Rookie karty

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 17:38:17
Ahoj,
už několikrát jsme řešili jak budeme na Absolutu zadávat RC karty. Jestli teda všechny nebo "True" Rc apod. Jak jsem viděl teď v lastikově parádní poště, že tedy někdo rozhoduje, které RC je True a která ne. Kdo to teda dělá? Beckett je někde nějaký seznam? Nebo má to nějakou hlubší logiku. Z toho co jsem měl možnost číst, tak to vypadá jak kdyby někdo seděl a ukazoval prstem tahle jo a tahle ne :)

Pak tedy máme ještě označení Rookie Related a Rookie Year. My jsme se dohodli (samozřejmě to lze změnit), že vše co je nějak označeno jako nováčkovská karta budeme označovat RC. Z čehož mi vyplývá, že tam patří True Rc a Rookie Related. Rookie Year může být třeba obyčejná řadovka hráče, který je nováček, ale karta se nijak neliší od ostatních. Takže tu jako RC nevedeme.

Zajímal by mě váš názor na celou problematiku a hlavně jestli teda někde je k dispozici seznam toho co je True a co ne. Ono jestli je to jenom výtvor Beckettu, tak nám to stejně nepomůže a používat to nemůžeme. Já si myslím, ale že to není potřeba. Ten, kdo se soustředí na True RC, ví, které to jsou a u nás si to lehce vyhledá.
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 19:11:55
TRUE RC je pojem na který bych vážně dostal rád odpověď. Přemýšlel jsem nad tím již několikrát... *myslim*
Sbírám karty: HC Škoda Plzeň Martin Straka
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 19:48:26
Podle mě je to prostě "výmysl" Beckettu, možná to má nějakej hlubší význam, ale mně osobně teda uniká. Zvláštní mi přijde už třeba jen fakt, že je nějaká karta označená jako true RC, ale její paralelní verze už nikoliv. Přitom obecně vnímám právě paralelky jako něco víc než základní verze a určitě to tak nemám sám. Zkrátka bych byl rád (a to mluvím za celej Absolute tým), kdybysme si na našem portálu trošku upravili pravidla a celou RC záležitost co nejvíc zjednodušili. Na druhou stranu nejsme žádní všeználci nebo vládci kartičkářskyho světa, tak chceme znát hlavně i názor komunity. Každopádně to chceme hned z kraje vyřešit a sjednotit, ať se v budoucnu vyhneme zbytečným spekulacím. Takže zastánci true RC karet, sypejte argumenty :angel:
Obrázek

Paul Kariya - 443, Ryan Nugent-Hopkins - 246
MOST WANTED: 2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

Collector since January 6, 2014.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 19:49:05
Jestli to chápu správně, je to vždy první a základní karta každé série, která nováčkovi vyjde. Např. pokud vyjde na 4 různých kartách nováček v UD 1, je pravou RC Young Guns. Pokud vyjde i portrait, canvas, jersey či x jejich paralelek, jsou tyhle jen karty rookie year. Nevím, jak je to u jiných produktu rozděleno, ale u Cupů je to tuším RPA v základním limitu, pokud na ní nevyjde, tak rookie karta v základním limitu. U SP GU je to Authentic Rookie verze v limitu dle čísla dresu apod. Kdo přesně určí, která z karet je práva RC z daného produktu je patrně výrobce :-) Za opravu budu rád :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 1470 (+ cca 70 expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 1600
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 19:56:36
Jako RC je označena vždy pouze základní verze karty, paralelky se jako RC neoznačují.

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz