2018-19 OFS Classic CHANCE LIGA

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Odpovědět
Uživatelský avatar
KRALzLA
Opora
Opora
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:40:51

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od KRALzLA »

David Honzík za Duklu na update, prosí všichni jihlavští sběratelé. Mám nafoceno:)
Hlavní sbírka: Los Angeles Kings - brankáři + RC
Nově: Martin Jones

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od DzEjDy »

Teď prosím kolegu sběratele, aby to vůbec nebral osobně, absolutně v tom není nic proti němu. Ale... Tohle je přesně jeden z velkých problémů, který český karty mají... Tu se ozve sběratel, že by chtěl kartu tohoto hráče, tu sběratel, že se hraje nějaký retro utkání, tak aby vyšly karty, tu zase někdo, že tamten a onen tam a tamhle... Pan Hrbek se v dobrý víře snaží všem, nebo drtivý většině požadavků vyhovět, což je na jednu stranu chvályhodný, ale na druhou strašný zlo. Checklist nemůže být prostě trhací kalendář! Nemůže sedět a vyhovět každýmu jedinýmu človíčku, který sbírá karty. Podle mě je fakt, že vyjde karta každýmu hráči, co se během sezony objeví na ledě, hloupost. Aby měl seznam karet přes 500 položek je extrém. Ono někteří v tom vidí fakt, že si můžou sesbírat svůj oblíbený tým v co nejširším záběru, vlastně tomu i rozumím, jenže je vždycky potřeba vidět i tu druhou stranu mince. Na každou jednu základní kartu se nabalují další a další, pak jsou ty checklisty monstrózní, aby vůbec měla nějaká z těch karet určitou hodnotu, letí dolů limity jednotlivých karet, vymýšlí se nesmysly alá 1/1, atd... Jsou to spojený nádoby a jestli se opravdu má něco změnit, protože ty hlasy evidentně k tomu požadavku sílí, je potřeba vidět věci víc z nadhledu, ne jenom tím úzkým pohledem na svůj klub, svýho hráče... A opravdu promiň "KRALzLA" není to nic čím bych útočil na tvoji osobu, pouze využívám tvůj příspěvek k napsání toho mého...
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Lukyn55 »

DzEjDy píše:je potřeba vidět věci víc z nadhledu, ne jenom tím úzkým pohledem na svůj klub, svýho hráče...
píšeš to přesně .. to je stejné, jak se kluci ozvali hend zkraje, že takovej fanoušek Kadaně bude přece rád, že jeho hráčům vyjdou karty, které může posbírat .. ale na rovinu .. kolik takových sběratelů kadaně bude, aby reálně třeba sbírali Kadaň včetně různých paralelek apod?

stačí se podívat na extraligu .. co tak sleduju, tak bych si troufl říct, že hodně sběratelů má jen Sparta, Pardubice a Brno.. pak je několik týmů jako Vítky, Zlín, Hradec, kde to drží pár velkých sběratelů a zbytek je už okrajovej.. stačí se podívat třeba na Chomutov nebo Bolku, které snad v každém brejku co jsem viděl zůstávají jako nechtěné týmy.. důkaz o tom je třeba teď u Pavla v brejku, kde Chomutov i dva týdny po vypsání stále leží ..

a teď kolik sběratelů je první ligy .. věřím, že Dukla, Kladno, Budějky mají dost fanoušků, aby se vypaltilo dělat i různé paralelky, ale i takovej "blázen" jako je Dave tady píše, že si to ještě rozmyslí co posbírá .. a co pak takové Benátky, Přerov, Kadaň atd.
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
KRALzLA
Opora
Opora
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:40:51

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od KRALzLA »

DzEjDy píše:Teď prosím kolegu sběratele, aby to vůbec nebral osobně, absolutně v tom není nic proti němu. Ale... Tohle je přesně jeden z velkých problémů, který český karty mají... Tu se ozve sběratel, že by chtěl kartu tohoto hráče, tu sběratel, že se hraje nějaký retro utkání, tak aby vyšly karty, tu zase někdo, že tamten a onen tam a tamhle... Pan Hrbek se v dobrý víře snaží všem, nebo drtivý většině požadavků vyhovět, což je na jednu stranu chvályhodný, ale na druhou strašný zlo. Checklist nemůže být prostě trhací kalendář! Nemůže sedět a vyhovět každýmu jedinýmu človíčku, který sbírá karty. Podle mě je fakt, že vyjde karta každýmu hráči, co se během sezony objeví na ledě, hloupost. Aby měl seznam karet přes 500 položek je extrém. Ono někteří v tom vidí fakt, že si můžou sesbírat svůj oblíbený tým v co nejširším záběru, vlastně tomu i rozumím, jenže je vždycky potřeba vidět i tu druhou stranu mince. Na každou jednu základní kartu se nabalují další a další, pak jsou ty checklisty monstrózní, aby vůbec měla nějaká z těch karet určitou hodnotu, letí dolů limity jednotlivých karet, vymýšlí se nesmysly alá 1/1, atd... Jsou to spojený nádoby a jestli se opravdu má něco změnit, protože ty hlasy evidentně k tomu požadavku sílí, je potřeba vidět věci víc z nadhledu, ne jenom tím úzkým pohledem na svůj klub, svýho hráče... A opravdu promiň "KRALzLA" není to nic čím bych útočil na tvoji osobu, pouze využívám tvůj příspěvek k napsání toho mého...
Úplně v pohodě, já jsem ten poslední, kdo by to bral jako útok *placnuti* Napsal jsem za skupinu lidí, co četli o updatu, a myslí si, že by tam tento hráč měl být, protože už má určité jméno. A jelikož jsem loni některé hráče Dukly na karty fotil, tak jsem pana Hrbka trochu popíchl:) Jinak souhlas. Méně je někdy více, viz. loni Brož za Duklu a letos Chaloupek.
Hlavní sbírka: Los Angeles Kings - brankáři + RC
Nově: Martin Jones

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od DaveBrownsound »

Tak někteří hráči na updatu jsou úplně jasní, že by tam měli být. Taky nemyslím, že by tam nutně musel být každý, kdo odehrál dva zápasy (u nás třeba Dunn), ale např. Kváča (hostování v Třinci, nyní zraněnej) nebo posila Karábáček, to jsou významné pilíře týmu. Ale chápu, že pokud nebude foto, tak to půjde těžko.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

spalekmichal
Opora
Opora
Příspěvky: 200
Registrován: úte 22. pro 2015 12:21:13

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od spalekmichal »

První liga je určitě super. A vzhledem k tomu, že z ELH mám base sety všechny ročníky kompletní od roku 94/95 až po loňský, tak je to pro mě zase něco nového a přemýšlím, že bych ještě sbíral, i když druhá strana dotiskovaných karet OFS vloni mě dost naštvala, když u anniversary byly profily hráčů opačně.
Zvažoval jsem, stejně jako vloni zda sbírat ELH nebo nesbírat (to mě nakonec přesvědčila Dukla - tedy tým z Vysočiny), a proto jsem se rozhodl sbírat. Letos jsem zatím nic nekoupil a pořád vyčkávám a rozhoduji se.

Bylo tu už hodně řečeno, ted k mému nápadu...

Osobně mě při pročítání příspěvků napadl nápad, co to vše sjednotit. Udělat příští sezonu karty ELH, 1. ligy a třeba i reprezentace v jednom. Udělat třeba balíček po 20-ti kartách, který by mohl obsahovat hráče Extraligy a WSM ligy + 1-2 karty reprezentace (kterých by mohlo být třeba jen 30 základních z letošního MS, když už je na Slovensku.)
Myslím si, že kdyby se udělaly dvě série, každá by čítala cca 400 - 450 karet (210 elh + 210 wsm + cca 30 reprezentace), tak by to nebylo na škodu. Otázkou je, zda by byl mezi sběrateli zájem o tu WSM ligu a zda by celý projekt neprodělal, osobně si myslím, že to se ukáže po letošním vydání a na základě toho se může rozhodnout.
Ano, balíček o 20ti kartách a smíšená série je něco úplně nového, ale proč nebýt originální.
Myslím si, že něco takového by nebylo na škodu a dle mého názoru, určitě lepší než miliony limitovaných karet 1/1, /5, /10, /25, /50, /39, /99 a já nevím co všechno existuje...

Každopádně jak říkám, je to jen můj nápad a nejvíc asi napoví až výsledek letoška, zda by o něco takového byl zájem mezi sběrateli. (Můj tip je, že ano: protože, kdo by nechtěl sesbírat Vsetín nebo třeba Budějky, případně záložáky z Komety a Liberce v dresu Benátek a Třebíče).
Jediné, co mě mrzí, že v lize není Havlíčkův Brod, jeho kartičky mít, by bylo fajn.

Co si myslíte o tomto nápadu vy ostatní, a co vy pane Hrbku?

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od klajda »

spalekmichal píše:Udělat třeba balíček po 20-ti kartách, který by mohl obsahovat hráče Extraligy a WSM ligy + 1-2 karty reprezentace (kterých by mohlo být třeba jen 30 základních z letošního MS, když už je na Slovensku.)
Myslím si, že kdyby se udělaly dvě série, každá by čítala cca 400 - 450 karet (210 elh + 210 wsm + cca 30 reprezentace), tak by to nebylo na škodu.
Jenže reprezentace je úplně jiný výrobce kartiček, to je jako by jsi chtěl balíček, ve kterém budou panini, itg a UD. To asi ne (možná u Pavla *rfl* ). Pokud ale vím, tak se teď nějak řešila licence a spolupráce OFS s MK, tak vyšly karty Young Lions, otázka ale také je, do jaké míry chtějí oni spolupracovat. Osobně jsem stejně proti nějakým takovým mix balíčkům. To jsou dobrý tak goldky, když chceš zkusit štěstí a chytnout nějakej parádní hit. Ale souhlasím s tím, že ty limity jsou šílený, jak jsem už dneska psal, jen za letošní sezónu 1066 1/1 karet bez priting platů a razítek, šílenost.
Obrázek

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od DzEjDy »

DaveBrownsound píše:Tak někteří hráči na updatu jsou úplně jasní, že by tam měli být. Taky nemyslím, že by tam nutně musel být každý, kdo odehrál dva zápasy (u nás třeba Dunn), ale např. Kváča (hostování v Třinci, nyní zraněnej) nebo posila Karábáček, to jsou významné pilíře týmu. Ale chápu, že pokud nebude foto, tak to půjde těžko.
Hele Dave, podle mě by sběratelé do checklistů neměli kecat vůbec. Jasně, u tý první ligy je to trošku specifičtější, protože ta je fakt hodně regionální. Přeci jenom ta extraliga má mnohem větší dosah. Tam bych uvítal, kdyby každý tým měl předem daný a stejný počet karet v obou sériích. A ani bych to neviděl na nějak vysoký číslo. Úplně klidně třeba deset hráčů v první sérii, deset dalších v druhé. Nazdar bazar... Možná, že pak by ty jednotlivý paralelky dávaly větší smysl. Teď to v tom množství nikdo nesbírá a ty karty tak vlastně nemají žádnou reálnou hodnotu. Jedničkový karty se absolutně minuly záměrem být hitem. Sorry jako, ale třeba 1of1 karta Petr Martínek, Chomutov, asistent trenéra má stejnou reálnou hodnotu, jako řadovka o stovkách kusů. Ta karta je prodatelná tak max. v nějakých blind speciálních balíčkách, který si z těch odbalených karet někteří prodejci vytvoří (slíbí garanci 1/1 karty a balíčky prodávají za několik stovek)...

Možná by se dalo uvažovat ještě o jiný cestě. Řadovku ať mají klidně všichni hráči co naskočí. Nějakou tu middle paralelku pak třeba výběr nějaký deseti hráčů a tu top parelelku (klidně i 1/1) už třeba pouze tři hráči. Vytvořit nějakou pyramidu nebo nevím jak to nazvat... Např.:

Level 1 - řadovka - všichni hráči - bez limitace
Level 2 - paralelka - deset hráčů - /50
Level 3 - paralelka - pět hráčů - /10
Level 4 - paralelka - tři hráči - 1/1

A může se to odlišovat i barvičkama karet, různýma efektama atd.. ne pouze limitací... Pak by těch jedničkových, trojkových, pětkových karet nebylo tisíc, ale třeba padesát, týmový sběratelé by to neignorovali a hlavně ty karty by byly opravdu hitama s nějakou reálnou hodnotou, která by mezi sběrateli byla obchodovatelná.
Obrázek

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od deiv14 »

Ty jo, Dzejdy, ta tvoje "pyramida" nezní vůbec, ale vůbec špatně *what* ještě bych to vyšperkoval počtem karet tak, aby to šlo pěkně napasovat do fólií, tzn. např. base 18 hráčů, základní paralelka 9, lepší paralelka 6 a třeba tu jedničkovou by měli 3 hráči - zase by to byla motivace sesbírat si celej tým nebo třeba celej base set, zkrátka by to vypadalo hezky pohromadě *cl* jsou to takovy detaily, ale ve finále myslím, že by to spoustu lidí potěšilo *ano*
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
Jirka87
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 02. pro 2016 9:47:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Jirka87 »

Sice jdou český karty od konce APS mimo muj zájem, ale teda musim říct, že Dzejdyho pyramida v kombinaci s Deivovo kompatibilitou do foilí mi zní hodně dobře a nízkolimitovaný paralelky by konečně dostali smysl, když by to bylo "výsadní právo" těch tří největších hvězd v týmu (třeba brankář, obráce, útočník pro 1/1 ; případně brankář, 2 obránci a 3 útočníci pro /10) *myslim* *drink*
POMALÝ RESTART SBÍREK
Martin Brodeur - 322 karet
Dušan Salfický - 19 karet
Petr Sýkora - 42 karet

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Veteran fans hcs »

chtěl bych jen v krátkosti reagovat
objevilo se spousta podnětu, nápadů a názorů, některé stojí za úvahu, ale některé jsou vzhledem k neznalosti problematiky spíš úsměvné :)
moc rád bych tady každému odepisoval a trpělivě vysvětloval, ale na to nemám absolutně čas
mám v únoru před domluvenou schůzku s Bíločerným, tak pokud by měl někdo zájem se zůčastnit, ať se s ním spojí přes SZ

jinak moc se mi líbí volání po barvičkových paralelkách, když se na ně v sezoně 16/17 histericky nadávalo :thumbup:

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Bianconero »

Veteran fans hcs píše: moc rád bych tady každému odepisoval a trpělivě vysvětloval, ale na to nemám absolutně čas
mám v únoru před domluvenou schůzku s Bíločerným, tak pokud by měl někdo zájem se zůčastnit, ať se s ním spojí přes SZ
Souhlas, dejte vědět, kdo by se chtěl připojit a domluvíme se. *drink*
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Dawe4
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 521
Registrován: stř 25. úno 2015 14:37:28

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Dawe4 »

Super diskuze a nějaké podněty jsou opravdu k zamyšlení.

A když už se tu rozjela ta diskuze jak by měla vypadat "ideální série", tak sem hodím svoje návrhy. :)

Určitě souhlasím s tím, že by se tomu měl dát určitý koncept a to jak po designový, tak po obsahový stránce. A to dle mého splňuje série OFS 14/15. Naprosto perfektní a rozumné limity, super design, počet karet dává smysl.

Paraelky v podobě pyramidy je určitě dobrý nápad, ale osobně by mě stačilo kdyby se najelo na styl ze série 14/15=řadovka, paraelka /50, paraelka /25 + třeba podepsané hard řadovky v limitu /10. Co nejvíce insertů + klidně znovu nějaké podepsané jako bylo u těch Statistics a Team Pride. Jersey karty /99, patch verze /20. Podpisy /39 a hity třeba double podpisy /15, booklet, memo, 3D paraelky, které mě vcelku mrzí, že to byl jen jednorázový počin.

Zkrátka někdy v jednoduchosti a menší míře více, než mít stovky 1/1 paraelek. Sice by byl menší náklad, ale limity v podobě /20 už by začali mít nějakou hodnotu.

Ale ono se prostě nedá vyhovět a zavděčit každému. 100 lidí, 101 chutí. :D
Sbírám karty: HC Škoda Plzeň Martin Straka

spalekmichal
Opora
Opora
Příspěvky: 200
Registrován: úte 22. pro 2015 12:21:13

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od spalekmichal »

klajda píše:
spalekmichal píše:Udělat třeba balíček po 20-ti kartách, který by mohl obsahovat hráče Extraligy a WSM ligy + 1-2 karty reprezentace (kterých by mohlo být třeba jen 30 základních z letošního MS, když už je na Slovensku.)
Myslím si, že kdyby se udělaly dvě série, každá by čítala cca 400 - 450 karet (210 elh + 210 wsm + cca 30 reprezentace), tak by to nebylo na škodu.
Jenže reprezentace je úplně jiný výrobce kartiček, to je jako by jsi chtěl balíček, ve kterém budou panini, itg a UD. To asi ne (možná u Pavla *rfl* ). Pokud ale vím, tak se teď nějak řešila licence a spolupráce OFS s MK, tak vyšly karty Young Lions, otázka ale také je, do jaké míry chtějí oni spolupracovat. Osobně jsem stejně proti nějakým takovým mix balíčkům. To jsou dobrý tak goldky, když chceš zkusit štěstí a chytnout nějakej parádní hit. Ale souhlasím s tím, že ty limity jsou šílený, jak jsem už dneska psal, jen za letošní sezónu 1066 1/1 karet bez priting platů a razítek, šílenost.
Myslím, že se docela nahlas mluví o nějaké spolupráci mezi konkurenty. Tu jsem bral v potaz.

Paty6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte 08. led 2019 17:26:58

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Paty6 »

spalekmichal píše:
klajda píše:
spalekmichal píše:Udělat třeba balíček po 20-ti kartách, který by mohl obsahovat hráče Extraligy a WSM ligy + 1-2 karty reprezentace (kterých by mohlo být třeba jen 30 základních z letošního MS, když už je na Slovensku.)
Myslím si, že kdyby se udělaly dvě série, každá by čítala cca 400 - 450 karet (210 elh + 210 wsm + cca 30 reprezentace), tak by to nebylo na škodu.
Jenže reprezentace je úplně jiný výrobce kartiček, to je jako by jsi chtěl balíček, ve kterém budou panini, itg a UD. To asi ne (možná u Pavla *rfl* ). Pokud ale vím, tak se teď nějak řešila licence a spolupráce OFS s MK, tak vyšly karty Young Lions, otázka ale také je, do jaké míry chtějí oni spolupracovat. Osobně jsem stejně proti nějakým takovým mix balíčkům. To jsou dobrý tak goldky, když chceš zkusit štěstí a chytnout nějakej parádní hit. Ale souhlasím s tím, že ty limity jsou šílený, jak jsem už dneska psal, jen za letošní sezónu 1066 1/1 karet bez priting platů a razítek, šílenost.
Myslím, že se docela nahlas mluví o nějaké spolupráci mezi konkurenty. Tu jsem bral v potaz.
Presne tak, taky jsem o tom slysel a je to pry na dobre ceste, tak uvidime :-)

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od klajda »

spalekmichal píše:Myslím, že se docela nahlas mluví o nějaké spolupráci mezi konkurenty. Tu jsem bral v potaz.
To ano, vždyť jsem to taky psal. Jen jsem říkal, že balíček, co ty popisuješ, je nereálný. Aby dva výrobci karet měli jeden společný balíček. Spolupráce bude v rámci licence hádám, kde jeden výrobce povolí udělat pár karet toho druhého, v rámci třeba insertní série, viz. Young Lions u OFS.
Obrázek

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od worlikk »

Posledních pár dní si ve volnu přemýšlím nad těmihle diskuzemi a pohledem do alba si tak říkám, že koncepci člověk může najít, ale často takovou rozháranou, nahoru dolu

14/15 fajn limity rainbow /125 a glacier /25...podle mně ideál, klidně bych výrazně snížil rainbow (třeba na /50)
15/16 spousta barviček, až k limitu /5...strašně moc karet, navíc barevně netrefený odstíny sladění mezi sériemi
16/17 barvičky, objevujou se printing platy
17/18 červená (/29), modrá (/9) a retro karty
letos silver a dotted

Padlo to taky už několikrát a já zastávám stejnej názor - nízkolimitový paralelky jsou v český komunitě passé.
Chceme paralelky? Ano? OK, udělejme dvě paralelky, třeba barevně odlišený, ale v rozumných limitech, např 50 a 25...podle mně ideál. Jedničkový bych odvrhl úplně, to ocení max sběratelé konkrétních hráčů. Jako zbytečnej návrh mi přijdou desíkový řadovky s podpisama (nutno podotknout, že navíc byly spolu s podepsanými inserty byly vkládány do další série, ne do tý aktuální)

1. série má Unique Shooters, Young Power, gólmanskej insert, podpisy.
2. série může mít die-cut inserty (chtělo by se říct čehokoliv), anniversary karty, podpisy a memo karty

To rozdělení je přece fajn a ještě když se např na podpisech nebudou rok co rok objevovat stejní hráči, tak to bude super (už dřív jsem např. kvitoval výběr letošních podpisů)

Kdyby se to takhle udrželo a zachovalo jako pravidlo, tak přece nemůže nikdo nic namítat *sepisuju* *myslim*

PS: když se termínově trefíte, klidně a rád se přidám k posezení :wave:
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od vojta »

Jsem jednoznačně za co největší checklist řadových karet (paralelky nesbírám, tak si jich dělejte kolik chcete...) ! Vy, co tady bojujete za menší checklisty, to chcete sbírat každý rok 5-10 řadových karet Vašeho týmu ?? Nerozumím. Řadový base set by měl být co největší aby pokryl většinu hráčů, co nastoupila v extralize/chance lize. Já osobně beru svojí Libereckou sbírku jako vzpomínku na jednotlivé sezony. A jsem rád, když tam mám co nejvíce řadovek hráčů co v daným ročníku nastoupili! Takže pane Hrbku, nenechte se zvyklat a dělejte určitě co největší checklisty řadovek!

K paralelkám se moc vyjadřovat nebudu, nesbírám je. Ale kdo je sbírá, tak prosím, dělějte si je dál. Jen bych se vykašlal na promo karty, popřípadě nízkolimitovaný expo karty.

Určitě jsem za memorabilia karty! Ať je jich co nejvíc :)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od pavelbart »

Osobně jsem hodně zvědavý na to, jaký je zájem o karty 1. ligy. Když vidím návštěvnost jednotlivých zápasů, připadá mi, že to bude spíše zpestření. A pak asi pro lidi z Budějek apod. Omlouvám se, nečetl jsem to celé (třeba to někde je), ale nedělal to loni někdo jiný a nedělá to náhodou pořád, jen pod hlavičkou OFS? Design mi přijde úplně jiný než klasické OFS, tak proto mě to k tomu vede.
Já osobně bych třeba karty vydával stylem, že bude bude 20 řadovek z každého týmu v balíčku (pytlíku), aby si to mohli koupit fandové toho daného klubu. Neumím si představit, že jako fanda Kladna, tam budu mít karty Prostějova - co s nimi, když ta sběratelská základna bude výrazně nižší než u extraligovým týmů? Ale opět se omlouvám, pokud je to jinak a nebude se to balit do boxů, klasicky. Je to určitě zajímavost, jen mi přijde, že pro běžného sběratele docela dost neatraktivní. Vždyť úroveň 1. ligy je mizerná, pořád se říká, že juniorská soutěž je lepší (i když to už asi dnes platí těžko, když tam je tolik týmů...). Tak jsem na to opravdu zvědavý. Tím neříkám, že to je špatně, mít karty 1. ligy. Je to určitě fajn, jen mi to nepřijde liga na sérii na úrovni extraligy, což mám z toho co jsem viděl, pocit, že docela je... a na to ta liga asi ohlas nemá. Vím, že Dave nebude souhlasit:-)))).
Díky za odpověď.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: OFS Classic 2018-19 CHANCE LIGA

Příspěvek od Bianconero »

Vojto, koukáš na to ze svého ryze sobeckého pohledu "já chci tohle" - zde konkrétně kupu řadovek, paralelky nechci, nesbírám - a tím to pro tebe hasne. Dzejdy to popisuje velice dobře a je to to, o čem píšu, ať už jde o jakýkoliv český produkt. Ne každý hráč má mít kartu. Nejde vydávat karty "na zakázku", aby se zavděčilo každému. Od toho jsou klubové karty klubů (ano, některé týmy je dělají, jiné ne, často jde i o jiné formáty, než klasické karty).

Po 9 kartách (brankář, tři beci, pět útočníků) od každého týmu v obou sériích, to jsme na 18 kartách na tým celkem (a než že 18 karet bude jen v první sérii a bude z toho master set). V každé sérii 126 řadových karet, kompletně 252 řadových karet. K tomu 2 verze paralelek, takže to jest 252 násobeno 3 = 756.

Postavme k tomu 4 inserty, 1 podpisový set a 1 set memorabilií. Inserty po 14 nebo 28 kartách a to samé u memo karet, ať mají zastoupení všechny týmy rovnoměrně a ne že bude více Sparty, Komety a Pardubic.

Řadovky a paralelky = 756 karet
4 insertní řady po 28 kartách (I. série 14, II. série 14) = 112 karet
Podpisový set o 28 kartách (I. série 14, II. série 14) = 28 karet
Memorabilie set o 28 kartách (I. série 14, II. série 14) = 28 karet

Dohromady jsme na 924 kartách - 462 unikátních karet v každé z těch dvou sériích. Jen letošní I. série má 2148 unikátních karet. Do háje co to je? :D Loňská I. série měla něco málo přes 1800 karet. Pro porovnání dávám ročník 2014/2015, který měl 1076 karet. Každým rokem to de facto roste. Kolik jich bude příští rok? 2500 a do dvou let jsme na 3000? :D

V tomhle se mi OFS Plus z minulosti, byť to je v mnoha ohledech taky paskvil, líbily víc v té početní koncepci, kde napříč těmi všemi roky jsme na průměru kolem 750 karet. To je přesně ten počet, ke kterému směřuju ten svůj výše nastíněný koncept. Jakmile má mít série více jak 800 karet a ještě má mít obdobně velkou druhou sérii, pak se bavíme už o slušném master setu. Kolik týmů, resp. sběratelů je v Česku tohle schopné pokrýt? (řečnická otázka). Na to je tenhle trh malý. Navíc se vydávají rok co rok různé výroční série - Sparta pravidelně, k tomu často Pardubice, Kladno, byly tam i Budějovice, Slavia, Karlovy Vary, Vítkovice - kupa Anniversary setů, jejichž paralelky jsou pak navíc ještě sypány do klasických I. a II. série, což ohromně (a dost zbytečně) celou sérii nafukuje.

Jít cestou "náš zákazník, náš pán" je v tomhle byznysu nabíhání si na vlastní nůž. Bylo by skvělé mít base sety maximálně o 150 kartách na sérii, rok co rok ve stejném konceptu, s obměňovanou grafikou. K tomu dostatečné množství insertů a po jedné podpisové a memo sérii. Kdyby to bylo koncipováno v rozumném počtu, vyniknou pak další série mimo, ty tzv. "české high-end". A nekoukám na to očima sebe jako sběratele. Je svátkem, když si pořídím nějaké české karty. Klidně mi to třeba Vojto vyčti, proč do toho mluvím, když si stejně pak "nic nekoupím". Ale tady chybí pohled člověka, který to primárně nekupuje, chybí odstup. Mě ty karty zajímají, zajímá mě vývoj, tvorba a vůbec karty jako takové, takže i sběratelé. A když už jsou znechucení tací držáci a skalní sběratelé českých karet jako Dave, Dzejdy nebo worlikk, tak je možná na čase na nějakou sebereflexi a říct si "dělám to ideálně?". Pan Hrbek je zlatej člověk v tom, že se chce zavděčit takřka každému, což je oprátka, do které si sám dobrovolně vleze a ještě pomáhá s jejím utahováním.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host