3x balíčky

Uživatelský avatar
orsi83
Opora
Opora
Příspěvky: 218
Registrován: ned 21. srp 2011 18:34:55
Bydliště: Bruntál

3x balíčky

Příspěvek od orsi83 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vše volné :)

Uživatelský avatar
whisis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 140
Registrován: pon 25. čer 2012 14:35:29

Re: 3x balíčky

Příspěvek od whisis »

celkem smolík na karty *cry-a*

Uživatelský avatar
orsi83
Opora
Opora
Příspěvky: 218
Registrován: ned 21. srp 2011 18:34:55
Bydliště: Bruntál

Re: 3x balíčky

Příspěvek od orsi83 »

To mi povídej :-x

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Molda »

Tohle mě na balení současných sérií mrzí. Ty boxy, respektive balíčky jsou celkem drahé, a stejně člověk ve spoustě balíčků narazí jen na řadovky. Já neříkám, aby v každém balíčku byl hit, to ne, ale proč do každého balíčku nedát alespoň něco? Alespoň jednu paralelku, nebo jeden insert nebo subset. Tohle třeba skvěle uměl Pacific, ve většině boxů bylo v každém balíčku něco, co člověka potěšilo. Ať už insert, RC, subset, paralelka, prostě něco. Nebo třeba BTP 07/08. Dnes dá člověk 500 za balíček a má tam samé řadovky. V boxu to pak vypadá podobně, 90% balíčků jen řadovky a pak pár hitů.

Uživatelský avatar
Irbe
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2684
Registrován: pát 27. kvě 2011 20:34:48
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Irbe »

Ty jo, když jsem se mrknul na ty ceny :shock: a co jsi z toho vytáhl tak to je síla a z nejlevnějšího balíčku máš aspoň jeden insert.
tradelist: http://irbe.rajce.idnes.cz/
Penguins 8097/?????
Tom Barrasso 563/???

Uživatelský avatar
chaosak
Veterán
Veterán
Příspěvky: 876
Registrován: stř 02. led 2013 21:00:49
Bydliště: Praha

Re: 3x balíčky

Příspěvek od chaosak »

tak to je pech, ale příště se ti to vynahradí a budeš mít jeden větší hit než druhý :thumbup:

Uživatelský avatar
marduk
Opora
Opora
Příspěvky: 286
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:43:11
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: 3x balíčky

Příspěvek od marduk »

no ja kdyz tady porad ctu ty "recenze" na rozbalovani tak je mi z toho smutno .... co takhle zrusit radovky vubec - vzdyt z nich neni nikdo nadseny snad krome me - ja snad budu asi jeden z mala ,kteremu z drahych boxu a balicku radovky vubec nevadi .... snad by meli do kazdych drahych balicku hodit 3 tvrde kartony a jeden insert a lidi by tady slavili a firmy by usetrili za tisk .... me se zda ze nekteri uz v tom nevidi sberatelstvi , ale vyherni automaty .... nac kupovat boxy, abych si zkompletoval zakl. set - staci si koupit 2 balicky .... a jeeee mam tam podpis - supeeeer vyhral jsem

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 3x balíčky

Příspěvek od DzEjDy »

marduk píše:me se zda ze nekteri uz v tom nevidi sberatelstvi , ale vyherni automaty
*gp* :clap: :thumbup: :clap: :thumbup: :clap: *gp*
Obrázek

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Molda »

Tohle může vypadnout jenom z úst člověka, kterému jsou tisícovkové položky ukradené a vnímá to naprosto jinak než běžný smrtelník v ČR. Já miluju řadovky, je to pro mě základ sběratelství. Ale člověk musí logicky a příčetně vnímat jakým způsobem k nim přišel. Pokud si člověk otevře balíček za 500 a má v něm jen řadovky a on si řekne "jee to je supeeer!to jsem ale sběratel, že z toho mám radost" tak to jen dokazuje, že nevnímá hodnotu peněz, protože je mu jedno, že za pár řadovek dal stonásobně více než kolik by normálně dal.
A Dzejdy tady ze sebe dělá strašného hardcore sběratele, který tleská tomu, že v balíčcích za 300 i výše člověk většinou narazí jen na řadovky, přitom jsem si 100% jistý (a klidně bych si nechal kvuli tomu utrhnout obě ruce), že v životě si takový balíček nekoupil kvůli řadovkám když už jsme u toho. (Ale on je vlastně ten "pán z nadnárodní společnosti" no...)
Co je na vydřiduštví společností dělajících kartičky tak strašně "sběratelského"?
Co je tak strašně opojného na tom, koupit si balíček za 300 a mít tam jen řadovky, které člověk může mít za pár korun i přesto že jsou třeba moc pěkné? To mě má potěšit? Ano, ty řadovky potěší, ale ne ta forma, kterou jsem k nim přišel tímto způsobem.
Píšete tu, že za balíčky a boxy vydíme výherní automaty, přitom je to úplně obráceně, já klidně oželím nějaký super duper uber mega hit v jednom z 250 balíčků, a raději uvidím nějaký klidně i naprosto běžný subset či insert alespon v jednom ze dvou balíčků aby to otvírání bylo zajímavější, pestřejší a ne jen o pár hitech.
Proč jsou boxy Pacific tak oblíbené? Proč? Protože člověk otevře 23 z 24 balíčků, kde budou jen řadovky a v poslední balíčku najde super hit? Ne, o tom to vůbec není a to není duvod proč by byly oblíbené. Důvod je prozaičtější, protože každý člověk v nich mohl něco najít, obsahy boxů měl Pacific různorodý, pestrý, zajímavý. Dneska je to právě jen o bussinesu, o tom rozškubat balíčky, "vyhodit" řadovky a dostat se na hity. Stavba a obsahy boxů tomu dnes úplně nahrávají.
Humus kde jsme, a ještě větší humus, jak tohle lidi dokážou podporovat a hájit. :sick:

Uživatelský avatar
Luky
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: stř 25. dub 2012 15:31:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Luky »

Já bych nesrovnával box a balíček, jen pár boxů je balených tak, že slibují inzert 1:1, prostě ve většině boxů se najde minimálně jeden balíček jen řadovek. Já říkám smůla, nevinil bych ani společnosti vyrábějící karty ani nikoho jiného. Pokud budu chtít jistotu inzertu, tak za tu cenu těchto balíčků mohu mít spousta balíčků např. Victory, nebo Score. Ale ta neděje na pořádný hit tam pořád je, ale s tím musí člověk počítat už když to kupuje, že ta šance není ani 50:50.
Nicklas Lidström - 1255

TRADELIST
WANTLIST

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 3x balíčky

Příspěvek od DzEjDy »

Asi nemá cenu to víc pitvat, protože vím jak by to skončilo, už se to několikrát probíralo a nikdy to nic nevyřešilo. Akorát být tebou moldo, tak si víc vážím svých rukou. Věř si mně nebo ne, je mi to celkem jedno, ale s vyjímkou Dominion, kde nemám problém přiznat tužbu po nějaké lepší kartě, jsem nikdy neotvíral box s tím, že chci nebo dokonce musím najít nějakou drahou kartu. Řadovky jsou pro mě velice důležitou součástí a hrajou roli v tom jestli si daný box pořídím nebo ne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Molda »

Já ale pořád nechápu, jak by těm dražším sériím uškodilo, kdyby součástí setu byl i nějaký ten běžnější obyčejnější subset či insertní set, který by byl do balíčků vkládán častěji a hned by ty balíčky a boxy byly zajímavější a pestřejší.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 3x balíčky

Příspěvek od DzEjDy »

Ničemu by to samozřejmě neuškodilo. Klidně ať tam takový karty jsou, budu za ně rád. Ale když vím že třeba v celým boxu jsou takový karty čtyři, tak nejsem natolik naivní, abych si koupil jeden balíček a potom byl zklamaný ze čtyř řadovek. I když ten balíček stojí 300, tak prostě musím reálně zvážit co tam můžu mít a co ne.
Obrázek

Uživatelský avatar
marduk
Opora
Opora
Příspěvky: 286
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:43:11
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: 3x balíčky

Příspěvek od marduk »

DzEjDy píše:Ničemu by to samozřejmě neuškodilo. Klidně ať tam takový karty jsou, budu za ně rád. Ale když vím že třeba v celým boxu jsou takový karty čtyři, tak nejsem natolik naivní, abych si koupil jeden balíček a potom byl zklamaný ze čtyř řadovek. I když ten balíček stojí 300, tak prostě musím reálně zvážit co tam můžu mít a co ne.
ted jsem mel neco podobneho rozepsane , ale radsi jsem to smazal protoze nejsem tak obratny diskuter (psanou formou) .... tys to napsal presne .... a navic nechci se hadat ....

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Molda »

DzEjDy píše:Ničemu by to samozřejmě neuškodilo. Klidně ať tam takový karty jsou, budu za ně rád. Ale když vím že třeba v celým boxu jsou takový karty čtyři, tak nejsem natolik naivní, abych si koupil jeden balíček a potom byl zklamaný ze čtyř řadovek. I když ten balíček stojí 300, tak prostě musím reálně zvážit co tam můžu mít a co ne.
Tyto a jim podobné série stojí tolik, že by ty firmy vůbec neubylo, kdyby daly do každého balíčku nějakou maličkost na potěšení. Situace by pak byla trochu jiná. Člověk by sice dal za ten balíček 300, hit by se nepovedl, ale člověk by si alespoň mohl říct "ale řadovky jsou pěkné a ten subset/insert X hráče Y je moc pěkný, i když to není žádná super pecka, tak udělal radost". Jde o to, že by fakt stačilo málo aby se tohle zlepšilo. Není to nic nereálného (vlastě tedy asi je bohužel...).

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od pavelbart »

Na toto téma jsem napsal tolik stránek tady, že bych z toho mohl udělat knížku o 800 stranách, ale je pár věcí:
- marduk není určitě člověk, který rozhazuje tisícovkami a je to podle mě správný sběratel, správný v tom smyslu, že se umí radovat právě i řadovek. Od boxů nic extra nečeká (není to ten typ, který když nenajde patch Crosbyho tak je to box špatný), kéž by bylo více takových sběratelů jako on...
- no pokud je to Moldo jak píšeš, a ono to tak je, pak se ale nemůžeme už bavit o řadovkách jako o odpadu. To považuji za důležité. Protože dnešní série, když zůstaneme u SPA, jsou právě takové, že tam je třeba 5, 7 balíčků s "hity" No a holt nejde, aby každý - když jich je tam 24 v boxu - měl tyto hity... matematika je celkem jasná.
- Certified - ano, tam lze mluvit spíše o smůle, tuším v každém boxu je jeden nebo dva balíčky, kde jsou jen řadovky. To je prostě o štěstí, podívejte na jiné balíčky a máte tam přesný opak, vzpomínám si teď třeba na 6 JSY z parkhurstu, což je sám o sobě velký hit i na 5 boxů. A tady ho měl sběratel z jednoho balíčku tuším...

U balíčků mi přijde kritika celkem nefér, tam se do toho musí jít s tím. Co považuji za hrozný jsou breaky boxů jako třeba 11-12 Contenders, Elite. To je podle mě větší průser. Že si koupíš box za tisíce a není tam nic...

Zmiňuješ tady Pacific, ale ono taky dříve nestály to co dnes - ve své době byly o dost dražší. Někdy vidím cenovky a vidím tam třeba 55USD...to, že je dnes máme vesměs kolem tisícovky je otázkou nějakých výprodejů. Ale v zásadě máš pravdu, ty staré věci byly určitě lepší. Myslím, že firmám uškodilo to, že odešly od insertů k memorabilia kartám - pokud by zůstaly inserty v podobných číslech jako dříve a přidaly se memo a podpisy, bylo by to super. Může nás těšit, že je v posledních sériích vidět výrazně více insertů a paralelek - pořád málo, ale je to cesta k lepšímu.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
meda10
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 06. pro 2012 22:09:55
Bydliště: České Budějovice

Re: 3x balíčky

Příspěvek od meda10 »

Já si myslim,že když si kupuju jeden dva balíčky dražších karet tak je to prostě risk a s tim do toho jdu.
Jasně můžeš hodně ztratit,tim že najdeš jen řadovky.
Ale taky může hodně získat,že najdeš ňákou pecku.
Myslim si že kdo nechce takhle riskovat tak by si měl koupit box a je v pohodě tam přinejhorším bude cca na svejch.
Začal jsem znova sbírat teprve nedavno,takže se v tom nevyznám tak jako vy.
Ale takhle to vidim já ;)

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: 3x balíčky

Příspěvek od 33mc »

TO Molda : tuhle bitvu tady nevybojuješ.....
viz http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=125&t=4209

Otevírání balíčků a boxů za maloobchodní ceny ( nejen v ČR ) je prostě takřka 100% pravděpodobnost ztráty !!!!! :crazy:
Je zajímavý, že jako SUPER hodnotí obsah vždy jen ti, kteří daný balíček nebo box nemuseli platit.......
A fakt se tady nechci rozepisovat třeba o tom, proč boxy dostaly čárové kódy ( když by vlastně měl být
každý box a case ÚPLNĚ stejný, že ) ???
Ale opět zdůrazňuji - je to každého svobodná vůle, jestli rozbaluje nebo ne....

Uživatelský avatar
gonzzzales
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2709
Registrován: ned 22. dub 2012 14:44:05

Re: 3x balíčky

Příspěvek od gonzzzales »

Otevírání balíčků a boxů za maloobchodní ceny ( nejen v ČR ) je prostě takřka 100% pravděpodobnost ztráty !!!!!
Ale to snad všichni vědí, ne?
Sbírám - Sean Couturier
Contenders, Certified, Artifacts, Limited

prodej, výměna - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=2731
wantlist - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.p ... 682#p43682

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 3x balíčky

Příspěvek od Molda »

pavelbart píše:...Protože dnešní série, když zůstaneme u SPA, jsou právě takové, že tam je třeba 5, 7 balíčků s "hity" No a holt nejde, aby každý - když jich je tam 24 v boxu - měl tyto hity... matematika je celkem jasná....
Já právě vím, že nejde, aby v každém balíčku byly ty hity o kterých mluvíš. Ani to nechci - já jsem právě myslel, aby v těch balíčcích, kde "hity" nejsou, byly alespoň nějaké obyčejné subsety či inserty bez super nizké limitace, prostě něco pěkného, co by těm firmám nijak nerozhodilo rozpočet, sérii by to nijak nezměnilo, ale určitě by to udělalo radost mnohem více lidem než právě ta varianta s pár balíčky kde je hit a zbytek prázdný.

pavelbart píše:Zmiňuješ tady Pacific, ale ono taky dříve nestály to co dnes - ve své době byly o dost dražší. Někdy vidím cenovky a vidím tam třeba 55USD...to, že je dnes máme vesměs kolem tisícovky je otázkou nějakých výprodejů...
Co se týče Pacificů, tam vím, že dříve i ty jejich boxy bývaly dražší, ale poukazoval jsem na ně spíše kvůli jejich způsobu balení balíčků a sestavou série, s tím, že i ty série z vyššího spektra, by se tím mohly částečně inspirovat.


Každopádně jsem to tady Orsimu asi dost zaprasil, za což se omlouvám :oops:

Odpovědět

Zpět na „Balíčky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů