Mar123

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale právě nyní se poznáme
Pravidla fóra
1, Jako nově registrovaný uživatel na tomto fóru získáváte status Nový člen fóra. Tento status je dočasný a máte stejné benefity, jaké má (neregistrovaný) návštěvník.
Vidíte sekce Novinky, Breaky balíčků a boxů, Burzy, Přehled sérií a pochopitelně sekci Úvod, představení a kompletní pravidla), a navíc máte možnost přispívat do subtématu Chci se představit!.

V něm si můžete založit vlastní téma (doporučujeme s názvem našeho uživatelského jména zde na fóru), kde se můžete všem ostatním představit - např. na co se specializujete, jaké karty sbíráte, jak dlouho patříte mezi sběratele apod.

2, Jakmile se jako Nový člen fóra představíte, to znamená - odešlete jeden příspěvek do výše uvedeného tématu, stáváte se plnohodnotným Registrovaným uživatelem fóra.
Odkryje se Vám kompletní obsah diskuzního fóra se všemi sekcemi a tématy, do nichž budete moci podle libosti psát své příspěvky.

V případě potíží, dotazů a nebo nejasností neváhejte kontaktovat Vedení fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mar123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 138
Registrován: sob 06. říj 2012 15:23:15
Bydliště: Praha - Vinoř

Mar123

Příspěvek od Mar123 »

Ahoj
Jmenuju se Martin, jsem z Prahy. Ke kartám jsem se dostal asi jako většina takhle starých sběratelů někdy kolem roku 1995, když jsem od kamaráda koupil pár řadovek. Později se to rozjelo a naši mě i bráchovi sem tam nějaký balíček koupili. Nejvíc mi v paměti uvízly Score 94/95 a Premier 93/34. Byla to paráda a narazit na trafiku, nebo hračkářství, kde by něměli tak 2 až 5 druhů karet bylo prakticky nemožný. Pak sme přešli na Ultra Fleer 1995/96, levný a nadherný karty. Zájem o hokej přiživilo Nagáno a následující Mistrovství světa. Jelikož nám karty kupovali rodiče a kapesné se nekonalo (což mi ani nevadilo) bylo mi v 9. třídě naznačeno, že bych měl mít kíné zájmy ... *cheer* , né nějaký papírky *rfl* . Bráchu to přestalo brát. Sběratelství se vztupem na gymnázium skončilo. Fanouškem hokeje jsem byl nadále, ale karty mi nějak nechyběly.
Někdy kolem roku 2007 jsem bydlel na VŠ na koleji. Jelikož jsem měl internet a studium se nějak nevedlo, napadlo mě podívat se jestli karty ještě nekoho zajímají :shock: . Překvapení bylo, že nejen, že zajímají, ale že jsou e-shopy a dost lidí kteří v tom " jede ve velkým". No a tak to začalo nanovo, bratr mě má za magora, rodiče kupodivu méně a přítelkyně - nyní manželka věděla, co si bera zač. *rfl*
V současnosti se snažím sbírat vybrané sety a dva hráče - Petra Čajánka a Steva Masona.
Z okruhu sběratelů znám pár lidí s burz z Karlína a Černýho mostu. Na burzu jsem se nedostal za poslední rok bohužel ani jednou *cry-a* . Původně jsem byl hlavně na slovenském foru, ale dezertuju sem (primitivní nacionalista nejsem *lgh* ).
Na závěr malé shrnutí
Je mi 29, od 24.8. ženatý, bezdětný (s přísným zákazem udělat z budoucího dítěte sběratele karet, neb 1 trouba stačí), vystudoval jsem Univerzitu v Hradci Králové obor archivnictví - historie (Bc.), dá-li Pánbůh v září dodělám magistra na UK v Praze - obor historie. *cheer* Pracuju ve Státním okresním archivu Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem

Martin *cl*
Obrázek

Misa015
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 433
Registrován: pon 30. kvě 2011 7:19:54
Bydliště: Jičín/Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Misa015 »

Mar123 píše:vystudoval jsem Univerzitu v Hradci Králové obor archivnictví - historie (Bc.), dá-li Pánbůh v září dodělám magistra na UK v Praze - obor historie. *cheer* Pracuju ve Státním okresním archivu Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem
To je super, že tady nejsem jako historik sama. :) *cheer* Na co se v historii specializuješ?
Sbírám Tomáše Kaberleho: 268/?, Lukáše Mensatora: 31/?, Anže Kopitara 5/? a Václava Nedomanského 6/?
Obrázek

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od mapko »

super predstavenie
rad tu vidim ludi ako ty :)
snad sa coskoro uvidime na nejakej Prazskej burze
Mar123 píše:Ahoj

V současnosti se snažím sbírat vybrané sety a dva hráče - Petra Čajánka a Steva Masona.
Z okruhu sběratelů znám pár lidí s burz z Karlína a Černýho mostu. Na burzu jsem se nedostal za poslední rok bohužel ani jednou *cry-a* . Původně jsem byl hlavně na slovenském foru, ale dezertuju sem (primitivní nacionalista nejsem *lgh* ).
Na závěr malé shrnutí
Je mi 29, od 24.8. ženatý, bezdětný (s přísným zákazem udělat z budoucího dítěte sběratele karet, neb 1 trouba stačí), vystudoval jsem Univerzitu v Hradci Králové obor archivnictví - historie (Bc.), dá-li Pánbůh v září dodělám magistra na UK v Praze - obor historie. *cheer* Pracuju ve Státním okresním archivu Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem

Martin *cl*

Uživatelský avatar
Mar123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 138
Registrován: sob 06. říj 2012 15:23:15
Bydliště: Praha - Vinoř

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Mar123 »

Misa015 píše:
Mar123 píše:vystudoval jsem Univerzitu v Hradci Králové obor archivnictví - historie (Bc.), dá-li Pánbůh v září dodělám magistra na UK v Praze - obor historie. *cheer* Pracuju ve Státním okresním archivu Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem
To je super, že tady nejsem jako historik sama. :) *cheer* Na co se v historii specializuješ?

Co se týká školy, tak to co studuju se jmenuje Histrie mezinárodních vztahů (cca od roku 1500 - 20.století). I diplomka se točí kolem sportu, neb píšu o olympijských hrách v letech 1980 a 1984 (Kdo neví, jde o vzájemné bojkuty Amíků a Ivanů.)

Nejvíc mě asi baví 20. století.

V práci na mě hodily sbírky plakátů, pohlednic a podobný ptákoviny, jinak novodobé fondy spolků, pozůstalosti, bankovní ústavy, Okresní národní výbor Nymburk.

Hlavně neřikej, že si studovala v Pardubicích *rfl* , !!!! V Praze čuměj skrz prsty na Hradec, v Hradci považují Pardubice za je největší odpad (Unu Mechov a Perníkov, mě je to fuk, já su z Práglu) *lgh* *lgh* *lgh*
Obrázek

Uživatelský avatar
fiila
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 492
Registrován: pon 23. dub 2012 14:02:56
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od fiila »

Mar123 píše:Mechov a Perníkov, mě je to fuk, já su z Práglu *lgh* *lgh* *lgh*
Podle toho SU z Práglu bych i řek, že spíš někde z Moravy :lol:
Obrázek
moje nabídka 20/8/2013: http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=2872
moje sbírka UPDATE 15/3/2016 nahrány karty do sezóny 97-98 (včetně) = cca 55% sbírky
http://www.forum-hokej-karty.cz/viewtop ... =39&t=6767

Uživatelský avatar
Mar123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 138
Registrován: sob 06. říj 2012 15:23:15
Bydliště: Praha - Vinoř

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Mar123 »

fiila píše:
Mar123 píše:Mechov a Perníkov, mě je to fuk, já su z Práglu *lgh* *lgh* *lgh*
Podle toho SU z Práglu bych i řek, že spíš někde z Moravy :lol:
Nikoli v Hradci jsem načuchnul těmito novotvary - su, k dědoj (kdo neví k dědovi) no a kratky ostravsky zobak, který dá jen těžko zapsat, pač by se měl rovnou tesat.... a podobná zvěrstva prznící češtinu *lgh* *lgh*
Obrázek

Misa015
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 433
Registrován: pon 30. kvě 2011 7:19:54
Bydliště: Jičín/Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Misa015 »

Mar123 píše:
Misa015 píše:
Mar123 píše:vystudoval jsem Univerzitu v Hradci Králové obor archivnictví - historie (Bc.), dá-li Pánbůh v září dodělám magistra na UK v Praze - obor historie. *cheer* Pracuju ve Státním okresním archivu Nymburk se sídlem v Lysé nad Labem
Hlavně neřikej, že si studovala v Pardubicích *rfl* , !!!! V Praze čuměj skrz prsty na Hradec, v Hradci považují Pardubice za je největší odpad (Unu Mechov a Perníkov, mě je to fuk, já su z Práglu) *lgh* *lgh* *lgh*
Já v Pardubicích stále studuju - jsem aktuálně v prváku na mgr. Kulturních dějinách - gender history. *lgh* Pardubice zas jako odpad považuje Hradec, holt Mechováci a Pardubáci. *lgh* *lgh*
Já se zajímám dlouhodobě o dějiny lázeňství a specializuju se na návštěvníky. Jsem tak trochu průkopník, protože zpracovávám detailně něco co ještě nikdo nikdy nedělalal a myslím, že po mě asi nikdo nikdy dělat nebude *lgh* *lgh* - věnuji se zpracovávání seznamů lázeňských hostů tzv. kurlistů. Dělala jsem to jako bakalářku - tam jsem prošla jméno po jménu přes 50 000 lidí a budu to dělat i jako diplomku a počítám, že projdu min. 250 000 lidí (i když si myslím, že to bude mnohem víc, protože to bude mnohem více rozvinutý než v bakalářce).
Sbírám Tomáše Kaberleho: 268/?, Lukáše Mensatora: 31/?, Anže Kopitara 5/? a Václava Nedomanského 6/?
Obrázek

Uživatelský avatar
Mar123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 138
Registrován: sob 06. říj 2012 15:23:15
Bydliště: Praha - Vinoř

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Mar123 »

Já v Pardubicích stále studuju - jsem aktuálně v prváku na mgr. Kulturních dějinách - gender history. *lgh* Pardubice zas jako odpad považuje Hradec, holt Mechováci a Pardubáci. *lgh* *lgh*
Já se zajímám dlouhodobě o dějiny lázeňství a specializuju se na návštěvníky. Jsem tak trochu průkopník, protože zpracovávám detailně něco co ještě nikdo nikdy nedělalal a myslím, že po mě asi nikdo nikdy dělat nebude *lgh* *lgh* - věnuji se zpracovávání seznamů lázeňských hostů tzv. kurlistů. Dělala jsem to jako bakalářku - tam jsem prošla jméno po jménu přes 50 000 lidí a budu to dělat i jako diplomku a počítám, že projdu min. 250 000 lidí (i když si myslím, že to bude mnohem víc, protože to bude mnohem více rozvinutý než v bakalářce).[/quote]

Proboha *rfl* *rfl* , gender studies - dějiny ženského hnutí, to je taky obor jako strehno *lgh* *lgh*
Evidentně zavítáš i k nám do archivu máme tu fond Lážně Poděbrady a docela velkej :thumbup:
Obrázek

Misa015
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 433
Registrován: pon 30. kvě 2011 7:19:54
Bydliště: Jičín/Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a přivítání

Příspěvek od Misa015 »

Mar123 píše:Já v Pardubicích stále studuju - jsem aktuálně v prváku na mgr. Kulturních dějinách - gender history. *lgh* Pardubice zas jako odpad považuje Hradec, holt Mechováci a Pardubáci. *lgh* *lgh*
Já se zajímám dlouhodobě o dějiny lázeňství a specializuju se na návštěvníky. Jsem tak trochu průkopník, protože zpracovávám detailně něco co ještě nikdo nikdy nedělalal a myslím, že po mě asi nikdo nikdy dělat nebude *lgh* *lgh* - věnuji se zpracovávání seznamů lázeňských hostů tzv. kurlistů. Dělala jsem to jako bakalářku - tam jsem prošla jméno po jménu přes 50 000 lidí a budu to dělat i jako diplomku a počítám, že projdu min. 250 000 lidí (i když si myslím, že to bude mnohem víc, protože to bude mnohem více rozvinutý než v bakalářce).
Proboha *rfl* *rfl* , gender studies - dějiny ženského hnutí, to je taky obor jako strehno *lgh* *lgh*
Evidentně zavítáš i k nám do archivu máme tu fond Lážně Poděbrady a docela velkej :thumbup:[/quote]
Já mám gender jen kvůli mýmu zaměření na dějiny lázeňství. Jinak bych byla na soudobkách *lgh* O těch Poděbradech jsem přemýšlela, ale nakonec budu pracovat s jinými lokalitama. :)
Sbírám Tomáše Kaberleho: 268/?, Lukáše Mensatora: 31/?, Anže Kopitara 5/? a Václava Nedomanského 6/?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Chci se představit!“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů