2x Leaf Stickwork

Boxy otevřené sběrateli v měsíci květnu 2019.
Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

Vím že na tento produkt, nebo lépe řečeno na Leaf, panují rozporuplné názory, ale kde jinde najdete karty s takovými legendami jako právě zde.

UD si jede svůj Rookie business a když vydali předraženej Splendor, ještě se to omlouvalo slovy..."Ale nejsou tam žádný rookie, jenom legendy..."

No tak tu máme Leaf Stickwork, ale žádný takový prohlášení jsem ještě neslyšel a to boxík stojí polovinu a jsou v tom kary 4....
Přitom kdy naposledy vydalo UD karty takovým hráčům jako Eddiee Shore, Tiny Thompson, Andy Bathgate, Butch Goring, Harry Lumley, Gump Worsley nebo Randy Carlyle... Tohle vydat UD, tak to stojí 1000USD

Ano, Leaf nemá licenci..... ano některá jména tam jsou jenom s číslem dresu a ano díky licenci tam nejsou týmová loga....No a co?!

Pokud se mi tak karta jako celek líbí, tak mi je úplně jedno jestli tam má logo, nebo ne. Jde mi o tu memorabilii jako takovou, protože mít doma kus "klacku" se kterým hrál ve 30-tých letech třeba Conacher, mi je milejší, než mít doma 178 kousků dresu nonamerookiesráčů, který se ve svý rookie sezoně převlíkaj několikrát za zápas.... A jestli na té fotce je ve svetru na kterém je logo Montreal Maroons, nebo není, mi je úplně jedno...

No to jen takové odbočka ;)


A teď již k samotnému brejku...Nestavět barák, brejknu kejs 2...3... tohle se nikdy neomrzí!!

Co zde najdeme - 2 boxy, celkem 8 karet (8 hitů). Žádný řadovky, žádný nováčci - zádné zklamaní *cheer*

Vezmeme to pěkně od posledního místa. Dvojitou bramboru - 8 místo si dneska podle mého názoru, vykoledoval...

Game Used Stick 09/15
Dave Taylor - 17 let v NHL pouze v LA 1111 záp. 1069 b. - SC 0x

Obrázek


Místo 7.

Stick Rack 3 - 1/2
Dennis Maruk - 14 let v NHL (WAS, Min North. Stars, Cleveland Barons) 888 záp. 878 b. - SC 0x
Mike Gartner - 19 let v NHL (10 let WAS, NYR, TOR..) 1432 záp. 1335 b. - SC 0x, HOF
Scott Stevens - 22 let v NHL (13 let NJD, 8 let WAS a STL) 1635 záp. 908 b. 2785 tr. min - SC 3x, HOF

Obrázek



Místo 6.

Stick Rack 4 - 11/17
Patrick Roy - 19 let v NHL (12 let MTL, 8 let COL) 1029 záp. SV% .910, GAA 2.54 - SC 4x, HOF
Martin Brodeur - 22 let v NHL (21 let NJD, STL) 1266 záp. SV% .912, GAA 2.24 - SC 3x, HOF
Grant Fuhr - 19 let v NHL (10 let EDM, STL, BUF..) 868 záp. SV%.887, GAA 3.38 - SC 4x, HOF
Felix Potvin - 13 let v NHL (8 let TOR, LAK, NYI...) 635 záp. SV% .905, GAA 2.76 - SC 0x

Obrázek




Místo 5.

Game Used Stick - 3/5
Mike Modano - 21 let v NHL (16 let DAL, Min North Stars, DET) 1499 záp. 1374 b. - SC 1x, HOF

Obrázek




Místo 4.

Signature Sticks - 14/15
Sergei Fedorov - 18 let v NHL (13 let DET, CBJ, WAS..) 1248 záp. 1179 b. - SC 3x, HOF

Obrázek




A jedeme na medajle...


3. flek

Titans Of Timber - 3/17
Bobby Orr - 12 let v NHL (10 let BOS, 2 roky CHI) 657 záp. 915 b. - SC 2x, HOF
Dave Keon - 18 let v NHL (15 let TOR, 3 roky Hartford Whalers) 1296 záp. 989 b. - SC 4x, HOF
Frank Mahovlich - 18 let v NHL (12 let TOR, DET, MTL) 1181 záp. 1103 b. - SC 6x, HOF
Bobby Hull - 16 let v NHL (15 let CHI, Hartford Whalers) 1063 záp 1170 b. - SC 1x, HOF
Jean Beliveau - 20 let v NHL pouze MTL, 1125 záp. 1219 b. - SC 10x, HOF (Zemřel 2014)
Stan Mikita - 22 let v NHL pouze v CHI, 1396 záp. 1467 b. - SC 1x, HOF (Zemřel 2018)

Obrázek




2. místo


Plno lidí ho asi uvidí na místě prvním, i kvůli tomu limitu. No já to vidím "zatím" na stříbro ;)

Superblade - 1/2

Connor McDavid - 4 roky v NHL pouze v EDM, 287 záp. 372 b. - SC (Pokud nepřestoupí tak tu bude do konce kariéry "NULA" *lgh* )

Obrázek



No a na konec 1. šprušle


Tape To Tape - 3/4

Lionel Conacher - 12let v NHL (6 let v MTL Maroons, 4 roky New York Americans...)489 záp. 186 b. - SC 2x - HOF (Zemřel 1954)
Eddie Shore - 14 let v NHL ( 14 let v BOS a pár zápasů za New York Americans) 551 záp. 284 b. - SC 2x - HOF (Zemřel 1985)

Vzhledem k tomu že se jedná o memo z cca 30tých let - tak to považuju za malý hokejový zázrak, že se něco takového dochová...


Obrázek


Díky za pozornost a zase někdy nazdar!!


Až na Boston (ORR a SHORE) je vše volné...
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Maurice Richard »

Parádní Modano a Taylor....!!! Vadí mi ty kousky stick z vnitřku, to vypadá hodně lacině.... to už je stokrát lepší ta Tape. Potlesk a respekt za odvahu! *cl*
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
jarse
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1354
Registrován: stř 22. čer 2011 7:44:33
Bydliště: Znojmo

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od jarse »

Já proti kartám Leaf v celku nic nemám, to že tam není logo, to mi také nevadí. Ale co mě na těch kartách žere, je když tam dají místo hlavy (obličeje) hráče jen flák dresu se jmenovkou zezadu. Vypadá to děsně a obzvlášť na kartách, kde je více hráčů ( dva tam mají foto hlavy a třetí tam má fotku dresu). To je snad jediná věc, která se mi na kartách Leaf vůbec nelíbí. Jinak jsou ty karty v pohodě ......
předmět zájmu : Češi v NHL + karty reprezentace ČR + base sety (historie, legendy)
webová stránka: http://www.jarsecards.websnadno.cz
facebook : Jarse Karty
fotogalerie: http://www.jarse.rajce.net
Nabídka karet: http://www.jarsekarty.rajce.net

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Omerta píše:Pokud se mi tak karta jako celek líbí, tak mi je úplně jedno jestli tam má logo, nebo ne. Jde mi o tu memorabilii jako takovou, protože mít doma kus "klacku" se kterým hrál ve 30-tých letech třeba Conacher, mi je milejší, než mít doma 178 kousků dresu nonamerookiesráčů, který se ve svý rookie sezoně převlíkaj několikrát za zápas.... A jestli na té fotce je ve svetru na kterém je logo Montreal Maroons, nebo není, mi je úplně jedno...
Podle mě si to trošku rozporuje. Pokud ti jde o kartu jako celek, musíš zahrnout veškeré aspekty a prvky, které tvoří celou kartu, tedy i logo, fotku, fonty, atd. Stejně jako zmiňuješ, že lidé obhajovali Splendory, že tam nejsou Rookies, ale přece legendy, ty děláš to samé s Leaf. "Jooo, nemají licenci, neřeším logo, ale je tam přece ten klacek." Je to úplně stejný způsob obhajoby.

Můj osobní náhled je, že ty karty jsou těžce nevkusné (slušně řečeno) právě jako celek. Jedinou hodnotu, která pozvedne tu kartu nahoru, je právě ten kus "klacku". Takže v podstatě se tyto boxy otevírají kvůli těm kusům memorabilií, nikoliv kvůli kartám jako celku.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od SugarRay »

Karty který docela ujdou jsou Modano s Fedorov , ale i u toho Fedorova je to zprzněný , když se na tu kartu podíváš hned ti tam podvědomě něco chybí logo a nápis na helmě , na dresu taky , ty karty prostě vypadaj jako nějaký vietnamský falzifikáty to je marný. Taky mi pak vadí ty karty kde jsou fotky a pak dres u hráče na kterýho nemaj licenci , to je taky neoddiskutovatelný , je to jak pěst na oko , ten McDavid ten to zabil uplně .
Teď jak vydal Leaf ty nový Ultimate ty vypadaj docela slušně některý karty , který nejsou právě timhle způsobem zmršený . Mě se taky nelíbí ta politika UD , ale Leaf jim bez licence nikdy nemůže natrhnout p***l , protože ty karty celkově budou vždycky vypadat jako nějaký atrapy v porovnání s UD kartama a bohužel to nezachrání tim checklistem kterej dělaj lidi , který tomu hokeji rozumí daleko víc než ty dementi v UD .
Ale možná že se blýská na lepší časy , viz Splendor , teď na konci května vychází Engreded a už jsem koukal na checklist je na Hobby Insideru a zase samí hvězdy , legendy a i RC , ale je to právě ten stejnej koncept jako tyhle Stick Work od Leafu , ale designem je UD smázne jak obtížnej hmyz ty karty vypadaj neuvěřitelně , ty Leafy sú také posraté jak by řek Bohuš .
No a to samí čekam i od Chronology ty maj vycházet ve stejnym termínu jako ty Engraded a čekam že to bude v podobnym duchu už daleko víc legend a současných hvězd a i snad nějaký nový jména zase .
Obrázek

Uživatelský avatar
Ceris
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 635
Registrován: úte 21. dub 2015 17:52:28
Bydliště: Pardubice

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Ceris »

*ano* *ano* Pěkné, pěkné. Za mě karta S. Fedorova, Titans či Tape. Opět nahlédnutí jiným směrem a i tyto karty své kouzlo mají. Děkuji a gratuluji. :clap:
Sbírám:

Marc Denis - 790/852


K 8. 9. 2019 ukončuji svůj sběratelský příběh i svoji aktivitu zde.


Tradelist - http://ceris1.rajce.idnes.cz/
- http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=9548

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od pavelbart »

Obecně se mi nelíbí, že se u těch legend už požívají ty vnitřky hokejek, prostě kus dřeva (je to logický, došly ty hezký kusy, ten vršek). To myslím, že těm kartám dost ubírá.
U těchto starších pánů je to pořád ještě docela dobrý, a dejme tomu skvost.
Nelíbí se mi ale, že se třeba u domácích karet stala hokejka hlavním ks memorabilie (u UD ji moc nanajdete). Vezměte si, kolik jich průměrný hokejista za rok zlomí - 50 určitě a to mi nepřijde jako něco, z čehož bych měl mít extra radost... Tady je mcd - a na něm je krásně vidět, ten rozdíl. Ty retro karty vypadají slušně, McD je pro mě katastrofická karta. Nemají vydávat hráče, na který nemají práva (na fotky). A vypadalo by to o dost lépe.

A k sérii - když se trefí nějaká pecka "hodně retro" jsou to krásný kusy. Ale většina těch karet se pořád opakuje dokola, jak už tady někdo psal. Ty první stickworky, to byla trefa do černého, tím se ITG ještě na čas vrátili na výsluní. Tohle nevypadá úplně špatně, ale extra by mě to nenadchlo. Zkoušel jsem si rozbalit dvě série Leaf, jen jestli mě to nadchne a vůbec... je mi líto:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od mapko »

mne ani nevadi ze to logo neni vidiet, ked sa to urobi rozumne a nebije do oci jednofarebny dres cez celeho hraca tak ok
ale tie nakreslene dresiky namiesto fota hraca mi velmi vadia

ja som bol velky fanusik ITG, tie starsie rocniky najma Superlative som nakupoval vo velkom a mam vela krasnych kuskov, najma tych gradovanych ale toto je skoda ...

ja sa budem opakovat, ale nechapem ako na tak volnom trhu ako sa USA prezentuje moze existovat monopol ....

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

jarse píše:Já proti kartám Leaf v celku nic nemám, to že tam není logo, to mi také nevadí. Ale co mě na těch kartách žere, je když tam dají místo hlavy (obličeje) hráče jen flák dresu se jmenovkou zezadu. Vypadá to děsně a obzvlášť na kartách, kde je více hráčů ( dva tam mají foto hlavy a třetí tam má fotku dresu). To je snad jediná věc, která se mi na kartách Leaf vůbec nelíbí. Jinak jsou ty karty v pohodě ......
To je právě jeden z problémů licence, kdy mají hráči buďto smlouvy s UD, nebo nedali svolení ke zveřejnění svého fota...


Bianconero píše:
Omerta píše:Pokud se mi tak karta jako celek líbí, tak mi je úplně jedno jestli tam má logo, nebo ne. Jde mi o tu memorabilii jako takovou, protože mít doma kus "klacku" se kterým hrál ve 30-tých letech třeba Conacher, mi je milejší, než mít doma 178 kousků dresu nonamerookiesráčů, který se ve svý rookie sezoně převlíkaj několikrát za zápas.... A jestli na té fotce je ve svetru na kterém je logo Montreal Maroons, nebo není, mi je úplně jedno...
Podle mě si to trošku rozporuje. Pokud ti jde o kartu jako celek, musíš zahrnout veškeré aspekty a prvky, které tvoří celou kartu, tedy i logo, fotku, fonty, atd. Stejně jako zmiňuješ, že lidé obhajovali Splendory, že tam nejsou Rookies, ale přece legendy, ty děláš to samé s Leaf. "Jooo, nemají licenci, neřeším logo, ale je tam přece ten klacek." Je to úplně stejný způsob obhajoby.

Můj osobní náhled je, že ty karty jsou těžce nevkusné (slušně řečeno) právě jako celek. Jedinou hodnotu, která pozvedne tu kartu nahoru, je právě ten kus "klacku". Takže v podstatě se tyto boxy otevírají kvůli těm kusům memorabilií, nikoliv kvůli kartám jako celku.

1) NEMUSÍM vůbec nic.... :) jestliže se mi něco líbí, tak to neznamená že všechno je nebo musí být 10/10. To je jako bych si kupoval gradovanou kartu a nekoupil bych si ji jenom kvůli tomu že centering je jenom 9,5 a ne 10. To je přece hloupost aby se mi líbily jenom 10/10. Tady se mi líbí karty, kterým dám celkem třeba i 6/10. Jde o celkový dojem karty (pro mne). Ty asi potřebuješ mít všechno na max, já ne. Mě se karta buďto líbí a nebo nelíbí. Není nic mezi tím a veř že je plno karet Bobbyho, nebo Raye který si nikdy nekoupím a to jsou i z dílny UD.

2) Nepochopil jsi můj celkový pohled na tento produkt Bianco, nevytrhuj věci z kontextu prosím...

SugarRay píše: Ale možná že se blýská na lepší časy , viz Splendor...
Na lepší časy se s UD a jeho monopolem nikdy blýskat nebude. Protože to zk.... cenou, nebo plněním.

pavelbart píše:Obecně se mi nelíbí, že se u těch legend už požívají ty vnitřky hokejek, prostě kus dřeva (je to logický, došly ty hezký kusy, ten vršek). To myslím, že těm kartám dost ubírá.
Pokud se mrkneš do let minulých, tak to byly opravdu pouze kusy dřeva, na kterých byl malý potisk, takže z jedné takové hokejky se moc "skvělých" kousků udělat nedá. Navíc kolik se jich z té doby dochovalo.... Dneska hokejky žádný vnítřek nemají a jsou skoro celý nějak potisknutý, takže tady to je o dost lehčí sehnat hezkej kousek. A jak říkáš, průměrnej hokejista jich za rok zlomí 50 a více, takže těch možností jak je získat je dost.
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

To si tam doplň třeba "měl bys" namísto toho "musím", aby tě to tak nepohoršovalo. :D

Pochopil jsem to tak, že ty karty chceš hodnotit. Moje chyba, že jsem si to vyložil jako srovnávní výrobců. Metoda líbí / nelíbí je fajn. :thumbup:

Ale pak není na místě se okatě otírat o UD, jací to jsou zmetci a na druhé straně až s pokorou plácat po ramenou Leaf za to, jací to jsou dobráci, že si na sběratele vzpomenou s takovými krásnými kousky "game used" věcí. Pokud si vybírám věci do sbírky, taky si vybírám podle líbí / nelíbí. ;)

Když něco hodnotím, a chci být aspoň trochu objektivní, pak musím / měl bych / je na snadně / sluší se / je potřeba (dej si tam vhodnou variantu, která je ti milá), zkrátka a dobře bez zahrnutí jednotlivých parametrů, které srovnávám třeba u dvou produktů (ať už jde o karty, boty, mobil, televizi, sporák,...), je jakékoliv hodnocení k ničemu a nemá absolutně žádnou váhu. Pak je to stejné, jako když se zeptám ženský, "jaké chceš auto?". Nesmí být velké, ani malé. Musí mít tuhle barvu a žádnou jinou. Musí se mi líbit. Parametry k ničemu. :lol: Já potřebuju vědět, co je pod kapotou. Na co to jezdí. Kolik mi to bude žrát paliva. Jak je prostorný. Co má za výbavu. A další věci. To totiž rozhodne v konečném výsledku o tom, zda se mi auto líbí nebo nelíbí.

Ale jinak tě chápu. Mám to v některých aspektech života stejné. :wave:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Omerta »

Jenže Bianco, porovnávat něco co ti bude sloužit dennodenně a něco do čeho jenom narveš peníze a pak se ti to bude válet na poličce deset let, je zcestný.

S autem to můžeš porovnat, ale s tím co si koupíš do sbírky. Potom budeš jednat taky jenom podle toho jestli se ti líbí a ne podle toho, kolik sežere litrů nafty... Nebo mi snad chceš říct, že jako miliardář si koupíš do sbírky Renauld Twingo 1.0, místo Ferrari 488 GTB protože má lepší spotřebu??? Ale no táák...


Srovnávat výrobce nemohu, protože oba nemají stejné podmínky, i když souhlasím že designově se Leaf s některými UD sériemi srovnávat ani nemůže a na tom by měli hodně zapracovat.
A ano, používám klíč líbí/nelíbí (ale nejenom dle vzhledu ;) ), protože ta karta mi bude "jenom" ležet v šuplíku, nebo ve vitríně - nebude vytvářet žádné hodnoty.

Jinak samozřejmě tvůj názor respektuju, protože co 1000 sběratelů, to 1000 různých chutí a nemůže se všem líbit všechno...
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Evidentně se nechápeme. :D S tím autem to bylo záměrně nadnesené. Mělo to demonstrovat to, že když srovnávám produkty, ať už ty, které mi budou ležet na polici nebo ty, které budu denně využívat, a chci je hodnotit objektivně a nemůžu je hodnotit stylem líbí / nelíbí. Důležitý je termín objektivní hodnocení. A když řeším líbí / nelíbí, tak to nikdy nebude objektivní, protože formát líbí / nelíbí nemá s objektivním hodnocením absolutně co dělat. V tom je celá pointa mého příspěvku, že jsem z toho tvého příspěvku cítil potřebu srovnávat UD a Leaf, resp. hájit Leaf před UD. Nic víc, nic míň. ;)

Mimochodem, s tím, že ti nebude karta vytvářet žádné hodnoty, bych tak docela nesouhlasil. Ta karta ti může nabírat na hodnotě, zatímco auto ti tím, že vyjede z autosalonu a budeš ho denně používat, už jen na hodnotě bude ztrácet. Nehledě na to, že do něj budeš pořád cpát další a další peníze. :D

Jasně, UD a Leaf mají do jisté míry rozdílné podmínky, ale ta kostra, do které zasadím fonty, obrázky a kousky memo, by mohla být daleko lepší. Staré ITG tvořilo vkusné karty, které měly nápad a kvalitu zpracování. Leaf je na absolutním dně s tím, jak ta karta vypadá jako celek všech komponentů. Co se týče toho jednotlivého kusu memo, tak je daleko před mnoha sériemi UD. Dám ti příklad. Podívej se na leták Pavlova webu hokej-karty.cz pár měsíců zpátky, co dávali třeba do Pro Hockeye. A podívej se na ten poslední výtvor. Tu "wordartovou patlanici plnou powerpointových prvků" nahradila podstatně lepší, jednodušší a vkusnější verze, která nese známky toho, že prošla rukama dobrého grafika. Za mě velký palec nahoru pro Pavla. :thumbup:

Ale jinak už končím, ať tu nespamujeme. Když tak to můžeme probrat jindy jinde. ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od deiv14 »

Ačkoliv jsem zapřísáhlý odpůrce současné tvorby Leafu, musím uznat, že karta Modana vypadá dost dobře. Není dokonalá, ale za mě snese i přísnější měřítko a dovedu si představit, že si takovou kartu i pořídím do sbírky (až začnu sbírat Modana *rfl* ). Naopak karta McDavida je pro mě žhavý kandidát do místního tématu "Hnusy, kentusy a ohyzdnosti". Upřímně moc nechápu, jak se takový produkt vůbec může udržet na trhu. Samozřejmě odpověď už tu zazněla, takže to je spíš řečnická otázka, kterou si pokládám sám sobě ;)

Zajímavostí je, že za mořem spousta lidí tyto karty bere jako plnohodnotné, aspoň soudě podle dění na hobbyinsideru. Je tedy evidentní, že Dannyho přístup je u spousty dalších sběratelů zcela běžný, navzdory tomu, že u nás se moc s pochopením nesetkal...
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Nelíbí se mi ale, že se třeba u domácích karet stala hokejka hlavním ks memorabilie (u UD ji moc nanajdete).

domácí výrobci jsou bohužel limitovaní náklady na výrobu a hokejka je přeci jen dostupnější než dres, nebo další součásti výstroje.
i tak jsou investice do memorabilií poměrně vysoké
samozřejmě na naše domácí memorabilia karty jsme právem hrdí
chápu že diamantový dealer UD bude UD chválit až do nebe, ale nedá mi to a znovu otevřu diskuzi - jsou v UD jersey kartách skutečně originální hrané dresy a nezměnil se náhodou text na zadní straně "obyčejné" jersey karty?

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Veteran fans hcs píše:....jsou v UD jersey kartách skutečně originální hrané dresy a nezměnil se náhodou text na zadní straně "obyčejné" jersey karty?
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Děkuji zástupci českého COMC za podporu a pomoc
to nic nemění na tom že stick karty jsou prima i když se to Pavlovi nelíbí

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Veteran fans hcs píše:Děkuji zástupci českého COMC za podporu a pomoc
to nic nemění na tom že stick karty jsou prima i když se to Pavlovi nelíbí
Možná kdybyste si odpustil své rýpavé komentáře, lidé by s vámi jednali jinak a našli by si k vám cestu a pochopení. Ale tak každý ví, co se stane, když zaseje vítr. :)

Však Pavel má stejné právo říct, že se mu nelíbí některé vaše karty, stejně jako vy máte právo říct, že se vám nelíbí některé UD karty. Jen by bylo fajn, kdyby si někteří uvědomili, že cílená kritika (nikoliv postoj líbí / nelíbí, to je něco jiného), je nástroj k pokroku, nikoliv k posměchu. Ale to je zase jiná kapitola. :wave:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Veteran fans hcs »

naopak si myslím že metoda líbí, nelíbí je naprosto jedinečná a zcela se vymyká kritice
rýpavý komentář občas neškodí a nemusí být všechno jen bezduchý kšeft a oslavování monopolního výrobce

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od Bianconero »

Metoda líbí / nelíbí neříká nic konkrétního, což je problém, pokud chcete postupova kupředu a chcete se vyvíjet. Já jsem zastámcem otázky "proč?". Jsem zastáncem zvídavého dětského přístupu, když něco objevuju. Dospělí lidé jsou zakrnělí, neptají se na "proč?", protože tomu nechtějí věnovat čas. Přečtěte si znovu Malého prince, pokud jste ho nečetl, doporučuji přečíst. My dospělí bychom měli čas od času sestoupit ze svých rádoby nadřazených piedestalů a koukat na věci jinou optikou. To, že se neptáme a neobjevujeme, nesnažíme se pochopit pohledy a názory druhých, ničíme dnešní společnost, ano, až takový to má přesah.

Co se týče bezduchého kšeftu bych měl snad jediné, každý by si měl zamést před vlastním prahem.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Leaf Stickwork

Příspěvek od SugarRay »

Mě se teda český memo konkrétně hokejky líbí mnohem víc , než cokoliv od UD , oni vlastně v drtivý většině jsou schopný zplodit jenom auto patch karty a ty hole jsou většinou takový třísky že to člověka vůbec nenadchne , zlatý starý ITG nebo Panini co dělaly mnohem víc druhů karet . UD si pomáhá takovýma umělýma věcma jako jsou ty prefabrikovaný puky - ne skutečný GU puky , ale něco co je vyrobený speciálně do karty , diamanty co ještě obšlehly od Panini , prefabrikovaný nášivky , místo hokejek třísky , basebalový míčky atd.
Checklisty UD to je kapitola sama pro sebe to vůbec nemá cenu rozvádět , ale řikam třeba se blýská na lepší časy viz Splendor a teď se uvidí jak dopadnou ty nový série Engraded a Chronology jestli se fakt ty diletanti už vzpamatujou nebo pojedou zase tu stejnou lajnu , na to jem moc zvědavej . Ale určitě sami cítí že to chce nějakou změnu pořád všude RC a ty stejný hráči na stejnech kartách rok co rok to prostě nejde recyklovat donekonečna .
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Květen/May 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host