2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od worlikk »

radek850 píše:Tak chronology jsou venku...
...a jak jsem očekával...
Obrovské ZKLAMÁNÍ!
Za ty peníze skutečně nic moc zajímavého, podpisy "legend" tam sice jsou, jenže to jsou tak velké legendy, že je většina lidí ani nezná.
Co ty jsi schopnej ze sebe vyplodit za ***, to fakt člověk nechápe *bang* *bang* *bang*
V každým setu jsou slabší jména, ale tady je jich minimum. Navíc je tam spousta super jmen, která jsou velice často opomíjená. Al Secord, Reed Larsson, Eddie Olczyk, Ray Ferraro, Stephane Richer, Gary Unger, Rick Vaive a další a další...
Nebo třeba takovej Jeff Beukeboom...zlej muž Oilers a Rangers z éry Gretzkyho a Messe, kterej snad kromě Be a Player Signature series z přelomu století, kdy v tý sérii měl podpis každej, jinou podpisovku nemá a přitom má tři poháry!!
Vygoogli si některý z nich a zjistíš, co to všechno je za hráče, co mají za sebou a pak třeba změníš názor
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od radek850 »

Já neříkám, že to nejsou dobří hráči.
Ale prostě nejsou atraktivní, pro většinu sběratelů.
Pro Upperdeck to jsou jednoduše vydělané peníze, protože tito hráči toho rozhodně moc na podepisování nemají, a že pak vydají na jejich počest nějaký předražený box, to je už čistě jejich výdělek... Levně nabrat podpisy a dát je do drahých boxů, tohle je zhovadilost.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od elektrikar »

Tak jsem viděl 2 casy, a u žádného boxu jsem si vyloženě neřekl: "tenhle box bych nechtěl"

je pravda že také spoustu jmen neznám, ale o to větší radost člověk má když si toho hráče vygůglí a vidí jeho úspěchy

furt lepší než nějaký novic, co byl s áčkem 2x na tréninku :-)

jinak škoda u těch letter karet že jsou to manufaktury :-(

stát box polovinu hned kupuji, takhle budu muset šetřit :-(
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od Bianconero »

radek850 píše:Já neříkám, že to nejsou dobří hráči.
Ale prostě nejsou atraktivní, pro většinu sběratelů.
Pro Upperdeck to jsou jednoduše vydělané peníze, protože tito hráči toho rozhodně moc na podepisování nemají, a že pak vydají na jejich počest nějaký předražený box, to je už čistě jejich výdělek... Levně nabrat podpisy a dát je do drahých boxů, tohle je zhovadilost.
Pro jakou většinu? Proč tohle vůbec používáš jako "argumentační" páku?
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od radek850 »

Bianconero píše:
radek850 píše:Já neříkám, že to nejsou dobří hráči.
Ale prostě nejsou atraktivní, pro většinu sběratelů.
Pro Upperdeck to jsou jednoduše vydělané peníze, protože tito hráči toho rozhodně moc na podepisování nemají, a že pak vydají na jejich počest nějaký předražený box, to je už čistě jejich výdělek... Levně nabrat podpisy a dát je do drahých boxů, tohle je zhovadilost.
Pro jakou většinu? Proč tohle vůbec používáš jako "argumentační" páku?
Je to na to prostě můj názor, UD každým rokem vydává víc a víc high-end boxů a ceny jsou doopravdy vysoké. Klesá počet karet v boxu, cena ale furt jde jen a jen nahoru.
Pro ně levná záležitost, pro sběratele box, na který se musí šetřit.
Mně tohle prostě normální nepřijde, vůbec se mi to nelíbí! Větší část legend tam prostě pro hodně lidí známá není, zná je jen již omezený kruh sběratelů, u kterých si nemyslím, že by byli ochotni dát takovou cenu za jeden box, aby tam otevřeli podpisovku nějakého hráče, který třeba třikrát vyhrál SC, ale jeho podepsaná karta se pohybuje na pár set korunách... Tohle rozhodně v boxu za nějakých 5000 vytáhnout nechceš, pokud tedy nechceš namazat peněženku UD.
Buď svůj.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Ráďa mi urazil mimo jiné i mého oblíbence Billyho Smitha, člověka který si tak precizně bránil brankoviště, že neváhal seknout patkou hokejky přes tkaničky i velkého Wayna ;)
Jinak věřím že spousta těch podpisů půjde za dobrou cenu a na podpisy je to fantastický produkt

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od Veteran fans hcs »

To jsou věci, odkdy je 125 dolarů 5000,- kč?

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od radek850 »

Veteran fans hcs píše:Ráďa mi urazil mimo jiné i mého oblíbence Billyho Smitha, člověka který si tak precizně bránil brankoviště, že neváhal seknout patkou hokejky přes tkaničky i velkého Wayna ;)
Jinak věřím že spousta těch podpisů půjde za dobrou cenu a na podpisy je to fantastický produkt
Zrovna Billy je jeden z těch lepších hráčů, na kterého lze narazit! :)
A s těmi 5000 jsem o tisícovku přestřelil, když si k tomu ještě přidám nějaké poštovné a clo, tak se na těch cca 3600-4000 můžeme dostat, za to sorry *cheer*
Buď svůj.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od SugarRay »

Já jsem se na tuhle sérii moc těšil , na Engraided a na tyhle Chronology , hlavně od těch Chronology jsem si sliboval konečně nějaký nový jména v checklistu a UD po dlouhý době překvapily , jména pro mě osobně hodně zajímavý a určitě i pro ty lidi za mořem tam sbíraj lidi ještě o generaci starší než tady , u nás hlavně lidi který jsou dneska tak 35 - 45 , u nich je to ještě posunutý , takže po týhle sérii bude podle mě docela velká poptávka .
Karty jsou zajímavý , checklist výbonej fakt po dlouhý době něco slibnýho . já bych si teda takovej box koupil .
Obrázek

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od deiv14 »

Dovolím si taky hodnocení po shlédnutí několika breaků. Začnu pozitivní věcí a to je checklist. Jak už tu zaznělo, je pro mě mnohem přijatelnější vytáhnout kartu legendy, které toho moc nevychází než nováčka, který za 3 roky skončí s hokejem a jeho karta je v každém druhém balíčku. Tady není co řešit, ale za mě je to bohužel jediné pozitivum. Co se mi nelíbí, tak obrovská nesourodost jednotlivých typů karet a de facto i vykrádání samo sebe, respektive již dříve vydaných či vydávaných sérií. Například karty s barevnými rámečky jsou nádherné, v podstatě asi nejhezší z celého produktu, ale až moc nápadně připomínají Nečákovy Brushstrokes. Neříkám jestli je to dobře nebo špatně, ale za mě je to tak. Lettermany jsou zde skvostně provedené, ale jsou to manufaktury, takže SPGU jak vyšité. Řadovky mi celkem dost připomínají jeden ročník Cupek, tusím 13/14? Plastové inserty parádní, ale jakoby bych je už viděl v Trilogy...a tak bych mohl pokračovat. Co se mi na tom nelíbí? Právě ta zmíněná nesourodost, jednotlivě jsou všechny tyto karty slušné, ale jako celek působí hrozně, respektive nepůsobí jako celek vůbec. Co se týče plnění, tak těžko hodnotit, ono 4 karty na box je prostě málo a je to klasické hop nebo trop. Pokud by si tento produkt nehrál na high-end, pravděpodobně bych ho nadšeně přijal, takhle je to další kousek, který mě nechává chladným v kontextu s případnou koupí. Škoda.
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od mapko »

ja som do 1nej rana sledoval niekolko breakov
a asi najlepsie to vystihol Deiv
za mna je to plnenie uplne chaoticke
boli boxy kde co karta to skvost , ale naopak boxy o nicom
neviem preco to za tie peniaze nie je vyvazenejsie
co ma ale sklamalo je, ze skutocne financne hodnotna karta bola snad 1 na 4 boxy
checklist super, starsi hraci mne nieco hovoria - super, ale ruku na srdce tie podpisy pojdu tak po 20 dolarov max
zucastnil som sa aj jedneho hit random breaku, tak som sa na to tesil a tahal sa tam Gretzky za STL ... neviem este co mi vytiahli, ale v 8 boxoch bolo mozno tak 8 kariet co by ma zaujimali a mozno 3 karty v hodnote 40 usd a viac, co som zaplatil za break

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od pavelbart »

Počítat boxy UD na peníze už hodně dlouho nejde:-). To bychom neotevírali skoro nic...
Mně osobně tady hrozně těší checklist, je tam spousta velmi zajímavých jmen, které na kartách strašně dlouho nebyly. Něco jako třeba 99-00 BAP. Prostě hráči 2. či 3. řady... Jasně, nebudou mít hodnotu jako McDavid, ale je to skvělý, že se na ně dostalo v takové sérii. Pro mě osobně veliká radost. A rozhodně budu mít větší radost ze jmen jako např. Hebert, DiMaio, Otto, Macoun... než abych vytáhl Olivera Kylingtona - nic proti němu!!
Osobně jsem jen nerad, že to je 4-kartový box. Kdyby to bylo aspoň 10 karet a třeba i 7 řadovek, bylo by to skvělé. Úplně nejlepší by bylo, kdyby to bylo jako třeba poslední Masterpices. Nebo 10, 12 balíčků po 3 kartách. Ale to holt není současný trend...
Co mě ale zarazilo, té kritiky na plnění - čekali jste, že v každém casu bude Roy, Gretzky a Lemieux s Jágrem? Kdo jo, nezlobte se, ale je to hodně naivní. Kdo sleduje plnění UD pravidelně, ví, že tohle nijak nevybočuje z řady. A kdo čekal více, tak myslím, že si jen vytvořil domněnku, že tohle bude jiné (protože ty top karty představené v preview jsou skvělé), ale nikde to nikdo nesliboval:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od mapko »

tak ked to Pavle zhrniem, UD si drzi svoju liniu
ktora je dost naprd, aspon pre nas tu

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od pavelbart »

Počítat na finance ale nešlo ani Panini:-).
Jejich produkty byly stejně drahé jako UD, jen protože šly o 50% dolů jsou nyní oblíbenější...
UD vyrábí karty pro severoamerický trh. Bavíme se tady o tom pořád dokola. Oni nejspíš moc dobře vědí, co si trh žádá... nemyslím, že by ty série byly výsledkem rozhodnutí nějakého kolíka z nejvyššího patra. Ale když se podívám na starší série, ono to nikdy nebylo úplně jiné, to si jen tady malujeme. Dříve bylo ve 24 balíčcích 5 lepších karet vč. JSY. A ve zbytku jen řadovky. A boxy levné nebyly. Já si pamatuji, když jsem chodil jako dítě do místního sportu pro balíčky. Byly stejně drahé jako dnes, ale životní úroveň byla 5 až 10x nižší!! A už tenkrát Chromky stály 99,- Kč. A co si budeme povídat, v drtivé většině byly 4 řadovky. Jasně, mně se taky nelíbí High End mánie, ale ve výsledku - je to přirozený vývoj. A ani finančně to nevyjde procentuelně o moc hůře. Koupíte box za 2500 z roku 99 třeba a je tam 5 dobrých karet. Máte mraky řadovek, a koho se zbavíte? Čechů, hvězd a golmanů. Otevřete high end za 5 a jste taky cca na půlce, jen těch karet nemáte 200, ale 5.
Já je neomlouvám, taky bych si ceny představoval o 30 až 50% níže než jsou, ale tak to prostě je, je to vývoj kam se karty ubírají a plno těch nových sběratelů už to má přesně tak, že vůbec nechtějí ty boxy kde je hodně karet!! Víceméně brečíme jen my starší. Ale noví sběratelé naopak obdivují jsy, podpisy... apod. berou ty produkty jako samozřejmost. A musíme si uvědomit, že pořád není (A asi ještě pár let nebude) pro Amíka 200USD jako pro nás 5000,- Kč... Tam je ten základní rozdíl.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od pavelbart »

Ještě k tématu - mně tam doslova s---u ty manufactura lettermeny. Ty bláho - case hit vyrobená memorabilie? To neeee... ty podepsané ještě beru, ale nepodepsané - jako třeba Plante písmeno z Toronta - to sorry, to bych nechtěl prostě ani zadarmo. Co to má společného s hokejem, se sběratelstvím? Série za mě nádherná, ale na tohle bych se prostě vyprd. Jenže - zase jsme u toho. Kdyby ty karty lidi nekupovali a nesbírali - už se tam neobjeví. Lidi (hlavně za mořem), ale sbírají vehementně ty Black Diamond vyrobená loga - Team logo jumbo, tak je jasný, že to UD bude dělat dál. To je zákon trhu...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od SugarRay »

Ono je to jak řiká Pavel , BAP - ITG nebo Panini a jejich Clasic Signature tam je vidět trochu jiná politika , jinej styl 5 - 6 podpisů na box to UD nikdy dělat nebude a už vůbec né v týhle době , kdy každá druhá série se prodává souběžně co by e-pack , co nejvíc to vytěžit , naředit . I ty dva podpisy co tam většinou jsou v Chronology je docela dost na jejich poměry .
A base limitovaný , taky zase jejich politika žádnej box s 30 - 50 kartama , taky žádný překvápko už dneska jak řiká Pavel . dlouhodobej trend .
Obrázek

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od mapko »

tak mam na ceste podpis Ben Hogue BUF
za 43 USD , za mna nic moc

Uživatelský avatar
Jenda42
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 616
Registrován: úte 27. led 2015 17:57:04
Bydliště: Kladno

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od Jenda42 »

Tak já jsem prostě nadšený, snad najdu odvahu a něco otevřu. Jen to musí být prostě sazka-sportka, žádný uvažování o přepočtech jestli se vyplatilo. Ale po kartách půjdu určitě! Tohle je totiž produkt přesně pro mě ( nejsem tedy Radkova většina ). Když jsem viděl jak lidi otevírali :shock: Mark Napier ( Montreal ) nebo Lou Nanne ( Minnestota ) nebo Jerry Korab ( Buffalo ) lapal jsem po dechu, to jsou hráči, co mě úžasně obohatí moji sbírku, ( ty musím mít, byť ne třeba úplně ze svého boxu :think: *mrk* ), a to můžu říct, že už toho mám dost i z éry 90let až současnost má, ale tohle je cesta k originálním podpisům hráčů, kteří nikdy nebyli ve sběratelském kurzu. A ty řadovky se mě taky moc líbí, i ty inserty jsou pěkný, jen ty nepodepsaný manufactura lettermeny si mohli odpustit. A konečně došlo i na karty San Jose, které úplně v techto boxech moc nebývali. Podpisovky Bryan Marchment nebo Todd Harvey no paráda. To jsem se rozněžnil, tak snad se mě podaří doplnit sbírku podpisovek o pár skoro zapomenutých hráčů.
Autogramy - 2265 podpisů - 1452 hráčů zapsána polovina sbírky
San Jose Sharks, Repre karty, Kladno, SP Authentic - FW AUTO

ITG International Ice 06/07 - 119 podpisovek
Classics Signatures 12/13 - 225 podpisovek
Future Watch Auto - 221 podpisovek

SJS - 2536 vše k 17.2.2022 / vše k prohlednutí na Absolutu

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od radek850 »

Klucí, hlavně prosím žádnou ofenzívu a agresi vůči mně... Jen jsem k tomu prostě přidal svůj pohled, nic víc *cheer* Nesbírám karty od toho, abych se hádal, to fakt ne. Na druhou stranu, rád napíšu svůj osobní pohled, když nějaký mám.
Už si totiž všímám, že něco, co někdy napíšu, si pak lidi asi i promítají do toho, že se tak chovám i normálně... Což ale není vůbec pravda. *tytyty*
Buď svůj.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 UD Chronology Hockey Volume #1

Příspěvek od pavelbart »

Myslím Radku, že to je tím, že si prostě "nový" sběratel a proto máš na to úplně jiný pohled než my, řekněme "starší" sběratelé. Já se v obchodě hodně potkávám právě s těmi novějšími sběrateli a je tam cítit naprosto jiný pohled na věc. A ruku na srdce, tito hráči ti asi ani moc říkat nemohou, pokud nejsi extra fanda a nesjíždíš starší informace o NHL... či dokonce zápasy. Takže je asi i logické, že tě ten produkt nenadchne jako mě a ostatní.
Osobně jsem přesvědčen, že tento produkt - stejně jako třeba Masterpices, Classics Signatures - bude doceněn až trochu později. A už teď se hodně těším na Cghronology vol. 2, která by snad měla vyjít příští léto. Doufám jen, že se tam najde více CZ a SK jmen. Např. Pivoňka, Bondra... ti by tam parádně zapadli. Vůbec od věci by nebylo, kdyby si vzpomněli na Jirku Hrdinu, Reichela, Straku. Ale to už bych chtěl asi moc...
Zkusím napsat na UD pár jmen. Šance asi 1 ku milionu, ale je to za rok... tak proč ne.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti