Co je Absolute Card Collector?

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2019 9:13:56
Kluci, co se týče toho skenování, tak já teda nechci nikoho nějak nabádat ke "zlodějině", ale já si třeba právě teď přidal do sbírky base karty LA z letošních MVP a to včetně náhledů, které se ve většině případů dají stáhnout na https://www.tradingcarddb.com/ který používám už léta. Myslím, že většina basek a insertů tam je, u high-end karet tomu už tak nebude, zvlášť těch limitovaných, to je jasný. ;)

Samozřejmě těmi staženými obrázky myslím karty ve svých sbírkách, a ne karty na prodej, tam by měly být ty, které každý vlastní, to dá rozum. ;)
Naposledy upravil DJjandy dne pát 01. úno 2019 14:50:27, celkově upraveno 1
Sbírám LA Kings - 2937 karet....
ale #1 je
Anže Kopitar - 618 karet - https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 409688fde0

tradelist: http://djjandy.rajce.idnes.cz/Karty_na_vymenu_nebo_prodej/
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 16:23:15
Dnes poslední možnost získat účet GOLD na únor zdarma. Stačí se zaregistrovat ;) Večer se spustí ověřeování a zítra nákup a prodej. Uživatelé budou moci prodávat, hned jak jim přijde ověřovací dopis.

Vy můžete vybírat s široké nabídky karet (skoro 4 tisíce a pořád to stoupá). Poslední dny se přidává po stovkách. Dnes snad pokoříme i metu 1000 přidaných karet za den.

Jestli nemáte zájem obchodovat, tak se můžete přijít kochat sbírkami a kartami ostatních sběratelů a že se tam vystavují parádní kousky teď ;)

Na nákup, výměny a prohlížení vám stačí bezplatný účet FREE, ale proč si nezkusit GOLD, když může být zdarma ;)

Obrázek
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 16:45:53
Snažím se s tím poprat, ale nemůžu se dopátrat, kde změnit nastavení viz obrázek. Můžeš mně nasměřovat.

Obrázek
Obrázek

„Není-li tu ta, kterou mám rád, tak mám rád tu, která tu je.“
– Kartička samozřejmě :)

JAGR/ISLANDERS/OSTŘÍŽEK
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 16:50:00
A když klepnu na "podmínky pro změnu účtu" zůstanu zamrzlý na bílé stránce.
Obrázek

JAGR/ISLANDERS/OSTŘÍŽEK
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 17:03:25
Změna účtu na GOLD proběhne automaticky po ověření telefonu a ověření adresy u všech registrovaných do dnešní půlnoci. Vše je popsáno v článku na úvodní straně po přihlášení. Ověřovaní se spustí dnes večer nebo v noci. A své ověření pustíte prvním přihlášení od spuštění.

Potom se bude dát měnit účet na té stránce, ze které daváš screen ;) Požadavek pro ověření se dává v sekci Korespondenční adresy. Ten najdete v Můj účet -> Přehled nebo po kliku na Jméno v pravé horní části obrazovky.

Textová stránka s podmínkami pro změnu účtu tam zítra bude :)
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 17:16:13
Super díky. Já jsem se na úvodní stránce vůbec nezdržel a šel jsem hned do account .. proto ten trolling *lgh* .

Napadla mě jedna věc, která mi dost otravuje život při jakýchkoliv nákupech mimo oficiální Eshopy. A to je kvalita karet. V životě bych neprodával poškozenou kartu, ale pojem "poškození" jak jsem zjistil má velký rozsah. Pro mě poškození znamená jakoukoliv vadu na kartě (rohy, poškrábaní). Někdo to tak nebere a z vesela nabízí kdejaký šmejd, kterým se v hospodě podkládal stůl, aby se nekýval. Předpokládám, že toto se asi nedá nijak podchytit, ale teoreticky by na to dalo upozornit. Tak doufám že se s tím nesetkám u ACCollectoru.
Obrázek

JAGR/ISLANDERS/OSTŘÍŽEK
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 17:29:55
Tak na absolutu u každé karty když ji zadáváš zaškrtáváš stav že je bud 100% nebo poškozená.. v podstatě jak to není 100% měl by to prodejce/sběratel uvést. A když zadáš možnost poškozená máš možnost uvést o co se jedná. Samozřejmě pokud někdo bude lhát a nebude to ani poznat na scanu tak to ti nezaručí již nikde nikdo.. :(
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2019 17:30:49
Ono je to totiž dosti subjektivní téma. Já osobně jsem na to dost háklivý, ale každý to má jinak. Viděl jsem nejmenovaného překupníka na FB co se veřejně přiznal k tomu, že je to normální mít v lotech pár poškozených karet *bang*

Chtěl bych udělat nějaký vzor nebo článek toho jak vypadá karta ve 100% stavu a taky jak se mají karty balit k odeslání. Je rozdíl, když mi přijdou karty ve sleevech v igelitovém sáčku a nebo bublinková obálka, s kartonkem, team bagem a každá karta v toploaderu, sleevu a ještě zalepená papírovou páskou tak, že je toploader jak nový.

My na ACC máme možnost přidat poštozenou kartu, ale hůře se hledá a prodává. Musel by si to každý odkliknout, že má zajem i poškozené. Ale primárně ta volba slouží na karty co jsou třeba v nízkém limitu a jinou už neseženete. Bohužel to, jestli uživatel označí poškozenou kartu, neovlivníme.
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2019 19:46:43
Ahoj tak jsem propadl tomu vašemu webu je to pecka :thumbup: Jen ten gold účet by se mohl dát koupit když jsem to nestihl do 31.1 *rfl* ale jinak za mě pecka web *cheer*
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2019 21:13:37
Díky Tome, to moc potěší ;)

Jinak jak je avizováno v článcích k akci a o ověřování: GOLD dostanou všichni registrování do konce ledna (tam patříš taky) na únor automaticky, hned se ji ověří korespondenční adresa. Včera ti odešel dopis do vlastních rukou, kde ti přijde kód. Ten zadáš v sekci Můj účet -> Korespondenční adresy a od té doby budeš mít GOLD ;)
Administrátor
Administrátor
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2019 13:33:11
Musím teda říci, že to je paráda a držím palce, aby to fungovalo!!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.
Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: stř 06. úno 2019 15:07:52
Take se musim pridat s pochvalou, jde opravdu videt, ze jste si s tim dali praci. :)
Za me nejlepsi featura: Nejlepe hodnocene karty za tyden, mesic, ctvrtleti a pololeti. Clovek tam najde opravdu paradni kousky. :) A kdyz se mu tam ukaze i ta jeho, skvelej pocit, ze se karta libi i ostatnim.
A taky i to, ze mohu nekde verejne ukazat svoji sbirku a nemusim se patlat s vlastnim webem. :D Proste hromadne sbirky i ostatnich sberatelu.

Co dale? Libil by se mi nejaky vetsi prehled nahanych karet za urcity den. (pokud to jiz je, tak se omlouvam, moznosti je tam opravdu hodne a jeste jsem vse poradne neproklikal). :D

Kazdopadne, pokud se to vic rozjede, tak bych o gold uctu urcite uvazoval. Zaslouzili byste si to. :thumbup:

Preji hodne stesi !
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 12:15:36
Sorry jestli jsem to někde přehlídnul, ale měl bych dotaz, jak to máte pořešený s downgradem účtu? Teď když v únoru většina lidí bude mít ten Gold a např. si tam vytvoří několik sbírek, vytvoří aukce, nahraje obsah několik GB, vloží karty do nabídky, atd... posledního února mu Gold verze vyprší, on neprodlouží a spadne na free, nebo si zaplatí jenom Bronze. Co se stane s tím obsahem, který si tam vytvořil v podmínkách Gold verze?

A druhý dotaz, včera jsem si tam nahrával nějaké karty Hejduka a u jedné, konkrétně Engravatures z Dominion, se mně dovyplnily údaje automaticky na základě jakéhosi checklistu a nešly změnit. Bylo tam přednastaveno, že je to insert, což je podle mě dost nešťastný označení, protože u těchto high-end sérií jak The Cup, Dominion, atd... by kromě řadovek byla insert asi každá karta. Osobně bych takový označení nepoužil, ale nešlo to bez toho uložit. A druhé označení bylo že je to kovová karta. Ano, ten plíšek v ní je kovový, ale karta to je z 90% klasická papírová, pod pojmem kovová karta si představím např. pressplate nebo v některých starších sériích v 90s byly kovové karty. Ale tady mně to opět moc nesedí.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 13:30:34
Downgrade
Všichni, kterých se týká akce GOLD, budou informování o tom, jak to bude probíhat po dokončení a přesnější informace o downgradu budou během pár dní v podmínkách změn účtu. To je můj rest aktuální :/

Je to nachystáno, tak, že to bude plynulé. Např. při změně na FREE již uživatel nebude moci prodávat. Ale obchody, které má rozjednané dokončit půjdou. Týká se to aukcí a závazně prodaných karet.

Co se týče sbírek, tak uživatel bude muset po změně účtu, vybrat jednu sbírku kterou si nechá a ostatní mu budou skryty. Pokud by se rozhodl zase pro placený účet, vše se mu vrátí. Rozhodně nic nemažeme, všechno se archivuje. To stejné platí pro přidělený datový prostor. Jakmile dojde ke snížení, tak se skryjí obrázky. Uživatel dostane prostor vybrat si, co chce aby zůstalo neskryté.

Typy karty
Přidám tu definici, kterou jsem někde zmiňoval, ale tady ještě není. Máme to malinko upravené tak, aby dobře fungovalo vyhledávání. Protože jako insert se dá brát třeba Autofacts z Artifacts (má to vlastní číslovaní), ale nikdo z nás asi nechce aby mu při vyhledávání insertů vyskočili v seznamu podepsané nebo memo karty. Takže ty jako insert neoznačujeme.

U toho Hejduka bych to ale asi jako insert označil. Jako kovovou už asi ne. Ale to je dosti subjektivní a právě můžeme diskutovat o tom jak co označovat a vybrat jednu variantu, se kterou bude souhlasit nejvíce lidí a podle ní to upravit. To že se na některých věcech neshodneme, s tím počítám. Už jen ty diskuze mezi adminama jsou dosti výživné :D
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 13:55:06
Zrovna checklist 13/14 Dominion jsem dělal já. Co bys, Dzejdy, zvolil jako typ karty, když ne inesrt? Napadá mě jedině memorabilie, ale nebral jsem to jako memo, protože to je uměle vytvořeny. Na druhou stranu různé manufactured patche a podobny nesmysly taky řadíme jako memo, takže v tomto ohledu se o tom dá uvažovat. Napiš mi prosím podrobněji Tvůj názor a typ karty není problém změnit :) co se týče kovové karty, tak jsem vycházel právě z toho plíšku, ale zpětně uznávám, že to nebylo zrovna šťastny označení, takže to už je změněno *ano* v každym případě děkuju za Tvou reakci, přesně tohle nás posouvá dál a to je jenom dobře *placnuti*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 OPC Platinum Retro Red #20 Ryan Nugent-Hopkins
2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 14:56:03
@downgrade: ok, díky za info. Šlo mně právě o to, jestli má smysl trávit hodiny času přidáváním karet atd., když by potom třeba po přechodu na nějaký nižší level ta práce byla ztracena. To, že to zůstane skryto a kdykoliv se k tomu může autor vrátit přechodem na odpovídající úroveň účtu mně přijde jako super řešení! :thumbup:

@deiv14: za mě osobně je insert karta, která má nějaký konkrétní výskyt na balíček/box - jako např. v UD Series karty typu Portraits, Shooting Stars,.... A to právě u těch high-end produktů nenajdeš. Na druhou stranu, jak píše Matěj, by pak jako insert mohla být braná podpisovka Autofacts z Artifacts nebo třeba i Game Used Jersey z UD Series... U některých karet o tom není pochyb, u některých je to hrozně individuální. Mě na tom spíš zarazilo, že ta karta nešla uložit s jiným označením, protože pár dní předtím jsem přidával obdobnou kartu Hašana z The Cup (Championship Etchings), tam jsem to označil jako memorabilia - jiné a všechno bylo ok. Ale ono je vlastně asi dobře, že se tomu snažíte dát nějaký pravidla. O nic zásadního nejde.... S tím kovová nekovová. To samý, existují různý specifický karty, že na všechno stejně nejde mít kategorii. Třeba když jsem vkládal karty z Legendy CS, Retro National Emblem, Royal Salute, tak to jsou karty na půl dřevěný (nebo třeba Game Moments z WTA) a není tam pro to konkrétní kagegorie "dřevěné". On už ten seznam z čeho všeho tam lze vybrat je dost dlouhý a poslední možnost "jiné" je za mě dostačující na tyhle anomálie...
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno 2019 15:21:46
To, co píšeš s Hašanem a tím, že někde jde vybrat a typ a jinde ne, vyplývá ze systému, jakým checklisty na ACC vznikají. Jedná se o takovej jakoby hybridní nebo kombinovanej systém. Každá karta, kterou někdo přidá na ACC, se automaticky dle ročníku a zvolené série zařadí do checklistu dané série a v tom se podle jednotlivě navolených kategorií vytvářejí tzv. bloky a stejny karty se do nich automaticky seskupují. To je první část systému. Ta druhá spočívá v tom, že přijde admin, vybere si nějakej produkt, tak jako třeba já 13/14 Panini Dominion, a jednotlivy bloky zkompletuje, sjednotí rozdílnosti vznikly přidáváním různých uživatelů a jakmile má všechno upraveny a kompletní, tak checklist uzamče. V tu chvíli už s tím běžnej uživatel nic neudělá. Takže Ty, když si zadal ročník 2013-14, výrobce Panini a sérii Dominion, tak už ses dostal do zamčenyho checklistu a už Tě systém nenechá udělat nic jinak. Postupně takto chceme uzamčít všechny checklisty, ale to ještě nějakou chvíli potrvá :)
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 OPC Platinum Retro Red #20 Ryan Nugent-Hopkins
2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.
Veterán
Veterán
PříspěvekNapsal: sob 09. úno 2019 2:02:02
Paráda. Konečně jsem to dneska spustil. Hned po burze tam valím karty *lgh* . Pro náročného sběratele, který už projel všechny eshopy a nemůže dokončit některé sbírky je to další možnost, jak se v té naší krajině k těm kartám dostat. Určitě pojedu gold i po únoru. Super práce Matěji. :clap:
Obrázek

JAGR/ISLANDERS/OSTŘÍŽEK
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: sob 09. úno 2019 12:40:05
To moc rád slyším :) Nicméně není to jen moje práce. Mám 2 programátory (shodou okolností jsou oba Martinové), hodně mi pomáhá trojice deiv14, bianconero a jarosenko. Ti řeší checklisty, databázi hráčů, týmů, sérií, výrobců ... No a během vývoje mi pomohla svými názory a postřehy spousta dalších sběratelů :thumbup: Teď už moje Evča za mě začíná řešit maily a komunikaci s lidmi. Takže vlastně já už jenom sedím, čekám a doufám, že se to lidem bude líbit :D
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 01. bře 2019 14:50:02
ak sa autori Absolutu neurazia, pridal by som video ako ja robim obrazky pre Aboslut so standardnym programom z MS balicka
jednoduche a rychle :)

http://youtu.be/zvGleDpBPhA?hd=1

ps neviem uz ako vlozit link na youtube aby to hned ukazalo obrazovku :(
https://www.facebook.com/groups/958587620819907/
Jagr 1.842 ks; Lemieux 926 ks
trade list - http://s876.photobucket.com/user/mapko1 ... t=3&page=1
PředchozíDalší

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz