2018-19 Sereal KHL BASIC

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Odpovědět
Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2018-19 Sereal KHL BASIC

Příspěvek od smiesek »

na konci listopadu vyšel ročník karet Sereal KHL k aktuálně probíhající sezoně

Náhled na kolekci série karet
Obrázek

Obsah boxu
50 balíčků, 5 karet na balíček
10 boxů na case
V každém boxu jsou základní karty a jejich paralelní verze a insertní karty - Script-Autographs / Signature a LastSticker / Výherní (promo) karta.

Seznam karet
Ke stažení - Checklist.pdf

Náhledy na karty
Base
Obsahuje 396 karet z 25 klubů, 9 nebo 18 karet od každého týmu.
U každého klubu na kartě převažuje klubová barva - žlutá, zelená apod.
Obrázek Obrázek

Paralelní verze base karet
150 základních karet má 8 paralelních verzí: 7 rainbow + 1 folio.
Verze Rainbow jsou: RED, ORANGE, YELLOW, GREEN, LIGHT BLUE, DARK BLUE, VIOLET. Na kartách limitace není uvedena, garantuje se 20ks od každé verze. Jednotlivé verze jsou odlišeny na protilehlých rozích karty - levý horní + pravý spodní barevnou ražbou.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Verze PURPLE FOLIO mají fialovou ražbou limitaci x/25, uvedenou na přední straně karty. Fialová barva na protilehlých rozích - levý horní + pravý spodní barevnou ražbou.
Obrázek

"Script-Autographs / Signature"
Obsahuje 50 karet. Všechny karty jsou v nákladu 90ks od hráče. Limitace nikde uvedená není na kartě. Alespoň jednu kartu má každy klub (25 klubů) podepsanou kartu.
Hokejista Jakub Štěpánek má jako jediný za národnost Česko/Slovensko podepsanou kartu.
Obrázek

"LastSticker / Výherní (promo) karta"
Karta s unikátním kódem pro zařazení do soutěže o ceny jako jsou - jersey karty, baseball čepice, puku vašeho oblíbeného klubu apod.
Ceny jsou udělovány každý týden mezi všemi aktivovanými kódy v uplynulém týdnu.
Akce trvá od 17.12. - 30.4.2019
Obrázek

---

Moje hodnocení:
A) paralelní karty - stále se mi líbí řešení, že paralelní verzi mají pouze vyhraní hráči, nikoliv kompletní tým. Co mě překvapilo, je další způsoby navyšování paralelních verzí, tentokráte založeno rozlišování odstínu barvy - světlá / tmavá modrá
B) signature hráči - i když nerovnoměrné rozložení počtu v zastoupení jednotlivých klubů, tak hlavně, že se podařilo získat alespoň jeden podpis od každého klubu. Pokud se nepletu vůbec poprvé sjednocení limitací, naopak překvapilo neuvedení limitace na kartě (samozřejmě, to není povinnost, ale nejsem zastáncem jedna babka povídala, kdoví co se kde ještě později objeví).
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 Sereal KHL

Příspěvek od klajda »

Francik už tam není, tak letos už vynechám.

Opět mě zarazily ty počty karet. Proč má nějaký tým 9, jiný 18 hráčů? Proč má nějaký tým o 18 kartách 9 hráčů s paralelními kartami a jiný tým o 18 hráčích jen 3? Proč u signature karet má jeden tým 4 podpisovky, jiný jen jednu... K signature kartám se asi nemá smysl se vyjadřovat. Divné počty, divná limitace /90, bez číslování, jen Štěpánek za celé "Československo"...

Každopádně mě zarazily i ty paralelní karty. Přidali tam ještě navíc světle modrou a tu foil (narozdíl od minulého roku), u které mi tak trochu uniká význam. Pokud jsou všechny barvy kromě foil nečíslované, ale stále /20, proč očíslované jsou do /25? Trochu mi uniká smysl proč razit limitaci, která je ale větší. Kdyby to mělo být více exkluzivní, udělal bych limit /10 alespoň. Každopádně včetně Jandače má 18 českých hráčů vydanou kartu a 7 z nich i s barvičkami, slovenských hráčů je jen 5, ale alespoň všichni mají paralelní karty (+ trenér Slovanu má kartu bez barviček). Takže jen kvůli tomu, že je tam tolik českých hráčů, mě štve, jak hrozná tahle série je.



Takže závěrem tak nějak nechápu, proč by si člověk měl koupit box, co je ten pomyslný hit série. Jestli to je redemption karta na kšiltovku, tak je to dost bída. Jestli zase nečíslované podpisy se skoro 5x větším limitem co nečíslované paralelky, tak je to už smutné. Pokud neberu to, že každý rok kromě "base" série karet SeReal vydává i ty svoje "Gold", "All-Star Week" nebo "Exclusive" série(kde jsou už karty s limitací /1 až /20) a karty finské ligy, tak mi tahle série přijde i oproti minulým hrozná. Vždyť poslední dvě sezóny tam bylo cca 200-300 karet podpisů s limitem kolem /10 nebo /20, v podstatě téměř každému, co vyšla karta base, vyšla i podpisovka, nyní jen 50 s limitem /90, který ani není číslovaný. Byly tam série navíc jako jersey, mask, goalies, rookies, coaches, WHL,... ale letos vůbec nic. Nejhorší ročník KHL karet co jsem zatím viděl.
Obrázek

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2018-19 Sereal KHL

Příspěvek od deiv14 »

Líbí se mi design řadovek, jednoduchej, ale pěkně udělanej, trošku mi to připomíná karty z nižších zámořských soutěží, ať už AHL nebo Heroes & Prospects. Líbí se mi, že počet hráčů v rámci týmu je násobek 9, to je skvělej detail *ano*

Jinak se ale přikláním k hodnocení kolegy nade mnou, působí to cely jak sešity horkou jehlou. Musím říct, že přese všechny výhrady, který mám ke kartám pana Hrbka, jsou jeho produkty úplně někde jinde...
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 Sereal KHL BASIC

Příspěvek od DaveBrownsound »

Netušíte někdo, jak to bude s letošními KHL kartami? Na webu SEREAL jsem nic nenašel. Díky.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
Davejar
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 03. led 2014 21:12:35
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 2018-19 Sereal KHL BASIC

Příspěvek od Davejar »

Taky na to čekám....viděl bych to zase na dvě série. Klasika KHL a pak ALL Star Game. Uvidíme.

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 Sereal KHL BASIC

Příspěvek od klajda »

Uvidíme. Vždy je to rychleji na ruské verzi webu, třeba i o pár týdnů až měsíců :-D

Poslední zmínka jen speciální box k Dinamu Riga.
https://872f7192-a9b5-4716-b9c8-e348538 ... af3493.pdf
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti