Stránka 1 z 1

Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2019 16:09:34
od TwentyTwo
Na webu jsme avizovali a na EXPu v Brně jsme představovali novou funkci pro přípravu obrázků karet. Naše funkce pojmenovaná příprava náhledu vám z naskenované fólie zvládne udělat 9 samostatných obrázků jednotlivých karet (viz ukázka).

Obrázek

Obrázky si pak jen vložíte ke kartám. Buď si je uložíte a použijete později (třeba při přidávání z checklistu) nebo rovnou vytvoříte kartyzs náhledu a jen doladíte povinné údaje. Představte si tu rychlost, naskenujete folii o 9 kartách, karty vybere v checklistu, přidáte uložené náhledy a je to!

Tuto vychytávku bychom chtěli nahrát během pár dní do ostré verze. Dobře nám funguje v testu. Jenom ještě testujeme na větším počtu dat, aby mřížka byla na co nejlepší pozici při nahrání obrázku. Ideální pro testování jsou skeny fólií z různých skenerů. Jestli nám chcete pomoci s testováním, tak vás poprosím o sken fólie s kartami. Ideálně pravý horní roh fólie vložte co nejvíce do rohu skeneru. Skeny můžete poslat na info@absolutecardcollector.cz ;) Díky moc

Pokud stále nevěříte, že vám náš web bude hlavně šetřit čas, tak chystáme ještě něco navíc i pro sběratele, kteří nemají v plánu skenovat vubec :D ;)

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 17. kvě 2019 13:21:37
od Jenda42
Tohle bude super paráda *slintak* - výzvu uposlechnu v neděli, mám se tu těch skenů vejít do nějaké velikosti dat? nebo si to upravíte sami?

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pon 20. kvě 2019 19:20:44
od TwentyTwo
Jendo díky moc za náhledy. Jsou první, které neprošly, tak hladce jak ostatní. Musel jsem si je na ACC zmenšit, ale máme to udělané tak, že si to bude pamatovat nastavení posledního skenu. Takže se zmenší a posune mřížka jen u pravního a pak už to bude sedět pro další.

Mělo by to být snad zítra už v ostré verzi. Otestováno to je. Už se taky nemůžu dočkat, snad to nic neprotáhne.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2019 6:49:50
od DJjandy
Na tuhle funkci se nás těší už asi hodně, tak doufám, že to už večer budu moct testnout. ;)

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2019 19:46:32
od TwentyTwo
Nerad to píši, ale bohužel si budeme muset ještě počkat :/ Ještě jeden detail doladíme. Řešíme aby to vzalo jakýkoliv sken, tak aby se uživatel musel co nejméně nastavovat. Omlouvám se za zdržení.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2019 21:31:07
od DJjandy
Pohoda, jen to vylaďte pánové ;)

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: stř 22. kvě 2019 15:02:29
od Jenda42
Přesně, klidně si počkám i pár týdnů. A jsem rád, že jsem mohl pomoci, i když teda nejsem rád, že jsem byl trochu problémovej *iwm* páč nechci, abych to měl problémový *lgh* *lgh*

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 14:45:01
od TwentyTwo
Tady je hotový návod. Dnes nahráváme do ostré *prty* EDIT: Je to tam *cheer*


Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 20:16:48
od Hans
Hele borci, takže to chce neupravené skeny? Já mám normálně tu slídu ořezanou a už mi to nechce vzít.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 22:31:27
od TwentyTwo
To by neměl být problém. Mělo by to vzít jakýkoliv rozměr obrázku i třeba fotku nebo cokoliv. Zkus nám Honzo prosím poslat ten skeny nebo skeny, které ti to nevezme na info@absolutecardcollector.cz a zkusíme čím to je. Sám jsem zvědaví, testovali jsme to na hodně různých datech. Díky ;)

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 23:09:41
od Robino
Ahojte chalani, tiež som to skúšal a neberie mi to a nedá sa to upraviť ... *nevim*

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 23:17:02
od Hans
Moje skeny jsou ořezaný a zmenšený asi na 25 %. Poslal jsem vám to, tak uvidíte. Každopádně to zítra vyzkouším i s neupraveným skenem.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě 2019 23:23:37
od DJjandy
Ahoj, já to zkusil jen v rychlosti a taky mi to prvně vůbec ten scan nevzalo, tak jsem zkusil zmenšit velikost obrázku z původních asi 4 MB na nějaký 1 MB a pak se mi to sice zobrazilo, ale karty byly úplně mimo okénka. Ale jak říkám, neměl jsem na to moc čas, ráno to zkusím znovu. ;)

Máš kdyžtak Matěji nějaké doporučení na jaké rozlišení to skenovat? Já tomuhle teda úplně nerozumím, ale v nastavení dávám většinou na 300 dpi, tak jestli třeba nenechávat těch základních 100 dpi? Díky

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 0:06:22
od TwentyTwo
Sorry je tam nastavený limit a nad 4 MB to nevezme :/ Ve vývoji to máme upravené a v ostré na to kluci asi zapomněli. Programátor to ráno opraví.

Jinak určitě doporučím 150 dpi, to je takový ideál od kterého jsme se odrazili. Aby obrázek nebyl zbytečně velký (viz 300 dpi) nebo zase malý (72 dpi). Ale jakmile zmizí ta blokace, tak web si sám převede ten obrázek na 150 dpi.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 5:23:07
od Starik
U mě to dopadlo tak, že než jste to spustili, tak jsem všechno naskenoval a ořezal po staru... *rfl*

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 7:44:37
od TwentyTwo
Tak už je tam limit 20 MB. To už by mělo projít ;)

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 20:54:19
od DJjandy
Pánové, tak buď jsem lama já, nebo je chyba prostě někde jinde, ale pořád mi to nějak nejde. Pokud naskenuji fólii na 150 dpi, tak je to pořád strašně obří, viz obrázky a to se upravovat prostě nedá, protože by to bylo na dlouho.

Obrázek

Obrázek


Pokud tedy naskenuji fólii na těch 100 dpi, tak už je to na úpravu lepší, ale místo hráčů tam vidím snad jen nějaké kostičky, jako z roku raz dva. Viz Teemu

Obrázek


Tak fakt nevím. :(

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 21:01:20
od Hans
Tak jsem zkoušel na neupraveném skenu a v pohodě. Ale i když dávám sken tím pravým rohem, tak je to pak ještě docela doklikávačka. Jedna taková zábavná historka z natáčení. Když jsem tam hodil první sken, tak upravuji všechny karty a fakt klikačka jak blázen. Ihned proklínám Twentyho, jestli mě tím nechce zabít. Po mírném odpočinku a zaledování pravého zápěstí zjišťuji, že si vlastně můžu nejdřív posouvat celý sken a poté jednotlivé karty lehce doupravit. :lol:

Funkci nemám pořádně vyzkoušenou, ale myslím si, že to bude určitě velká pomoc. Já třeba skenuji karty tak, že je dávám do skeneru jednotlivě a ono mi je to jako fotky ořeže, ale potom stejně ještě kontroluji, jestli jsou skeny ok, zmenšuji, některé upravuji, popisuji, poté přidávám na Absolute, kde zase vyplňuji formulář. Takže úspora času bude podle mě značná.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 21:10:33
od TwentyTwo
Ono to hlavně ukládá tu pozici mřížky a zoom. Takže když si to Hansi posuneš celé a uložíš nějaký náhled, tak se ta pozice uloží pro další skeny. Takže když do svého skeneru budeš dávat fólii pořád stejně, tak by si měl upravovat jen mírné posuny na pár kliků.

Ty Davide to budeš mít ve skeneru, že ti to nějak převádí dpi bez rozlišení nebo na jiné rozlišení. Ale platí to stejné. Když si jednu fólii zmenšíš, nastavíš mřížku a uložíš nějaký náhled, tak už by pro další sken mělo být to zmenšení a pozice mřížky stejná. Takže tím těžkým klikacím procesem projdeš jen jednou.

Každopádně máte zajímavá data. Klidně pošlete na mail. Ale co jsem dával od kluků a dalších lidí, tak 150 dpi, 200 dpi atd. Vše se zmenšilo tak, že jsem nemusel přibližovat, max trochu posunout.

Jinak ta mřížka se dá dole nastavit do Defaultu ;) Pokud jste již zkoušeli a něco uložili, tak možná toto pomůže.

Re: Příprava náhledů

PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2019 21:17:10
od Hans
Oukej, to jsem nevěděl. Vyzkouším. Jinak já skenuju na 300 dpi a vše v poho.