Přidávání karet

Informace o webu pro sběratele hokejových karet
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: úte 18. zář 2018 21:36:05
Začneme tím nejzákladnějším a to přidáváním karet. Je to sekce pro mnohé už známá, ale i tady je oproti BETA verzi pár příjemných novinek.

Karty přidáváme do sbírek, do nabídky k výměně či prodeji nebo do poptávky.

Pro přidání karty potřebujeme znát jen pár základních údajů. A to druh (s hráčem, bez hráče, bez týmu) a na to navazuje výběr hráče soutěže a týmu. Hráče, tým a sérii nově vybíráte pomocí našeptávače. Pokud se hráč nebo série ještě nenachází u nás v databázi, tak můžete dát návrh na nový záznam a na kartě jej použít bez čekání na potvrzení administrátora. U hráčů vidíte datum narození a případně informace o draftu NHL, pro lepší identifikaci při shodě jmen (Rád používám jako příklad Petra Sýkoru). Tým je vázaný k soutěži nebo soutěžím.

Dále vybíráte výrobce (např. Upper Deck nebo OFS) a volíte sérii. Novinka je, že série (např. Pacific) má stejný název jako výrobce, tak místo názvu Pacific Pacific 04/05 zašrtnete, že série je stejná jako výrobce. Dále pak tedy vyberete ročník série a číslo karty.

Důležitým výběrem je typ karty. Zde jsme se sběrateli dlouho přemýšleli nad přesnými definicemi toho co je přesně insert a co subset, co označovat jako RC a jaké kombinace dovolit. Nakonec jsme našli myslím solidní kompromis. Definice jsou mírně upraveny potřebám webu, tak aby se různé typy karet dobře vyhledávali. Definici přidám zítra, ať můžeme diskutovat.

Jedinečná je řadová karta, která nelze kombinovat s jinými typy a nemá název, další volby mají název karty a lze je různě kombinovat.

Po názvu volíme limit. Při volbě ano se zobrazí pole pro zadaní hodnot limutu. Zde jsme přidali novinku, která je vysvětlena v okně po najetí na ikonu "i". Nově lze přidávat i limity typu 1 of 100, kde je takto označeno všech 100 karet nebo ojedinělé limity jako např. xx/25 atd.

Poslední povinnou položkou je stav karty, který je přednastaven na 100%, ale karta lze označit jako poškozená a popsat druh poškození. Chceme dbát na to, že karty budou nabízeny ve 100% stavu, ale sami víte, že je to dost subjektivní. Tato volba by měla spíše sloužit pro vzácnější karty, které mají malé poškození, ale stejně by je někdo mohl shánět. Určitě ne k prodeji karet z dětství co někdo našel pod postelí a chce to zpeněžit.

Zde přidávám náhled vyplněné karty na stránce pro přidání:

Obrázek

Následuje ukázka nového našeptávače:

Obrázek

Mimo povinné údaje lze vyplnit i udaje nepovinné jako je typ memorabilie (jersey, patch, stick ...), druh podpisu (hard nebo samolepka), jestli je karta die-cut, plastová nebo třeba gradovaná. A k čemu jdou dobré tyto údaje? K nákupu a prodeji! Jste například sběratelem jenom Patch karet nebo jen Hard-Signed podpisovek. Pokud prodejci zadají tyto údaje (nebo je doplní náš "chytrý" checklist), tak v tržišti můžete prohlížet jenom Patch memorabilie a nemusíte se proklikávat haldou jersey karet apod.

Zde je ukázka možností nepovinných informací:
Obrázek

Nejdůležitější je, že do systému by měla jít přidat jakákoliv karta a nemusíte čekat, až ji budeme mít v checklistu. S jejím přidáním se záznam v checklistu vytvoří. Tolik ve zkratce o přidávání karet "ručně". Zítra přidám definice typu karet k diskuzi.

Právě checklist je úzce spjat s přidáváním karet a tím nejdůležitějším k fungování systému. Takže to je téma, kterým budu pokračovat a které je určitě o dost zajímavější ;)
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: čtv 20. zář 2018 19:10:01
Za mě to funguje dobře. Přidávám karty stylem, že nakliknu jméno a napíšu na klávesnici třeba "LUO" a už me tam skočí Luongo, zmáčku tabulátor a jsem v okně soutěž, zmáčknu "N" a mám tam NHL, tabulátor a jedu. Takto vyplním kartou jenom pomocí klávesnice během chvilky a pohodlně.

Jenom dva poznatky.
Mám kartu od ITG BTP Full Gear a jsou tam i memorabilie "trapper" a "blocker". Přidal bych tam tyto dvě zaškrtávací políčka. Nebo mám zaškrtnout prostě "glove" a vymalované?
Další věc jsou náhledy. Některé karty mají přední stranu horizontálně ale zadní vertikálně. Chtěl bych aby se daly polohovat oba náhledy nezávisle na sobě.
Hvězda
Hvězda
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 19:41:56
Prosím pomoc. Teď jsem asi 45 minut přidával karty. Všechny jsem měl uložené jako rozpracované, jenomže vpravo "Umístění karty" jsem nevyplňoval takže tam bylo defaultní Sbírka/Vyberte sbírku. Potom jsem dal všechny tyto rozpracované karty Uložit a nikde je nemůžu najít. Vydolujeme je někde nebo si to můžu zopakovat? *bang*
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 21:44:27
Pokud si nevybral sbírku, tak ti to nedovolí kartu uložit ;) Podle mě máš karty v nezařazených kartách. To bývá jako default. Mrkni. Pokud by tam nebyly, tak mi do SZ zkus napsat o jaká karty zhruba šlo. A nechám to ráno prověřit. Ale někde budou neboj ;)

Co se týče toho zadního náhledu, tak ten spadá pod další náhledy a tam se orientace neřeší, ty jsou k vidění jen v detailu karty a můžou být libovolné rozměry. Orientaci řešíme jen u hlavního náhledu kvůli zobrazení v seznamech karet atd.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2018 21:48:14
Jinak v navstavení Můj účet -> předvolby jsem uložit default pro přidávání nových karet. Takže si tam můžeš dát konkrétní sbírku nebo nabídku atd. Jinak je tam nastavení seznam Nezařazené

U těch voleb dej Glove, jiné nebo nemusíš nic a já si napíšu do poznámek že můžeme přidat další možnosti. Tam je to celkem jednodušše rozšířitelné. Uvidíme s čím výrobci ještě přijdou, ale jsme připraveni :)
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: pát 26. říj 2018 18:57:45
Já jen doplním, že ten zadní náhled karty se nahraje tak, jak obrázek je, tzn. že stačí připravenej sken natočit do správné polohy už v počítači a on se pak v pohodě nahraje a není třeba už nic polohovat :)
Obrázek

Paul Kariya - 443, Ryan Nugent-Hopkins - 246
MOST WANTED: 2014-15 OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins

Collector since January 6, 2014.
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 11:23:44
Žádná karta mi nejde přidat. Vyplním všechny údaje, nasměruju si kartu do sbírky, kliknu na dokončit a nic se mi nikde nezobrazí... Kde dělám chybu? Mám účet FREE. Děkuji za odpověď.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC / ROMAN WILL / JAKUB ŠKAREK
Obrázek
Legenda
Legenda
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 15:44:30
Vojto, v rychlosti jsem to otestoval a mně to jde, tak je možné, že to bude nějaká chyba u tvého účtu nebo spíš sbírky. Napiš mi prosím do SZ do jaké sbírky si přidával a jestli budeš vědět i jaké karty. Nechám to zkontrolovat. Díky

Zpět na AbsoluteCardCollector.cz