Co přináší verze 1.0?

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2153
Registrován: pon 03. říj 2011 16:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 19:28:26
Obrázek

Nevím, jestli začít nejdříve tím, co přináší nebo tím, co ještě nepřináší. Každopádně jsme se dočkali první ostré verze. Ano, je to tak, po opravdu dlouhé době, kdy člověk přemýšlel, jestli to má ještě smysl, konečně můžu s radostí oznámit, že portál Absolute Card Collector běží oficiálně. Má to zatím takové malé „ale“. Ostrá verze běží, ale ještě nejsou k dispozici placené účty. Proč tomu tak je? Ještě řešíme automatické načítání plateb z banky přímo do kreditu na webu a další podobné funkce. Vy zatím máte čas si naplnit sbírky, nabídku a vytvořit poptávku. Ve své nabídce si můžete nastavit i cenu. Osaháte si, jak web funguje a uvidíte, že se opravdu vyplatí vytvořit si poptávku. Vše pak bude připraveno k možnosti nahrání kreditu a přepnutí na placený účet. Nemusíte se bát, většina placených funkcí už je hotová a zbývá jen doladit detaily. Během listopadu nebo na začátku prosince bychom měli placené služby nahrát do ostré verze.A teď už k těm lepší zprávám. Popíšeme si, co nám tedy verze 1.0 nabízí a není toho málo. Stručný výpis byste měli najít v záznamu verze (po kliknutí na číslo verze v patičce webu), ale my se na některé funkce podíváme trochu detailněji.

Checklist
Stěžejní prvek celého portálu, na kterém jsme si před přepnutím do ostrého provozu dali opravdu záležet. Jen to slovíčko „checklist“ prosím nevyslovujte před našimi programátory. Mám strach, že už jsou na něj trochu alergičtí. Nicméně ty hodiny práce, vymýšlení a plánování stoji za to. Teď jak jej jenom popsat? Je volně tvořitelný, ale i pevně daný. Řekl bych, že je to ideální kompromis. Checklist se plní automaticky podle karet, které přidáváte. Pokud se třeba rozhodnete přidat kartu ze série Artifacts 18/19 a checklist této série ještě na portálu není, tak se vytvoří checklist s jedním záznamem (karta, kterou přidáte) a budou jej moci používat další uživatelé. To by ale byla úplná anarchie, kdybychom nechali checklist tvořit jenom uživateli. U některých sérií se sotva shodneme my, takže si představte ty nesrovnalosti mezi velkým počtem sběratelů.Právě tady do hry vstupují administrátoři. Začnou všechny záznamy sjednocovat tak, aby v tom byl pořádek. Dále budou postupně dokončovat jednotlivé série. Když už jsme u té série Artifacts 18/19, tak ji zase použijeme jako příklad. Administrátor se rozhodne, že dokončí tuto sérii. Vytvoří sekce pro všechny názvy karet, co v sérii existují (např. Emerald, Sapphire, Tundra Tandems a další) a tyto sekce doplní o kompletní seznam karet (číslo, hráč, tým atd.). Až bude mít celou sérii nachystanou, uzamkne ji. Tím ji sjednotí a do série Artifacts 18/19 již nepůjde přidat karta, která v checklistu není. Ale nemusíte se bát. U přidávání karet, je propracovaná funkce Kontrola checklistem, která každého sběratele pěkně navede. Pokud splete název nebo číslo, tak mu nabídne seznam správných možností.A hlavně nezapomeňte, že k přidávání nových karet je možné využít checklist. Je to o dost rychlejší, než karty zadávat ručně. Jediné, co za vás neuděláme, je scanování karet. Ale i v této oblasti už pracujeme na výrazném usnadnění.

Můj účet
Velkou renovací prošel uživatelský účet. Krom toho, že si konečně můžete nahrát avatar a vystupovat pod přezdívkou, tak účet nabízí spoustu dalších funkcí. Zatím tedy bez možností změnit typ účtu nebo nahrání kreditu. Můžete se už detailněji podívat na využití datového prostoru. Zjistíte tam, kolik která sekce, sbírka nebo i karta zabírá datového prostoru na serveru. Dále v účtu uvidíte přehledy plateb jak za služby ACC, tak za prodeje a nákupy, které jste prostřednictvím portálu provedli. Můžete si tak udělat obrázek o tom, za kolik nakoupíte (možná lepší nevědět) a za kolik prodáte. Dále jsou zde grafy vyjádřující přehled o tom, jaký jste sběratel. Jestli se soustředíte více na sbírky a nákupy nebo jste spíše prodejce. Tyto grafy jsou k vidění i v detailu ostatních sběratelů.Pod přehledy už je důležitější část a to korespondenční adresy a platební kontakty. Doporučuji si tyto údaje vyplnit. Otevře se vám na portálu více možností. Tyto údaje uvidí jen uživatelé po uzavření transakce. Další důležité nastavení je poštovné. Nastavte si různé typy poštovného pro různé cenové hranice, státy apod. Bez poštovného nebudete moci provést žádnou transakci, při které by vám druhá strana posílala karty. Pokračovat budeme nastavením nabídky a předvolbami. Můžete si povolit/zakázat výměnu, nabídky jiné ceny apod. Tyto funkce oceníte zejména, až se rozjede prodej. A nakonec za zmínku stojí určitě předvolby, kde si můžete nastavit jaký styl zobrazení a filtry se budou aplikovat pro různé seznamy (sbírky, nabídka, tržiště).

Výměna
První transakce, kterou můžete uskutečnit je výměna. Ta je totiž dostupná i pro neplacené účty. Je to jednoduché, uvidíte v tržišti kartu, která se vám líbí a v detailu karty stisknete tlačítko VÝMĚNA. Otevře se okno, kde na jedné straně bude vaše nabídky a na druhé nabídka majitele karty. Můžete přidávat další karty do výměny, zkoušet různé návrhy a komunikovat. Jakmile druhá strana návrh odsouhlasí, tak se vytvoří transakce a výměna se uzavře.

Transakce
Vytváří se po uzavření obchodu (nákup, prodej nebo výměna) s dalším sběratelem. V transakci se zobrazí korespondenční adresa, kam karty poslat nebo platební kontakt na zaslání peněz. V transakci pak můžete dále komunikovat a hlavně měnit stav transakce pomocí zaškrtávátek (karty/peníze odeslány/přijaty). Na stavu pak záleží, co bude s kartami z transakce. Ty se po dobu transakce „znehybní“. Najdete je v seznamu Nově získané karty. Jakmile bude transakce dokončena, můžete karty přesunout do jakéhokoliv vašeho seznamu karet. Po dokončení transakce určitě nezapomeňte udělit hodnocení Feedback.

Pochvaly a komentáře
Portál neslouží jenom k obchodování, ale také k prezentaci karet a sbírek. Využijte Alba k pěkné prezentaci. V sekci Galerie se pak můžete podívat na sbírky, alba a karty ostatních sběratelů. A nemusíte zůstat jen u prohlížení a to, co se vám líbí, můžete ocenit pomocí tlačítka To se mi líbí. Pak nám vzniknou pěkné žebříčky sbírek a karet, ve kterých se může každý sběratelský nadšenec kochat.Nezapomeňte také sledovat sběratele, u kterých vás zajímá, jaké karty přidávají nebo za jaké peníze. Na hlavní straně vpravo pak je blok, kde právě uvidíte aktivitu sběratelů, které sledujete.Tím bych asi takové kratší představení první verze ukončil. Podrobněji se jednotlivým sekcím budeme věnovat v manuálu popř. v sekci FAQ. Jsem rád, jestli jste tento článek dočetli do konce a teď už hurá začít přidávat karty na web. Nemůžu se dočkat, až uvidíme ty skvosty, co si doma syslíte pro sebe!

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků