2018-19 OFS Classic

Žhavé novinky týkající se sezóny 18 / 19
Odpovědět
vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

Představeny paralelky:

Řadové karty

- Silver paralelní (1 of 55)
- Rainbow paralelní (x/9)
- Ice Water paralelní (x/1)

Inserty

- Základní (1 of 99)
- Ice Water (x/9)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ještě další podpisové karty:

KOMETA
Obrázek

SPARTA

PARDUBICE

Authentic Signature

- Platinum (x/29)
- Gold (x/6)

RHK Signature (?/?)

A můžeme se těšit na pořádnou lahůdku... YwbYgb Update - Game Used Material (x/21) seznam zatím není k dispozici.

a YOUNG LIONS!

Obrázek

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

Plnění boxů OFS 2018-19 I.série

Collector's box
Řadové - 18 karet
Silver paralelní (1 of 55) - 3 karty
Rainbow paralelní (x/9) - 1 karta
Ice Water paralelní (x/1) - 1:5 boxům (2 v case)
Masked Men (1 of 99) - 1 karta
Masked Men Ice Water (x/12) - 1:3 boxům (min. 3 v case)
Unique Shooters (1 of 99) - 1 karta
Unique Shooters Ice Water (x/12) - 1:3 boxům (min. 3 v case)
Young Power (1 of 99) - 1 karta
Young Power Ice Water (x/12) - 1:3 boxům (min. 3 v case)
Authentic Signature Platinum (x/29) - 2 karty
Authentic Signature Gold (x/6) - 1:4 boxům (pokud je v boxu verze Gold, verze Platinum je jen jedna)
20th Anniversary OFS 1998-99 (x/10) - 2 karty
13th Star Brno Rainbow (x/25) - 1:2 boxům (5 v case)
13th Star Brno Signature (x/15) - 1:3 boxům (3 v case)
Memoriál Z.Kusého Authentic Signature (x/8) - 1:6 boxům
115 let Sparťanského hokeje Signature (x/15) - 1:5 boxům
YwbYgb Game Used Material (x/21) a YwbYgb Autograph (x/21) - 1 karta (5 GUM a 5 AUTO v case)
Young Lions (x/25) - 1:4 boxům (min. 3 v case)

Hobby box
Obsahuje tyto karty:

Řadové
Silver paralelní
Masked Men
Unique Shooters
Young Power
20th Anniversary OFS 1998-99 (x/10)

Plnění hobby boxu je pěkná trapárna, horší a horší. To už ani tu podpisovku tam nenajdeme???!!!

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Plnění hobby boxu odpovídá jeho ceně, nechtěli jsme ho zdražovat, proto jsme upravili plnění

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od SugarRay »

Koukam že uplně zmizely jsy karty z první série OFS , ale podle mě to neni žádná škoda , lepší jsou ty podpisovky a těch tam je požehnaně různých těch bonus a update karet . Ale case o 10ti boxech si asi fakt nekoupim .
Obrázek

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od klajda »

Young Lions se mi velmi líbí :) stále čekám na zveřejnění těch podpisů a teď i YWB-YGB GU Memo. Každopádně ty paralelky vypadají dost zajímavě, určitě více, než změna barvy. Jsem zvědavý, jak budou vypadat "na živo".
Obrázek

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od elektrikar »

hm teda zatím jsem z toho takový rozpolcený, zda koupit či ne
paralelky vypadají dobře
ale myslel jsem že na YOUNG LIONS nejsou práva
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

elektrikar píše:hm teda zatím jsem z toho takový rozpolcený, zda koupit či ne
paralelky vypadají dobře
ale myslel jsem že na YOUNG LIONS nejsou práva
Young Lions vydat máme souhlas od majitele licence na repre karty p.Lukáše Koppa a agentury BPA, v rámci slibně se rozvíjející spolupráci
mezi OFS a Moje kartičky.cz *placnuti*

Dawe4
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 521
Registrován: stř 25. úno 2015 14:37:28

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Dawe4 »

Rozvíjející se spolupráce? Bomba. To rád slyším. :thumbup:

Jinak k sérii. Vypadá to dobře. Líbí se mi to. :thumbup: Žádný nesmysly. Update z YWB-YGB paráda. Dokonce i memo. Díky tomu je I. série o plno tříd výše než ty předešlé.
Paraelky vypadají super. Na ty jsem hodně zvědavý. Young Lions a Masked Men vypadají opravdu, ale opravdu pěkně. :clap:
Hodně se těším na představení podpisovek. A doufám v nějaké další plzeňské memo v YWB-YGB. :)
Sbírám karty: HC Škoda Plzeň Martin Straka

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

Takže pro sběratele setů je více méně lepší vzít hobby box. Kdo chce sbírat něco lepšího nebo "šmelit" *rfl* tak jde do collectoru :)

Hobby, podle toho, co teď koukám na tu krbici, je to 8 balíčků po 10 kartách. V Collectoru je to tedy to, co je vypsáno, tedy 30+ (maximálně 40) karet? :)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

pf2000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř 26. zář 2018 15:39:21
Bydliště: Otrokovice

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od pf2000 »

Bianconero píše:V Collectoru je to tedy to, co je vypsáno, tedy 30+ (maximálně 40) karet? :)
Já jsem napočítal 30 garantovaných karet v collector boxu. V case garantují navíc minimálně 24 insertních karet, čili mi to na každý box vychází průměrně plus dvě karty a kdo bude mít štěstí, tak i tři. Když jsem se díval na loňskou sérii I., tak letošní jednička vypadá i co do plnění výrazně atraktivněji. Jsem zvědavý na podpisovky, ty by chtěly inovovat.

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 749
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od elektrikar »

no v Collectoru podle mých počtů bude 31-32 karet
v hobby 80 karet z toho 70 base + 3 inserty a zbytek si rozdělí silver s Anniversary
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od DzEjDy »

Moc nechápu ten checklist updatu memo karet z Bestů. Polovina z těch hráčů tam nemá co dělat, protože absolutně popírají název té série. To že se získaly hokejky dalších hráčů z ligy je fajn, že jim vyjdou karty je taky ok, ale proč pro to zneužívat jinak úspěšnou sérii? *nevim*
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

DzEjDy píše:Moc nechápu ten checklist updatu memo karet z Bestů. Polovina z těch hráčů tam nemá co dělat, protože absolutně popírají název té série. To že se získaly hokejky dalších hráčů z ligy je fajn, že jim vyjdou karty je taky ok, ale proč pro to zneužívat jinak úspěšnou sérii? *nevim*
Souhlasím, když jsem to procházel, tak jsem si říkal, že kromě Milana Hniličky v té sérii ostatní nemají co dělat.

Popojedeme...

A máme tu podpisovky, resp. náhled nad ně...

Authentic Signature

Obrázek

A k tomu ještě náhledy ke speciálním/výročním sériím...

Memoriál Zbyňka Kusého Authentic Signature

Obrázek

115 let Sparťanského hokeje Signature

Obrázek
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

Připomínka k publikovanému checklistu ve výčtu série - 13th Star HC Kometa Brno (mistrovský titul).

Číslo 11. je "kluk z plakátu" Leoš Čermák (nikoliv Leoš Štencel, patrně přehlédnutí v přepisování a zkomolení Štencela s Čermákem).
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

DzEjDy píše:Moc nechápu ten checklist updatu memo karet z Bestů. Polovina z těch hráčů tam nemá co dělat, protože absolutně popírají název té série. To že se získaly hokejky dalších hráčů z ligy je fajn, že jim vyjdou karty je taky ok, ale proč pro to zneužívat jinak úspěšnou sérii? *nevim*
Převzali jsme koncept od UD ze skvělé, znamenité, výtečné série Exquisite, udělali serii na pokračování, která se prolíná několika produkty v sezóně.
Při vší úctě k hráčům NHL, tam také vycházejí průměrní hráči a no name nováčci.
Třeba je to bude motivovat k lepším výkonům.

Vypadá to že když něco po vzoru amíků uděláme my, je to vždy podrobeno kritice.
viz 20 let staré karty MVP oražené razítkem s limitací x/20 = paráda
20 let staré OFS oražené razítkem s limitací x/10 = špatné, na co se to dělalo a pod.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

Pane Hrbku, nevím, jak budou vydané karty motivovat zrovna třeba naprosto průměrné (Boiko, Beran) nebo pomalu vysloužilé (Houdek, Kopřiva) hráče, ale to je asi o úhlu pohledu. Jedni nikdy nebudou patřit mezi to nejlepší, co tu kdy hrálo a druzí už na to jaksi nemají čas a dohrávají kariéry "v poklidu".

K těm MVP bych dodal asi tolik, že ten výroční set oražený razítkem čítá celkem 220 karet. Vy jich ovšem máte více než dvojnásobek a sice 490. Lidé ty karty 1998-99 mají rádi, jsou jakousi kultovní záležitostí, ale povězme si na rovinu, ten počet je zabijácký. Pokud mám mluvit jen a pouze za sebe, tak u té výroční série bych kritizoval jen ten počet, protože mi přijde neúnosný.

Exquisite myslíte ty z The Cup nebo ty z Black Diamondů? Nejsem v těchto "high-end" produktech úplně kovaný, nemůžu si je dovolit, takže o ně zavadím jen letmo. :D Každopádně "You Want the Best You Got the Best" si vysvětluju jako to nejlepší, co na českých ledních hokejových plochách jezdilo, což by mělo korespondovat s názvem, jinak jde o jasnou mystifikaci. A když si pročítám ten seznam "update sticků", tak to je těžký průměr, co kdy v Česku hrál. Na druhou stranu ten "update autograph" podle mě seznamem jmen zase moc hezky zapadá do té samotné série, takže za to zase naopak palec nahoru.

Berete si to příliš osobně, tak jako ve většině případů, což je škoda. A ne vždy je inspirace zámořím úplně to pravé ořechové.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Tomino69 »

Ono jestli to nebude tím, že tato série 98/99 vychází už poněkolikáté :think:

Když vyšla, buybacky (což byl dobrý nápad), truhličky (bez těch bych se obešel) a teď znovu...

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od DaveBrownsound »

Bianconero píše:....

Souhlasím, když jsem to procházel, tak jsem si říkal, že kromě Milana Hniličky v té sérii ostatní nemají co dělat.
To je docela prisnej pohled, rozhodne tam patri treba Kotalik, bronz z Turina, pres 500 startu v NHL, ale jsou tam i extraligove legendy jako Skuhravy, Sablik, nebo treba reprezentanti Furch se Zatovicem. Ale je pravda, ze cca polovina moc zajimava neni. Ale to se tyka jen memo, na auto jsou slusny jmena.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od vojta »

No jo, ale to jsou přece podrž tašky... nemají tam co dělat *lgh* Vtípek, nedalo mi to. Snad neschytám kupu urážek :D

Líbí se mi podpisovky, jednoduché, ale líbivé. Oproti loňsku se hodně kladl důraz na viditelnost podpisu.

K těm memo - jasně, někteří hráči jsou méně sběratelsky zajímavý. Ale je tu jedna věc, která už nás dost rozmazlila, ale my co sbíráme OFS dlouhou dobu si toho vážíme. Všechny ty kousky v kartách jsou opravdové game used / game worn věci. To je teprve bomba. Takže čím víc, tím líp. Děkujeme pane Hrbku za to.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2018-19 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

DaveBrownsound píše:
Že je hráč reprezentant z něj přece nedělá něco extra? A to se nemusíme bavit jen o hokeji, ale o jakémkoliv sportu. Spousta hráčů oblékla repre dres, "aby byl někdo do počtu", když to vezmu tedy opravdu přísně. Reprezentační dres z člověka neudělá lepšího hráče.

Kotalík, OK, i ten Skuhravý. Sáblík snad, možná. Ono je to tím, že jsem si tu sérii asi idealizoval a čekal jsem od toho, že tím pan Hrbek myslí opravdu exkluzivní sérii, kde má opravdu jen to TOP. Tímhle dotiskem je ta kvalita hráčů opět ředěná, myšleno co do checklistu, kvalitou opět nepochybně super. :thumbup: Ohledně auto jsem psal, že rozhodně palec nahoru, to se mi líbí, vytýkal jsem jen checklist memo. Ale neshazuji tím tu sérii, to vůbec. Každý sběratel i těch "horších hráčů" si může přijít na své, což je fajn.
vojta píše:No jo, ale to jsou přece podrž tašky... nemají tam co dělat *lgh* Vtípek, nedalo mi to. Snad neschytám kupu urážek

Líbí se mi podpisovky, jednoduché, ale líbivé. Oproti loňsku se hodně kladl důraz na viditelnost podpisu.
No a není to tak? Beran, Boiko, Houdek, Kopřiva... v měřítku produktu to podrž tašky jsou :D Chápu, že jsem s tím způsobil tehdy pozdvižení, ale klidně používejme raději společensky únosnější pojem "horší hráč". Význam to má úplně stejný, jen to není tak citově zabarvené.

A myslím si, že ne každý hráč si zaslouží třeba name plate. Proč? Protože pak tu hodnotu a exklusivitu karta nemá. Jen proto, že dáš Fabii karoserii Mercedesu, pořád bude mít "střeva" z Fabie. Takže to pořád bude Fabie.

Dám ti příklad. Stick karta JAN ŠVRČEK 18-19 OFS You Want the Best Game Used Material 1/1 - Pavel ji má na shopu vystavenou za 3.599 Kč (a to má Pavel "lidovku", na RHK je to ještě větší pecka). Ptám se, kdo tu kartu za takovou cenu koupí? Klidně se vsadím o basu Plzní, že nikdo. Švrček má v lize skoro 500 zápasů, reprezentoval v mládeži, ale to je vše. Jinak nic. Je to super hráč, poctivej, pracovitej, svoje si odmaká. Je mu 32, jednou může atakovat třeba hranici 700 zápasů v lize, ještě má čas. Ale má mít takový hráč kartu v hodnotě 3.599 Kč? Chápu veškeré tvé argumenty ohledně toho, že můžeme být rádi, že takovému hráči něco podobného vyjde apod. Ale je to snižování kvality toho produktu. Když se podívám na Upper Deck, dělají to samé, ve větší míře a v dražších sériích. A taky se mi to nelíbí. A ono pak dělá divy s celým trhem, když se těmito kartami nafukuje trh, de facto ředí. Spousta těch karet zůstane ležet ladem někde u někoho doma, ve skladě, atd., ne snad proto, že by ty produkty ještě nebyly rozbalené, ale protože zrovna tyhle karty nikdo nechce. Proč je nechce? Protože ta cena je vysoká. Proč je ta cena vysoká? Protože ty lidi tu kartu za méně neprodají, když je z takového produktu. A na druhou stranu, nikdo takovou kartu za takové peníze nekoupí. Dovedu si představit, že by zrovna tu konkrétní kartu Švrčka někdo vzal za třetinu ceny, 1.200 Kč se mi jeví reálně. 3.600 Kč nikoliv. Ale to je na delší debatu, takže už to nebudu víc nafukovat. Jen jsem ti chtěl, Vojto, říct, jakým způsobem na to koukám. Je to jen názor. Tvůj si taky rád přečtu. Klidně to můžeme probírat dál v SZ, kdybys chtěl. ;)

A co se týče těch podpisovek OFS 2018-19, tak super, mně se hodně líbí. Škoda, že tam není nikdo, koho bych mohl zařadit do některé ze sbírek. :D
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Odpovědět

Zpět na „2018 / 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti