Upper Deck e-Pack

Žhavé novinky týkající se sezóny 15 / 16
Odpovědět
Uživatelský avatar
Netorack
Veterán
Veterán
Příspěvky: 906
Registrován: pon 13. říj 2014 15:13:56
Bydliště: Praha

Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Netorack »

Zakládám nové téma, protože tohle se bude týkat více sérií než jen UD S1.

Pro začátek co už se ví:

Upper Deck spustil platformu http://www.upperdeckepack.com.
Toto má propojit fyzické a digitální karty.

Princip je následující:
- člověk si koupí balíček/box/case virtuálně v eshopu;
- virtuálně si ho také rozbalí;
- lepší karty (Young Guns, inserty, paralelky) budou existovat i ve fyzické podobě a můžu si je nechat poslat domů (platí se $0.25 za kartu plus poštovné z comc.com) nebo přímo vystavit k prodeji na comc.com (kde karty už fyzicky leží, takže jsou během minuty nabídnuty k prodeji a neplatí se žádné poštovné),
- řadovky jsou jenom virtuální, ale je možné je v poměru 10:1 vyměnit za speciální foil verzi (k dostání jen v e-Packu), která existuje i fyzicky, a tu si nechat poslat (10 stejných řadovek za foil kartu daného hráče).

V systému už je Upper Deck Series 1, určitě v něm bude i Series 2 a ještě jeden letošní set (neví se, zda bude jen virtuální nebo bude kopírovat nějaký fyzicky vydaný)
V Series 1 jsou dva insertní sety navíc, které nejsou ve fyzických balíčcích (Code to Greatness a Instant Impressions)
Po registraci je možné si každý den zdarma otevřít jeden ukázkový balíček se třemi kartami (na téměř 100 procent jsou v nich ale jen řadovky).

Co se tak úplně neví nebo o čem se spekuluje:

- UD pravděpodobně vyhradilo část nákladu hobby boxů UDS1 pro tento systém prodeje (spekuluje se o 15 až 20 procentech); což mimo jiné znamená, že část například Exclusives, High Gloss nebo jiných číslovaných insertů leží ve skladu pro potřeby e-Packů.
- nabídka e-Packů tedy není nekonečná a bude vyprodána;
- řadovky ale velmi pravděpodobně vůbec netisknou, tedy si odkládají jen inserty a speciální foil verze.
- systém může být výhodný pro lidi breakující celé casy - case je o několik desítek procent levnější než v obchodě; přitom inserty dostanou poštou nebo je nechají rovnou na comc.com, místo hromad řadovek dostanou hodnotnější paralelní verze.
- předpokládá se, že v budoucnu půjde karty v systému i měnit mezi sběrateli.

Doplňujte další zkušenosti, novinky a názory. Díky.

Uživatelský avatar
shark
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1855
Registrován: úte 04. pro 2012 0:29:26
Bydliště: Praha 5 + Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od shark »

jeeee virtualni karty byl vzdycky muj sen, klikem rozbalit, klikem zatridit, samo oznacit

doma police volny na uzitecny veci, na burzu chodi jen s tabletem a karty menit po emailu

super bude pokud pujde efolie rozsirit na 10ti slotovou ci vice, konecne se mi tam vejdou serie ;-)
sbiram pouze San Jose Sharks + Arturs Irbe a to jiz vice nez 20 let (moje nabidka http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=7052)
comc nabidka: https://www.comc.com/Users/shark,sq,i100
Obrázek

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od sabres911 »

Sharku, super ironický příspěvěk, je to kravina ... nechápu, proč mám dát 1000 usd za virtuální case, přičemž z ní na 99.9% finančně vyteču. Poštou mi přijdou inzerty, ale na boxu je super, že člověk může sesbírat celý base set,no ne ? Za mě divné... kdyby byla cena 60 usd / box, fajn, ale na Dave and Adams je za 99.99 usd a já ho online koupím za 89.99 ? I když je pravda, že za těch 20 let, co sbírám karty, je to další revoluce, či slepá vývojová větev ? Prostě kdo co chcete :)

Dost bylo keců... včera jsem lupnul jeden free balíček, dneska druhý. Každý obsahuje 3 karty... samé base.
A taky jsem si koupil ze srandy jeden paklík, ať člověk vidí, že to funguje... 7 řadovek a Young Guns, která se dá opravdu poslat (je u ní přípisek Physical card).

Nevím jak vy, ale celníci a eshopy budou mít dál radost z prodeje balíčků a boxů :P

Obrázek

Uživatelský avatar
Ragnarook
Veterán
Veterán
Příspěvky: 945
Registrován: stř 10. zář 2014 22:49:10
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Ragnarook »

To bude mít jen zastánce, nebo odpůrce. Já do toho nejdu. Ten pocit fyzického rozbalování boxů se nedá nahradit žádnou virtuální srandou. A to že mám doma triliardu karet navíc ... no to už k tomu tak nějak patří *cl*
Nabízejte INSERTY : 2015-16 FULL FORCE
Nabízejte JERSEY: 2004-05 PACIFIC
Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/home - profil: Ragnarook
Sbírám: Jágr/Islanders/Ostřížek

Obrázek

Uživatelský avatar
xmkrejci
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1376
Registrován: pát 09. zář 2011 18:25:23

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od xmkrejci »

Tady na tom je krasne videt, ze uz se firmam pomalu ani nechce tisknout radovky. Ze je to obtezuje. Divna doba pro sbirani karet.
Obrázek

Uživatelský avatar
redcraft
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 472
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:35:56
Bydliště: Vysočina

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od redcraft »

Bylo jen otázkou času, kdy tohle přijde. Dnešní doba si to žádá. Pro amíky to bude dobrý, ty base karty nezajímají,když vidím jakým stylem rozbalují boxy. Mně tohle nic neříká. Jedním z důvodů proč rozbaluju boxy, je vždy zkompletovat set z base karet.

Uživatelský avatar
Ragnarook
Veterán
Veterán
Příspěvky: 945
Registrován: stř 10. zář 2014 22:49:10
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Ragnarook »

Jo to je pravda. Otvíračky zahraničních boxů jsou psycho. Pavel nacpe jeden box o 200 kartách na pěkných 10 minut. Oni tam odvalí za 5 minut celý case :(
Nabízejte INSERTY : 2015-16 FULL FORCE
Nabízejte JERSEY: 2004-05 PACIFIC
Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/home - profil: Ragnarook
Sbírám: Jágr/Islanders/Ostřížek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ceris
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 635
Registrován: úte 21. dub 2015 17:52:28
Bydliště: Pardubice

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Ceris »

No výborně způsob jak odrovnat řadové karty. Opravdu nemám nic proti tomu kdo co sbírá nebo jaké karty považuje za úspěšné, důležité nebo propadák. Ale co mě opravdu zamrzelo je přistupování ,,moderních" sběratelů k nalezení řadových karet. Ano chápu, že jich je spousta, ale to neznamená, že by se na ně mělo takto postupem času zapomenout. Vždyť byly to právě řadové karty, které položily základ našeho sběratelství a postupně se k nim přidávaly další a další až k dnešním 1of1 atd... to abych si do poptávky k Marcovi Denisovi přidal poptávku po sběrateli, kterému nevadí řadovky :D
Sbírám:

Marc Denis - 790/852


K 8. 9. 2019 ukončuji svůj sběratelský příběh i svoji aktivitu zde.


Tradelist - http://ceris1.rajce.idnes.cz/
- http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=9548

Gagarin18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob 11. dub 2015 0:17:57
Bydliště: Horní Planá

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Gagarin18 »

A to nejlepsi na tom je, ze veskere limity a pomery vkladani do balicku jsou naprosto vymyslene!!! Koupite si box s tim ze je tam sance dostat napriklad McDavida exlusiv, ktere by meli byt rozdeleny v zabalenych balicich a ono tudle! Upperdeck si projistotu par necha na E-card!! Holt monopol je monopol

Uživatelský avatar
Tomas_PN
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 76
Registrován: sob 28. bře 2015 0:42:52

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Tomas_PN »

Totálna kravina toto, ani nemám čo viac ktomu povedať .... ach zlaté Panini, prosím vráť sa ! :|

Uživatelský avatar
Itchiboy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 91
Registrován: ned 16. srp 2015 13:06:05

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Itchiboy »

Vyhodu vidim v tom, ze sa tym da zahnat smad pre rozbalovanie...radovky ma vzdy bavili, kedysi som ich kupoval po kusoch z bazosu...a na fyzicke rozbalovanie to urcite nema...ale je to sranda, ked aj z takehoto balicka na vas vyskoci pekna karta...ma to vyhody, aj nevyhody, ale kedze dnes kazdy otvara UD pre McDavidove inserty, tak sa necudujme, ze to slape...Ja som to skusil, a mal som tam 4 pekne YG karty - Larkin, Parayko, Medvedev a dnes Fabbri...este nejake 5 a mam vsetkych co som chcel :) Seriu uz mam kompletnu, ale vzdy sa hodia karty na vymenu...

Uživatelský avatar
icheius
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1004
Registrován: stř 01. čer 2011 12:23:16
Bydliště: Praha 4,Uh.Brod

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od icheius »

Testnul jsme tři paklíky. Vykoukly na mě dvě Canvasky MacArthur a checklist s Toewsem a Stamkosem a jersey Lindholma.
J.T.Miller - jakékoliv karty
Mike Richter
NYR memorabilia
Wantlisthttp://www.forum-hokej-karty.cz/viewtop ... =45&t=6183
Tradelisthttp://www.forum-hokej-karty.cz/viewtop ... =43&t=8130

Uživatelský avatar
Cedric3003
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 156
Registrován: ned 23. úno 2014 18:47:21
Bydliště: Bratislava

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Cedric3003 »

Tomas_PN píše:Totálna kravina toto, ani nemám čo viac ktomu povedať .... ach zlaté Panini, prosím vráť sa ! :|
Presne tak :( Pri ostatných športoch je vidieť ako Panini krásne šlape oproti UD...
Zbieram karty Tomáša Tatara
ACC: https://lnk.sk/gcos

BrianLeetch
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: stř 17. čer 2015 7:31:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od BrianLeetch »

Za mě taky :thumbdown:

Uživatelský avatar
Hockeyman
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 25. čer 2015 15:09:29

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Hockeyman »

Také bych chtěl zpátky Panini, dělali nádherné karty :thumbup: Bohužel nemám moc radost z toho jakým směrem se karty ubírají,
přibývá sérií ve kterých nejsou klasické base karty, teď udělali virtuální balíčky bez řadovek. Nevím, mě by nebavilo otevírat virtuální balíčky. Celkově klesá i počet levnějších boxů s levnějšími balíčky. Naopak je čím dál víc drahých boxů o pěti, šesti kartách, ze kterých by člověk dost často brečel. :thumbdown: Nevím, nevím, sbírání hokejových kartiček mě stále hodně baví, ale bojím se, že za chvíli nebudu mít co sbírat. :thumbdown:

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1572
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Chrostik »

Este teda aby bolo vidno, ako vyzeraju tie karty na vymenu 10:1 base za Silver Border Foil

Obrázek
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
Cedric3003
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 156
Registrován: ned 23. úno 2014 18:47:21
Bydliště: Bratislava

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Cedric3003 »

Trocha mi to pripomína Topps Kick. Ale práve Kick má nejaké iné vlastnosti (lepšie)
-Každý deň dostanem 10000 coinov, za ktoré si kupujem balíčky. V týchto balíčkoch viem otvoriť inzert. Zatiaľ som do toho nedal ani cent a mám tak 30 inzertov.
-A hlavne s tými kartami viem niečo robiť, hrať niečo ako fantasy ligu. Robím si tím, a na základe reálnych zápasov dostávam body.

Pre mňa je epack absolútny prepadák, ale myslím že amíci to bohužiaľ ocenia :(
Zbieram karty Tomáša Tatara
ACC: https://lnk.sk/gcos

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od pavelbart »

Gagarin18 píše:A to nejlepsi na tom je, ze veskere limity a pomery vkladani do balicku jsou naprosto vymyslene!!! Koupite si box s tim ze je tam sance dostat napriklad McDavida exlusiv, ktere by meli byt rozdeleny v zabalenych balicich a ono tudle! Upperdeck si projistotu par necha na E-card!! Holt monopol je monopol
To mě právě taky zaráží, že jsou tam vlastně karty z "fyzické" série. Moc tomu nerozumím, pročetl jsem si téma zde, info od UD a souhlasím s názorem, že to jednou přijít muselo, ale sorry. Řadovky virtuální.... to už je moc. Jako za mořem je řadovky opravdu nezajímají (až na výjimky - Gretzky, Price... a samozřejmě řadovky z Cup, BD - nové, apod.). Ale tohle je teda na mě taky moc. Takže už Pavlíkovi (který mi vždy stopí všechny golmany z každé série co přinesu domů) budu dělat album v excelu? A co lidi, kteří sbírají base sety?? nevěřím, že ani v USA jich není hodně.
Jako neměl bych nic proti tomu, kdyby to zkusili s nějakou "virtuální sérií", třeba UD E-Serie. Ale tohle je prostě divný, už jen spekulace, že si nechali pro epacky 15-20% - to si dělají srandu? Tak ale měli být boxy o aspoň 10, 15% levnější...
K tomu ale spěje celý svět, nejen svět karet. Vše elektronicky. A až spadne za 10 let internet, nebudeme ani schopní natankovat, jít nakoupit, k dr...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od Bianconero »

pavelbart píše:K tomu ale spěje celý svět, nejen svět karet. Vše elektronicky. A až spadne za 10 let internet, nebudeme ani schopní natankovat, jít nakoupit, k dr...
:thumbup: ... K čemu mi je, že mám všechno virtuálně? Jednou se to podělá a co pak? To je i jeden z mnoha důvodů, proč nemám rád knížky v elektronické podobě ve čtečkách atp. Recyklujeme všechno na minimum, snažíme se šetřit místem, ale proč? Knížky, karty, noviny, všechno to pro mě má větší hodnotu fyzicky než jen virtuálně.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Upper Deck e-Pack

Příspěvek od pavelbart »

Tak to je na jinou debatu, ale mám to stejně (jsem celkem konzerva, takže to není překvapivý).
Já jsem si za celý život virtuální knížku nepřečetl a popravdě, doufám ani nikdy nepřečtu... Teď jsem dostal od ježíška 3 knížky (samozřejmě o hokeji :D ) a jsem za ně moc rád. Hlavně Bobby Orr... to je osobnost jako blázen. Kdyby mi dala žena odkaz na nějaký web, nebo mi to stáhla do PC, asi bych ji vytradoval...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „2015 / 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host