Mix NHL balíčků (retro i současné)

Odpovědět
Uživatelský avatar
LinDan
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:35:56
Bydliště: Šumperk

Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od LinDan »

VAROVÁNÍ! Tento příspěvek obsahuje mnoho textu i fotek, takže by se mu měly vyhnout osoby, které nerady čtou nebo mají pomalé internetové připojení. Obrázek

Ahoj,

rok 2020 se zatím nevyvíjí úplně dobře (krom koronaviru se mi povedlo zlomit si ruku v lokti a strávit s tím 3 měsíce doma), takže jsem se rozhodl udělat si radost nějakými kartami. Dlouho to vypadalo, že si koupím box (zvažoval jsem 11/12 Panini Elite či 10/11 Panini Pinnacle), ale nakonec jsem se rozhodl pro nákup pár balíčků.

V minulosti jsem v rámci NHL karet rozbaloval pouze staré Victorky, protože v časech základky jsme sbírali hlavně extraligu. Karty NHL mi sice rukama prošly, ale vždy jen díky výměnám nebo mi je někdo daroval. Už je to ale dávno, takže si je pamatuju hlavně vzhledově, nikoliv "pocitově". Takže jsem se rozhodl to napravit a udělat nákup na hokej-karty.cz, kde jsem do košíku naházel 14 balíčků NHL karet. Chtěl jsem jak produkty legendární (např. stará MVPéčka), tak i ty současné (nové OPC Platinum či Artifacts).


Zde je kompletní přehled toho, co jsem nakoupil:


Obrázek


Rozbaloval jsem něco přes půl hodinky, od nejstarších po nejnovější. Začal jsem produktem 1990-91 Score U. S. Hockey (Wax balíček), kde se nic jiného než řadovky čekat nedalo. Obrázek


Obrázek


Nevím, jestli to je mým datem narození, ale tak polovina jmen mi nic moc neříká. :D


...


Pokračoval jsem s 1991-92 UD Series 1 US edice Hockey (hobby balíček):


Obrázek


Brettem Hullem podepsaná karta se holt nekonala, no nevadí. *rfl*


...


Následoval balíček dalšího legendárního produktu 1998-99 UD MVP Hockey (retail balíček). Chtěl jsem si jen osahat řadovky, nic víc.


Obrázek


To však nebylo vše, krom řadovek byla v balíčku ještě tato paráda:


Obrázek


Opravdu nádherný insert, který mi v reálu vyrazil dech. Jednobalíčková haluz. :thumbup:


...


Dalším z těch legendárních produktů, které jsem přihodil do košíku, byl 1997-98 Pinnacle Hockey (hobby balíček). Jak říkal Bianconero před pár dny v jeho video breaku, tyhle karty mají nádherný design a skvělé fotografické záběry, tak nebylo co řešit. Obrázek


Obrázek


Strašně jsem chtěl vidět naživo nějaký EPIX insert, tak třeba příště...


...


Co by to bylo za nákup, kdybych nezkusil nějaký produkt od Pacific, v mém případě konkrétně 2001-02 Pacific Adrenaline Hockey (hobby balíček). Pro jeho volbu rozhodla příznivá cena a možnost vytáhnout zajímavý insert nebo jersey.



Obrázek


A přesně to se taky stalo!


Obrázek


Krásný insert Sundina. Škoda jen, že jsem nevytáhl Selänneho, ten je mi bližší a v devadesátkách se jeho jméno objevilo na spoustě pěkných insertech.


...


Následoval balíček 2010-11 PANINI Pinnacle Hockey (hobby), kde je sice velká pravděpodobnost samých řadovek, ale dají se najít i skvělé podpisovky (Pinnacle Pencraft *slintak* ).

Obrázek


Já bohužel štěstí neměl a vytáhl samé řadovky s krásným a tlustým kartonkem. *rfl* Alespoň jsem si osahal řadovky, u kterých mi na videu připadalo, že jsou vyrobeny z nějakého laciného kartonu... Opak je ale pravdou, nejsou vůbec špatné.


...


Ač se mi ze začátku vůbec nelíbil, čas, Jarosenkův vánoční case a celkem velká šance vytáhnout něco zajímavého změnily můj názor na produkt 2010-11 PANINI Zenith Hockey, jehož hobby balíček jsem také přihodil do košíku.


Obrázek


Bohužel, řadovky a kartónky jsou mi asi souzený. Obrázek


...


Následovaly 2 balíčky 2011-12 PANINI Elite Hockey, kde jsem doufal v nějaký pěkný zlatavý insert.



Obrázek


Zlatavý insert se nekonal, ale v prvním balíčku byla tato karta:


Obrázek


Obrázek


Pokračoval jsem druhým balíčkem a doufal dál. Obrázek


Obrázek


Naštěstí, něco zajímavějšího tam přece jen bylo. Obrázek


Obrázek


Sice "jen" jersey, ale jméno super. Mám dojem, že jsem se nedávno díval na break blaster boxu, kde byla podobná jersey jako hlavní hit. Já ji vytáhl ze 2 (sice hobby) balíčků, ale i to není úplně špatné, ne? Obrázek


...



Další přišel na řadu balíček 2012-13 UD Series 1 Hockey (hobby):


Obrázek



Krom řadovek v něm byla i jedna lepší karta:


Obrázek


Jméno moc neoslní - jediný zápas v NHL. Ale lepší než samé řadovky. Osobně tady tu rookie mánii moc nemusím... Obrázek Lákalo mne hlavně velké množství insertů a šance chytit třeba i nějakou tu memorabilii.


...


Pokračoval jsem s 2018-19 UD Series 1 Hockey (hobby balíček). Do košíku jsem jej přihodil hlavně kvůli možnosti vytáhnout některý z insertů Jagr Years. Pro Jágra v dresu Panthers mám slabost. Obrázek


Obrázek



Balíček ukrýval jeden portrét:



Obrázek


...


Teď už se dostáváme k produktům z aktuální sezóny. Prvním z nich je 2019-20 UD Series 1 Hockey (hobby balíček):



Obrázek


Balíček ukrýval i jeden pěkný insert "oblizovače". Obrázek


Obrázek


...


Do košíku jsem přihodil i letošní O-Pee-Chee Platinum (hobby balíček). Já platinumky zrovna moc nemusím, ale byla tu šance vytáhnout něco pro druhé, tak proč jeden balíček nezkusit. Obrázek



Obrázek


Ti bystřejší z vás si jistě všimli, že jedna karta chybí. Konkrétně insert s jedním nounejmem ze severu Evropy. Obrázek



Obrázek



...



Vše jsem zakončil balíčkem letošních Artifacts. Tady jsem, i vzhledem k ceně balíčku, čekal nějakou pecku...


Obrázek


... která se bohužel nekonala Obrázek


Obrázek


Závěrem
Break jsem si velmi užil. Trochu mne mrzí, že nevyšla o něco lepší karta v těch Artifacts, ale co se dá dělat. V poslední době se hodně učím o starých produktech z devadesatých let a právě proto mne v rámci tohoto breaku nejvíc potěšily inserty Marleaua a Sundina. Není to přeci jen o jedničkových mega peckách za tísíce, ale i o pěkných insertech za desetikoruny. Navíc, pěkná trefa je podle mě i ten Kakko. Obrázek

Rád bych zde také poděkoval Matějovi TwentyTwo a ostatním klukům z týmu ACC za jejich breaky. Když mám chvilku, tak je na YouTube sleduji a tento příspěvek je vlastně takovým důsledkem - člověka to nutí otevřít si něco sám. Obrázek

Budu rád za vaše názory na break a styl, jakým jsem jej pojal. Mějte se Obrázek

Uživatelský avatar
paliza
Opora
Opora
Příspěvky: 222
Registrován: pon 08. zář 2014 18:09:13

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od paliza »

Nádherná prezentace ...
... já zase raději čtu než koukám na videa a tohle čtení nemělo chybu. Možná jen na závěr nějaký větší hit. I tak to ale myslím nebylo špatné.

Díky. *gp*

Uživatelský avatar
machrDoma
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: sob 25. led 2020 13:39:28
Bydliště: Kadaň

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od machrDoma »

Taky si tu rád něco takového přečtu a schválně nescrolluju až na hit než dočtu, pěkné napětí z toho je :D Díky moc za hezký průřez troškou historie *gp*
Victor Mete , Ryan O'Reilly, Tomáš Plekanec Collector
Go Habs Go!

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od deiv14 »

Dane, skvělá prezentace a také povedený výběr produktů, zrovna před pár dnes se mi honily v hlavě podobné myšlenky, teda objednat si po hodně dlouhé době mix balíčků. Dokonce už jsem měl něco naházené v košíku, ale nakonec jsem odolal, tak jsem rád, že aspoň ty jsi to dotáhnul *rfl* myslím, že se povedly pěkné karty, takže můžeš být spokojený *ano* už se těším na další breaky, konečně jsi se propracoval i k NHL kartám *rfl*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
LinDan
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:35:56
Bydliště: Šumperk

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od LinDan »

paliza & machrDoma: Díky moc, pánové, jsem rád, že jste dočetli až na konec. *ano* Trošku jsem se rozepsal, ale nerozbaluju každý den, tak jsem si chtěl užít i samotnou prezentaci tady na fóru. *mrk* A souhlasím, že tomu chyběl nějaký větší hit... Já byl nejvíc zklamaný z těch Artifacts - kdybych vytáhl alespoň Zadinu, ale nějakej čaurůže... *rfl*

deiv14: Díky deive i Tobě. Určitě v budoucnu ještě něco rozbalím, lákají mě hlavně starší ročníky plné insertních karet a legendárních jmen. *ano* A škoda, že jsi tu objednávku nedokončil, dárky od sebe pro sebe jsou ty nejlepší... *rfl*

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od Bianconero »

Retrospektivní breaky jsou nádherný. Velký palec nahoru. :thumbup: Ohromně mě baví sledovat ten vývoj, jak se zlepšovala grafika (někdy dost možná i zhoršovala :D), výběr fotografií, úžasný. MVPčka nádherný, safra, to bych si snad i rozbalil box. :think: Koukám, že si vychytal z Pinnaclů super balíček, jsou tam hned tři z mých oblíbených záběrů - Hextall, Wregget, LeClair. Snad příště vyjde ta EPIXka. ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od Dampa17 »

I za mě moc pěkný :thumbup: a jako hitík bych bral tu jsy Phaneufa, tak tam být nemusela, že jo ;)

Uživatelský avatar
Buri 26
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 604
Registrován: stř 12. srp 2015 13:55:25
Bydliště: Jihlava

Re: Mix NHL balíčků (retro i současné)

Příspěvek od Buri 26 »

Parádní break. Ty balíčkové breaky mají svoje kouzlo. Budu muset taky něco pořídit a udělat další video. Moc díky za inspiraci parádní volba balíčku *gc*

Odpovědět

Zpět na „Balíčky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů