2017-18 OFS Classic

Žhavé novinky týkající se sezóny 17 / 18
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

s tou repre licencí těžko říct, to by pak nemohli vydat ani ty 70th aniversary ne ? jinak kamoš se dnesak chlubil na kometě, že už má komplet Brno u sebe aji mi je ukazoval, tak netuším, jak to s tím datem vydáním je ..
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
lastik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1806
Registrován: pon 05. led 2015 14:29:47
Bydliště: Olomouc

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od lastik »

Lukyn55 píše:s tou repre licencí těžko říct, to by pak nemohli vydat ani ty 70th aniversary ne ? jinak kamoš se dnesak chlubil na kometě, že už má komplet Brno u sebe aji mi je ukazoval, tak netuším, jak to s tím datem vydáním je ..
Asi je jako NEO z Matrixu....vyvolený *lgh*

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

Lukyn55 píše:už má komplet Brno u sebe aji mi je ukazoval, tak netuším, jak to s tím datem vydáním je ..
nebyly to TE nebo PROMO? *cheer*
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

právěže ne .. klasické řadovky a retro řadovky ..
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

BrianLeetch
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: stř 17. čer 2015 7:31:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od BrianLeetch »

Za mě 70th anniversary uplně vpoho. Já Radku pořád nechápu to,že karty sbíráš chvilku,hovno jim rozumíš ale ke všemu tady máš pořád nějaké stupidní komenty a píšeš uplné hovna. Jako sorry,ale dej se dohromady!!! *hammer*

Uživatelský avatar
KRALzLA
Opora
Opora
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:40:51

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od KRALzLA »

To je taková škoda, když vidím ty retro věci, že nejde udělat něco jako UD Fleer Retro 12-13. Kdyby to byly inserty ve stylu APS 94-95, 95-96, 96-97, plus nějaké jiné, myslím, že by výrobcům sběratelé utrhli ruce :))
Hlavní sbírka: Los Angeles Kings - brankáři + RC
Nově: Martin Jones

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

já nechci nic říkat.. ale právěže letos přece vyšly karty ve vzhledu APS ? .. nechci chytračit a mluvit za ostatní, ale tady u nás v česku moc nostalgie po starých kartách není, že by na ně lidi vzpomínali a chtěli nějaké retro .. důkazem může být to, že nejúspěšnější série, co tady vyšly jsou takové, které byly úplně něco jiného než série předtím ;)
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

BrianLeetch
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: stř 17. čer 2015 7:31:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od BrianLeetch »

Za mě letos retro určitě fajn :thumbup: :thumbup:

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od SugarRay »

Radek tomu dal 2 of 10 *rfl* to je zabiják .
Obrázek

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od worlikk »

radek850 píše:Mně se osobně vůbec nelíbí ten formát collectorů, to bych radši přešel na styl UD a jejich Series one and two,ale to je již jen osobní názor, každému to vyhovuje jinak.
Jen tak poznámka pod čarou...OFS vycházejí taky ve formátu S1 a S2... :think:
Možná jsi měl na mysli verze hobby a retail, co se týče plnění. Nicméně když už jdu něco kritizovat, tak mám ujasněný pojmy o tom, co kritizuju! V porovnání třeba s hobby a retail plněním je collectors a hobby otočený. Retail mívá zpravidla vyšší poměry vkládání než hobby, včetně možný absence možnosti vytáhnout nějaký karty. Takže v OFS terminologii je collector vlastně hobby a hobby vlastně retail

Dáváš hodnocení 2/10...tak to bude asi stát hodně za ***
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Dawe4
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 521
Registrován: stř 25. úno 2015 14:37:28

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Dawe4 »

Tak i já si z dovolením hodím nějaké to hodnocení. *cl*

Pozitiva
- Řadovky, inserty, podpisy, paraelky, podpisy na Anniversary...Klasika a již jsem hodnotil v první sérii. To nechám bez komentáře.
Jen bych rád dal velké plus za velmi široký base set.
- Už v I. sérii se mi statistics insert líbil. A i teď to musím pochválit. Skvělý nápad! Tentokrát pěkné podívání do "historie". Tento insert bych rád viděl v každé sérii.
- Karty prvních mistrů světa? Bomba! Set, který si určitě sesbírám.
- Game used? Silná stránka OFS. A i teď si myslím, že dobře odvedená práce. Pěkný, čistý design. A zajímavá jména v checklistu.
- Triple signature. Konečně booklet. Za mě naprosté TOP. Jsem z toho úplně nadšený. Skvělé rozmístění, výborný design. Bomba! A jsem rád, že podpisy nejsou z jednoho klubu, ale pěkně namixováno z celé TELH.

Negativa
- Rookie update. Já s tím nemám až takový problém. Ale dělat z toho celý insertní set, s takhle nízkým limitem se mi nelíbí.
Myslím, že hodit někam na řadovku do rohu Rookie by bylo 100x lepší.
- Printing plate. Pro mě bezcenné a zbytečné karty.
- Zrušení Young Lions (Jinak na karty jsem se těšil), ale především mlčení OFS a žádné info o tom.
- A co mi také chybí. Jak psal smiesek, tak ty 3D karty.

A to je asi tak nějak vše. Celkově hodnotím celou II. sérii velmi pozitivně a na karty se neskutečně těším. :)
A kdybych měl celkově zhodnotit celý ročník (S1 a S2) dohromady, tak bych ho umístil těsně pod OFS 14/15.
Sbírám karty: HC Škoda Plzeň Martin Straka

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od radek850 »

worlikk píše:
radek850 píše:Mně se osobně vůbec nelíbí ten formát collectorů, to bych radši přešel na styl UD a jejich Series one and two,ale to je již jen osobní názor, každému to vyhovuje jinak.
Jen tak poznámka pod čarou...OFS vycházejí taky ve formátu S1 a S2... :think:
Možná jsi měl na mysli verze hobby a retail, co se týče plnění. Nicméně když už jdu něco kritizovat, tak mám ujasněný pojmy o tom, co kritizuju! V porovnání třeba s hobby a retail plněním je collectors a hobby otočený. Retail mívá zpravidla vyšší poměry vkládání než hobby, včetně možný absence možnosti vytáhnout nějaký karty. Takže v OFS terminologii je collector vlastně hobby a hobby vlastně retail

Dáváš hodnocení 2/10...tak to bude asi stát hodně za ***
To S1 a S2 jsem myslel trochu jinak, než jsi to asi pochopil. NEdělal bych žádné collector boxy a udělal bych hobby a poté třeba 24 pack box, také bych přidal nějaký trochu více bonusový box, kde by byly šance na vytažení něčeho lepšího, speciálnějšího... Ale to jsou již spíše jen osobní preference, každý má rád něco jiného a musí se přizpůsobit tomu, co je :)
Collector podle mě nemá vůbec nic společného s hobby, je to takový hop nebo trop, což by hobby být neměly.
S tím, že hobby je něco jako retail, souhlasím, ale pro mě tam je mezera mezi retailem/hobby (který chybí) a tím collectorem.
Pojmy ujasněné mám, takže mi přijde zbytečné, že na mě zase a opakovaně útočíš.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

radek850 píše:
worlikk píše:
radek850 píše:Mně se osobně vůbec nelíbí ten formát collectorů, to bych radši přešel na styl UD a jejich Series one and two,ale to je již jen osobní názor, každému to vyhovuje jinak.
Jen tak poznámka pod čarou...OFS vycházejí taky ve formátu S1 a S2... :think:
Možná jsi měl na mysli verze hobby a retail, co se týče plnění. Nicméně když už jdu něco kritizovat, tak mám ujasněný pojmy o tom, co kritizuju! V porovnání třeba s hobby a retail plněním je collectors a hobby otočený. Retail mívá zpravidla vyšší poměry vkládání než hobby, včetně možný absence možnosti vytáhnout nějaký karty. Takže v OFS terminologii je collector vlastně hobby a hobby vlastně retail

Dáváš hodnocení 2/10...tak to bude asi stát hodně za ***
To S1 a S2 jsem myslel trochu jinak, než jsi to asi pochopil. NEdělal bych žádné collector boxy a udělal bych hobby a poté třeba 24 pack box, také bych přidal nějaký trochu více bonusový box, kde by byly šance na vytažení něčeho lepšího, speciálnějšího... Ale to jsou již spíše jen osobní preference, každý má rád něco jiného a musí se přizpůsobit tomu, co je :)
Collector podle mě nemá vůbec nic společného s hobby, je to takový hop nebo trop, což by hobby být neměly.
S tím, že hobby je něco jako retail, souhlasím, ale pro mě tam je mezera mezi retailem/hobby (který chybí) a tím collectorem.
Pojmy ujasněné mám, takže mi přijde zbytečné, že na mě zase a opakovaně útočíš.
Ne vážně nevíš o čem mluvíš !!! Ve všech postech co sem od tebe viděl mícháš všemožných věci dohromady aniž bys jim rozuměl ! Tím nám tady sdelujes něco co nejde pochopit jak to vůbec myslíš ...

K plnění ... Nejde dělat stejnej systém boxů v US a tady ... Ten trh je prostě úplně jinej ! Collectors je prostě "nadupanej" box pro "vážný" sběratele ... Plnej hitů ... Hobby je jeho levnější varianta kde je těch hitů logicky míň ! Prodává se i na balíčky atd. Ty bys tady zaváděl nějakej bonusového box s top kartama, ale to už je ten collectors ... Jednoduše bych ti doporučil si o kartách něco pořádně zjistit než tu začneš psát nějaký zmatený příspěvky !

K tvýmu hodnocení ! A to neber jako nějakej útok na tebe ... Mě se taky spousta věcí co OFS za poslední roky předvádí nelíbí, ne se všema prvkama série souhlasím ... Ale dát 2/10 vzásadě bez udání pořádnýho důvodu ?! Schválně nám tu napiš , jak by si ty udělal tu sérii aby měla 10/10 ? Co by si udělal tak odlišně ??? Nesměju se, jen mě to zajímá !! V rámci práv a prostředků co OFS má, jak by vypadala ideální extraligová série podle tebe ?? Díky za reakci

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Pár připomínek k nový sérii za sebe :

Memorabilie - super design, 1 verze v celkem normálním limitu ! Fajn !

Booklet - fajn nápad i zpracování, jen mě tam nesedí ten mix teamů ! To je nešťastný podle mě !

Podpisy Kladno, KV, Sparta ... Sem rád že je Kladno hard signed , ale limit zbytečně nízkej, takhle se akorát z podpisovku nějakýho kladenskýho matláka stane nepochopitelně drahá karta !

Zbytek ...celkově je v sérii moc verzi všeho (stejně jak S1) ... Inserty DC v limitu /9 a /19 proč ??? Tak ať je 1 paralelka s limitem třeba /15 ale tohle je moc ...
Řadovky v limitech /9 /29 a znovu v retro to samý ? Proč ? To už radši systém víc barev s různejma limitama jako loni s 1 verzi retro klidně navíc ... Než 2x stejný limity ! To je nesmysl ! Vrchol sou ultralimitovaný verze podpisovek na nálepkách lišící se barvou podkladu :D prostě nemám dost hitů, tak udělám podpisovku /3 ... Skvělý *lgh* prostě a jednoduše už je všech verzí a mutací strašně moc ! Když to vezmu že sbírky , tak sbírám např . Douderu z Třince ... Za 4 sezony v ELH pod taktovkou OFS Classic má třeba 15 karet na sezónu !!! Po sečtení všech možnejch a nemožnejch verzí ! A to je Doudera top hráč , kterej třeba jezdí i na repre apod, špička v obraně ELH ... Ale stejně karty vycházejí i úplně no name hráčům a to je podle mě neúnosný z dlouhodobých pohledu !

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od DaveBrownsound »

Steven Hockey Cards píše:....
Podpisy Kladno, KV, Sparta ... Sem rád že je Kladno hard signed , ale limit zbytečně nízkej, takhle se akorát z podpisovku nějakýho kladenskýho matláka stane nepochopitelně drahá karta !
...
Njn, mas tam takhle 26 nepochopitelne drahejch podpisovek *lgh* Se mi to tlemi, kdyz s Kladnem tecem 1:3 *drink*

Jinak jsem chtel letos posbirat master set, ale Radek dal hodnoceni 2/10, tak me to odradilo *lgh*
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Lukyn55 »

ofiko info se zveřejňovat nejspíše nebude, takže neofiko jsou Young Lions vyřazení z checklistu na žádost BPA, protože licenci na repre vlastní někdo jiný ;)
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

takže velmi zjednodušeně

insert Young Lions jsme chtěli vydat jako retro vzpomínku na učinkování určitých hráčů v repre U 18 a 19
tedy takovou rekapitulaci co tito kluci dokázali ve své osobní karieře
v letech 1999 - 2012 měla firma OFS licenci na vydávání repre karet a použili jsme fotky z té doby.

po stížnosti ze strany firmy moje kartičky.cz, to začala BPA řešit, a z důvodu že tito hráči ve valné většině stále aktivně hrají,
a potencionálně mohou dále reprezentovat, spadají tedy pod novou licenci.

tyto karty jsme chtěli vydat jako vzpomínku, jak ti kluci vypadali ve svých 17 letech a rozhodně jsme tím nechtěli nikoho poškodit.
současný výrobce repre karet nemůže tyto fotky pro změnu použít, takže mi to celé přijde jako nevyužitá šance na pěknou kartu.

na jakékoli komentáře nebudu reagovat, omlouvám se ale je moc práce s plněním II serie OFS

díky Hrbek

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od smiesek »

podepsané boxy proč ne, to tu ještě nebylo a ještě se s tím nekšeftovalo, ale přece jen bych raději měla jistotu, že vím, co kupuju.
Zapakovat je do case, proč ne, ale na krám si vystavit černé přebaly? Možná pro tyto případy trošku přidat značku (logo OFS - označení série) apod. :roll:
Obrázek
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Každý normální člověk vystaví i box bez černého přebalu.
Boxy jsou stejné jako v první serii

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: OFS 2017-18

Příspěvek od vojta »

:silent: :silent: :crazy:

Obrázek => Obrázek

Obrázek => Obrázek

A plno loňských fotek na řadovkách a retro... Jak tu už nakousl Ragnarook :thumbdown:

Odpovědět

Zpět na „2017 / 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti