Typy karet - Definice ACC - diskuze a návrhy na změnu

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2153
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 13:41:51
Ahoj, zde přidávám naši definici typu karet, tak jak budou administrátoři postupně evidovat karty v checklistu. Je to varianta, která nám po dlouhém diskutování a přemýšlení vyšla jako ta nejvhodnější. Je to upraveno, tak aby se karty v systému dobře vyhledávali. Je nám jasně, že na všem se neshodneme. A bude hodně případů, kdy se názory budou rozcházet. Budu proto rád, když budeme o detailních případech diskutovat zde.

Řadová karta
Řadové nebo také „BASE“ karty jsou základní karty celé série, které jsou vkládány do balíčku bez určitého poměru. Většinou jsou číslovány vzestupnou číselnou řadou. Je to jediný typ karty, který nemá název karty.

Subset
U subsetu a insertu nastane rozdíl mezi definicí a tím, co zadáme do systému. V následujícím textu si vysvětlíme proč. Subset je karta, která je buď součástí číselné řady základního setu (např. O-Pee-Chee NHL All-Star) nebo na číselnou řadu základního setu navazuje (např. O-Pee-Chee Legends). Subset má na rozdíl od základních karet název.
Rozdíl v tom, jak subset definujeme a jak jej zadáváme je v tom, že jakmile má karta ještě typ karty memorabilia nebo podepsaná, tak už se jako subset neoznačuje. Je to z důvodu vyhledávání karet, které jsou subsetem. Vysvětlíme si to u insertu, kde se to bude řešit stejně a bude to srozumitelnější.

Insert
Navážeme tedy na subset. Rozdíl mezi insertem a subsetem je v číslování. Jestliže subset navazuje nebo je součástí číslování základní řady, tak insert má vlastní nové číslování (mohou to být i písmena aj.). Insert je do balíčků vkládán v určitém poměru.
Stejně jako u subsetu, jakmile má karta typ memorabilia nebo podepsaná neoznačujeme ji jako insert. A teď si vysvětlíme proč. Pojem insert je mezi sběrateli zaběhlý jako označení karet , které zaujmou vlastním designem, jsou jiné než základní karty, ale nejsou s kouskem výstroje (memorabilie) nebo podepsané. Pokud bychom označovali memorabilie a podepsané karty jako insert, tak by si uživatelé nemohli vyhledat jen „inserty“ tak, jak je znají, Museli by se proklikávat mezi záplavou memorabilia karet.

Paralelní karta
Tato karta je paralelní k jiné kartě (většinou řadové). Má stejné číslo, ale má jiný název. Ve většině případů je použita stejná fotografie (není podmínkou) a podobný design, který se liší barvou.

RC (nováčkovská)
RC je karta hráče v jeho první sezóně v soutěži. Některé soutěže ruší status nováčka až po odehrání určitého počtu zápasů. Pro NHL od přelomu tisíciletí platí, že hráči může vyjít RC karta pouze v případě, že nastoupil alespoň do jednoho zápasu. Dále se na některých stránkách můžeme setkat s dělením nováčkovských karet na dvě skupiny: na tzv „opravdové“ RC a ten zbytek (Rookie Year). My se do takového dělení zatím nepouštíme a všechny karty věnované nováčkům označujeme jako RC karty.

Memorabilia
Memorabilia je karta s relikvií (např. kousek dresu nebo hokejky). Většinou se jedná o kousek relikvie, který hráč přímo používal, ale není to podmínkou (výrobce toto upřesňuje na zadní straně karty). Po výběru možnosti memorabilia se nám zobrazí doplňující blok, kde vybereme, o jaký kousek výstroje se jedná. Jak již bylo zmíněno, memorabilie spadají číslováním do definice typu Insert nebo subset, ale my je tak kvůli lepšímu třídění neoznačujeme.

Podepsaná
Je to karta s podpisem hráče. Doplňujeme, jestli se hráč podepsal přímo na kartu (Hard-Signed) nebo na samolepku (Sticker), která byla na kartu nalepena. Stejně jako memorabilia karty, podepsané karty neoznačujeme typem insert nebo subset.

Jiné/další typy
Kategorie, která spadá do série, ale nemusí splňovat kritéria ani jednoho z předchozích typů. Příkladem mohou být Sample/Promo karty (vzorky), které nemusí mít stejnou podobu jako finální karty. Dále je tato kategorie pro Printing Plate a Buyback. Printing Plate jsou kovové tiskové destičky, které byly použity pro výrobu karet. Buyback karty jsou již jednou vydané karty z předchozích ročníků, které jsou znovu vkládány do jiné série např. s nějakou změnou (podpis, limitace). Pokud by karta nespadala ani pod jednu z voleb, je nachystána volba „jiné“ pro všechny další možnosti.
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3538
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 14:15:33
jedna otazocka
a ako sa oznaci AUTO PATCH?
memo alebo auto? alebo da sa oboje?
https://www.facebook.com/groups/958587620819907/
Jagr 2.394 ks; Lemieux 969 ks
Zbierka Jagra - zatial len cast https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 618a398325
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2153
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 14:24:30
Samozřejmě může typy kombinovat. Jediná řadová karta nejde kombinovat. Takže u Auto Patch je podepsaná a memorabilia ;)
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2561
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
PříspěvekNapsal: pát 22. úno 2019 12:41:53
Ahoj, mám takovou drobnost, a to ohledně hard signed karet. Vedle nálepek jsou i karty, které jsou podepsány jinak (plast, který jde do výseku, papercuty apod.), přičemž je evidentní, že nejde o HS kartu, protože hráč podepisoval ten "vnitřek" a kartu v ruce vůbec nedržel :-) Není to nálepka, ale jako hard signed to osobně teda nechápu :-)

Např.:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 1630 (+ cca 70 expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 1800
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2153
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: pát 22. úno 2019 14:55:28
Jj, mám už návrh od DzEjDyho na přidání paper-cutu. Ten plast nevím no, ale kam bych zařadil. Víc bych se klonil k Hard-signed. Každopádně na ACC jde zadat jen podepsaná bez upřesnění jestli je to hard nebo sticker, tak bych to asi vyřešil než přidáme další možnosti. Díky za podnět k diskuzi :)

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník