Checklist

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: stř 08. kvě 2019 9:16:45
smiesek: Tohle je přesně to, o čem mluvím. :)

klajda: Určitě s nimi na ACC počítej, jen tomu musíme dáte nějaký rámec, abychom se v tom pak všichni neztráceli a orientovali se, co je co. Korigovat se to bude pořád. Budu se snažit vymyslet co nejschůdnější a nejvhodnější variantu. Samotného mě to štve, protože chci pro sběratele tvořit co nejucelenější seznamy. Proto i teď kupuju produkty OFS z let minulých, abych si srovnal například i číslování, protože na webu OFS je celá řada nepřesností a pro nás je důležité, co je na kartách samotných.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: stř 08. kvě 2019 21:35:49
smiesek píše:pozor, není PROMO jako PROMO :)
Obrázek
Obrázek

Tady mi to přijde, že ten s natisklým limitem byl vytvořen spolu s ostatními, tedy bylo jich 10 a tenhle rezervní, který se pak použil jako promo a dalo se razítko 1/1. (Úplně stejně jako ta moje karta, jen ta nemá 1/1 *cry-a* ) no a ta druhá podle mě vznikla jako promo a ne jako rezerva. Ten limit /9 měl spíš dle mě indikovat to, že tam je ražba stejná jako na Rainbow verzi. Ale jo, je to na palici *lgh*

Jinak ještě ti chybí červený promo *rfl* (nelimitované, údajně /3)
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Bianco: Jasně, mě šlo spíš o to, jestli je tam rvát a jestli ano, tak jak, ne nějak buzerovat, jelikož vím, jak to je.... *rfl*
Technická podpora
Technická podpora
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 3:12:46
klajda píše:Jinak ještě ti chybí červený promo *rfl*

zlínské komando :P

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

jinak podle mě existují takové "RED" v I. sérii (Tvůj Francouz je součástí I. série),
druhé nikoliv (tudíš nechybí u Kotvana a spol.)

Jinak neberu to, že jedna babka povídala, kolik čeho je údajně ks (limit), pokud to tam není uvedeno = není doloženo.

klajda, A co říkáš na takovou kartu? Obrázek
Obrázek
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (PL #19) Obrázek
> www.anniversaryzlin.cz < Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 6:48:55
klajda: Určitě to neberu jako buzeraci. :D Občas z toho mám hlavu jak pátrací balon, jak toho je hodně, ale jinak dobrý. :D Chci, abychom to měli co nejucelenější. ;)

smiesek: Ty tomu dáváš úplně nové rozměry. *lgh*
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 7:54:17
Já navrhuji držet se pouze toho, co lze dohledat na webu OFS... Takže pokud expo, promo tak jen ty, kde je na webu zmíněno, že vycházejí a je k nim patřičný seznam a případně limitace.
"Anomálií" co ukázala smiesek je nespočet... Já mám třeba YWB memo bez limitace, spoustu Masked Stories karet s "only for player" ražbou. Karty pro autogramiády (Icebook, Masked Stories, Burza Brno atd.) Těď vyšly karty s ražbou Hokej-Karty o kterých nikdo nic neví... Je nereálné zaznačit všechny karty puštěné výrobce do oběhu. Proto jsem se rozloučil s veškerýma kompletama, a nechápu lidi, co se o to přes to vše ještě snaží.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC / ROMAN WILL
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 8:26:14
vojta: My ale chceme primárně poskytnout lidem možnost, aby mohli vystavovat, prezentovat, nakupovat, prodávat, měnit, atd. jakékoliv karty od oficiálních výrobců. Tím pádem, pakliže má někdo ve sbírce jakoukoliv Promo kartu, která nevyšla pod žádným oficiálním seznamem z webu výrobce (není to jen problém OFS, ale i UD, Panini a dalších, nelze "házet špínu" jen na OFS), je potřeba najít variantu, jak ji zanést do seznamu (checklistu) a poskytnout tak lidem prostor ji prezentovat/prodávat/měnit/atd. Jediné, k čemuž se opravdu nestavíme úplně kladně, jsou home made karty. Jinak pokud tu jsou v oběhu tyhle Expo, Promo, orazítkované k různým akcím (St. Patricks Day, Masked Stories měli také svůj "extra den", atp.), je potřeba pro to vytvořit půdu. To, že si tuzemský výrobce orazí de facto cokoliv, co mu přijde pod ruku, je tak trochu nešvar a problém k jakési ucelenosti sbírek sběratelů, ale to už jsme tu řešili v jiném topicu.

PS: Na webu OFS je kupa chyb i právě v Checklistech, takže na 100 % se toho taky držet nelze. Nehledě na to, že informace k Expo a Promo člověk hledá jako jehly v kupce sena přes vyhledávání a proklikávání se skrze mnoho odkazů. Ta ucelenost a patřičný organizovaný přehled na OFS webu rozhodně nejsou.
Technická podpora
Technická podpora
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě 2019 19:08:39
Bianconero píše:smiesek: Ty tomu dáváš úplně nové rozměry.

:)
Obrázek

podobná chyba byla u série OFS plus 2013/14 na seznam karet Zlína (logo Zlína), v první várce je na zadní straně seznam Plzně a pak vyšla opravená verze, ale bohužel se stejným číslováním
Obrázek Obrázek
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (PL #19) Obrázek
> www.anniversaryzlin.cz < Obrázek

Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 1:58:23
smiesek píše:jinak podle mě existují takové "RED" v I. sérii (Tvůj Francouz je součástí I. série),
druhé nikoliv (tudíš nechybí u Kotvana a spol.)

TO by vysvětlovalo i absenci 1/1 razítka *rfl*

smiesek píše:klajda, A co říkáš na takovou kartu?

Jo, to jsem taky už viděl. Taky skvělá karta *rfl*

Problémem je dle mě ten počet karet, které má OFS navíc. Memo karty, podpisy,... co se nepoužije, jde na "promo" nebo to přihodí k poslednímu boxu jako dárek bez limitace. Chybí nějaký ucelenější systém. To že někdo na extra řadovku hodí razítko, budiž, ale tyhle mystery karty jsou děs.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 12:29:19
Hele proč tyhle karty řešit takhle složitě? Prostě kategorie Promo, kategorie Team Edition a kategorie EXPO. Víc nic, maximálně možnost vyplnění limitu, kterej ty karty často "nějakej" mají a každej se stejně rád pochlubí, že má tzv. "1/1"
Pak bych už vynechal jakoukoliv variantu "verze červená, modrá, růžová s třešničkama apod"
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 34(+2 neoficiální) Pöpperle 169 Přibyl Kratěna 127
Obrázek
http://worlikk.webnode.cz/
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 12:53:55
Protože ty karty musíš zařadit do daného ročníku, k danému výrobci, pod danou sérii a specifikovat, aby byly zařazené ve správném bloku přehledně.

Příklad: karta Pavla Francouze na Expo Buybacku

Ročník - 2018/19
Výrobce: Moje Kartičky
Série: CIHT
Typ karty: Memorabilie
Název: 2017/18 MK CIHT Gold (název karty nese název bloku v dané sérii)
Limit: /3
Doplňující informace: Expo

A to ještě kvůli tomu, že těch Expo Buybacků je 6 druhů, tak má každý svůj vlastní blok. Takže je jeden hlavní blok s názvem "Expo Brno Buybacks" a pak jednotlivé podbloky "2016/17 MK CIHT", "2017/18 MK CIHT", "2017/18 MK CIHT Gold", "2017/18 MK CIHT National Pride Signatures", "2017/18 MK CIHT National Pride Signatures Gold", "2017/18 MK CIHT National Pride Signatures Silver".

A to se tady bavíme o tom, že tady to je ještě zlatý, protože tady byl přesně stanovený seznam, takže s tím šlo něco dělat. Ale u těch extra promo, kde nevíš, komu vlastně ty promo všechno vyšly, se s tím pracuje špatně. A jak píše smiesek nebo klajda, někde je to ručně psané, jinde půl na půl, jinde dopisované, ražba, barvy atp. Hlavně nejde o to, aby to bylo jen tak někde prdnuté na webu, vystavené k prohlédnutí/prodeji/výměně, ale aby se povedlo vytvořit pro sběratele ucelenou databázi. Když už to děláme, tak pořádně.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 14:15:33
Já to chápu, ale myslel jsem to právě z toho pohledu, že kor u OFS prostě nedohledáš, kolik a čeho vyšlo. Podle mně by bylo fakt dostačující vzhledem k uvedenýmu zadat samozřejmě název karty a doplňující info Promo/Expo atd
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 34(+2 neoficiální) Pöpperle 169 Přibyl Kratěna 127
Obrázek
http://worlikk.webnode.cz/
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 18:33:12
Pardon, že narušuji debatu o tom, jak udělat jednotný checklist systém pro karty co vychází naprosto nesystémově, ale už delší dobu uvažuji nad jedním problémem, který se týka ACC checklistů.

U nezamčených setů, kde seznamy zatím tvoří jen sběratelé se často stává, že jeden insert (kolikrát i stejná karta) jsou přidány do přehledu vícekrát. Přijde mi, že hodně lidí nemá klávesu shift, aby název insertu napsali s velkým písmenem nebo dělají nepořádek různé překliky, které dělají z goalies gaolies a podobně.

Jak tohle budete řešit při uzamykání daných sérií? Ty karty, co jsou vloženy se špatným název smažete a tím se smažou i sběratelům, kteří je vložili, z jejich sbírek, nabídek atd.? Trochu mám pochyby, jestli vkládat karty do sbírek, vyplňovat údaje, když mi pak jednoho hezkého dne zmizí. Nebo nezmizí? Máte tohle nějak promyšlený?

A ještě jedna věc. Bianconero, ty jsi tvořil všechny seznamy českých karet? Mohl by ses mi ozvat do SZ, jedna série mi tam chybí ;)
Pomoc mi s mojí sbírkou! Karty, které sháním najdeš na mém WANTLISTu na odkazu níže:
viewtopic.php?f=45&t=12605&p=196211#p196211
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 18:44:14
Kubi12 píše:U nezamčených setů, kde seznamy zatím tvoří jen sběratelé se často stává, že jeden insert (kolikrát i stejná karta) jsou přidány do přehledu vícekrát. Přijde mi, že hodně lidí nemá klávesu shift, aby název insertu napsali s velkým písmenem nebo dělají nepořádek různé překliky, které dělají z goalies gaolies a podobně.

Jak tohle budete řešit při uzamykání daných sérií? Ty karty, co jsou vloženy se špatným název smažete a tím se smažou i sběratelům, kteří je vložili, z jejich sbírek, nabídek atd.? Trochu mám pochyby, jestli vkládat karty do sbírek, vyplňovat údaje, když mi pak jednoho hezkého dne zmizí. Nebo nezmizí? Máte tohle nějak promyšlený?

A ještě jedna věc. Bianconero, ty jsi tvořil všechny seznamy českých karet? Mohl by ses mi ozvat do SZ, jedna série mi tam chybí ;)

Karty nikam nemizí, pouze se přesouvají mezi jednotlivými bloky. Takže se přejmenuje/vytvoří jeden správný blok např. s názvem "Goalies" a z paskvilů typu "goalies", "Gaolies", "Golies" se karty pouze přesunou do toho správného bloku a pak se ty špatně pojmenované bloky smažou, protože v nich žádné karty už nebudou. My žádné karty nemažeme. Pokud jsou hodnoty u karty zadány špatně, my je pouze upravíme.

Ani zdaleka tam nejsou všechny seznamy českých karet. Mám komplet pouze APS, DS a Moje Kartičky. OFS, Score a karty z dílny pana Hrbka z jeho začátků Legend CS jsou v pořadníku. Pracuji na tom průběžně, když si na to zrovna vyhraním čas. Těch sérií tam chybí víc. Pokud ti tam něco chybí, klidně to napiš a já si to připíšu na seznam nebo ti řeknu, že už to na seznamu chystaných sérií mám. :)
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2019 18:59:21
Bianconero píše:Karty nikam nemizí, pouze se přesouvají mezi jednotlivými bloky. Takže se přejmenuje/vytvoří jeden správný blok např. s názvem "Goalies" a z paskvilů typu "goalies", "Gaolies", "Golies" se karty pouze přesunou do toho správného bloku a pak se ty špatně pojmenované bloky smažou, protože v nich žádné karty už nebudou. My žádné karty nemažeme. Pokud jsou hodnoty u karty zadány špatně, my je pouze upravíme.

Perfektní :thumbup:
Pomoc mi s mojí sbírkou! Karty, které sháním najdeš na mém WANTLISTu na odkazu níže:
viewtopic.php?f=45&t=12605&p=196211#p196211
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2019 10:13:30
Mám dotaz k checklistu 1998-99 Pacific Dynagon Ice, který byl nedávno uzamčen. Odkud je informace, že RED paralelky jsou v limitu 79?
Joe Sakic: 645/6xxx
Milan Hejduk: 771/2xxx
1998-99 Topps: 455/460
Wantlist: viewtopic.php?f=45&t=481
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2019 10:23:25
standish píše:Mám dotaz k checklistu 1998-99 Pacific Dynagon Ice, který byl nedávno uzamčen. Odkud je informace, že RED paralelky jsou v limitu 79?

Ahoj Stando, konkrétně u těchto Pacificů jsem čerpal zde: http://www.checklistcenter.com/ninja-update-1998-99-pacific-dynagon-ice/
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2019 12:18:59
Tady bych se spíše přikláněl k tomu, že jde o chybu. Nikde jinde jsem u RED paralelek limitaci nenašel a např na COMC a CIC je dohromady 11ks RED paralelek Yzermana, což mi na tak nízkou limitaci u tak staré karty přijde opravdu hodně.
Joe Sakic: 645/6xxx
Milan Hejduk: 771/2xxx
1998-99 Topps: 455/460
Wantlist: viewtopic.php?f=45&t=481
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2019 14:07:50
Dobře, opravím to na "bez limitu". Ono je to u těch 90's karet občas těžko dohledatelné a zdroje se různí, takže jedině dobře, když nám sběratelé dají tip, že to není úplně věrohodné. Díky. :thumbup:
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: úte 27. srp 2019 16:52:48
Ahoj, prosil bych u zamčeného checklistu Panini Classics Signatures 12/13 přidat do podepsaných paralelek Autographs kartu:

132 Grant Fuhr Edmonton

díky moc, beru že dohledat kompletní údaje o tom co vyšlo zrovna v této sérii je nadlidský výkon. *h-s*

Jenda
Autogramy - 2110 podpisů - 1329 hráčů zapsána menší polovina sbírky
Repre karty, Kladno, SJS, legendy

ITG International Ice 06/07 - 108 podpisovek
Classics Signatures 12/13 - 216 podpisovek

SJS 1790/xxxx vše k 8.4.2019
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2019 7:06:15
Jenda42 píše:Ahoj, prosil bych u zamčeného checklistu Panini Classics Signatures 12/13 přidat do podepsaných paralelek Autographs kartu:

132 Grant Fuhr Edmonton

díky moc, beru že dohledat kompletní údaje o tom co vyšlo zrovna v této sérii je nadlidský výkon. *h-s*

Jenda

Ahoj Jendo,

v checklistu 2012/13 Panini Classic Signatures v Autographs Grant Fuhr nechybí, protože tam nevyšel. Karta vyšla jako dotisk v produktu 2013/14 Panini Contenders viz zde: https://www.cardboardconnection.com/2013-14-panini-contenders-hockey-cards#post_anchor_1_137098

Na ACC zatím není checklist 2013-14 Panini Contenders zamčený, ale blok s těmito update podpisy Classic Signatures tam je kompletní. Při zamykání a "úklidu" jsem ti takto v nedávné době přesunul například Wendela Clarka, kterého jsi měl vedeného pod vlajkovým produktem Classic Signatures, ale vydaný byl až právě v Contenders.

Martin
PředchozíDalší

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz