Co je Absolute Card Collector?

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: ned 01. črc 2018 13:27:09
Ahoj, zdravím všechny sběratele!

Mám radost, že vám tu mohu představit svůj projekt Absolute Card Collector. Někteří o něm ví nebo o něm alespoň slyšeli. Hodně sběratelů ale stále neví, co to je a jakým způsobem to bude fungovat. V úvodním tématu udělám takový souhrn, k jednotlivým sekcím webu se pak budou věnovat jednotlivá témata tady na fóru.

Absolute Card Collector je internetový portál pro sběratele hokejových karet. Měl by pokrýt veškeré potřeby každého sběratele.
Nabízí tyto služby:

Propracovaná databáze - všechny karty v jedné databázi vytvořené přímo pro sběratelské karty
Evidence sbírky - možnost vytvářet sbírky, přidávat karty, řadit v seznamech dle kritérií a filtrovat podle potřeby
Prezentace sbírky (Album) - ze své sbírky vytvoříte virtuální album, prezentujete sbírku sběratelům a získáváte hodnocení
Poptávka - tvorba poptávky karet, které sháníte. Propojení s nabídkami ostatních sběratelů
Nabídka - karty k výměně nebo prodeji. Trvalé vystavení karet
Nákup - nákup karet od všech sběratelů na jednom místě. Možnost zobrazení pouze karet z mé poptávky.
Prodej - s placeným účtem možnost prodávat karty formou Kup teď nebo v aukci. Oslovení zájemců.
Výměna - propojení nabídek a poptávek výrazně zjednodušší výměnu
Automatická aktualizace nabídky/poptávky - po transakci automatický přesun karet mezi sběrateli
Checklist - se tvoří sám podle přidaných karet + nachystané checklisty jednotlivých séríí. Přidání karet z checklistu
Propracované vyhledávání - podle hráče, národnosti, týmu, série, typu karty a spousta dalších možností.
Galerie sbírek - možnost "líbí se mi" u sbírek, řazení podle typu sbírky, počtu karet nebo hodnocení. Komentáře
Galerie karet - možnost "líbí se mi" u jednotlivých karet. Přehled nejoblíbenějších karet podle časového rozmezí.
Sledování sběratelů - sledování jednotlivých sběratelů (informace o přidávání nových karet nebo změnách ceny)
Uživatelské nastavení - nastavení prostředí webu podle potřeb sběratele
Poplatky - nakupovat a vyměňovat můžete bezplatně. Platí se za prodej (placený účet a provize) nebo za využitý prostor (obrázky)

Jak jsem již psal na začátku, jednotlivé "sekce" budou mít vlastní téma, kde si ukážeme konkrétní obrázky nebo videa. Jsem rád, že vám web můžu představit i zde, kde je dobrá komunita sběratelů. Budu rád za každé ohlasy, poznámky a připomínky ;)

odkaz na web: http://absolutecardcollector.cz/

AKTUÁLNÍ STAV
Je přístupná BETA verze, která již je starší, ale nabízí možnosti evidence sbírek, nabídky a poptávky. Placené služby (prodej, výměna, aukce atd.) jsou hotové zatím jen v testovací verzi. Do ostré verze je pustíme po prázdninách. Zatím můžete přidávat karty a chystat se na ostré spuštění. Pokud by vám nešlo se registrovat nebo se přihlásit, neváhejte napsat! Verze je opravdu starší a někdy byl problém s e-maily pro registraci.

Nováček
Nováček
PříspěvekNapsal: ned 01. črc 2018 18:03:58
tak jsem se registroval vse probehlo ok ale nejde prihlasit :-(
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: ned 01. črc 2018 18:41:06
Přesně takovou první reakci jsem si přál :) Kolega vidí registraci, ale nepotvrzenou. Po registraci by měl přijít aktivační e-mail.
Kdyžtak klidně napiš SZ s konkrétní e-mailou adresou kdyby mail nepřišel ;) Díky

EDIT: Ještě pro všechny, pokud se chcete registrovat a přihlásit se do BETy, tak v okně po kliku na "REGISTROVAT" musíte zadat, že chcete do BETA verze. Primárně je tam předvoleno, že počkáte na plnou verzi a to by vám přišel mail až to spustíme naplno :)

Nováček
Nováček
PříspěvekNapsal: pon 02. črc 2018 7:43:30
Jj došlo mi to později že to asi takto proběhne :-) ale zmatlo mě že obratem nic nedorazilo ale dneska už vidím ten email ;-)

Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2018 8:40:37
Co hosi, funguje to nejak? Jsem ocekaval zivejsi diskuzi...

Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: pát 27. črc 2018 21:29:28
Zatím moc aktivity na acc není, ale snad to se spuštěním plné verze bude lepší. Bude záležet na sběratelích, zda stránky budou využívat a zda věnují čas k naplnění svých sbírek, poptávky a nabídky. To bude časově náročnější. Ale představa, že si budu moc vyhledat, zda některý ze sběratelů nemá v nabídce kartu, kterou hledám, se mi líbí. Nebo naopak budu moct vyhledat sběratele, kterým můžu konkrétní kartu nabídnout.

Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: pon 17. zář 2018 8:06:27
Tak co jede to, nebo to krachlo. Je po prázdninách, a nikdo tu ostrý provoz neoznámil. Tak jestli má cenu tam chodit, a byli by jsme tam 3 nebo 4? *lgh*
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 17. zář 2018 8:38:04
je to celkem zajimavy

ale pokud chcete od lidi penize tak je nutny mit nejaky vseobecny podminky ktery musi uzivatel odsouhlasit spolu s registraci
nehlede na GDPR ktery nemate vubec osetreny, pokud po nekom chcete datum narozeni adresy meil i telefon! tak tohle provozovat komercne dnes uz nelze, to je na peknou mastnou pokutu!

ps bug: pokud date mam zajem objevi se formular pres ty "balicky" kdyz mate ale vyscrolovano uplne dolu tak ho vubec nemusite videt, mel by se objevit v okne ktery je videt a posouvat se v ramci scrolovani

pss bug: odesilat heslo nesifrovane je dnes celkem blbe......
sbiram pouze San Jose Sharks + Arturs Irbe a to jiz vice nez 20 let (moje nabidka http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=7052)
comc nabidka: https://www.comc.com/Users/shark,sq,i100
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 17. zář 2018 16:00:44
mmaier píše:Tak co jede to, nebo to krachlo. Je po prázdninách, a nikdo tu ostrý provoz neoznámil. Tak jestli má cenu tam chodit, a byli by jsme tam 3 nebo 4? *lgh*

Má cenu tam chodit, to se nemusíš bát. ;) Vydrž ještě aspoň 14 dnů, než začne sezóna.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 17. zář 2018 16:49:32
jsem se registroval a prihlasil a pak jsem delal neco jinyho a ted se chci podivat jak to vlastne funguje

jsem ale odhlasenej a kdyz se chci prihlasit tak to neudela nic, zadnou chybu to nenapise jen zmizi login a heslo a nic....
sbiram pouze San Jose Sharks + Arturs Irbe a to jiz vice nez 20 let (moje nabidka http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=7052)
Obrázek

Zkušený
Zkušený
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 8:45:16
Tak já bych rád měnil a nakupoval. Prodej zatím neřeším, protože jenom nějak nacenit 35 000 karet je momentálně nemožné. Ale u lepších karet vím co mám, no a co ve sbírce nemám vím taky. Kouknu co tam je, a snad něco najdu.
Takže běžet by to mělo, jen tam zatím nikdo moc nebude. A snad mi to nebude dělat to co sharkovi.

Martin.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 8:57:26
Tak nemůžeš čekat, že to bude "ze dne na den" fungovat na plné obrátky, a to i když bude samotný web plně funkční. Osobně očekávám minimálně 3 měsíce, než lidé začnou pořádně fungovat, nahrají karty, nacení (jak sám zmiňuješ), atd. Sám tam mám nahraných už přes 1000 karet, ale je to práce xy měsíců, řekl bych i dobrých dvou let.

Osobně problém s přihlášením nemám (ať doma ze stolního PC, notebooku, počítače v práci a to ze všech možných prohlížečů (Firefox, IE, Opera, Chrome)), všechno mi jede jako po drátkách. Pakliže má někdo problém, stačí se ozvat přímo Matějovi (TwentyTwo) tady do zpráv. Věřím, že bude reagovat okamžitě a pokusí se problém identifikovat a vyřešit.

A myslím si, že opravdu není kam spěchat, však ony ty karty neutečou, pokud nesháníš 1 of 1. ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 9:36:03
Já jsem rád, že tu jsou i tací, kteří si hlídají osobní údaje apod. Už jeden člověk mi ohledně toho psal SZ. Ano určitě je to z naší strany chyba, ale není to věc, na kterou bychom nemysleli. Já bohužel dávám přednost vývoji a funkcím webu s tím, že obchodní podmínky a informace o zpracování osobních údajů nachystáme ke spuštění ostré verze. Vzniklo to tak, že se udělal přístup několika vyvoleným a pak sběratelům, kteří mají zájem. Mezitím jsme již pro registraci přidali "citlivé" údaje, které budeme pro ostrou verzi potřebovat ... to každopádně není omluva.

Každopádně se nemusíte bát, že zabezpečení nebude ošetřeno. A ne jenom ochrana osobních údajů, ale myslíme i na ochranu před nabouráním se do účtu na Absolutu, ochranu před podvodnými prodejci nebo zajištění fungování a uchování dat při zradě techniky. Systém vyvíjí firma, která má na starosti webový nástroj pro správu veřejných zakázek, který používá mnoho měst a obcí v ČR. V porovnání s veřejnýma zakázkama jsou sběratelské karty někde jinde. Představte si, jaké podmínky musí takový web splňovat a jaké peníze se tam točí (lepší nevědět). Web musí projít i certifikací. A vše funguje jak má, takže nějaké neprofesionality nebo diletanství se nebojím. Největším problémem je čas. Chyby pak vznikají, protože se spěchá a dělá se to narychlo.

Večer si udělám čas a přidám několik informací a ukázky funkcí webu, které máme nachystány. A snad se budeme bavit o funkcích týkajících se karet a ne osobních údajů :) Proto jsem vlákno zde založil. Abychom o tom diskutovali jako sběratelé, tak trochu méně oficiálně :)
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 12:21:36
jasny v poho ale to ze nemate web na https a posilate nekam heslo me prekvapilo
stejne tak proc datum narozeni telefon apod? technicky si myslim ze zadny tyhle udaje nepotrebujete kor kdyz neni jak je realne kontrolovat jsou li pravdivy....

kdyz o tom tak premejslim tak v ramci plneni db by nejvetsi sanci na uspech mela nejaka mobilni apka, vyfotim kartu (orezu ji) vyberu rok serii apod a ulozim, to by mohlo bejt i celkem rychly plneni db.....kor v dnesni dobe kdy lidi uz pomalu nemaj ani kompa doma
Naposledy upravil shark dne úte 18. zář 2018 16:37:44, celkově upraveno 1
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 12:56:43
tak jsem koukal na pridavani hraci a mel bych par poznatku

zaprvne pole hrac > je tam tolik hracu ze kdyz kliknu a nez se to nacte tak pekne zalaguje na celkem dlouho prohlizec, pri pridavani jedny karty se to da, ale je takto desitky karet.... asi by stacilo vyhledavaci pole s naseptavacem, nikoliv scrolovaci

a druha vec co bych udelal tak svazal vyrobce se serii = vyberu vyrobce ITG a nevyjede mi pod tim serie Black Diamond, cimz by se take mohla docela zrychlit prace.....

dalsi postrehy pozdeji
cest praci
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 21:41:40
Ano našeptávač již máme delší dobu hotový v testovací verzi webu (viz nové vlákno ;)) Propojovat výrobce a série jsem nechtěl kvůli obnovování licencí (např. Crown Royale nebo Score atd.), ale rychlejší výběr série, taky vyřešil našeptávač.

Jaště přidám hodně zajímavé téma Checklist a pak bych sem vypsal informace k aktuálnímu stavu, k spuštění ostré verze apod. Ten rozdíl mezi Betou a Testovací verzí je opravdu markantní a já osobně jsem nadšený z toho jak to funguje a vypadá (konečně po tak dlouhé době). Těším se až to budete moci vyzkoušet :)

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz