Co je Absolute Card Collector?

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 5:46:54
Přesně tak, v nabídce výměny už lze komunikovat. Celá komunikace pak přejde i do případné následné transakce. Dzejdy se ale ptal na něco trochu jiného. O tom dotazu víme, nicméně v tomto případě může poskytnout nejadekvátnější odpověď pouze Matěj, který si včera vzal volno *ano* během dneška určitě odpoví *mrk*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 12:25:14
No tady je otázka jestli chceme, aby mezi sebou uživatelé komunikovali? Někdy se to nabízí, ale nakonec vždy dojdeme k tomu, že to nedovolíme. Raději bych se vydal tou cestou, pokud by se opakovali typy dotazu, tak na to uděláme konkrétní funkci. Jako příklad uvedu to, co se objeví v ostré verzi během několika dnů. Hodně nových lidí, ještě nemá nastavený prodej, takže když byste chtěli koupit jejich kartu, tak tam bude tlačítko "MĚL BYCH ZÁJEM O KOUPI" a to o vašem zájmu informuje druhou stranu.

Obrázek

Proč nechceme zprávy mezi uživateli? Jsou asi 2 důvody. Sběratelé by začali obcházet prodej, aby nemuseli platit provize. I když osobně doufám, že nějaká 3% jsou zanedbatelná a že to nestojí za to, přijít o tu automatiku, která kartu převede k novému vlastníkovi. Takhle by to musel jeden odebrat a druhý přidat. Nedělám si iluze, že si sběratelé nenapíší jinde, ale usnadňovat jím to nechceme. Druhá věc, kterou bych nerad jsou zprávy s nabídkou na karty ze sbírky. Pokud mám něco ve sbírce, tak to prostě není k prodeji. Jestli chci prodat, přesunu to do nabídky. Vím, že někdo má takové sbírky jako kart z breaků atd. (taky takové karty mám), které by pustili někomu do sbírky, ale jinak jsou takové zprávy většinou otravné.

Pokud by byla nutnost druhou stranu kontaktovat, tak napsat na podporu (e-mail). Z hlavy mě nenapadá, nějaký příklad, ale třeba něco bude. Nicméně většinou je potřeba komunikace v případě transakce a tam komunikovat lze.

Neříkám, že zprávy nakonec nedovolíme, určitě se nebráním diskuzi, ale zatím ta možnost není a neplánujeme ji. Co myslíte vy?
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 13:04:11
No, úplně chápu, proč to nechceš povolovat, i jsem si to myslel, že to bude tento důvod, ale myslím si, že když někdo bude chtít, obejde to snadno - zde na foru nebo na FB. Někdo se může shánět hůř, ale obecně to asi moc nepomůže. Ta česká sběratelská komunita je docela malá. Ty 3% snad fakt není tolik, aby to někdo obcházel.

Spíš si myslím, že by tam mohlo být i něco ohledně ceny (jako na COMC - offer, případně i limitovat procentuální výši offeru). Třeba tam mohou být karty, které za tu cenu nechci, ale prodávající by byl ochotný jít níž, ale bez možnosti komunikace/offeru, se tak nestane.
EDIT - aha, ono to tam už je :-D
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 1630 (+ cca 70 expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 1800
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 13:12:23
Jj offer tam je :D Musí ho mít samozřejmě prodejce povolen. Stejně jako na comc :)
Obrázek
Carey Price 481 cards Rookie Canadiens 456 cards Tomas Plekanec 372 cards Vincent Damphousse 149 cards Brendan Gallagher 117 cards
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 13:14:23
ja by som chcel mat moznost poslat info zberatelovi, ze mam zaujem o kartu aj zo zbierky
ako pises, su ludia, co ich maju v zbierke ale su ochotni ich pustit

M
https://www.facebook.com/groups/958587620819907/
Jagr 2.394 ks; Lemieux 969 ks
Zbierka Jagra - zatial len cast https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 618a398325
Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 13:49:01
mapko píše:ja by som chcel mat moznost poslat info zberatelovi, ze mam zaujem o kartu aj zo zbierky
ako pises, su ludia, co ich maju v zbierke ale su ochotni ich pustit

M

Souhlasim, klidne bych pustil nejakou kartu z vedlejsi sbirky, za kartu z hlavni (Erika). Mozna by bylo fajn nejake nastaveni, za co jsem ochoten nejakou kartu ze sbirky vymenit. Treba vymena pouze za hrace Erik Karlsson. Ale to uz je asi zbytecne komplikovane :D

Zpravy jako takove mi nechybi. Kdyz chci nekomu navrhnout cenu/vymenu, tak ta moznost tam je.... i se zpravou. Ohledne aukce nevidim duvod o cem bych mel s nekym diskutovat, cena i postovne jsou videt, kvalita karty take.

Osobne by se mi libilo nejake "okynko" novinek. Treba jaky checklist byl prave pridan. Abych si mohl rovnou hodit karty z toho checklistu do poptavky.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 13:52:39
TwentyTwo píše:....

Ok, díky za odpověď. Defakto jsem něco podobnýho očekával a oběma argumentům rozumím... Prodej mimo ACC po vzájemný domluvě, je něco s čím bojují snad všechny weby, přes který se něco prodává/nabízí. Všude je to zakázaný a celkem dost sledovaný a postihovaný (při opakovaným porušení blokování účtů nic neobvyklýho)... Kontaktování sběratelů s nabídkou/poptávkou na karty ze sbírky (přiznávám, že to je motivace mojí otázky) je takový na hraně. Nemyslím si, že by všechny karty co máš ty ve sbírce, byly 100% nevyměnitelný. Můžeš dostat nabídku na něco, co by se ti líbilo třeba ještě víc. Určitě existují karty z kategorie "nikdy a za nic", ale těch podle mě bude výrazná menšina. Ale každý to máme nastavený nějak jinak... V případě umožnění nějaké formy oficiální komunikace vidím problém spíš v tom, že někteří sběratelé dokážou být celkem neodbytní. Následný spamování s otázkama za co, proč ne a co by kdyby dokáže být otravný... Asi bych úplně neočekával nějaký systém soukromých zpráv jako je zde na fóru, ale třeba takový ten dotaz "na slepo" (nevím jak se ta funkce nazývá), kdy vyplníš kontaktní formulář, který přijde sběrateli na registrační mail a odesílatel nevidí žádný kontakt by mohl být fajn... Pravda je taková, jak psal DBs, že když člověk bude chtít, tak si způsob jak oslovit protějšek najde, otázka je jestli to vy jako ACC pouze nechcete podporovat nebo aktivně proti tomu bojovat (jako např. ebay, epack, atd..).
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 04. bře 2019 14:24:50
Jak říkam, je mi jasný, že když někdo bude chtít, tak si napíše jinde. Nějak bojovat proti tomu nemá význam. Jenom to nepodpoříme. Přeci jenom náš příjem nestojí jen na provizích. Navíc pokud bych byl kupující, tak bych nic neušetřil a prodejce by mě nutil si přidělat práci tím, že bych si kartu musel naskenovat a přidat sám.

K té nabídce karet ze sbírek, by se možná dalo přidat nastavení, že druhá strana může projevit zájem. Ještě to promyslím.
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: ned 10. bře 2019 15:47:39
Taky pomalu přidávám karty když je čas. Měl bych návrh na diskuzi k albu. Neuvažujete, že byste přidali víc možností rozvržení stránky?

Tady se přece nemusíme řídit tím, že fyzická fólie má 9 okýnek a tvar formátu A4.

Já mám třeba 10 karet od ITG a chtěl bych je dát všechny na jednu stránku. A chtěl bych je seřadit třeba podle roku takže by se mně hodila možnost například v řádku karta na vysoko-na vysoko-na šířku anebo na vysoko-na šířku-na šířku anebo různé kombinace.
Nebo bych se nebál přidat stránku 3-3-3-3 atd.

Jinak při přidávání karet se mně hodně seká prohlížeč. Není vyjímkou, že rozkliknu nějaké okno a než vyjede rozevírací seznam, trvá to třeba 5 sekund a mezitím je zamrzlý prohlížeč. Normální nebo mám zkusit jiný?
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: ned 10. bře 2019 16:09:24
Album budeme upravovat, máme tam více nápadů a vylepšení ;) Bude tam více volnosti z rozvržením právě, možnosti titulního obrázku pro každou stránku, poptávková karta apod.

o sekání u přidávání a hledání víme a aktuálně to řešíme.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 26. bře 2019 15:54:56
Před víkendem jsme přidali novou verzi s výrazně upravenou přihlašovací stránkou (viz obrázek) a i se stránkou po přihlášení.

Už jen ze zvědavosti se můžete podívat i jako neregistrovaní na počet uživatelů (přes 300), počet karet v systému (přes 40 tisíc) a počet karet v Tržišti (přes 18 tisíc).

Zároveň, a to si myslím, je hodně zajímave si můžete prohlédnout veřejná alba ze sbírek sběratelů. Jsou tam krásné sbírky! přehled sbírek: https://www.absolutecardcollector.cz/albums

Také se můžete podívat na to, jaké aukce u nás běží. Např. superman66 začal vytahout karty ze svého kouzelného šuplíku :)
seznam aukcí: https://www.absolutecardcollector.cz/auction

Obrázek

Na registrované taky čeká pár novinek:
- přehled sbírek, které byly naposledy aktualizovány.
- přehled naposledy uzamčených checklistů s odkazem na seznam uzamčených sérií

Jde vidět, že se na stránkách pořád něco děje a to nás těší :)

Co na to říkate? Pokud byste ještě něco chtěli přidat, klidně pište ;) Mám pár věcí vymyšlených, ale chci to dávkovat.
Pak si bude sběratel moci sám určit, co za bloky bude mít na hl. straně.

Teď je pro nás největší prioritou zprovoznění upozornění formou mailů a SMS.
Do EXPA v Brně chceme mít hotový systém sdílení obrázků a speciální skenovací mřížku pro urychlení největšího problému většiny sběratelů :)
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 26. bře 2019 16:09:00
mne sa nova stranka paci
stale sa posuvate
len musim scanovat :) a sa mi nechceeeeee :)
https://www.facebook.com/groups/958587620819907/
Jagr 2.394 ks; Lemieux 969 ks
Zbierka Jagra - zatial len cast https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 618a398325
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 26. bře 2019 17:34:38
To scanování není zase taková hrůza. Nevím za jak dlouho to dělají ostatní. Ale v podstatě sem včera naházel 200 karet za 120 minut. Tedy dvě hodiny. Bavíme se o scanování, ořezání, naklikání infa z checklistu, přidání fotky ke kartě, uložení a následné nahození ceny.
Prostě si jen každý musí najít nějaký svůj způsob :-)
A nejsem žádný student. Ani nepracuji u počítače. A doma dvě děti. Prostě si tím vyplňuji různě prostor napříč dnem. Po chvilkách...

Co se týká karet do sbírky. Rozhodně ušetřím víc času než někde projíždět plachty scanů nabídky jestli tam náhodou nenajdu kartu do sbírky. A když už najdu tak napíšu a ona je už třeba pryč. Protože dotyčný nezaktualizoval nabídku.

Parádně teď třeba využívám poptávku. Sbírám mraky base setů. Mám naklikané které mi chybí. A když se vyskytnou na ACC hned to vidím. To jsou věci co prostě šetří neskutečně čas. A díky mobilu mám vše pořád po ruce i na burzách atd...

Těch věcí je tam mraky. A každý si najde své. A toto teď nepíšu jako admin co tam chce lidi nalákat. Ale jako sběratel :-)
Obrázek
Carey Price 481 cards Rookie Canadiens 456 cards Tomas Plekanec 372 cards Vincent Damphousse 149 cards Brendan Gallagher 117 cards
Administrátor
Administrátor
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře 2019 8:54:46
Kluci, ať pořád neotravuju jenom Matěji, tak se zkusím zeptat na pár věcí tady. Včera jsem vkládal několik karet do nabídky a pár z nich mi to nevzalo. Takže např.
Vyplnil jsem správně všechny údaje:
2015-16 OPC Platinum
číslo karty: 30
typ karty: paralelní
Název karty: Rainbow

Při uložení mi to napíše: Uzamknutý checklist - Uvedené číslo karty v sekci série neexistuje!

Co s tím? :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře 2019 9:31:18
Jsem tu první, tak odpovím :) Tyto jsou ještě subset NHL All-Stars předpokládám.

Když něco nejde do zamknutého checklistu, tak doporučím se podívat přímo na ten checklist.
A nebo přidávat rovnou z checklistu a nahrají se údaje, které tam jsou a člověk nemusí nic vyplňovat.

Takto vypadájí údaje těch All-Stars:

Obrázek
Administrátor
Administrátor
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře 2019 10:04:47
Jo, tak přes ten checklist je to perfektní. Vyřešil jsem i zbylé problémy. Každopádně někdy je těžké rozlišit, jestli se jedna o insert, paralelku, subset atd, takže checklist takové nesrovnalosti jednoduše rozlouskne.

No tak teď zase něco naskenovat. Nejhorší část procesu.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře 2019 10:15:38
Paráda Honzo že? :-) Není nic lepšího než to naklikat přes checklist. Hlavně když máš víc karet z té série. Žádné vyplňování typu, série, čísla atd... Už tam jen pak loupneš obrázek a hotovo :-)
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře 2019 17:45:19
Ahoj, tak jsem se konečně pustil do tvorby alba, ale chybí mi, že nejde přesouvat jednotlivé stránky, mám pocit, že ve starší verzi to šlo. Vzhledem k tomu, že přidávám karty od nejstarších, tak bych uvítal, abych třeba až mi přijde nějaká starší karta mohl za třeba čtvrtou stránku vložit zase prázdnou a tam si kartu vložit. Jestli to nějak jde a já na to nepřišel, tak se omlouvám a prosím o ukázku. ;) Díky
#1 Anže Kopitar 712 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 409688fde0
#2 Jonathan Quick 361 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... a210f62270
#3 LA Kings 3100+ karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 29. bře 2019 7:05:47
Samozřejmě že to jde, na druhou stranu musím sebekriticky uznat, že editace alba v současné chvíli není úplně intuitivní. Podle informací z vývoje se však intenzivně pracuje na kompletní rekonstrukci, takže se jistě brzo dočkáme vylepšené verze alba.

Prozatím:

1) vlevo dole klikni na "přidat" - vytvoří se ti stránka na konci alba
2) vlevo nahoře (vedle vymezeného prostoru na titulní obrázek sbírky) klikni na ikonu obdélníku se čtyřsměrnou šipkou - poté už si jen vybereš jestli chceš danou stránku přesunout na určenou pozici nebo prohodit s jinou stránkou
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 29. bře 2019 8:14:32
Ha, hledal jsem to, ale prostě to tam nebylo, tak jsem si musel zmenšit obraz ze 100 na 80% a už to tam vidím. ;) Díky Dejve! :thumbup:
#1 Anže Kopitar 712 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 409688fde0
#2 Jonathan Quick 361 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... a210f62270
#3 LA Kings 3100+ karet
PředchozíDalší

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz