je to spatne. Vault je smesna pseudoserie a ja osobně bych ty karty nechtel ani zadarmo. To si doma muzu vytisknout cokoliv. Bohuzel z logiky věci v tom není rozdíl. Itg nema licenci stejne jako ja. A vaultem klesli pod pomyslne dno.
Jestli někdo, kdokoliv, obhajuje vault a hani fathers day, kaze vodu a pije vino.
no ale alespoň v jednom se shodneme...

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od Maurice Richard »

závidim těm kdo sbírá staré inserty a s tímhle nemá starosti! Třeba Valento a jeho sbírka. To se vždy těším co nového ukáže!? Jeho pošta je vždy Paráda! Jen pro příklad uvádím jeho. Jsou tu i další a omlouvám se že je nejmenuji. My ostatní máme problém :-)! I když vlastně nemáme :-)....
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

zizomil píše:
pavelbart píše:To ale žíža přece neví:-)))
proc si me furt beres do huby? vadi ti ze mam jinej názor? to bych se mel omluvit ze si dovoluju kritizovat tvoje balíčky nebo karty v nich? nebo ze se mě nelibi karta co ma byt 1/1 a je na ni samolepka?
Žížo, vadí mi jak se tady prezentuješ a co vyvoláváš za debaty! Přijde mi, že sem chodíš jen rozjebávat...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

zizomil píše:
pavelbart píše:Kazdy ne. Ja si nevzal jedinou kartu haska. Chtel jsem poukázat na to, ze když nekdo neco udela, je to v pořádku. Kdyz to udela druhy, je to spatne. Vault je smesna pseudoserie a ja osobně bych ty karty nechtel ani zadarmo. To si doma muzu vytisknout cokoliv. Bohuzel z logiky věci v tom není rozdíl. Itg nema licenci stejne jako ja. A vaultem klesli pod pomyslne dno.
Jestli někdo, kdokoliv, obhajuje vault a hani fathers day, kaze vodu a pije vino.
no ale alespoň v jednom se shodneme...
No super :)
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od zizomil »

pavelbart píše:
zizomil píše:
pavelbart píše:To ale žíža přece neví:-)))
proc si me furt beres do huby? vadi ti ze mam jinej názor? to bych se mel omluvit ze si dovoluju kritizovat tvoje balíčky nebo karty v nich? nebo ze se mě nelibi karta co ma byt 1/1 a je na ni samolepka?
Žížo, vadí mi jak se tady prezentuješ a co vyvoláváš za debaty! Přijde mi, že sem chodíš jen rozjebávat...
to ti prijde špatně... vadi ti ze tu rozjiždim debaty? a kdo jinej by to tu udelal? vzdyt by to tu bylo mrtvé :-) bud rad ze se tu debatuje k cemu by to jinak bylo forum? :-)
a proc sem vlastne chodim? rad se koukam co lidi tahaj z boxů... a velice jim při tom zavidím :-)
a toho boxu o kterem pises co se růžku tyče jsem si ještě nevsiml... kdyby ano tak se neboj ja bych se ozval

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Artifacts 14-15, 2x Gold

Příspěvek od pavelbart »

Žížo, v tom se taky shodneme... Nebýt tebe, fakt se toho rozjíždí méně...:-).
Pro ty, kdo žížu neznáte - my jsme spoluhráči z fotbalu...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „Balíčky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti