Checklist

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: stř 19. zář 2018 18:34:04
Jak již jsem nakousl u přidávání karet, tak asi nejdůležitější sekci celého webu je checklist. Vlastně zajišťuje spojení všech karet přes jednu databázi. Díky němu si můžete v tržišti vyfiltrovat jen karty, které sháníte nebo nemáte ve sbírce. Uvidíte o jaké vaše karty je zájem apod. A hlavně, co ocení hodně dosavadních uživatelů, může výrazně urychlit proces přidávání karet.

Jak to vlastně funguje?
Již jsem naznačil v tématu Přidávání karet, jedná se vlastně o takový "chytrý" volně tvořitelný checklist. Podle kombinace výrobce, série a ročníku se vytvoří konkrétní série, kde se vkládají záznamy na základě povinných údajů na kartě (druh, hráč, tým, typ karty ...). Takže by do databáze měla jít přidat "jakákoliv" hokejová karta, bez toho aniž byste museli čekat až databázi naplníme mi. Checklist se bude tvořit i tím, jak budou uživatelé přidávat karty.

Administrace checklistu
To ale neznamená, že administrátoři nebudou na checklistu pracovat ba naopak. Pomocí možností importu a dalších vychytávek u administrace jednotlivých sérií admin tým postupně naplní ty nejoblíbenější série. Dále jejich prací bude udržovat checklist přehledný. Určitě vzniknou u některých karet vzniknou nesrovnalosti co s týče názvu, typu apod. Admini se to pokusí co nejlépe sjednotit.

Uzamknutí checklistu
Jakmile administrátor dokončí kompletní checklist celé série, může ji uzamknout. To znamená to, že nebudete do série přidat kartu, která v něm není. Systém vás u přidávání karty na chybu upozorní a navede vás na správné zadání. Myslím, že je to ideální kompromis mezi striktním a přehledným checklistem a checklistem, kam lze vložit jakákoliv karta. Uzamknuté budou nejznámější a nejčastěji přidávané série (např. Upper Deck SP Authentic, Artifacts atd.) Nebojte myslíme i na tuzemské výrobce, se kterými chceme více spolupracovat.

Přidávání karet pomocí checklistu
To nejpříjemnější a nejzajímavější pro vás asi bude přidávání pomocí checklistu. Uvedu jako příklad: Otevřu box MVP 18/19, kde je celkem 160 karet. Komu by se to chtělo po jedné kartě přidávat, že? Najedu do checklistu série na Absolutu označím karty, které jsem vytáhl a dám vložit do rozpracovaných karet, kde můžu (nemusím) přidat obrázky a určím, kam karty přijdou (např. moje nabídka). A během pár minut mám přidaných 160 karet! A nebojte i na to otravné scanování do budoucna myslíme ;)

Řazení podle checklistu
Mimo seznamy karet v sérii, mohou admini určovat pořadí sekcí v sérií. Sekce se tvoří podle názvu a typu karet. BASESET je jedna sekce, paralelka Rainbow Foil je sekce druhá. Admini určí pořádí, tak aby např paralelky byly pěkně za sebou. Máte pěknou sbírku plnou paralelek atd. Dáte seřadit podle checklistu a ten, nejenom že vám seřadí karty podle ročníku a série, ale právě i paralelky seřadí pěkně za sebe.

Dále mohou admini doplnit sérii o ukázku toho jak vypadá box, balíček, řadová karta atd. Je možné vložit i poměr vkládání. Přikládám na ukázku checklistu Portfolio 15/16

Obrázek

Tady zase poměry vkládání u MVP 18/19 High Series

Obrázek

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz