2020-21 UD Premier

Boxy otevřené sběrateli v měsíci dubnu 2022.
Odpovědět
Uživatelský avatar
chaosak
Veterán
Veterán
Příspěvky: 876
Registrován: stř 02. led 2013 21:00:49
Bydliště: Praha

2020-21 UD Premier

Příspěvek od chaosak »

Ahoj,

Před pár dny jsem otevřel 1 box nových UD Premier. Tady je výsledek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A nakonec 2 nejlepší karty breaku:

škoda poškozeného rohu + modrá barva na několika místech prosvítá
Obrázek

Obrázek


Škoda poškozené karty Alexeyeva, jinak obsahem je box takový průměr co jsem měl možnost vidět breaky:)

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od radek850 »

Jak jsi sám napsal - souhlasím, že tohle je takový průměrný, takže (z mého pohledu) nic moc box. Tu kartu Alexe bych na tvém místě zkusil reklamovat, tohle by do boxů prostě chodit fakt nemělo. Pár let zpátky stály boxy 17-18 premier polovinu a takové problémy tam nikdy nebyly… konkurence prostě fakt chybí.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od pavelbart »

Je vidět Radku, žes jich moc neotevřel - 17-18 měly minimálně stejně problémů jak současné:-). A ceny byly v ČR úplně stejné:-).
Takový box těžko hodnotit. Aktuálně je obsah slabý.
Regula je bek, je mu 20 let, celou budoucnost má před sebou. Lindstrom to samý. Za 3 roky to mohou být skvělé trefy, nebo nemusí... Škoda, že se nepovedl lepší hráč na té fight strap.
Ale bohatě to naštěstí zachránil Stutzle v Ultimate:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od radek850 »

Určitě neměly stejně problémů, v tomhle je případě je podle mě úplně bezpředmětné se UD zastávat, jelikož kontrola kvality jejich produktů prostě obecně dolů šla. Beru to Pavle tak, že máš asi nějakou povinnost (i kdyby jen morální) se jich zastávat, ale určité věci se přehlédnout prostě nedají. A ceny taky nebyly stejné, boxy byly k sehnání za cenu kolem 5000, takže se omlouvám, pokud jsem se tím 2x zdražením netrefil, každopádně ted jsou za 8500 vyprodány, takže možná po novém naskladnění můj příspěvek bude naprosto přesný. Spíše nechápu, proč říkáš, že ty ceny stejné byly, když dobře víš, že nebyly. Retail ceny šly velmi nahoru a každý si je může dohledat, o tomhle snad není zapotřebí lhát.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od pavelbart »

radek850 píše:
sob 23. dub 2022 22:47:43
Určitě neměly stejně problémů, v tomhle je případě je podle mě úplně bezpředmětné se UD zastávat, jelikož kontrola kvality jejich produktů prostě obecně dolů šla. Beru to Pavle tak, že máš asi nějakou povinnost (i kdyby jen morální) se jich zastávat, ale určité věci se přehlédnout prostě nedají. A ceny taky nebyly stejné, boxy byly k sehnání za cenu kolem 5000, takže se omlouvám, pokud jsem se tím 2x zdražením netrefil, každopádně ted jsou za 8500 vyprodány, takže možná po novém naskladnění můj příspěvek bude naprosto přesný. Spíše nechápu, proč říkáš, že ty ceny stejné byly, když dobře víš, že nebyly. Retail ceny šly velmi nahoru a každý si je může dohledat, o tomhle snad není zapotřebí lhát.
Radku, strašně nerad to říkám, a není v tom nic osobního, ale nemáš pravdu. 17-18 Premier měly možná více problémů než Premier 20-21. Úplně minimálně stejně. Otevíral jsem jich až až... to byl možná start těch problémů UD.
Co se týče kvality v posledních sériích, sám ji velmi kritizuji v našich GB. Díky bohu ale Premier a Ultimate jsou po dlouhé době série, kde těch problémů je daleko míň než v posledních dvou letech, a doufejme, že to bude start k lepším zítřkům. Žádnou povinnost obhajovat UD nemám, nikdy nechválím jen něco, protože mám z toho profit, jen lidi hodně zapomínají... Sám jsem hodně chválil produtk Exclusive od SportZooo, i přesto že ají hrozný podmínky pro nás, prodejce a nesouhlasím s jejich obhodní politikou - produkt je ale hodně povedený. Každý druhý volá po Panini a když vidím jejich plnění a kvalitu, musím se smát. Psal jsem to tady nedávno - rozbalovali jsme inner case 12-13 Certified a hrůza...
Co se týče cen, ceny UD byly až do sezóny 20-21 stejné (je fakt, že nákupku Premier 17-18 nevím, protože jsme nebyli partnerem UD, třeba nižší byla). To co vidíš na trhu je způsobeno jen tím, že ti hodní zámořští prodejci, které jste na FB vždy strašně chválili jen proto, že jste tam kupovali bez DPH, jsou najednou nějací hladoví a to bohužel zvedlo ceny všude. My, jakožto malý trh, dostáváme těchto sérií málo a musíme dokupovat jinde, což má bohužel velký vliv na prodejní ceny. Ale kdybychom nemuseli, a měli zboží dostatek, ceny by byly ne na 55, 60% cen v USA, jako dnes ze startu, ale na 50%. I včetně DPH.
Jinak UD zvedlo ceny velmi málo, Retaily minimálně, zvedají je jen prodejci. Nezlob se, ale tady komentuješ něco, o čem víš naprostý prd... vidím tě na FB a je jasný, že si se stal velkým znalcem karet, jen tedy do cen bych se být tebou nepouštěl, máš to velmi velmi zkreslené... To pozadí je dost jiné. Ceny nezvedají tolik výrobci, ty razantní skoky jsou způsobeny US prodejci. Jejich marže jsou horší, jak u lichvářů...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od Bianconero »

pavelbart píše:
ned 24. dub 2022 12:26:08
*gp*
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
zbynekf7
Opora
Opora
Příspěvky: 376
Registrován: pát 30. říj 2020 14:18:37
Bydliště: Plzeň

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od zbynekf7 »

pavelbart píše:
ned 24. dub 2022 12:26:08
... jen lidi hodně zapomínají ...
Zlatá slova, která platí všeobecně...
Sbírky:
OFS Síň slávy HCNT-Cooper 56/56; Rainbow paralel 138/138; Black Authentic Signature White 42/61; PMCH 43/45.

UD Mistrovství světa juniorů do 20 let 1991/1992 česko-anglicky 100/100.

Nabídka:
Textově na fóru, s obrázky na ACC.

Poptávka:
http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=45&t=17013

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od Omerta »

pavelbart píše:
ned 24. dub 2022 12:26:08
vidím tě na FB a je jasný, že si se stal velkým "FEJSBUKOVÝM" znalcem karet, jen tedy do cen bych se být tebou nepouštěl, máš to velmi velmi zkreslené... To pozadí je dost jiné. Ceny nezvedají tolik výrobci, ty razantní skoky jsou způsobeny US prodejci. Jejich marže jsou horší, jak u lichvářů...
To "slovíčko" se ti tam Pavle asi někde zakutálelo ;)

A co se týká cen, tak máš naprostou pravdu!! Problém jsou na 99% prodejci, né výrobci!!

Například takový boxy NFL National Treasures 2017, se díky RC-čku Patricka Mahomese II vyšplhaly ze 2.000,- USD od Panini na 147.000,- USD u prodejců.
Btw, včera jsem to zmiňoval v blogu co jsem zveřejňoval... to je ale náhodička :lol:
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od Omerta »

Ale abych jenom nespamoval.... Chaosáku, hity dobrý, jenom ty jména se holt moc nepovedly... tak snad příště.
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od pavelbart »

Omerta píše:
pon 25. dub 2022 23:33:53
pavelbart píše:
ned 24. dub 2022 12:26:08
vidím tě na FB a je jasný, že si se stal velkým "FEJSBUKOVÝM" znalcem karet, jen tedy do cen bych se být tebou nepouštěl, máš to velmi velmi zkreslené... To pozadí je dost jiné. Ceny nezvedají tolik výrobci, ty razantní skoky jsou způsobeny US prodejci. Jejich marže jsou horší, jak u lichvářů...
To "slovíčko" se ti tam Pavle asi někde zakutálelo ;)

A co se týká cen, tak máš naprostou pravdu!! Problém jsou na 99% prodejci, né výrobci!!

Například takový boxy NFL National Treasures 2017, se díky RC-čku Patricka Mahomese II vyšplhaly ze 2.000,- USD od Panini na 147.000,- USD u prodejců.
Btw, včera jsem to zmiňoval v blogu co jsem zveřejňoval... to je ale náhodička :lol:
Je to jedná část té problematiky, asi největší samozřejmě.
A teď ta druhá strana - hodnotím hokej, o basketu a distribuci vím kulový... Každý prodejce, díky obrovskému (výrazně navýšenému) zájmu ze strany sběratelů a GB skupin (my i ostatních prodejců), potřebuje 3 až 5x více zboží, než v minulosti a ono není - ty série se vydávají ve stejném počtu. A teď si vezmete, že každý chce prodejce, delaer a já nevím jaký partner, chce více:-).
Jiným slovy, poptávka výrazně převyšuje nabídku. A to prostě ceny zvedat bude samo o sobě. Já se na jednu stranu těm prodejcům v zámoří nedivím. Chceš 500 boxů, dostaneš 200. A takhle to cca je.
UD ceny zvedá také, ale opravdu nepatrně, když vezmu jak se zdražily plasty a papír, tak mi přijde, že i celkem dost málo a předpokládám, že se to musí zvednout ještě více.
My děláme to, že ty ceny dáme výrazně nižší než v zámoří a jsme za den vyprodaní. Oni to v USA zvednou a boxy mají pořád. Takže říkám, z obchodního hlediska to chápu. My ale chceme, aby se v ČR rozbalovalo. A když bychom šli stejnou cestou, a dali Premier za 14000,- Kč (ekvivalent ceny v USA), prodá se pár ks - i když je tady velmi silná základna. A v oběhu by tady bylo minimum karet co je nyní.
U nás je ale velký problém, že boxů dostáváme také výrazně méně než potřebujeme. Takže stejně musíme ze zámoří dokupovat a to nám ceny velmi kazí. Kdybychom dokoupili více, už dnes jsme za Premier na 10000,- Kč/box. Co se týče starších boxů, ty má jen pár míst na světě a ceny si dělají, jak je třeba a já jim to nemám za zlé. Využívají situace. I to je prostě normální v obchodě. Dělal by to tak každý, i ten, kdo to kritizuje, kdyby byl na jejich místě.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od deiv14 »

S většinou toho, co jsi Pavle napsal, jednoznačně souhlasím. Možná bych ještě zdůraznil, že ta zvýšená poptávka je (minimálně u nás) výrazně umocněna množstvím group breaků, kterých je opravdu hodně. Ale to jsi zmiňoval. S čím nesouhlsím, je ten náklad boxů, který určitě není stejný. Nedokážu teda posoudit, jak je to u těchto high end produktů, protože jednoduše nejsou mým šálkem kávy. Ale například u O-Pee-Chee Platinum je krásně vidět, jak šel náklad vydaných karet nahoru. Ještě tak 2, 3 roky zpátky byly v master casu cca 3-4 Seismic Gold, letos byly s trochou štěstí 2, často jen 1. I u ostatních limitovných paralelek je výskyt mnohem vzácnější. Odhaduju, že se náklad zhruba zdvojnásobil. Přesto je ale očividně poptávka pořád větší, než nabídka, ale pokud bude UD pořád zvedat náklady, časem se tato situace ustálí, bohužel to ale asi bude právě za cenu rozmělnění těch "lepších" karet.
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od pavelbart »

Máš pravdu, že u Platin je to vidět hodně a pak třeba nepatrně každým rokem u retail a fat, blaster verzí Series 1 a 2. Nicméně já měl nyní na mysli hlavně ty high-endy. Tvůj postřeh je velmi správný. Ale i tak k nám do ČR to co přijde, je pořád strašně málo i třeba u Platin. Takže ta poptávka celosvětově musí být pořád vyšší, než nabídka.
TY GB, to máš recht, my ale máme spoustu zákazníků, kteří berou 1, 2 boxy u těchto sérií a rozbalují si je sami. A i pro ně chceme mít zboží alespoň tak, jako nyní Ultimate, kde se jsme zvolili jinou strategii než u Premier (které jsme měli vlastně vyprodané první nebo druhý den).
Musím taky říci jednu věc, my nejsme schopni u GB aktuálně přidat nového breakaře. Máme pár "svých" delší dobu, samozřejmě asi mají naši partneři své GB skupiny. Ale třeba Ultimate, Premier, nebo třeba nadcházející Stature, prostě nemůžeme nabídnout nikomu jinému. I právě proto, že chceme, aby si lidé mohli něco rozbalit i soukromě.
Co je velmi příjemné a bude to vidět, jsou množství, které dostáváme na sezónu 21-22 u cca 60, 70% sérií. Tam se blýská na lepší časy a bude to myslím hodně cítit na domácím trhu. Tam nebudeme zdaleka závislí tolik na tom, co koupíme jinde (jako nyní). I když se asi "dokupům" nevyhneme, budou výrazně v menším poměru. Takže se upřímně na tyto série těším, protože nebudeme muset každý case přemýšlet, komu dodáme...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od Omerta »

Ano Pavle to máš pravdu, ale jak už zmínil Deiv, jenom v high endech. V ostatních produktech je celosvětová monstrózní nadprodukce. Sice nemám zmapovanou NHL, ale ostatní sporty mám a psal jsem o tom i článek. Kdo nezná, tak doplnit vzdělání ;) --> https://www.sc-tip.cz/n/vitejte-v-paralelnim-svete

Kromě highendů totiž máš ve všech ostatních všelijaký mega boxy, retaily, hanger boxy nebo blaster boxy a ty musej bejt taky něčím plněný :)

Jeden člověk si například dal tu práci, a spočítak kolik má například Wander Franco (MLB) přibližně RC karet v letošních Toppsech. A vyšlo mu že více než milion. 1.000.000 RC karet v jednom produktu!!
A to se samozřejmě odrazilo na cenách, kdy na začátku byly jeho RCčka kolem USD 50,- a teďka máš vůbec problém ji prodat. A to to je opravdu dobrej nováček.

Takže na jednu stranu ano, u high endů je větší poptávka, než nabídka, ale celkově je šílená nadprodukce. Například od roku 2017 se zvýšila produkce boxůl TOPPS Chrome u baseballu o více než 500% a v hokeji to nebude o moc jiný, jenom u těch high endů ne, ale jenom protože nemaj retaily a pod.

Navíc co je vlastně high end? Normální Prizm NBA hobby box se prodává za 800,- dolarů... Donrus Optic (normální série) 600,- Chronicles (něco jako Rookie Anthology, směska produktů) 350,- *nevim*
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2020-21 UD Premier

Příspěvek od pavelbart »

Výborná otázka Danny - v basketu high end jsou třeba Flawless, čo Chronicle a tam jsou ceny šílené. Ale cenově vypadají i ekvivalenty Artifacts jako high end:-)). Já si říkám, kdyby takhle stál hokej, kolik by zůstalo u nás sběratelů.
Mě teda zarazila jedna věc. Koukám občas na Lakers a hrozně se mi líbí Anthony Davis, o Lebronovi psát nemusím...
Tak jsem si říkal, že bych si pořídili nějakou jeho pěknou kartu. A na rozdíl od Lebrona jsou jeho ceny dost nízké. Koupil jsem si Auto patch Chronicles /5 za asi 300USD. Box této séie stojí 2500USD. Vím, že tam jsou mega drazí ti nováčci, ale to je hráč na úrovni Austona Matthewse... A Lebron či Jordan tam díky právům nejsou. Tak mě to strašně překvapilo.
A ta nadprodukce - nevím, počty vydaných boxů se nikde nezveřejňují, takže nebudu spekulovat. Ale je to jednoduchý. Dokud bude poptávka, bude se to chrlit. Až nebude, sníží se produkce.
U Panini by mě zajímalo, zda ty ceny jsou už vysoké od výrobce, či nikoliv. Ale jedno je naprosto logický. Pokud budou mít prodejci marži stovky procent, výrobce cenu navýší více, než by třeba musel. A to si myslím, že se děje u basketu a i jiných sportů. Třeba soccer... U jednoho partnera, který prodává jen velkoobchodně, jsem viděl ceny na začátku covidu a pak po roce, když se série vydala. Bylo to ve stylu ze 150 na 300USD... Panini určitě nezměnilo cenu během výroby o 150USD:-). Ale stejně asi to bude dražší než hokej o dost už od Panini. O tom nepochybuji.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „Duben/April 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host