Stránka 1 z 1

Přidávání karet

PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 22:36:05
od TwentyTwo
Začneme tím nejzákladnějším a to přidáváním karet. Je to sekce pro mnohé už známá, ale i tady je oproti BETA verzi pár příjemných novinek.

Karty přidáváme do sbírek, do nabídky k výměně či prodeji nebo do poptávky.

Pro přidání karty potřebujeme znát jen pár základních údajů. A to druh (s hráčem, bez hráče, bez týmu) a na to navazuje výběr hráče soutěže a týmu. Hráče, tým a sérii nově vybíráte pomocí našeptávače. Pokud se hráč nebo série ještě nenachází u nás v databázi, tak můžete dát návrh na nový záznam a na kartě jej použít bez čekání na potvrzení administrátora. U hráčů vidíte datum narození a případně informace o draftu NHL, pro lepší identifikaci při shodě jmen (Rád používám jako příklad Petra Sýkoru). Tým je vázaný k soutěži nebo soutěžím.

Dále vybíráte výrobce (např. Upper Deck nebo OFS) a volíte sérii. Novinka je, že série (např. Pacific) má stejný název jako výrobce, tak místo názvu Pacific Pacific 04/05 zašrtnete, že série je stejná jako výrobce. Dále pak tedy vyberete ročník série a číslo karty.

Důležitým výběrem je typ karty. Zde jsme se sběrateli dlouho přemýšleli nad přesnými definicemi toho co je přesně insert a co subset, co označovat jako RC a jaké kombinace dovolit. Nakonec jsme našli myslím solidní kompromis. Definice jsou mírně upraveny potřebám webu, tak aby se různé typy karet dobře vyhledávali. Definici přidám zítra, ať můžeme diskutovat.

Jedinečná je řadová karta, která nelze kombinovat s jinými typy a nemá název, další volby mají název karty a lze je různě kombinovat.

Po názvu volíme limit. Při volbě ano se zobrazí pole pro zadaní hodnot limutu. Zde jsme přidali novinku, která je vysvětlena v okně po najetí na ikonu "i". Nově lze přidávat i limity typu 1 of 100, kde je takto označeno všech 100 karet nebo ojedinělé limity jako např. xx/25 atd.

Poslední povinnou položkou je stav karty, který je přednastaven na 100%, ale karta lze označit jako poškozená a popsat druh poškození. Chceme dbát na to, že karty budou nabízeny ve 100% stavu, ale sami víte, že je to dost subjektivní. Tato volba by měla spíše sloužit pro vzácnější karty, které mají malé poškození, ale stejně by je někdo mohl shánět. Určitě ne k prodeji karet z dětství co někdo našel pod postelí a chce to zpeněžit.

Zde přidávám náhled vyplněné karty na stránce pro přidání:

Obrázek

Následuje ukázka nového našeptávače:

Obrázek

Mimo povinné údaje lze vyplnit i udaje nepovinné jako je typ memorabilie (jersey, patch, stick ...), druh podpisu (hard nebo samolepka), jestli je karta die-cut, plastová nebo třeba gradovaná. A k čemu jdou dobré tyto údaje? K nákupu a prodeji! Jste například sběratelem jenom Patch karet nebo jen Hard-Signed podpisovek. Pokud prodejci zadají tyto údaje (nebo je doplní náš "chytrý" checklist), tak v tržišti můžete prohlížet jenom Patch memorabilie a nemusíte se proklikávat haldou jersey karet apod.

Zde je ukázka možností nepovinných informací:
Obrázek

Nejdůležitější je, že do systému by měla jít přidat jakákoliv karta a nemusíte čekat, až ji budeme mít v checklistu. S jejím přidáním se záznam v checklistu vytvoří. Tolik ve zkratce o přidávání karet "ručně". Zítra přidám definice typu karet k diskuzi.

Právě checklist je úzce spjat s přidáváním karet a tím nejdůležitějším k fungování systému. Takže to je téma, kterým budu pokračovat a které je určitě o dost zajímavější ;)

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: čtv 20. zář 2018 20:10:01
od alkesh
Za mě to funguje dobře. Přidávám karty stylem, že nakliknu jméno a napíšu na klávesnici třeba "LUO" a už me tam skočí Luongo, zmáčku tabulátor a jsem v okně soutěž, zmáčknu "N" a mám tam NHL, tabulátor a jedu. Takto vyplním kartou jenom pomocí klávesnice během chvilky a pohodlně.

Jenom dva poznatky.
Mám kartu od ITG BTP Full Gear a jsou tam i memorabilie "trapper" a "blocker". Přidal bych tam tyto dvě zaškrtávací políčka. Nebo mám zaškrtnout prostě "glove" a vymalované?
Další věc jsou náhledy. Některé karty mají přední stranu horizontálně ale zadní vertikálně. Chtěl bych aby se daly polohovat oba náhledy nezávisle na sobě.

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 20:41:56
od alkesh
Prosím pomoc. Teď jsem asi 45 minut přidával karty. Všechny jsem měl uložené jako rozpracované, jenomže vpravo "Umístění karty" jsem nevyplňoval takže tam bylo defaultní Sbírka/Vyberte sbírku. Potom jsem dal všechny tyto rozpracované karty Uložit a nikde je nemůžu najít. Vydolujeme je někde nebo si to můžu zopakovat? *bang*

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 22:44:27
od TwentyTwo
Pokud si nevybral sbírku, tak ti to nedovolí kartu uložit ;) Podle mě máš karty v nezařazených kartách. To bývá jako default. Mrkni. Pokud by tam nebyly, tak mi do SZ zkus napsat o jaká karty zhruba šlo. A nechám to ráno prověřit. Ale někde budou neboj ;)

Co se týče toho zadního náhledu, tak ten spadá pod další náhledy a tam se orientace neřeší, ty jsou k vidění jen v detailu karty a můžou být libovolné rozměry. Orientaci řešíme jen u hlavního náhledu kvůli zobrazení v seznamech karet atd.

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 22:48:14
od TwentyTwo
Jinak v navstavení Můj účet -> předvolby jsem uložit default pro přidávání nových karet. Takže si tam můžeš dát konkrétní sbírku nebo nabídku atd. Jinak je tam nastavení seznam Nezařazené

U těch voleb dej Glove, jiné nebo nemusíš nic a já si napíšu do poznámek že můžeme přidat další možnosti. Tam je to celkem jednodušše rozšířitelné. Uvidíme s čím výrobci ještě přijdou, ale jsme připraveni :)

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: pát 26. říj 2018 19:57:45
od deiv14
Já jen doplním, že ten zadní náhled karty se nahraje tak, jak obrázek je, tzn. že stačí připravenej sken natočit do správné polohy už v počítači a on se pak v pohodě nahraje a není třeba už nic polohovat :)

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 12:23:44
od vojta
Žádná karta mi nejde přidat. Vyplním všechny údaje, nasměruju si kartu do sbírky, kliknu na dokončit a nic se mi nikde nezobrazí... Kde dělám chybu? Mám účet FREE. Děkuji za odpověď.

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 16:44:30
od TwentyTwo
Vojto, v rychlosti jsem to otestoval a mně to jde, tak je možné, že to bude nějaká chyba u tvého účtu nebo spíš sbírky. Napiš mi prosím do SZ do jaké sbírky si přidával a jestli budeš vědět i jaké karty. Nechám to zkontrolovat. Díky

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 16:04:59
od DzEjDy
Mám menší problém s vložením karty "2013-14 Dominion Peerless Patches Autographs #PPTHE Tomas Hertl /50". Karta mně nejde uložit z důvodu Uvedené číslo karty v sekci série neexistuje!. Problém bude asi v tom, že to byl update, který vyšel v sérií Rookie Anthology. Jak mám kartu označit, aby mně prošla přes nastavený systém? Obávám se, že podobných problémů nebude úplně málo v sériích The Cup, kde spousta karet taky vychází jako updaty skrze různé ročníky... Děkuji!

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: úte 12. úno 2019 16:32:46
od jarosenko
No když vyšla v Rookie Anthology jako update, tak jí musíš zařadit do série kde vyšla. Je to to samé jako O Pee Chee updaty, které vycházejí v Series Two. A plno jiných případů.
I sami výrobci ty updaty uvádějí do sérii kde se karty dají vytáhnout.
Teď sem koukal na Beckett a COMC a mají to tam taky tak :-)

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2019 13:07:48
od elektrikar
kluci včera jsem za 1h přidal 2 karty (od scenu, po úpravu, až po dokončení vložení), snad to časem zrychlím :-)

ale otázka, jak smažu karty úplně ?

mám řadovky z nákupu, zatím mám free účet, tak jsem je chtěl smazat, ale zařadily se do smazaných, už je to několik dní a stále tam jsou a kradou mi místo :-) , jak je úplně vymažu ?

díky

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2019 14:50:37
od jarosenko
Ahoj
Když si označíš v sekci smazané karty to co chceš smazat tou fajvkou, tak ti vyskočí dole na stránce lišta. Tam si zvolíš smazat trvale a potvrdíš. A je to ;)
Tu lištu tam nemáš když nemáš označenou ani jednu kartu.

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: pon 13. kvě 2019 17:49:04
od Starik
Zdravím pánové, jen můj malý postřeh, když jsem teď doplňoval pár karet ....

Když přidávám doplňující informace k Jersey kartám, je tam nabídka bílá, barevná a vícebarevná. Nepřemýšleli jste o přidání černé barvy? Tak nějak to vypadá divně, když mám černé Jersey pod názvem barevné....

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: pon 13. kvě 2019 21:28:12
od jarosenko
Ahoj.

To by tam pak muselo být pomalu celé spektrum barev. A přibylo by tak mraky kolonek.
Myslím, že toto je dostačující. Ani mě nenapadá k čemu by se to dalo využít, že by někdo hledal přímo podle barvy jersey karty. Snad ti sběratelé které stejnou kartu musí mít ve všech možných variantách kusu dresu :-)
Bílá je myšleno jako bílá. Barevná, že to v podstatě není bílá. Více účelové označení (černá, červená, žlutá, zelená atd...)
A vícebarevná víc jak jedna barva kusu jersey.
Ono už takhle je to v podstatě dobrovolné doplňkové info :-)

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2019 10:18:42
od mapko
uz mame ten update kde sa scanuje cela stranka kariet a samo ti to nareze jednotlive karty?
diky

Re: Přidávání karet

PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2019 11:42:49
od jarosenko
Usilovně se na tom pracuje. Máme to nahrané v testu a dělají se ještě určité úpravy.
Už by to mělo být brzo v ostré verzi.

Včas budeme informovat ;)