2021-22 SkyBox Metal Universe

Žhavé novinky týkající se sezóny 21 / 22
Odpovědět
Uživatelský avatar
valento3
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2701
Registrován: úte 31. kvě 2011 20:27:51
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od valento3 »

Release date: ???

Configuration:
Cards per pack: Hobby – 7
Packs per box: Hobby – 15
Set size: 200 cards

Box Break:
1997-98 Retro – 3
Amped Up, Big Man on Ice or The Cheddar – 5 Total
Ice Carvings or SkyBox Metal Picks – 1 Total
Autographs, Precious Metal Gems, Jambalaya or Other Premium Inserts – 1

Upper Deck is heading back into space for 2021-22 SkyBox Metal Universe Hockey. Like it’s 2020-21 return, collectors can expect some out-there designs and tough inserts. It also means the return of a couple of modern classics in Precious Metal Gems and Jambalaya.

2021-22 SkyBox Metal Universe Hockey Checklist Overview

A total of 200 cards make up the base set, which casts NHL stars as titans in out space. Compared to some Metal Universe sets in the past, this is on the tame side. One half of the checklist has veteran stars. Fifty rookies and 50 Alternate Jersey cards, which combine to land at least one per hobby pack, make up the other half of the checklist.

Obrázek

Precious Metal Gems parallels come in a variety of colors. Green and Red are both numbered to 100 on the back. However, like the first PMGs, that’s the combined print run for both. Green are the first ten copies (001/100 to 010/100). Red PMGs make up the remaining 90 (011/100 to 100/100). Each card also has an additional Gold Precious Metal Gems copy.

Obrázek

1997-98 Retro inserts draw inspiration from basketball. Falling approximately 1:3 hobby packs, these further showcase 50 rookies. Purple Spectrum and the same PMG parallel levels as the base set are also available.

Obrázek

Additional Inserts

More rookies are in SkyBox Premium Prospects. Star Diamonds and Star Emerald Autographs are among the four parallels available for these.

Obrázek

Big Men on Ice is a hockey version of 1996-97 SkyBox Z-Force’s iconic Big Men on Court. A top player from each NHL team is included on the checklist.

Obrázek

It wouldn’t be a Metal Universe set without some extremely tough inserts. Among them here are a couple of familiar names. Jambalaya goes even more colorful for its latest installment. Platinum Portrait is also back using tiny die-cuts to create players’ faces.

Obrázek
Obrázek

2021-22 SkyBox Metal Universe doesn’t just go retro for its inserts. Some new themes and designs are also part of the product.

Championship Galaxy is all about players who have their name etched on the Stanley Cup. Gold and autograph parallels also exist.

Obrázek

Ice Carvings and SkyBox Metal Picks are both done on acetate and combine to land one per hobby box. Metal Picks are done in the shape of a guitar pick so they could potentially serve a more practical purpose for collectors who are also musicians.

Obrázek

Neon Icon sticks with current superstars and a bold design.

Obrázek

Uživatelský avatar
jarse
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1370
Registrován: stř 22. čer 2011 7:44:33
Bydliště: Znojmo

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od jarse »

předmět zájmu : Češi v NHL + karty reprezentace ČR + base sety (historie, legendy)
webová stránka: http://www.jarsecards.websnadno.cz
facebook : Jarse Karty
fotogalerie: http://www.jarse.rajce.net
Nabídka karet: http://www.jarsekarty.rajce.net

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od SugarRay »

Koukal jsem jak Pavel otvíral case Metal Universe a musim říct že jsem zase neskutečně zklamanej , těšil jsem se moc , ale Upper Deck opět nezklamal a připravil ojeb na sběratele , protože tohle se jinak nazvat nedá. Myslim si že lidi jsou hladový po takových sériích jako je tahle , ten Metal design 90tky , krásný inserty a paralelky . Člověk nechce žádný zázraky , memo ani podpisy ikdyž i s těma by se tady dalo vyhrát a můj názor je ža jeden na box by měl být , tam by mohlo být takových variací těch podpisovek !! No nic tak hlavně ty inserty a paralelky o tom by to mělo být , to tady chcete , takže co tady máme ? V 8my boxovym casu 3 až 4 paralelky ?!? Tohle množství by mělo být v jednom boxu ! Inserty těžkej bizár , trsátko , sýr trojhránek , Big Man on Ice ty jsou z basketu z NBA tam byli tyhle big man on court nevim jakýho myslitele z UD napadlo to převést na hokej , ale design neni špatnej , Amed Up takový nemastný neslaný a zbytek neni ani garantovanej na box , takže tady to máte ovčani , za necelý 4000,- , 170 Doláčů , tomu řikám dobře odvedená práce .
Řadovky se mi líbí moc , ale inserty jsou fakt divný , plnění za ty peníze zase neskutečně slabý , člověk ještě rozdýchal MVP kde nebyla garantovaná ani jedna paralelka na hobby box a inserty žádná sláva , ale toto ? Nevim v čem je problém , jestli i tahle série bude jako E-pack tudíž se to množství "hitů" naředí do milonů balíčků / boxů , ale do prd?le i kdyby tak se to dá přece nadimenzovat tak aby to plnění odpovídalo tý prodejní ceně !!
Fakt ty lidi přece nechtějí žádný zázraky nevim v čem je problém vyrobit pěkný inserty a paralel karty , když je tady prostor takových možností a takových a variací u týhle série , fakt jsem neskutečně nasrán . Já na to čekam jak na zázrak už že UD udělá nějakou hodnotnou sérii , zajímavou , snad už i trochu aktuální , kde nebudou furt ty stejný hráči , na stejných kartách v dresu kde už 3 roky nehrajou atd. Je to fakt zmar , zmar a nic než zmar . Když pak člověk vidí s jakym entuziasmem , s jakou láskou k hokeji a respektem k lidem dělají karty Goal Cards a to je do prd?ele Chance liga už !! *axe* , jak se snaží zlepšovat SportZoo a jdou nahoru , vymýšlí nový věci , plnění boxů atd . A pak vidíte Upper Deck jaký má možnosti a jak jsou neschopný a sekaj to jak v továrně na zátky a víčka na zavařovačky tak to by člověk blil .
Lidé v zámoří by to měli začít bojkotovat jinak se to jen tak nezlepší , vyslat UD jasnej vzkaz , volíme každou utracenou korunou / dolarem . Já zůstávam u ELH , Repre a Chance ligy , jestli vyjde nějaká dobrá série od UD bouchnu šampaňský a koupim 5 boxů a rád .
Ať se podívaj do Čech a na Slovenskou jak se dělají karty , Legendary Cards by měli pořádat semináře pro ty degeneráty z UD , nesahaj jim ani po tkaničky u bot , ať se podívaj jak rychle a dobře se dá udělat série k aktuálnímu , probíhajícímu ročníku ligy u Sport Zoo a Goal Cards , fakt už mě to nebaví .
Obrázek

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1573
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Chrostik »

Bohuzial Upper Deck tam ma monopol a tak si moze robit co chce a aj to robi, skusa, kolko si mozu dovolit, aky odpad daju do boxov a ludia im to aj tak budu kupovat. Take Cupky za rok 2020-21 este stale nie su vydane, su tam novacikovia ako Stutzle ci Lafreniere, ktori hraju aktualne svoj treti rocnik, treti! Slafkovsky bude kedy na Cupkach? V roku 2030 ci neskor? *hammer* Tieto Metalky su tiez dokazom toho, ako UDcko skusa co si moze dovolit, vacsina inzertov je fakt otrasnych, ako by to robili nejake decka v skicari, plnenie obrovska slabota, kde nemas garantovanu ani podpisovku ani limitovanu kartu, co je pri boxe za take prachy uz fakt facka. O kvalite kariet radsej pomlcime... Dalsi totalny vysmech je seria SP Game Used, kde su karty ako Banner Year ("decorative banner"), Embroidered in History (manufacture patch), Draft Day Marks (manufacture patch), Signing Day Marks Rookies (manufacture patch), Stanley Cup Lettermen Signatures (manufacture patch), atd... nevola sa tato seria nahodou GAME USED??? A v boxe je viac manufacture kravin ako game used kariet... Upper Deck ide do strasnych sraciek... *hammer*
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Koukám tady na ty inserty - viděl si je sugy naživo? I když na tebe nereaguji nikdy, tady musím. Pže tady už jen prostě chceš kritizovat za každou cenu, ale nesrovnáváš si fakta:-). I když to si asi nikdy nedělal...
Planet Metal - paráda.
Neon Icon - paráda
Big Man on Ice - za mě pěkný (ano, z basketu, ale pro ně prauje ta paní, co je vymyslela)
Amped Up - naživo moc pěkný
Cheddar - jasný, tady to je takovej bizár:-)
Trojúhelník se mi taky nelíbí.
ICe Carvings - paráda
Champs Galaxy - ten se nepoved. Levnej design. Do série se nehodí.

Rozbaloval si někdy Metal Universe 96-97 nebo 97-98? Jestli někde najdeš box na ytb, schválně koukni... to bylo hlavně o řadovkách. Inserty tam byly výrazně méně jak tady.
Podpis není garantovaný, ale cena je o něj ponížena - 600,- Kč minus oproti loňsku. To sis asi taky nevšiml.

A podívej se třeba na case breaky z Ústí, to bys mluvil hodně jinak...Hodnotíš sérii dle jednoho casu...
Srovnáváš tady CZ a SK boxy a jejich... to nejde. 1) licence stojí asi tak 150.000x tolik, než licence na Extraligu, Chance liga budou drobný úplně...
2) Jediné, co bych si fakt nepřál, aby se inspirovali u Sportzoo, kterým jde jen a jen o peníze a naprosto kašlou na to, jak se karty dostávají ke sběratelům a kašlou na samotný sběratele... je jim úplně jedno, že jejich označený prodejci podvádí a přehlíží to a karty? Vždyť je to z 90% okopírovaný Panini!!! To tam jako nevidíš? a co vymyslí sami, je šílený - řadovky, paralel - to udělám na photoshopu za 2 hodiny. Sugy, je mi tě líto, upřímně. Ale hlavně, udivuje mě, že někdo má potřebu tohle řešit takhle. Napiš do UD. Napiš jim konkrétně co by měli zlepšit, v čem to dříve bylo lepší, kde ubrali poměry vkládání atd atd. Dej si tu práci.

Metal Universe je série o řadovkách a insertech - na to nezapomínej. A o PMG - ty, aby si držely svou kalitu, nemůžou být v každým balíčku...
Ano, jak to půjde na epack, ceny těch obyč. insertů klesnou, ale to je vina sběratelů, že to prodává tak, jak to prodává. S tím výrobce těžko něco udělá. Samozřejmě data jsou průšvih, o tom žádná a bohužel se prý situace v dohledných měsících výrazně nezlepší. Možná u ž proto jedou ty nové série, aby se nezdržovali těmi staršími...

Chrostiku - podpis nebo limitovaná karta garantovaná je. Resp. pokud není ani jedno, je case hit (podpis, Metal x apod...). Kvalita karet je ok. Z 99% odhadnu po 4 casech rozbalených.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1573
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Chrostik »

Pavle, vazne mas pocit, ze Upper Decku ide o zberatelov? *what* Keby to tak bolo, tak by si s nami nevytierali zadky, dobre vedia, ze to uz nie je hobby, ale biznis a v kartach je teraz ovela ovela viac priekupnikov a investorov ako zberatelov. Nech si uz Sportzoo robi hocico, Upper Deck nie je o nic lepsi, lebo to robi vo vyssich cislach. Ze kopiruju Panini? Len a len dobre, ked vidim, aky odpad nam UDcko serviruje posledne roky. Ja mam Panini rad a vzdy sa mi pacila vacsina kariet, co mali (absolutna topka National Treasures a Dominion, tymto seriam Cupky nikdy neboli podla mna schopne konkurovat), ale jasne, kazdy ma svoj nazor a kazdemu sa paci nieco ine :)

Ak vravis, ze Metalky su seria o radovkach a inzertoch, budiz, ale cenu dajme tomu primeranu, podme dole s cenou na polovicu, pretoze tuto pokial nevytiahnes tie uplne top mena, tak ti to box nezachrani, neviem, ja ked nieco otvaram, tak by som rad trafil nejaky hit, aby som nebol uplne stratovy, tuto mas koper radoviek a par (podla mna vacsinou hroznych) inzertov za par drobnych, pri cene 150€ vyhodis do luftu minimalne stovku. A radsej by som pri tej cene nasiel aspon podpis alebo nejaky pekny limit a nie "case hit", mna osobne by to nasralo vytiahnut napriklad Metal-X a nejakeho O'Reillyho, vacsina tych Metal-X ide za smiesne peniaze. Chapem, je to risk a loteria, ale pre mna osobne je toto vysieranie s ludmi, nech radsej daju hity aspon dva za tie peniaze a jedno z toho kludne nech je ten case hit... Proste pre mna je toto dalsi odrb na ludi. Ked si otvaral ten case, kolko boxov z toho by sa zaplatilo aspon z polovice? Ked to bude na epacku, tak tie inzerty pojdu po par centoch...

A PMG su podla mna skarede *rfl* uplne to zabija pekny dizajn radoviek... presne z toho dovodu mam komplet 1995-96 Parkhurst International celu seriu okrem Emerald paraleliek, ktore zabili ten krasny dizajn :)
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Srovnávat UD a Sportzoo nejde díky velikosti. SZ má ještě na to, aby se starali více o sběratele a ne o business, ale hrají si na UD a Panini. Dle toho jak jednají předpokládám, si myslím, že jsou dokonce více. UD je akciovka. To s nějakým sro nejde srovnávat...
Design - mně nejde o to, že by to nebylo pěkné, mně jde o to, že jen extrémně kopírují. A co vymyslí sami je hrůza... řadovky - tam se vrátili o 25 let zpět. Každému se líbí něco jiného. A to je v pořádku, ale mávat tady SZ a nadávat na UD... to mi přijde hodně směšné:-). Za mě je SZ to nejhorší, co mohlo z dlouhodobého hlediska potkat CZ sběratelský trh. Jejich jednání znám moc dobře. A uvidíš, že časem se to ukáže.
Ale ono je to jedno, já doufám, že se to velmi rychle změní aspoň u nás v ČR:-).
To co píšeš přece platí úplně pro každou sérii od každého výrobce:-). A je to zcela přirozené. pretoze tuto pokial nevytiahnes tie uplne top mena, tak ti to box nezachrani.
Pokud v naší extralize vyndám podpis Olomouce, no name hráče, tak je to stejný průšvih. A že těch dobrých jmen máme výrazně méně, než v NHL.
Epack - to je vina lidí... to nemá s výrobcem nic společného. Kdyby se nechtěli za každou cenu předhánět, ty karty přece budou ok. A lidi by je stejně kupovali. Já si osobně myslím, že loni to bylo lepší o ten podpis. Hned to vypadá líp. Ale zase stejně 8 až 10 podpisů bylo slabých... teď to zlevnili, což já vítám. Tohle není vytírání zadkem. To by bylo, kdyby to stálo stejně a zmizel by podpis...
Mně jen vadí, že se kritizuje něco a nekouká se na to širším pohledem, co k tomu vede, co se změnilo apod. A neřekne se i B. A chlapi, přece vás nikdo nenutí to kupovat. Proto každýmu říkám - napiš do UD, dej si práci s tím sepsat co se a jak změnilo a je to.
A když mluvíš o Panini, podívej se na jejich ceny a plnění...
Co se týče jestli jim jde o sběratele nebo ne - průzkum trhu tyhle firmy samozřejmě dělají a velmi detailní. I my vyplňujeme 1x ročně, co se nám líbí, nelíbí apod. Ale už se lidi pochopte, že zámořský trh je prostě jiný... i tady se mu velmi přibližujeme, určitě ta velmi silná generace, co začala za covidu. A taky - já sbírám od 15ti let a moc dobře vím, jak vypadaly produkty dříve. Lidi hodně rychle zapomínaj.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

A jen aby sis nemyslel, netvrdím, že je vše 100% ok. Není. A sám jim hodně kritiky píšu. Jen prostě to, co tady předvedl sugy je typický brečení CZ člověka, který už zapomněl, že před 10ti lety byl v boxech 1 insert na 4 balíčky... ale bude tady hulákat, jak to všechno bylo skvělý. A nebere v potaz, že to co stálo tenkrát 50USd prostě dnes musí stát díky cenám všeho okolo 100USD... Panini je úžasný. Design je neskutečný. Kdyby ale se svou obch politikou přišlo zpět do NHL a byli by jediní, tak si myslím, že 50% lidí, co dnes sbírá hokej, by si to nemohlo dovolit. A to je sakra číslo. Takže ano, pojďme kritizovat, ale věcně. Tady je jeden slabý case a udělá se z toho haloo....
V tom breaku co zmiňuju.
Potrtraits Matthews, E Pettersson Green UATO /10, PMG Crosby, RNH, Zegras, Jarvis a další super karty. Ten case má potenciál se dokonce zaplatit a to není zvykem... možná i přes, když tak koukám na nějaký ceny. A kdybysme ho měli my, sugy by tady nenapsal - to je super série... To všichni víme.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od SugarRay »

Pavle jestli si to NHL nastaví tak že každej fanda / sběratel bude platit Upper Decku výpalný na každym boxu dejte tomu 30% ceny bude jenom výpalný UD za licenci na NHL tak je to špatně pro NHL , UD i pro fandy NHL .
Nejde o to kdo kolik zaplatí za licenci přece , tady jde o přístup ke sběratelum , už dva roky čtu všude na foréch a sociálních sítích jak si lidi stěžujou na to že jsou boxy UD předražený , na plnění , kvalitu karet atd. Reflektuje to někdo z UD ? ani náhodou neni tam vidět zpětná vazba a zlepšení .
Nejde srovnávat rok 1995 -1996 a dnešní dobu , dneska chtějí lidi víc insertů a nechce přece nikdo žádnej zázrak když požaduje pár pěkných insertů a 2-3 paralelky to přece by se dalo udělat , to neni problém dneska . Na Memo a podpisy má UD jiný série .A navíc když se podívam na to jaký pěkný inserty dělalo UD dřív , Pacific , Donruss nebo já nevim kdo ještě před 20ti lety , tak dneska se jim UD nedokáže přiblížit , takže v čem je problém ?
To že je to špatně plněný ty boxy , přece nejde obhájit tím že někdo řekne že oni platí hodně za licenci , tady by se měli hlavně obhajovat ty ojebaní lidi co si to koupí no ne ? A vem si jak to sekaj kolik boxů a balíčků vyjde od každý série fyzických i jako e-pack ?
Za mě UD nesahá českým ani slovenským výrobcům karet ani po tkaničky u bot , UD ja banda diletantů podle mě a měli by to už pocítit konečně jinak to bude jenom horší .
A kdybych to uměl vyjádřit anglicky tak jako v češtině tak je hejtim za tohle uplně všude kde můžu , oni si to 100%ně zaslouží .
A ještě musim říct že jsem se na tuhle sérii fakt těšil , měl jsem připravený peníze na 3 boxy a stačilo fakt málo , 7-8 pěkných insertů na box a pár pěkných paralel karet na box nic víc jsem nechtěl , nebo UD platí licenci i na inserty že je nedělá v takovym množství a kvalitě ? :angel: Fakt nevim nemám z toho dobrej pocit .
Obrázek

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od SugarRay »

Jinak k tomu co jsi psal ještě potom , nehulákám tady jenom píšu svůj názor na tu sérii , na UD to jako člověk kterej utrací za karty všechny volný peníze mám snad právo to nikomu neupírej .
Na casy to nepřepočítávam , jakej byl obsah casu a pak to nějak převádět to je pro mě nepodstatný , já si chci koupit jeden - dva boxy a mít z toho radost to tam právě u Upper Decku neni tohle , to je celý . Otvíral jsem CHANCE LIGU a byl to tam , je to takhle jednoduchý .
A kdo sledoval Goal Cards tak je prostě musí podpořit tyhle lidi si to zaslouží , stejně jako pan Hrbek s Legendary Cards i Sport Zoo a MK ikdyž tam maj taky pořád velký rezervy , já to takhle jako sběratel / zákazník vnímam .
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Tvůj názor ti nikdo nebere. Ale drž se faktů.
Nelze srovnávat naše produkty s těmi zámořskými. Některé karty mají obrovskou tradici. Teď se v GB (ještě pokračuje LIVE) vytáhnul Crosby Jambalaya - ta karta teď má obrvoskou hodnotu a za deset let bude mít ještě vyšší. Včera Matthews Portraits - takovou kartu tady v ČR nemáme a nikdy mít nebudeme. To samé jsou třeba Young Guns. 10 let se tady pokoušíme udělat podobný insert a nejde to. Goal cards nevím, nerozbaloval jsem, chance liga pro mě osobně není zajímavá. Věřím, že je to pěkný. Ale SZ rozbaluju a nebaví mě to, jedeš pořád dokola a jediné, co tě může překvapit příjemně jsou Uniqe Marque a nebo podpis někoho jako je Kovář, Plekanec apod. Ale těch jmen je u nás strašně málo. Drtivá většina insertů od SZ má hodnotu 20 až 50,- kč, paralel vůbec. Dáváme /19 po 100, -Kč a stejně se u slabších jmen neprodávají. A jediný Jágr se vždy vybočuje. To srovnáváme hrušky s jabkama.
Srovnávej srovnatelný, třeba s Panini, nebo s loňskou sérií. Nebo s originálními Universe.
"já si chci koupit jeden - dva boxy a mít z toho radost to tam právě u Upper Decku neni tohle , to je celý"

Tohle naprosto chápu a právě proto nechápu, že haníš zrovna Universe a ještě na základě jednoho breaku a karty si ani neviděl... jestli se ti líbí obecně inserty, tak tady se ti minimálně půlka z nich velmi pravděpodobně líbit bude.
A ještě jedna věc - lidi pořád vzpomínají na devadesátky.
Tady máš sérii, která je vlastně "devadesátková" tím, jak je založena a vidíš, kolik kritiky si na níc spustil jen ty. I to ukazuje, jak se sběratelský trh změnil. Kdybys totiž tuto sérii vyprodukoval v 90. letech, lidi by ti za ni utrhali ruce, protože tam to bylo spíše o řadovkách. A dnes - nadáváme, že je to málo. Lidi volají po insertech - tady jsou a zase je to špatně. U nás jsou totiž lidi věčně nespokojený, to je celý problém. A to není jen v kartách. Kdybysme měli super case, nic neokomentuješ. Přesně totiž čekáš na to, až rozbalíme (nebo někdo jiný) slabší case/box. A slabší v tom, že tam nebude McDavid na nějaké pecce. Přitom třeba ten Turcotte Green /10 z dneška má obrovský potenciál, a karta to možná bude velmi cenná.

Co je u této série za mě velmi nepříjemný, když máš hit nějaký ten insert ve verzi GOLD a nepovede se jméno. My měli v našich casech (co jsme rozbalovali na shop) 2 takový boxy z těch 32. Jednou Pavelski /50 a druhý Toffoli /50 - myslím, že oba Cheddar - to je prostě k naštvání. Být tam McDáda, pískáme si, ale tyhle 2 boxy jsou fakt slabý díky tomu. Myslím, že co jsme otevírali (4 casy) tak je v každým casu 1 takový box. Ale znovu opakuji, dej si práci a pošli to do UD. Dej ale na stůl fakta, udělej si práci s tím, jak se zhoršili. Nezapomeň ale, že série je výrazně levnější než ta loňská... 600,- Kč je dost a to ani nepočítám inflaci... ve finále je to totiž výrazně více než 600,- Kč.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Svejky
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 73
Registrován: pát 01. kvě 2020 17:11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Svejky »

Trochu to tu odlehčím.

Faktem je, že insert Cheddar by se spíše měl jmenovat Emmental. A neříkejte mi, že jste viděli Čedar s dírami! Snad toto faux pas sběratelská komunita Upper Decku odpustí. :-)

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1573
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Chrostik »

Je jedno, ci je UD a SZ akciovka alebo sro, obom ide len a len o prachy, to nema so zberatelmi nic spolocne. Co sa tyka dizajnu, za mna napriklad su ovela krajsie radovky poslednej serie od SZ ako tie od UD S1, ale jasne, kazdemu sa paci nieco ine. Pre mna je zase smiesne nadavat na SZ a velebit UDcko :D Ale zase tvrdit, ze SZ je to najhorsie, co mohlo tento trh postihnut, je podla mna prilis prehnane.
S tym epackom nemas pravdu, samozrejme, ze ludia to budu kupovat, preco? Pretoze Upper Deck vymyslel uzasny sposob, ako donutit ludi, aby to kupovali - achievementy. Predhanaju sa prave pre tie achievementy, daju tam par kariet, co budu topka a nechaju ludi, aby sa isli zblaznit za tym, keby tam neboli, tak vela boxov je tam stale v ponuke.
Ja ti neviem, uz len pre ten dobry pocit je lepsie vytiahnut aspon slaby podpis ako ziadny. Otvaral som par rokov dozadu Black Diamond box, high end produkt za nie maly peniaz a nemal som tam ani jeden jediny podpis, len obycajne jersey, nejaky inzert a vysoky limit a jednu "kamienkovu" kartu, jedine stastie, ze som to vyhral v razze a nekupoval si to cele, lebo vtedy som bol fakt nasraty a sklamany z toho plnenia. Mas pravdu, pred 10 rokmi bol jeden inzert na 4 balicky, ale aj cena bola niekde inde :)
Mna napriklad velmi stvu tie ich checklisty, dookola nonstop tie iste mena, akoby v NHL hralo len tych par hracov a nikto iny, samozrejme je to prave tym, ze viac ludi bude kupovat McDavida ako Cernaka, verim tomu, ze by sa naslo aj vela ludi, hlavne zo Slovenska, co by Cernaka na kartach uvitalo a chcelo, lenze je to o prachoch a lepsie im zaraba McDavid ako Cernak, ano ja viem ze porovnavam hrusky s jablkami, ale je to krasny priklad toho, ako UDcku nejde o zberatelov, ale o prachy, keby to bolo o zberateloch, tak spravia karty aj inym hracom, ako tym istym dookola :)
SugarRay píše:
úte 17. led 2023 18:54:29
Nejde srovnávat rok 1995 -1996 a dnešní dobu , dneska chtějí lidi víc insertů a nechce přece nikdo žádnej zázrak když požaduje pár pěkných insertů a 2-3 paralelky to přece by se dalo udělat , to neni problém dneska . Na Memo a podpisy má UD jiný série .A navíc když se podívam na to jaký pěkný inserty dělalo UD dřív , Pacific , Donruss nebo já nevim kdo ještě před 20ti lety , tak dneska se jim UD nedokáže přiblížit , takže v čem je problém ?
Toto je velmi pekne napisane :) Pacific robilo kedysi velmi pekne inzerty a za mna boli topka co sa inzertov tyka :thumbup:
pavelbart píše:
úte 17. led 2023 21:37:55
A ještě jedna věc - lidi pořád vzpomínají na devadesátky.
Ja tiez rad spominam na 90-te roky, pretoze vtedy tie karty boli fakt pekne, casto pekne prepracovane a nie prva somarina, co im zo skicaru vybehlo ako teraz v UDcku, ked si porovnas tu technologiu vtedy a dnes, je to az zarazajuce, ake dokazali robit paradne inzerty 25 rokov dozadu v porovnani s dnesnymi... Vtedy to naozaj bolo o radovkach, lenze vtedy aj tie boxy stali podstatne menej a nie ako teraz, kde za pekne radovky platis 150€...
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Svejky píše:
stř 18. led 2023 5:06:05
Trochu to tu odlehčím.

Faktem je, že insert Cheddar by se spíše měl jmenovat Emmental. A neříkejte mi, že jste viděli Čedar s dírami! Snad toto faux pas sběratelská komunita Upper Decku odpustí. :-)
To u nás holky říkaly hned:-))). Mně to teda nenapadlo:-). Přiznám se bez mučení...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Chrostiku, všem jde o peníze v první řadě to je jasné. Myslel jsem to jinak, nebudu tady ale vysvětlovat rozdíly mezi typy firem.
Co se týče checklistu - tady s tebou zásadně nesouhlasím. Vysvětloval jsem to ve i videu. Pokud jsou v CL jiná jména a vytáhneš je na hitu, lidi hrozně nadávaj a udělá to radost 1 člověku z 10ti, možná i ze sta! Proto checklist bývá takový, jaký je. Stačí, když ti na case hitu přijde Parayko a je to case naprosto o ničem. Bohužel tak to je!
Takže ty pokusy o jiná jména nedopadají dobře. A věřím, že to je na základě průzkumů. Co se áýče legend, tam se v posledních letech hodně přidaly jména, co dlouho nevycházely. Bondra třeba.
Čerňák - tobě by udělal radost. Ale v USA a Kanadě? 95% lidí by řeklo - kdo to je? Lidi chtějí ta nejlepší jména. I u nás, vidím, co se prodávají na nových kartách za jména (neberu řadovky). hvězdy, golmani, CZ a SK hráči - u nás jen samozřejmě. A pak? Skoro nic...
Epack jsem myslel jinak - že lidi ty ceny tlačí dolů, protože každý chce být nejlevnější a tím defacto úplně shodí hodnotu. Předhání se až do extrémů. To, že to lidi kupují je asi na jinou debatu. Já jsem tomu nepodlehl, pro mě už je to moc "hra"...
SZ - tam tomu dej čas... Zažil jsem firmy s podobným smýšlením jako mají oni. Ale popravdě, mně jsou totálně ukradení...
A bohužel nemáš pravdu ani s těmi cenami dříve. Ceny balíčků v 90 letech - třeba Topps Fines stály 99,- Kč u nás ve sportě!!!! V době, kdy moje mamka brala 2500,- Kč! Ty balíčky stávaly v USA 2USD. Dnes 4 až 6USD, ale bavíme se o 20 až 30-ti letech. A ceny (i platy) se od té doby zvedly tak vysoko, že ten poměr je pořád cca stejný, já osobně co pamatuju, tak spíš lepší než dříve. Kupoval jsem za 60,- Kč 98-99 UD MVP SCE, dokola. A v těch boxech byly krásný řadovky, tady teda i krásný inserty. Ale před 2 roky jsme je prodávali za 99,- Kč. To prostě pořád odpovídá.
Já vůbec nemám problém s kritikou, ale tohle jsou prostě prázdný věty vyslané do prostoru bez toho, aniž byste napsali fakta.
Že se někomu něco nelíbí, je v pořádku. Ale že někdo řekne - dřív to stálo méně a dnes to je všechno předražený... na to jsem fakt háklivej. Protože každej, kdo devadesátky pamatuje moc dobře ví, že karty byly (zejména zezačátku, hned po revoluci) výrazně dražší než dnes. V poměru na životní úroveň. Kritizujme, říkejme, co se nepovedlo (za mě třeba to, že jsou velký rozdíly ve kvalitě plnění casů těmi nejlepšími hity, pže už jsem viděl dva skvělé casy a dva - naše na shop - velmi slabé). Ale neříkejme nepravdy... a hlavně neříkejme, jak dříve bylo všechno skvělý... Pže nebylo, to nás jen oslepila ta radost z toho, kterou jsme jako mladší všichni měli. Když děláme občas retro Group Break, vždycky si říkám - lidi hodně zapomněli jaké bývalo plnění (až na výjimky)...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1573
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Chrostik »

Netvrdim, ze tie ine mena maju byt na tych lepsich kartach, ale aspon tie radovky by to chcelo. Cernak je uz niekolko rokov oporou obrany Tampy a nebyt OPC, tak mu kartu nikde ani nespravia. V severnej Amerike by si mozno povedali, ze kto to je, lenze UDcko nerobi karty len pre americky trh, ale pre cely svet. Idealna seria boli Compendium, na radovkach pomaly vsetci hraci a inzerty tie najlepsie mena, tak sa mi to paci. Ale ostatne serie to mas tie iste mena dookola ako cez kopirak, aj co sa tyka novacikov, aj ostatnych hracov...

No dobre, nechajme to uz radsej tak, sto ludi sto chuti, kazdy ma na vec vlastny nazor, vlastny pohlad *typing*
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od pavelbart »

Tak zrovna tady kdyby byl Čerňák na řadovce, bude i na PMG a tedy by mohl být i na case hitu. Takže u této série to není úplně vhodné naplnit takovými jmény. OPC, Series 1 a 2, proč ne... Tam místo jmen jako Wilson, Carrier apod může být v podstatě kdokoliv. S tím souhlasím. Ale je otázkou, co za tím výběrem je. Víš sám, že v USA je silný tlak na to, aby to bylo vyvážené, takže třeba Dumba je v každé sérii, Byfield je jasný, ale třeba Givani SMith...
To nevím, to jen tak tipuji:-). Pak je otázka, zda do toho i nevstupují týmy...
Každopádně UD dělá i karty pro evropský trh, jenže 95% se prodává tam.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Tie
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4831
Registrován: úte 10. kvě 2011 21:44:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2021-22 SkyBox Metal Universe

Příspěvek od Tie »

Pamatuju si. jak super rare byly inserty v původních metal universe. I ty základní, o super power ani nemluvím. Taky si podle toho drží hodnotu...

Jinak - Cheddar by mi nějak osudově nevadil, kdyby nebyl s dírama. Ten inzert je fakt víc ementál nebo Madeland :D Pavlovy kolegyně maj bystrý oko

Mně se série líbí, v realitě dnešních boxů není super drahá a třeba baskeťáckej inzert bych bral do sbírky s nějakým lepším jménem. Do téhle série pasuje perfektně.

Odpovědět

Zpět na „2021 / 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti