Case Pocta Legendám 2. Edícia

Boxy otevřené sběrateli v měsíci listopadu 2020.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynekf7
Opora
Opora
Příspěvky: 376
Registrován: pát 30. říj 2020 14:18:37
Bydliště: Plzeň

Case Pocta Legendám 2. Edícia

Příspěvek od zbynekf7 »

Zdravím a konečně plním, co jsem slíbil. Po příjemném setkání s první Poctou legendám jsem neodolal a pořídil si rovnou celý case dvojky. Celkově se naplnilo to, čeho jsem se bál, ale zároveň naštěstí i to, na co jsem se velmi těšil. Kvůli množství paralelek mi zbylo dost děr v základním setu. Vše ale překonalo pár doufám zajímavých úlovků. Tak pojďme na pár ukázek.

Dvířka do základního setu nám pootevře sám Peter Šťastný:

Obrázek Obrázek Obrázek

Blue paralelky jsem vysbíral od Milana Kužely:

Obrázek Obrázek Obrázek

Dvakrát se mi podařilo řádně načít duhu, jen ta zlatá tečka chybí:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Na Mariána jsem měl vůbec velké štěstí *ano*

Každý hráč má v základu tři karty a u dvou se mi podařilo získat ke každé jinou barvu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Velkým tématem série je federální titul Slovanu Bratislava z roku 1979, který si můžeme třeba připomenou za pomoci die-cutů v podobě plaket:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Ve stylu Retro se můžeme podívat na ty, které jsme dosud neviděli (jinak se mi ho podařilo také nasbírat v base variantě celý):

Obrázek Obrázek Obrázek

Hlavním tahákem druhé edice jsou bratři Šťastní, tak se podívejme na jejich portréty v modré, které mám jinak také zcela kompletní.

Obrázek Obrázek Obrázek

Portréty ovšem mají také paralelní jinak barevné, limitované a podepsané verze. Jak to na nich sedne mistrům světa z Prahy 1972, se můžete podívat hned teď:

Obrázek Obrázek

Case obsahoval šest boxů a každý z nich jednu Legendary Base kartu. Já to ale nevydržím a rovnou přejdu k jejich verzím vylepšeným o podpis v různých limitacích:

Obrázek Obrázek Obrázek

Na jednu kartu si budu muset počkat:

Obrázek

A míříme pomalu do finále. Otevřít ho můžeme třeba návštěvou z první edice Pocty legendám:

Obrázek

Na cestu by bylo dobré se také trochu přiobléct, vzít si nějaký ten dres a k němu padnoucí štucne: *mrk*

Obrázek Obrázek

Pokochat se drobnou mincí:

Obrázek

A na závěr 1 of 1: *ano*

Obrázek Obrázek Obrázek

Rozladění z toho, že po šesti boxech zůstalo v základním setu pět mezer, bylo rychle odvanuto. Přispělo to k tomu, že jsem si řekl, že ze základního setu zkusím jako hlavní dosbírat modré paralelky. Nechám si to, co mám v plném počtu a rád bych se postupně dopracoval k těm zeleným kartám s parádními portréty a podpisy.

Celkově se mi tenhle počin opět velmi líbil. Z Poct legendám dýchá hokejový život, dostatek nápadů tvůrců a vůbec. *ano*

Moc se mi líbí i zadní strany s množstvím informací, které mi značně zase rozšířily hokejové obzory. Když k tomu přidám v boxech vloženou knížečku... Prostě díky východním sousedům. Přeji jim, aby si i u nás tyto karty našly dostatek příznivců. *ano*

Jinak jsem na ACC vytvořil sbírku Pocta legendám, kde je k vidění vše. Na album zatím nebyl čas.
Sbírky:
OFS Síň slávy HCNT-Cooper 56/56; Rainbow paralel 138/138; Black Authentic Signature White 42/61; PMCH 43/45.

UD Mistrovství světa juniorů do 20 let 1991/1992 česko-anglicky 100/100.

Nabídka:
Textově na fóru, s obrázky na ACC.

Poptávka:
http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=45&t=17013

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Case Pocta Legendám 2. Edícia

Příspěvek od pavelbart »

Gratuluji k obsahu. Mně osobně se hrozně líbily ty karty s tím zlatým okrajem, memo a podpisy. Tak jsem pořídil pár boxiků na zkušenou a musím říci, že jsem byl velmi mile překvapen. Např. krásně zpracovaná knížečka jako checklist.
Je tam vidět velký progres u výrobce, ty loňské se mi moc nelíbily... osobně bych tedy trochu vyšperkoval ty karty s kresbami, protože ty kresby jsou parádní a celkový dojem karty na mě moc dobře nepůsobí. Ale třeba se příští rok dočkáme a může to být samozřejmě o osobním vkusu. Musím říci, že mě rozbalování bavilo a to jsem vůbec nečekal.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
L73
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 438
Registrován: úte 14. kvě 2013 23:05:12
Bydliště: Havířov / Brno

Re: Case Pocta Legendám 2. Edícia

Příspěvek od L73 »

Ahoj. Podle me jsou ty karty taky pecka, jedine zklamani pro me bylo, (a duvod proc jsem nakonec box nezvazoval), ze tam nedali do te serie zadnou GU nebo auto repre kartu. Tech naopak na prvni serii bylo pozehnane.
Kazdopadne gratuluju k brejku a peknemu, originalnimu pojeti prezentace brejku! Luk.
Sbírám karty golmanů NHL, KHL a ELH z jejich prvních sezón.
Sbírám řadové a podepsané karty hráčů a brankářů v českém a československém národním dresu.

Uživatelský avatar
Tie
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4831
Registrován: úte 10. kvě 2011 21:44:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Case Pocta Legendám 2. Edícia

Příspěvek od Tie »

Je perfektní, co za karty na Slovensku vznikají. Jediné, co mě moc nebere, jsou ty karty s výrazným zlatým lemem. Měl by někdo fotku za lepšího světla? Takhle působí hodně zabité tou zlatou ražbou, třeba je to v reálu mnohem lepší.

Druhá výtka je pak vykradení nápadů z jiných sérií. Neví někdo info, zda jsou ty designy nějak posvěcené Panini, případně Upper Deckem?

Odpovědět

Zpět na „Listopad/November 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host