Dva balíčky pro radost

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kozzy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 174
Registrován: pon 28. pro 2015 14:42:46

Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Kozzy »

Ahoj všichni :angel:

Dnes se s Vámi chci podělit o takovou malou ale podle mě krásnou sběratelskou historku, na kterou rozhodně jen tak nezapomenu. Dnes jsme společně s místním kamarádem Irbem prožili takovej pěknej, ryze sběratelskej moment, kterej se Vám paradoxně vždy přihodí zrovna když to vůbec nečekáte, berete to ze srandy a vlastně zrovna když o nic nejde. Dlouho jsem takovýhle moment nezažil a vlastně mě to trochu vrátilo na myšlenky proč vlastně jsem tak ujetej na kusy papírků s hokejistama.

Dnešek byl úplně normální den, vlastně jsem dokonce polovinu z něho prospal, jelikož jsem se brzy ráno vracel z noční směny na brigádě. Po poledni jsem tak nějak vláčnej vstal a po obědě zamířil ke kamarádce kadeřnici. Všechno pohoda, klasika. K večeru jsem pak měl domluvený sraz s Irbem, kterému jsem nesl několik karet ještě z Kanady.

Mezitím jsem však měl asi hodinku a čtvrt volno a tak nějak jsem bloumal po centru Prahy. Vystoupil jsem na IPáku a říkám si, že se projdu na Muzeum, proč ne, mám to po cestě a tam už ten čas nějak zabiju. Jak tak jdu, vzpomněl jsem si na obchůdek s kartama v Lucerně. Říkám si, proč se tam nezastavit, pozdravím Martina, poptám se na nějakýho Crosbyho a uvidím.

Dojdu do Lucerny, s Martinem přátelsky pokecáme, ptám se na Crosbyho, ale teď hned žádný není. Když už jsem tam došel, proč tedy nevzat nějakej balíček od cesty. Na balíčky jsem poslední dobou trochu zanevřel, smůla se mi lepila na paty, ale nakonec mě chuť nějaký ten paklík škubnout přemohla. Letošní 17-18 Series 1 jsem okukoval už v Kanadě, řadovky podle mě nádherný v porovnání s minulým ročníkem a samozřejmě Young Guns, které se taky určitě povedly.

Po krátkém rozhodování tedy nakonec beru dva balíčky 17-18 Series 1. Box už je poloprázdnej, ale tak říkám si "paráda, to tam ještě něco bude, polovina boxu je ideální místo na něco slušnýho. Balíčky beru s typickým komentářem "tak třeba tendle... a třeba tendle"...

Vycházím z Lucerny a hned mě chytá mlsná. Mám to kuchnout tady na Václáváku na lavičce a vypadat tady mezi turistama jako exot s kartičkama, nebo si to nechám na doma? Čas se chýlí, jdu na metro že pojedu za Irbem a nakonec balíčky schovám do kapsy.

V metru mi dochází "No jo, a co to rozbalit s Irbákem? Von sbírá Pens, tak když vytáhnu nějakou řadovku, klidně mu ji dám. Bude sranda a on bude když tak rád..." Zároveň mě konečně napadne "A co tam je letos v tý sérii vlastně za Young Guns...? No, je tam ten Hischier, ta karta je pěkná, to by se mi líbilo... A ten Chytil, ten je pro radost parádní a třeba bych ho měl pak na výměnu... No ale mám přece jen dva balíčky, to přece nedělej, neslibuj si nic, budeš zklamanej, jako dycky"

Irbe dorazí na sraz a hned se usmívá. Předávám mu karty, kecáme jako vždy - co novýho, co karty atd. Ptám se "Hele a co ty a letošní řadovky? Myslím Série 1, snad předevčírem vyšla Série 2 a nevím, jak jseš na tom" a vytahuju z kapsy balíčky.
Irbe říká, že karty ještě nemá a mává rukou "No hele zrovna včera jsem s kámošem v hospodě rozbalovali pár boxů, Fleer Showcasy, jo tam jsem nahrabal dobrý Penguins. Jeden inzert, druhej inzert, řadovka Crosbyho. Taky jsme rozbalili jedny Artefakty no a tam jsme vytáhli toho Boesra na Aurum. No a koukáme na to a von je to 1:320 balíčkům, vzadu je ještě takovej ten kód na šeškrábání, no to žádný škrábání teda nebude"
A hned mě to trkne. No jo, v Series 1 je přece ještě ten pašák Boeser! Tyvole toho chytit na Young Guns, ani nevím, jakou to má cenu, nekoukal jsem, ale ten kluk je dobrej, taková karta... no to radši ani nemyslim, ale úplně se mi vykouřil z hlavy!

Dohoda teda byla jednoduchá - "Hele votevřem to, když tam bude nějakej Tučňák, je tvůj, neřeš to. Já to koupil kvůli nějaký Young Guns a budu rád, když ze dvou balíčků vytáhnu aspoň jednu. Když jo, budu mít radost a proto jsem to přece koupil. Když ne, co se dá dělat, takovej je život."

S prvním balíčkem v ruce ještě vtipkuju "A hele, tos slyšel? Hodně lidí mu říkalo "Bouzr" a já taky na začátku sezóny říkal "Bouzr" ale von je to "Besr". Irbe : "No jooo, von má to jméno taková divný, B-o-e-ser."
S mírným očekáváním rozbaluju první balíček a zkušeně po straně kouknu, jestli je tam....

"HA! A je tam Young Guns! Tyvole, tak to si necháme na závěr. Paráda, tak teď to zklamání ze jména bude ještě větší, když už tam nějaká je."

Škubu teda druhej balíček, tam samozřejmě není.

Fotky na kartách krásný, jména normálka, Portraits Forsberga beru...
"Hmm, taková normálka..."

Obrázek

Takže příhází na řadu ten první paklík.

"Počkej hele, já to takhle ty karty prohodím, takže ta Young Guns bude úplně dole joo?"
Irbe : "No hlavně vytáhni nějakýho tučňáka!"

A jedem pěkně kartu po kartě : Anton Stralman, Dan Hemhuis, Evgeny Kuznetsov, Bryan Little, Kyle Okposo, Pekka Rinne "Hmm dobrá fotka"

Obrázek


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Poslední řadovka Carl Hagelin za Pens! "No heleeee paráda, tak ten je tvůj!"
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
A pak už jsme jen smáli, na ulici, jak malí kluci...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek

*cheer* *cheer* *cheer*
Díky za přečtení!

A děkuju Martine!

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od radek850 »

Dobře, tak tohle je story, která je hodna na zfilmování a potom na Oscara!
No gratulace neskutečná, super :)
Buď svůj.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od SugarRay »

Tak po dlouhý době zase show and tell na foru *rfl* , ale fakt dobrej , Boeser ze dvou balíčků to je velká klika .
Obrázek

Uživatelský avatar
corfix
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2645
Registrován: pon 30. kvě 2011 12:24:36
Bydliště: Trutnov

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od corfix »

Díky za krásný příspěvek, tohle je přesně to pravý sběratelství a i když si někdy říkám při rozbalování balíčků, že jsem jak malé děcko... no a co, každý má něco! :-D A když tyto pocity ještě můžeš sdílet s někým, kdo jim rozumí, tak to je pak úplná bomba...

Ještě jednou díky, víc takových příspěvků! *gp* *gp* *gp*

A samozřejmě gratuluji! :thumbup:
Most Wanted:

PETR VRÁNA


2016-17 OFS Classic:
#7 Purple /5, #2 Guarantee of Quality 1/1

2017-18 OFS Classic:
#3 + #4 Rainbow Dotted /9,Printing Plate 1/1

2018 OFS You Want the Best You Got the Best
vše

Uživatelský avatar
Jirka87
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 02. pro 2016 9:47:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Jirka87 »

Zaslouženě :clap: :clap: už jen za to odhodlání to celý sepsat :) fakt moc hezkej příběh, díky *cheer*
POMALÝ RESTART SBÍREK
Martin Brodeur - 322 karet
Dušan Salfický - 19 karet
Petr Sýkora - 42 karet

Uživatelský avatar
Kozzy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 174
Registrován: pon 28. pro 2015 14:42:46

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Kozzy »

Díky moc hoši, byl to super zážitek. A hlavně úplně z ničeho nic, prostě jsem šel po ulici a spontánně se rozhodl, že koupím balíček! :D :crazy:

Mimochodem, už jsem teda koukal i na net, ten Boeser lítá za 65, i přes 70 dolarů. Zůstává ale doma, nejspíš navěky :angel:
Jinak je všechno volný případně.

Jirzik-ACS
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 519
Registrován: stř 19. dub 2017 14:20:56

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Jirzik-ACS »

dík za dobrý počteníčko a gratulace k tomu nováčkovi:)
Mike Modano!!!

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od leebour »

Tak tým počteníčkom si mi urobil krásne ráno, popísal si tú našu vášeň dokonale *placnuti*

Dawe4
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 521
Registrován: stř 25. úno 2015 14:37:28

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Dawe4 »

Díky za skvělý příběh. :thumbup: Četlo se to velmi pěkně. :thumbup:

Jinak rozbalování s kamarádem, který tu vášeň ke kartonům take sdílí a oba máte takové chvění co tam na nás asi vykoukne je vůbec to nejlepší co náš koníček přináší.
A co jsem si oblíbil v poslední době je rozbalování s přítelkyní.

Každopádně gratulace. ;)
Sbírám karty: HC Škoda Plzeň Martin Straka

Jirzik-ACS
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 519
Registrován: stř 19. dub 2017 14:20:56

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Jirzik-ACS »

Dawe4 píše:Díky za skvělý příběh. :thumbup: Četlo se to velmi pěkně. :thumbup:

Jinak rozbalování s kamarádem, který tu vášeň ke kartonům take sdílí a oba máte takové chvění co tam na nás asi vykoukne je vůbec to nejlepší co náš koníček přináší.
A co jsem si oblíbil v poslední době je rozbalování s přítelkyní.

Každopádně gratulace. ;)
Jojo, taky rozbaluju s přítelkyní. Respektive nechám to rozbalit jí. když je tam hovno, je to její chyba a když je to dobrý, tak jsem dobře koupil:) *placnuti*
Mike Modano!!!

Uživatelský avatar
corfix
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2645
Registrován: pon 30. kvě 2011 12:24:36
Bydliště: Trutnov

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od corfix »

Jirzik-ACS píše: Jojo, taky rozbaluju s přítelkyní. Respektive nechám to rozbalit jí. když je tam hovno, je to její chyba a když je to dobrý, tak jsem dobře koupil:) *placnuti*
Taky dobrý! :-D
Most Wanted:

PETR VRÁNA


2016-17 OFS Classic:
#7 Purple /5, #2 Guarantee of Quality 1/1

2017-18 OFS Classic:
#3 + #4 Rainbow Dotted /9,Printing Plate 1/1

2018 OFS You Want the Best You Got the Best
vše

Uživatelský avatar
alkesh
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 462
Registrován: pon 20. dub 2015 14:23:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od alkesh »

Taky díky za pěkné počtení. Gratuluju. *gp*

Uživatelský avatar
Irbe
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2684
Registrován: pát 27. kvě 2011 20:34:48
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Irbe »

Bylo to fakt super :thumbup:
tradelist: http://irbe.rajce.idnes.cz/
Penguins 8097/?????
Tom Barrasso 563/???

Uživatelský avatar
DJjandy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2192
Registrován: čtv 31. črc 2014 15:44:13
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od DJjandy »

Tyhle příběhy s dobrým koncem máme všichni rádi! Gratulace! ;)
#1 Anže Kopitar 770 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 409688fde0
#2 Jonathan Quick 407 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... a210f62270
#3 LA Kings 3300+ karet

Uživatelský avatar
Bure97
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 152
Registrován: ned 05. říj 2014 21:33:29

Re: Dva balíčky pro radost

Příspěvek od Bure97 »

Díky za pěkné počteníčko a gratulace k parádnímu hitu! :)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Balíčky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti