2017-18 OFS Classic

Žhavé novinky týkající se sezóny 17 / 18
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

vždyť ji drží stejně ne ? :D
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

Jirka87: *cheer* to víš, jednou udává směr čepele doleva a podruhé doprava - z pohledu na kartičku, tak to sedí ne? (vím, jak to myslíš *mrk* )
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Bianconero »

Popisky karty, na nové OFS je to špatně uvedeno.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Jirka87
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 02. pro 2016 9:47:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Jirka87 »

*lgh* jojo, šlo mi jen o ten popisek, proto jsem napsal "zřejmě" v uvozovkách a přidal vykuleného smajlíka, protože na fotce je to samozřejmě pořád stejné *placnuti*

Každopádně pro mě je tenhle design super, možná pro někoho na dnešní dobu už moc jednoduchej, ale mě se fakt líbí. Ikdyž musim přiznat, že v té době jsem mnohem víc hltal (a kupoval) předchozí sérii APS 96/97 *cheer*
POMALÝ RESTART SBÍREK
Martin Brodeur - 322 karet
Dušan Salfický - 19 karet
Petr Sýkora - 42 karet

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

jedno video collector's boxu a náhled na pěnovou vycpávku, kdo neodbaloval a nebo nebude collector's kuchat.

Vzhled pěkný - trio týmu na přebalu skvělý nápad, poutavé na nutkání si koupit kartičky - obal táhne, vkládat jersey, silnější karty OK, ale k těm základním a tenkým kartám bych moc do toho nešla :roll:

Collector's box
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

Jirka87 píše:Každopádně pro mě je tenhle design super
v jednoduchosti je krása *ano*
Obrázek

jinak vzhledem ke zlínské situaci s hokejistu Rihards Bukarts díky alespoň za vydání jeho kartičky Young Power *placnuti*
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

I letošní ročník karet, bude zaslán na kluby v týmové verzi - TEAM EDITION, o proti loňské barvičce oddychovka v podobě bezbarvého gelového nápisu (moje pojmenování) na přední straně karty, ke všemu těžce scanovatelné (zatím s tím bojuju - kdo má tip, sem s ním), ale i tak zajímavá volba. Máte k tomu video níže :)
Kdoví, ale zatím asi budou jen řadovky.
Obrázek

TEAM EDITION verze základních karet
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

loňský dres? Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
Lloyd
Opora
Opora
Příspěvky: 263
Registrován: pon 13. led 2014 16:06:48

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lloyd »

Už jsem toho z nové série nasyslil dost, abych se k ní taky nějak vyjádřil :). Celkově ji vnímám pozitivně. Svůj názor na řadovky jsem tu už několikrát prezentoval, takže je jasné, že z „neherních“ portrétovek nebudu nadšený, ale musím přiznat, že letos se mi řadovky líbí i tak. K dokonalosti stačil malý detail, aby měla každá reálné pozadí. Chápu, že je s tím asi víc práce, ale mít za všemi hráči stejný kus mantinelu a tribuny vypadá fakt divně. Líbí se mi použitý papír i matný povrch. Chybí mi samozřejmě fotka na zadní straně, ale i těch pár vět o každém hráči je příjemné oživení.
Paralelky jsou docela fajn, snad jen ta velikost znaku mohla být na všech stejná. Retro anniversary jsou dobrý nápad, jejich lesklý povrch navíc příjemně kontrastuje s řadovkami. Limity u paralelních verzí jsou zase hodně nízko, ale snad se alespoň vlk nažere a já zůstanu celej (protože si neobstarám všechno). Pokud jde o inserty, Young Power je takový neurážlivý standard, Goal cam nabízí hezké záběry a ne úplně trefený nápis, u Emotion jde spíš o zajímavý pokus, který sráží dětinský font. Masked Men vypadají hezky, kvalita zpracování asi taky mohla být o něco vyšší, ale kvituju design i experiment s plastem. Team pride s odznáčkem je dobrý nápad a vypadá hezky. Ale mám s tím i jeden problém, který se týká i jersey karet. Udělat několik insertů, které designově vycházejí z řadovek, je fajn, ale proč použít i stejnou fotku? Tím to celé hodně ztratí na zajímavosti. Když se tomu navíc u replica jersey obětuje i dost prostoru pro ten kus týmovýho hadru. Podpisy se mi taky líbí, jak podklad pod samolepku, tak i pokaňkané pozadí. Škoda, že grafik nějak líp nezapracoval nápis Authentic signature i znak klubu, aby tu zbylo víc místa pro fotku. Což samozřejmě víc vadí u dvojpodpisovek s oprávněně kritizovanými useknutými hlavami. Nízké limity viz. poznámka o paralelkách. Provedením se mi líbí i Statistics Die Cut. Inserty šly celkově oproti loňskému ročníku dost nahoru.
Abych to nějak shrnul, z grafické a materiálové podoby letošních karet jsem příjemně překvapen, řadovky, paralelky i většina insertů se povedla, většinou došlo i k vylepšení zadní strany, jediné, v čem pořád vidím problém, jsou fotky. Jednak se z OFS zcela vytratily legendy. (Hlavně u hráčů z 80. a v první polovině 90.let velké mezery, které by bylo příjemné zalepit nějakými „legendovými“ inserty. Nevěřím, že by se nedaly sehnat fotky hráčů jako Liba, Pašek, Rosol, Růžička, Kameš, Klíma, Hrdina, Šejba, Lála, Válek atd. atd. Na každém zápase bývalo přece několik fotografů… Když se to ale nepovedlo zařídit ani u Icebooků, bojím se, že u Classic to nikdo řešit nebude.) I u nových fotek mám občas výhrady, jak ke kvalitě, tak i četnosti. Stejná fotka u řadovky a jersey prostě není dobrý nápad. Oživením jsou alespoň ty Goal Cam. Po dvou rozpačitějších ročnících tedy vnímám letošní sérii jako mírný pokrok v mezích českého kartičkového trhu a je vidět, že tentokrát si OFS dali víc práce i s „obyčejnějšími“ kartami, což mě těší.

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

Fenomén 90. let stále žije. Kdo dnes sbírá hokejové kartičky a jakou mají hodnotu
... sbíral hokejové kartičky v Česku každý malý kluk
*ano*
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
mischelin
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 50
Registrován: ned 09. říj 2016 12:23:57

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od mischelin »

Zdravim vsechny. Mate nekdo nejaky info o prodejnich mistech, jestli jsou uz balicky k sehnani i normalne? Minule rocniky se balicky daly sehnat v Geco trafikach a v Pompu.
Sbírám:
Bílí Tygři Liberec, Čeští brankáři NHL (Hlavně Petr Mrazek) Radim Šimek (Sharks)
Moje nabidka karet: http://www.forum-hokej-karty.cz/viewtop ... 43&t=12677
Obrázek

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od vojta »

Podle hlavního distributora až v lednu.

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

vojta píše:Podle hlavního distributora až v lednu.
už? kurňa na té distribuci zamakali, loni byly v trafikách až byla venku druhá série *rfl*
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Lukyn55 píše:
vojta píše:Podle hlavního distributora až v lednu.
už? kurňa na té distribuci zamakali, loni byly v trafikách až byla venku druhá série *rfl*
Už od 15 listopadu má karty na skladě vynikající distribuční firma Corfix, která je mimochodem sídlem v Brně
a to bude asi ten důvod proč distribuce nefunguje :thumbdown:

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Dostal se ke mě základní a teĎ už i výroční set Kladna ... Sou to první retro z letošní série co mám v ruce a jak řadovky, tak retro sou fajn ! design vs fotky ... líbí se mi to !

Jediný co mě u těhle karet trápí, tak je nekvalitní ořez ! Některý karty v setu sou o několik mm užší než ostatní ! Drobný rozdíly se ztratěj, ale tady fakt po rozbalení ofiko zabalenýho setu každá karta jiná ! Resp několik karet výrazně užších, zbytek s jemnejma rozdílama ...Jinak profi práci tenhle detail poměrně sráží *bang* celkově ořez se moc nepoved ! I u klasickejch řadovek sou karty "useklý" různě ... jak sou tam ty pruhy po krajích, tak je to hodně vidět, když sou pak karty vedle sebe ve fóliích ! škoda

A eště bych chtěl upozornit na 1 chybu ... v retro setu nám udělali z kapitána a jeho asistenta dvojčata ! V dřív vydanym "base" sertu je to v pořádku ...

Obrázek

chtěl bych se zeptat na 2 věci ...

1 ) bude k těmhle kartám Kladna dotisk s novejma hráčema ?

2 ) bude opravena chybová retro karta Strnada ?

díky

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

1) dotisk bohužel nebude
2) retro kartu p.Strnada opravíme při tisku posledního archu do IIserie, což bude cca za 14 dnů
3) s ořezem jsou bohužel trochu problémy, ale budeme v tiskárně apelovat, aby si na to dali větší pozor.

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od vojta »

Dobrý den,

měl by jeden dotaz. Podařilo se pro druhou sérii nafotit brankáře Petra Kváču za Spartu a Dominika Pavláta za Chomutov? Oba toho moc nenachytali, ale v extralize se objevili a já bych si rád rozšířil sbírku golmanských nadějí. Děkuji moc za odpověď.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

vojta píše:Dobrý den,

měl by jeden dotaz. Podařilo se pro druhou sérii nafotit brankáře Petra Kváču za Spartu a Dominika Pavláta za Chomutov? Oba toho moc nenachytali, ale v extralize se objevili a já bych si rád rozšířil sbírku golmanských nadějí. Děkuji moc za odpověď.
Ano :)

Uživatelský avatar
redcraft
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 472
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:35:56
Bydliště: Vysočina

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od redcraft »

kdy vyjde 2. série? Co Josef Kořenář? Podaří se ho ještě nafotit?

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

1) začátkem března cca 10
2) ano

Odpovědět

Zpět na „2017 / 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti