2019-20 OFS Classic I. série

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Dampa17 »

:thumbup: :clap:

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od leebour »

Parádne videjko zo zákulisia Mr. Hrbek *mrk* pre nás *slintak*

Uživatelský avatar
Tomas99
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 724
Registrován: pát 30. pro 2011 11:51:20

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Tomas99 »

mám dotaz: Vyšly ve druhý sérii podepsaný karty 116 let Sparty ? Nikde jsem zatím žádnou neviděl... Open Air ano ...
sbírám: Doughty, Getzlaf, Lundqvist, Dopita, Jagr ...
sháním karty J.Dopity ze série OFS Classic 2019 80 let Vsetínského hokeje

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Heppig »

Protože nikdo moc nerozbaluje Hobby boxy no *rfl*
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Uživatelský avatar
Tomas99
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 724
Registrován: pát 30. pro 2011 11:51:20

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Tomas99 »

Heppig píše:Protože nikdo moc nerozbaluje Hobby boxy no *rfl*
Ahá, ty jsou jen v hobby boxech... *cl*
sbírám: Doughty, Getzlaf, Lundqvist, Dopita, Jagr ...
sháním karty J.Dopity ze série OFS Classic 2019 80 let Vsetínského hokeje

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Já nevím, ale tohle už mně přijde fakt ultra divný. To jako fakt ke každý kartě musí být nějaká "promo" verze, páni vydavatelé českých karet? Už to začínám vnímat jako nějaký podvod na sběratele. Nemám nic proti a zcela rozumím tomu, když se pár dní/týdnů před vydáním nějaké série pustí do oběhu nějaké PROMO aby pár ukázkových karet danou sérii zpropagovalo a nechalo si sběratele trošku čuchnout, ošahat něco co si potenciálně koupí. Ale tohle? Dělat z toho živnost pár lidem? Co je na tom promo? Jděte fakt do háje, už začínám mít pocit, že karty navíc se tisknout záměrně a ne že aby se to finančně vyplatilo, musí se vytisknout víc kusů. A pak se divte, že lidi neustále spekulují, jak jsou boxy balený, komu jaký case jdou, kde máte nakupovat abyste měli šanci na Jágra atd... když děláte takový Obrázek .


Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Dzejdy, to je to základní nepochopení významu Promo karet. Jeden výrobce udělá promo od každé karty, druhý zase mluví o promo, ale ve skutečnosti jsou to karty z retailu nebo úplně stejné karty jako "základní", ale bez limitací.

Neupírám snahu, ale mluví se o tom pořád dokola. Když to člověk zvorá jednou, chápu, neznal to. Když podruhé, dá se nad tím mávnou a říct si, tak příště už opravdu lépe. Ale když se to opakuje? Je tu jednoduché proč, na které jsou pouze dvě odpovědi a každý ať si vybere tu, která se mu hodí více - byznys vs. hloupost.

Základním parametrem Promo karty je odlišovací prvek. Buď nápis Promo/Sample nebo jiné provedení (barvy, materiál, bez ražby, atp.). Když už se snažíme inspirovat zámořím, dělejme to aspoň trochu podle nějakých zavedených pravidel a netvořme si vlastní. To platí i vedle o tolik omílaném problému s buybacky.

Druhá věc, nikdy jako Promo nevychází celé sety, ale pouze pár vybraných karet. Já chápu, že marketing a vůbec práce s novými médii je pro obě české firmy dost značný problém. Spousta věcí se tu dělá tzv. "počesku", ale je tu celá řada věcí, které když člověk sleduje, tak vidí, že je tu celá česká kartičková scéna "cinknutá" a je to jak za Míry Pelty v Gambrinus lize, aneb já na bráchu, brácha na mě.

Občas si říkám, co je dlouhodobou strategií obou českých firem. Jeden vydá dvě série, druhý jednu sérii za rok. A stejně tam člověk najde hromadu nedostatků, které se opakují roky. Určitě to má vzestupnou tendenci a možná je to i záměr, aby tam ty chyby byly a ten vzestup nebyl tak velký. Aby si měli lidi pořád na co stěžovat, protože když se to po pár letech vylepší a napraví, bude tam pořád vzestupná tendence, zatímco kdyby se vše dovedlo k pomyslné dokonalosti, už by nebyl tak velký prostor na manévrování a zlepšování.

Co se týče těchto konkrétních "promo" karet s Vrchlabím, třeba si to pánové z klubu takto vyžádali, třeba chtěli Promo set. Jinak teda doufám, že na kartách je někde zcela zřetelně napsáno, že jde o Promo kartu, jinak by šlo o celkem nepovedenou záležitost. Nehledě na to, že tyto Promo karty by měli dostávat jen a pouze distributoři, resp. prodejci. Je snad pan David J. z HK oficiálním distributorem? Že mám papíry na podnikání ze mě nedělá oficiálního prodejce. Úsměvné je, jak se firma Moje Kartičky bila v prsa, jak chtějí zabránit překupničení, že boxy budou jen u oficiálních prodejců, a pak přijde pan David J. s takovou náloží karet, že na to museli padnout minimálně 3 kejsy, které asi určitě neměl z Hokej-Karty, Kartičkárny, od Hookera z Ostravy nebo jr26.cz. Ale chápu, že "malá domů" například z Hejduk sportu by byla na místě, ale pochybuji, že se do obchodů dostaly boxy s kartami, jaké pan "DJ" povytahoval.

No nic, tohle je na dlouhé povídání, které v těchto kruzích stejně nikam nepovede. Maximálně si tu zase zanadáváme, pozurážíme se navzájem, předneseme "jakože-argumenty", po pár dnech bude ticho po pěšině a pojede se vesele dál. Rady se nepřijímají, dotazy nezodpovídají, názory druhých jsou špatné, zlé, ošklivé a dotýkají se křehkého ega. Ať žije byznys. :wave:

PS: Hlavně těmito zhůvěřilostmi neprzněte baseballové karty, tyhle hokejové móresy nechte v hokeji pro ty "DydžeJe" apod. pány, díky.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Smutný příběh, jak nám vydavatelé karet rok od roku, s každou další sérií píšou na čelo čím dál silnějším fixem, výraznější barvou, slovo idiot. Ale myslím že místa na těch čelech máme ještě dost, tak příště třeba takový karty označte limitací 1/1 aby to dostalo ještě větší punc exkluzivity, abyste nám dali pocit, že nám nabízíte něco jedinečnýho a mohlo se to místo dvou stovek prodávat aspoň za tisíc, ono je vlastně jedno, že stejná karta vyjde třicetkrát. Nebo co třeba udělat promo verzi promo karet? Tam by se taky dalo schovat pár kusů z nadvýroby. Někdo další nějaký nápad? Tady žádný hranice kreativity neexistují, takže vše co přinese do kapsy nějakou tu zlatku je určitě vítáno... *penize*
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Tomino69 »

Pak je taky ještě řešení PROMO karty prostě ignorovat :thumbup:

Sám jsem taky ještě před nějakou dobou chtěl mít od hráčů co sbírám všechno (včetně PROMO, team edition, expo razítka a jiné teď už pro mě nesmysly). Stejně člověk nemůže mít všechno tak proč ještě řešit tohle?

Navíc když už i prodejce z Hradce může mít svoje razítko na kartách tak mě to jen utvrdilo v tom že jsem se rozhodl správně.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Jo Tomino, ignorovat to je určitě cesta. Já osobně už přestávám sbírat i některý z těch oficiálních karet, jestli se dá ještě vůbec takto něco v českých kartách označit. Akorát mně přijde, že ta věc má trošku větší hloubku. Jednak si myslím, že to dehonestuje právě ty "oficiální" karty, ale taky že lidi, kteří na kšeft otevírají desítky, spíš stovky boxů, jsou ještě odměňováni výrobcem kartami na míru, to je prostě na hlavu postavený. Český karty se nesbírají, český karty se kupují. Úplně se zabíjí podstata sběratelství. Ať si každý říká co chce, že nás má nějaký UpperDeck jako sběratele u zadele, ale to co se mi dostává od českých vydavatelů, to už je tak trochu produkt té zadele rozmazaný po obličeji. Bianco má pravdu v tom, že tady nějakej otrava napíše pár vět nikoho moc nezajímá, maximálně se mně dostane argumentu typu JÁ jsem vydavatel, JÁ si určuju pravidla, nebo že si to každý můžeme zkusit za vlastní peníze sám. Protože o ty peníze tady jde jako vždy až v první řadě. Vlastně počkat, ono se u nás dělat kartičky finančně nevyplatí, že...
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Tomino69 »

A to je přesně ten důvod proč už do toho nechci dávat peníze.

Tím že to napíšeme sem na fórum je sice hezká věc, ale to je asi tak všechno. Jak dlouho se tu řeší bambilion verzí stejných karet a naopak mi přijde že jich je víc a víc.

Takže ať si to výrobce klidně dělá dál (jakože asi bude dokud to lidi budou kupovat) ale já už se toho účastnit nehodlám.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Fajn, když pomineme, že je celá řada verzí jedné karty a že to samo o sobě ovlivňuje tržní hodnotu regulérních karet z boxů/balíčků, ale ať je jasně transparentně někde uvedeno černé na bílém, jaké karty šly do oběhu, v jakém limitu, pro koho a v jakém nákladu a hlavně kdo je dostává do oběhu. A pak ať je na kartách zcela jasně označeno nebo rozlišeno, že jde o promo/sample. Transparentnost je největší problém. A hlavně, Promo karty se dávají do oběhu za symbolickou částku nebo jako bonus k objednávce, je to náklad na reklamu, a ne aby Promo karty lítaly za vysoké částky přímo z distribuce.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Veteran fans hcs »

nejsem diplomat, rétor, ani marketingový stratég, tak to řeknu krátce a jednoduše

1) je chyba že karta bez limitace není označena promo a pod. p.Urbánek :thumbup:

2) takové karty byly přidány jako bonus k velkým objednávkám p.Urbánek :thumbup:

3) co se s těmito kartami stane na druhotném trhu neovlivním p.Dašek :thumbdown:

4) každý sběratel si může stanovit priority svého koníčku

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Pořád mi nabízíte, jak mi pošlete náhledy budoucích sérií apod., ale když po několikáté veřejné poprosím o checklisty, co bylo vydáno a v jakém nákladu, odpovědi se nedočkám. Telefonní číslo jste si na mě kvůli whatsappu bral, mail jsem vám taky posílal. Takže prosím znovu, poskytl byste mi checklisty karet, které se dostávají do oběhu? Kolik bylo vydání promo? Jaké byly vydány razitkované karty obchodníkům? V jakém nákladu? Chci tvořit pro sběratele ucelený souhrn toho, co vychází, ale namísto slibované pomoci zatím jen házíte klacky pod nohy. Spousta slibů, ale činy žádné.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Veteran fans hcs »

tak prosím laskvě zvedněte zadek a přijeďte za mnou, za 2 hodiny to budeme mít sepsané, můžu u toho pracovat,
nemám čas sedět u klávesnice, momentálně zachraňuju jídelnu(primární práce) a připravuji karty na expo

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Takže to mám chápat tak, že to nemáte na papíře, ať už fyzicky nebo elektronicky? U tak velkých nákladů bych čekal, že máte vše sepsané, kolik čeho vyšlo a jen sáhnete do příslušné složky a přepošlete.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od smiesek »

poptávám takovouto verzi karty Zlína + Krajíčka za Třinec, na seznamu vydaných karet jsem nenašla = asi nějaká utajená mise
*thks*
Obrázek
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od klajda »

smiesek píše:poptávám takovouto verzi karty Zlína + Krajíčka za Třinec, na seznamu vydaných karet jsem nenašla = asi nějaká utajená mise
*thks*
Obrázek
Nebude to jen nějaká ždímačka Jágra? Kromě něho jsem žádné další karty neviděl...
Obrázek

HogoFogo
Opora
Opora
Příspěvky: 267
Registrován: ned 02. bře 2014 11:06:46
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od HogoFogo »

.. to kdyby byl někdo frajer a měl Jágra na všech možných paralelkách, jedničkách, Expo kartách atd..., tak mu nestačí dvě fólie ... efekt hezký, ale je toho opravdu hodně.

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od klajda »

Ruku na srdce, ta sezóna Kladna v ELH prospěla víc OFS než Kladnu samotnému, různé updaty, buybacky a dotisky jsou hlavně o Jagrovi teď, viz podepsané loňské Team Pride v letošní sérii.. Rainbow verze checklist o jednom jméně.. *rfl*
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host