Checklist

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1983
Registrován: pon 03. říj 2011 15:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: stř 19. zář 2018 18:34:04
Jak již jsem nakousl u přidávání karet, tak asi nejdůležitější sekci celého webu je checklist. Vlastně zajišťuje spojení všech karet přes jednu databázi. Díky němu si můžete v tržišti vyfiltrovat jen karty, které sháníte nebo nemáte ve sbírce. Uvidíte o jaké vaše karty je zájem apod. A hlavně, co ocení hodně dosavadních uživatelů, může výrazně urychlit proces přidávání karet.

Jak to vlastně funguje?
Již jsem naznačil v tématu Přidávání karet, jedná se vlastně o takový "chytrý" volně tvořitelný checklist. Podle kombinace výrobce, série a ročníku se vytvoří konkrétní série, kde se vkládají záznamy na základě povinných údajů na kartě (druh, hráč, tým, typ karty ...). Takže by do databáze měla jít přidat "jakákoliv" hokejová karta, bez toho aniž byste museli čekat až databázi naplníme my. Checklist se bude tvořit i tím, jak budou uživatelé přidávat karty.

Administrace checklistu
To ale neznamená, že administrátoři nebudou na checklistu pracovat ba naopak. Pomocí možností importu a dalších vychytávek u administrace jednotlivých sérií admin tým postupně naplní ty nejoblíbenější série. Dále jejich prací bude udržovat checklist přehledný. Určitě vzniknou u některých karet vzniknou nesrovnalosti co s týče názvu, typu apod. Admini se to pokusí co nejlépe sjednotit.

Uzamknutí checklistu
Jakmile administrátor dokončí kompletní checklist celé série, může ji uzamknout. To znamená to, že nebudete do série přidat kartu, která v něm není. Systém vás u přidávání karty na chybu upozorní a navede vás na správné zadání. Myslím, že je to ideální kompromis mezi striktním a přehledným checklistem a checklistem, kam lze vložit jakákoliv karta. Uzamknuté budou nejznámější a nejčastěji přidávané série (např. Upper Deck SP Authentic, Artifacts atd.) Nebojte myslíme i na tuzemské výrobce, se kterými chceme více spolupracovat.

Přidávání karet pomocí checklistu
To nejpříjemnější a nejzajímavější pro vás asi bude přidávání pomocí checklistu. Uvedu jako příklad: Otevřu box MVP 18/19, kde je celkem 160 karet. Komu by se to chtělo po jedné kartě přidávat, že? Najedu do checklistu série na Absolutu označím karty, které jsem vytáhl a dám vložit do rozpracovaných karet, kde můžu (nemusím) přidat obrázky a určím, kam karty přijdou (např. moje nabídka). A během pár minut mám přidaných 160 karet! A nebojte i na to otravné scanování do budoucna myslíme ;)

Řazení podle checklistu
Mimo seznamy karet v sérii, mohou admini určovat pořadí sekcí v sérií. Sekce se tvoří podle názvu a typu karet. BASESET je jedna sekce, paralelka Rainbow Foil je sekce druhá. Admini určí pořádí, tak aby např paralelky byly pěkně za sebou. Máte pěknou sbírku plnou paralelek atd. Dáte seřadit podle checklistu a ten, nejenom že vám seřadí karty podle ročníku a série, ale právě i paralelky seřadí pěkně za sebe.

Dále mohou admini doplnit sérii o ukázku toho jak vypadá box, balíček, řadová karta atd. Je možné vložit i poměr vkládání. Přikládám na ukázku checklistu Portfolio 15/16

Obrázek

Tady zase poměry vkládání u MVP 18/19 High Series

Obrázek
Naposledy upravil TwentyTwo dne pon 12. lis 2018 20:00:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1983
Registrován: pon 03. říj 2011 15:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: pon 12. lis 2018 17:45:00
Ukázka přidávání karet přímo z checklistu. Neváhejte to vyzkoušet, už pak nebude chtít přidávat kartu po kartě :) Postupně budu zveřejňovat jaké checklisty máme kompletní (uzamčené).

Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3026
Registrován: pon 23. kvě 2011 11:17:56
Bydliště: Praha
PříspěvekNapsal: úte 13. lis 2018 15:47:27
parada!
ako planujete riesit to scanovanie :) to je moj velky problem *nevim*
https://www.facebook.com/groups/958587620819907/
Jagr 1.842 ks; Lemieux 926 ks
trade list - http://s876.photobucket.com/user/mapko1 ... t=3&page=1
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1983
Registrován: pon 03. říj 2011 15:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: úte 13. lis 2018 16:50:44
To je trnem v patě většiny sběratelů. Každopádně chystáme 2 varianty pro usnadnění scanování.

Sdílení náhledů
By mělo být určeno hlavně pro řadové karty a častěji se vyskytující se karty. Při výběru karty z checklistu si budete moci vybrat i sdílený náhled. Náhledy, které budou na výběr budou od sběratelů, kteří je poskytnou. Ty výměnou za sdílení získají datový prostor. Karta bude označena vodoznakem, tak aby případný zájemce o kartu věděl, že je to sdílený náhled.

Toto téma jsem nakousl i s tuzemskými výrobci (OFS Classic a Moje Kartičky) a tam bychom se rádi domluvili na spolupráci tak, že by byly sdílené náhledy přímo od výrobce.

Scanovací "mřížka"
Uživatel si nascanuje karty ve fólii a scan vloží do vzoru mřížky o 9 dílcích přímo na webu. Mřížku bude moci posouvat, tak aby v každém políčku byla jedna karta. Po uložení Absolute vytvoří 9 obrázku, které bude stačit přiřadit ke kartě. Nebude to úplně přesné, ale bude to rychlé a zase to nascanuje kartu, tak že půjdou vidět rožky a hrany.

Další možností, to jsem se bavil s Pavlem, on myslím sdílel video na FB hokej-karty, kde byl speciální skener přímo na karty. Kde stačilo vložit hromádku karet a ten to nascanoval z obou stran, kartu po kartě. Jen tedy nevím jak moc šetrné ke kartám to bude. Z videa se mi to moc nelíbilo.

Nicméně to jsou funkce, které máme v plánu dělat až po spuštění plateb, prodejů, aukcí atd. Sdílení by mělo pomoci z nabídkou. Ve sbírce asi nebude moc lidí chtít obrázky z vodoznakem. Tam by zase mohla pomoci ta mřížka.

Ono to chce překonat ten začátek a karty si nahrát. Potom všechny karty, co nakoupíte přímo na Absolutu, tak se vám přesunou do sbírky (nebo do jiného seznamu) přímo z náhledem od prodejce a sběratel nemusí kartu zadávat nebo scanovat.

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník