Přidávání karet

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Uživatelský avatar
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1936
Registrován: pon 03. říj 2011 15:28:54
Bydliště: Šumperk
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 21:36:05
Začneme tím nejzákladnějším a to přidáváním karet. Je to sekce pro mnohé už známá, ale i tady je oproti BETA verzi pár příjemných novinek.

Karty přidáváme do sbírek, do nabídky k výměně či prodeji nebo do poptávky.

Pro přidání karty potřebujeme znát jen pár základních údajů. A to druh (s hráčem, bez hráče, bez týmu) a na to navazuje výběr hráče soutěže a týmu. Hráče, tým a sérii nově vybíráte pomocí našeptávače. Pokud se hráč nebo série ještě nenachází u nás v databázi, tak můžete dát návrh na nový záznam a na kartě jej použít bez čekání na potvrzení administrátora. U hráčů vidíte datum narození a případně informace o draftu NHL, pro lepší identifikaci při shodě jmen (Rád používám jako příklad Petra Sýkoru). Tým je vázaný k soutěži nebo soutěžím.

Dále vybíráte výrobce (např. Upper Deck nebo OFS) a volíte sérii. Novinka je, že série (např. Pacific) má stejný název jako výrobce, tak místo názvu Pacific Pacific 04/05 zašrtnete, že série je stejná jako výrobce. Dále pak tedy vyberete ročník série a číslo karty.

Důležitým výběrem je typ karty. Zde jsme se sběrateli dlouho přemýšleli nad přesnými definicemi toho co je přesně insert a co subset, co označovat jako RC a jaké kombinace dovolit. Nakonec jsme našli myslím solidní kompromis. Definice jsou mírně upraveny potřebám webu, tak aby se různé typy karet dobře vyhledávali. Definici přidám zítra, ať můžeme diskutovat.

Jedinečná je řadová karta, která nelze kombinovat s jinými typy a nemá název, další volby mají název karty a lze je různě kombinovat.

Po názvu volíme limit. Při volbě ano se zobrazí pole pro zadaní hodnot limutu. Zde jsme přidali novinku, která je vysvětlena v okně po najetí na ikonu "i". Nově lze přidávat i limity typu 1 of 100, kde je takto označeno všech 100 karet nebo ojedinělé limity jako např. xx/25 atd.

Poslední povinnou položkou je stav karty, který je přednastaven na 100%, ale karta lze označit jako poškozená a popsat druh poškození. Chceme dbát na to, že karty budou nabízeny ve 100% stavu, ale sami víte, že je to dost subjektivní. Tato volba by měla spíše sloužit pro vzácnější karty, které mají malé poškození, ale stejně by je někdo mohl shánět. Určitě ne k prodeji karet z dětství co někdo našel pod postelí a chce to zpeněžit.

Zde přidávám náhled vyplněné karty na stránce pro přidání:

Obrázek

Následuje ukázka nového našeptávače:

Obrázek

Mimo povinné údaje lze vyplnit i udaje nepovinné jako je typ memorabilie (jersey, patch, stick ...), druh podpisu (hard nebo samolepka), jestli je karta die-cut, plastová nebo třeba gradovaná. A k čemu jdou dobré tyto údaje? K nákupu a prodeji! Jste například sběratelem jenom Patch karet nebo jen Hard-Signed podpisovek. Pokud prodejci zadají tyto údaje (nebo je doplní náš "chytrý" checklist), tak v tržišti můžete prohlížet jenom Patch memorabilie a nemusíte se proklikávat haldou jersey karet apod.

Zde je ukázka možností nepovinných informací:
Obrázek

Nejdůležitější je, že do systému by měla jít přidat jakákoliv karta a nemusíte čekat, až ji budeme mít v checklistu. S jejím přidáním se záznam v checklistu vytvoří. Tolik ve zkratce o přidávání karet "ručně". Zítra přidám definice typu karet k diskuzi.

Právě checklist je úzce spjat s přidáváním karet a tím nejdůležitějším k fungování systému. Takže to je téma, kterým budu pokračovat a které je určitě o dost zajímavější ;)
Uživatelský avatar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 434
Registrován: pon 20. dub 2015 13:23:16
PříspěvekNapsal: čtv 20. zář 2018 19:10:01
Za mě to funguje dobře. Přidávám karty stylem, že nakliknu jméno a napíšu na klávesnici třeba "LUO" a už me tam skočí Luongo, zmáčku tabulátor a jsem v okně soutěž, zmáčknu "N" a mám tam NHL, tabulátor a jedu. Takto vyplním kartou jenom pomocí klávesnice během chvilky a pohodlně.

Jenom dva poznatky.
Mám kartu od ITG BTP Full Gear a jsou tam i memorabilie "trapper" a "blocker". Přidal bych tam tyto dvě zaškrtávací políčka. Nebo mám zaškrtnout prostě "glove" a vymalované?
Další věc jsou náhledy. Některé karty mají přední stranu horizontálně ale zadní vertikálně. Chtěl bych aby se daly polohovat oba náhledy nezávisle na sobě.

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků