2015-16 OFS Classic

Žhavé novinky týkající se sezóny 15 / 16
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarosenko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2536
Registrován: stř 25. kvě 2011 6:00:26
Bydliště: Lanškroun - Rudoltice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od jarosenko »

Oki ;)
Obrázek
Carey Price 531 cards Rookie Canadiens 523 cards Tomas Plekanec 382 cards Vincent Damphousse 151 cards Brendan Gallagher 149 cards

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

Přidám názor, nikomu nevnucuji, ale přeci jen rozbaluji hromadu boxů...
Loňská série byla lepší, hlavně řadovkami i paralelkami. Tento rok mně osobně řadovky nenadchly. Z první série jsem měl dojem, že jsou rozmazané. A bylo to tak - důkazem budiž řadovky 2. série, které jsou skutečně ostřejší.
Co musím pochválit - tyhle karty - jednoduchý, krásný a originální: TEAM PRIDE. Super design, naživo jsem přemýšlel, zda je to 3D či ne... Paráda!!! Tímto směrem rozhodně ano.
Ve druhé serii moc pěkný memo (jen škoda, že není aspoň z každého klubu 1, 2 varianty, ale to je na jinou debatu) a mně osobně se právě ty podpisovky s tímto pozadím líbí více (opět věc vkusu, někdo to tady spíš kritizoval). První série memo manufactura moc pěkný, ale case hit evidentně nikoho tolik nebral... Vezměte si jen, jaký byl hlad na burze o case hit ze série 2 !!! To se nedá srovnat. Chyběl asi podpis (ser. 1). Jinak provedení karty moc pěkný. Ale game-used memo by už podle mě dnes chybět neměly. Za mě osobně - série 2 jasně předčila jedničku.
Jinak jak tady pořád zaznívá kritika NHL produktů, tak na OFS už to padlo taky. Karty se prodávají strašně levně, pokud case hit koupím za 1500, -Kč se super jménem a v den vydani, jsme na úrovni NHL...
Osobně bych ze série vyřadil Anniversary karty a dal bych raději podepsané paralel, jak byly vloni, nebo něco jiného. Podle mě pro sběratele nejspíš lákavější (soudím dle prodejů).
A poslední námět, vyřadil bych box HOBBY - je až moc podobný retailu. A není tam v podstatě možný žádný rozdíl - žádný hit navíc - rozbalil jsem 8 boxů a vždy byly 1 jsy či memo, a 1 podpis. Chtělo by to možná přidat nějaký super insert, něco jako v UD Series Clear Cut. Ale takhle bych si, jakože sběratel, raději koupil retail. Těch pár hobby paralelek bych oželel. OFS Collector - super box. Jen bych tam nedával podepsaný karty s přeškrtnutou limitací 1 of 69 - mimochodem, ta karta je užší cca o 1mm a je to dost vidět - tušíte pane Hrbku, kde se stala chyba? Vypadá to spíš jak kreditka.
Myslím, že loňskou sérií byla laťka nastavena strašně vysoko. Jak zaznělo v dokumentu, že kvalita OFS karet atakuje, či dokonce přesahuje NHL karty, tak loňská série ano, i když s tím převýšením nesouhlasím, ať je UD jak chce špatné, kvalita karet je perfektní a nedá se srovnat s ničím, ještě aby jo s jejich rozpočty na grafiky :). Řadovky "1" byly neskutečně propracovaný. To o letošních říci nešlo. I bylo dost chyb. To už se řešilo - mně by jen zajímalo, proč třeba Honza Strmeň z CV má řadovku i řadovku RC - to byla taky chyba nebo záměr?
Nepíšu to abych někoho hanil a dělal chytrýho, vydavateli fandím dál, držím palce a věřím, že příští série 16-17 bude zase lepší a je to na dobré cestě. Ono je asi taky těžký vymýšlet nápady... není to sranda na malý papírek vymyslet něco originálního...
A závěrem snad - pořád jsme na tom dobře oproti sousedním státům. :thumbup:
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Moc děkujeme za podněty a zpětnou vazbu.
určitě se tím necháme pro další práci inspirovat.

Karty Hokejové hry Brno byly vyrobeny v jiné tiskárně, chtěli jsme vyzkoušet novou technologii plastického laku.
to co je samozřejmostí v naší mateřské tiskárně(přesné řezání na čistý formát), to bohužel nezvládli.
Místo aby řezali na šnajtku, tak jí podřezávali - rozdíl 1mm.

další informace bych raději probral osobně, ještě jednou diky za podněty :)

Uživatelský avatar
DSTRAKA
Opora
Opora
Příspěvky: 276
Registrován: pon 07. zář 2015 20:28:48
Bydliště: Horní Slavkov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od DSTRAKA »

Já si myslím že parallelky jsou letos mnohem lepší (škoda jen té změny odstínu), booklet je myslím také hezčí a písmenka v první serii byl originální nápad ale loňské jersey byly fakt nepřekonatelné, :clap: stejně jako podpisy.
Celkově kdybych měl srovnávat tak hodnotím 15/16=8 z 10 a 14/15=9z10
Myslím si že naše karty nhl předčili.

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od superman66 »

DSTRAKA píše:...
Myslím si že naše karty nhl předčili.
A který NHL produkt myslíš konkrétně? NHL karty je hrozně širokej pojem, a pokud bych vzal vážně tuhle tvoji větu tak nemůžu absolutně souhlasit. OFS šly (jsem přesvědčen že především díky práci pana Hrbka, i když je mi jasné že jsou tam i další) hooodně nahoru poslední dva ročníky, a podle mě to jsou konečně karty, které stojí za to sbírat.. ale kdybych to srovnával s produkty v zámoří, tak bych je viděl někde nahoře v řebříčku, ale rozhodně by nepředčily všechny produkty. Ono to totiž ani srovnávat nejde, jak tohle porovnáš třeba s kartami The Cup? Pokud porovnáváš provedení, tak pořád Cupy jsou někde jinde.. pokud porovnáváš cenu/výkon.. pak souhlas že z OFS dostaneš více.. a takhle bychom mohli pokračovat z různých úhlů pohledu donekonečna. Prostě napsat že naše karty nhl předčily mi přijde jednoduše mimo - nic ve zlém.

Za mě ale tyto karty, ať už minulý nebo letošní ročník jednoznačně palec nahoru! Chybky se najdou, ale to všude, a je zde snaha to stále posouvat dále. Takže držím palce ať se daří i v budoucnu.

PS: memorabilia karty ve druhé sérii jsou TOP :)
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

Srovnavat nhl karty a ofs je nesmysl z mnoha duvodu. Je to asi podobne jako kdybychom chteli srovnavat nhl a extraligu. Proste to jsou dva svety s uplne jinymi systemy a my se jim muzeme diky zazemi jake maji, jen pokusit priblizit. Uz jen to, ze v podstate ve vsem je kopirujeme, tak nemuzeme byt lepsi. Co pro me osobne predcilo nhl karty z vyroby ofs ci pana hrbka byly masked stories vs btp. Tam pan Hrbek vyhral na cele care, beru rocnik v kterem se karty vydavaly. Pak ta puvodni prace pana Hrbka jakoze k legendam, to jsou neprekonatelne serie. Velice originalni vsim. Ale tady treba ofs classic series 1 a 2 uz jsou defacto nhl produkty. To nepisu jako kritiku, jen to beru tak, ze v podstate kopirujeme zamorsky styl, ktery zcela logicky nemuze, take diky "podpore" klubu, byt lepsi. Kdyz vezmu jen radovky z 15-16, myslim ze 95% nhl karet je tento rok proste designove vyrazne lepsi, kdyz vezmu v potaz, ze vzadu neni druha fotka, ani komplet statistiky, to taky ubira. Lonskou serii bych v klidu mezi nhl karty zaradil a nebal bych se mezi top radovky!!!
Jak pise superman, je tady videt progres a to je dulezity. Loni byl monstrozni, diky tomu jake hruzy vychazely drive. Tento rok me osobne tolik nezaujal, viz nahore muj prispevek, ale i tady se hodne veci povedlo. Treba ekvivalent k nhl young guns je super karta, memo, team pride. Ale rici, ze ty karty predci nhl je proste nesmysl, to srovnavame hrusky s jabkama.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od SugarRay »

To je jak v tom videu z burzy co bylo na Sport5 ELH karty jsou lepší než NHL *rfl* , lidi to nemůžete myslet vážně , UD dělá hodně věcí špatně ale v designu karet na ně nemá nikdo !! V NHL hrajou nejlepší hráči a nejkrásnější karty dělá Upper Deck to jsou objektivní fakta .
OFS jsou taky krásný ale pořád je to jenom ELH , mě vždycky bude víc lákat NHL než naše liga , doby kdy i u nás hrály dobrý hráči už jsou pryč .
Plnění OFS boxů je super , jediný co tomu chybí jsou ty velký hity , každej box je vlastně stejnej , člověk tam může chytit pak jenom jinou variantu memo karty , strašně předvídatelný , nic nepřekvapí , UD zase má slabí plnění některých boxů ale člověk nikdy neví co může vytáhnout , tohle jediný zatim chybí OFS .
Obrázek

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od SugarRay »

A další věc je že v boxech UD jsou na kartách patch , auto , stick atd . ty nejlepší hráči NHL , OFS jedou na náhodu co jim ten kterej klub dá , nemůžou si určit sami koho chtěj na podpisovkách , memo kartách , měli by tam být taky ty nej hráči ligy , Červenka nejplatnější hráč ligy a vítěz bodování nemá žádnou kartu - podpis nebo memo , to je hovadství , nikde hráči první lajny a zase všude Sparta protože k ní má pan Hrbek nejblíž respektive nejsnáz se dostane k hráčum toho klubu , dresum atd.
Takže Sparta to válcuje jako vždy a doufejme že nevyhrajou titul *hammer*
Obrázek

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od zette »

Mne vadi oproti lonske serii ta nesmyslna tloustka podpisovych karet.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Bianconero »

zette píše:Mne vadi oproti lonske serii ta nesmyslna tloustka podpisovych karet.
*gp* Taky bych uvítal, kdyby podpisovky měly formát klasických karet. Líbí se mi, když jsou podepsané karty hezky v albu. Takhle je musím cpát do toploaderů, případně holderů.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

Sugy to vystihl přesně s tím plněním. A ta tloušťka podpisovek mně taky nevyhovuje, nicméně líbí se mi, že jsou hodně originální - mně teda nic nepřipomínají. Nesmíme taky zapomínat, že naše karty ničí ty reklamy na dresech, což v NHL zatím není a i krása dresů je tam úplně jinde, třeba Chicago snad nejde udělat na hnusný kartě...:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Ragnarook
Veterán
Veterán
Příspěvky: 945
Registrován: stř 10. zář 2014 22:49:10
Bydliště: Frýdek Místek

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Ragnarook »

Když už jsme u těch podnětů. Tak karty, které vycházely do ročníku 14/15 byly hnus. Až na insertní sérii LEGENDY ve všech ročnících. Na ty se můžu dívat furt a nikdy mně to neomrzí. Minulý rok se jich taky pár objevilo. Tento rok prd. A taky zmizela Reprezentace. Což je pro mne mezi ročníky, kdy se u nás pořádalo MS neomluvitelné. A s tím srovnáváním karet to je dobré sci-fi. Už jenom proto, že to je a vždy bude o názorů jednotlivce. Inserty z let 90 - 99, jsou jednoznačně krásnější a vzácnější na sehnání v našich končinách než jakákoliv extraliga. Z mého hlediska už hlavně proto, že NHL má čisté dresy s krásným logem. Extraligový hráč je billboard na reklamy a z toho se na kartičce už moc kouzel neudělá. A to už vůbec nemluvím o tom jak z rozhodčího uděláme reklamu na bezproblémové chcaní *lgh*
Nabízejte INSERTY : 2015-16 FULL FORCE
Nabízejte JERSEY: 2004-05 PACIFIC
Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/home - profil: Ragnarook
Sbírám: Jágr/Islanders/Ostřížek

Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

Slibovaný Group Break, dávám to i sem, musím říci, že se na něj těším, protože těch dobrých memo je tam dost a i podpisů. Ceny za tým vychází z checklistů obou sérií.
http://www.hokej-karty.cz/hokej-karty/0/0/2/164
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Stars_hockey_cards
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 74
Registrován: úte 13. říj 2015 14:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Stars_hockey_cards »

Ragnarook píše:A taky zmizela Reprezentace. Což je pro mne mezi ročníky, kdy se u nás pořádalo MS neomluvitelné.
Tipnul bych si, že licenci na vydávání repre má firma Moje kartičky, proto už OFS žádnou reprezentaci nevydává.

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

A nebo to delaj vzdycky jenom jako zakazku pro CSLH si myslim ja ... jinak by z toho mozna zdimali vic :D Kazdopadne jak je to s OFS a repre a co muzou a nemuzou pouzit, tal to vazne tezko rict ??!!

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od superman66 »

Jak je to s OFS a Repre by možná pan Hrbek mohl vědět.. já myslím, že tam nejsou práva. Ale je to velká škoda, myslim si, že naší reprezentaci by slušela nějaká super serie ve stylu Masked Stories nebo něco takového. Líbil by se mi třeba produkt NAGANO, to by byla bomba.. nebo prostě něco ke zlatý generaci! Ale bojim se, že je to jen sen :(
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
DSTRAKA
Opora
Opora
Příspěvky: 276
Registrován: pon 07. zář 2015 20:28:48
Bydliště: Horní Slavkov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od DSTRAKA »

superman66 píše:
DSTRAKA píše:...
Myslím si že naše karty nhl předčili.
A který NHL produkt myslíš konkrétně? NHL karty je hrozně širokej pojem, a pokud bych vzal vážně tuhle tvoji větu tak nemůžu absolutně souhlasit. OFS šly (jsem přesvědčen že především díky práci pana Hrbka, i když je mi jasné že jsou tam i další) hooodně nahoru poslední dva ročníky, a podle mě to jsou konečně karty, které stojí za to sbírat.. ale kdybych to srovnával s produkty v zámoří, tak bych je viděl někde nahoře v řebříčku, ale rozhodně by nepředčily všechny produkty. Ono to totiž ani srovnávat nejde, jak tohle porovnáš třeba s kartami The Cup? Pokud porovnáváš provedení, tak pořád Cupy jsou někde jinde.. pokud porovnáváš cenu/výkon.. pak souhlas že z OFS dostaneš více.. a takhle bychom mohli pokračovat z různých úhlů pohledu donekonečna. Prostě napsat že naše karty nhl předčily mi přijde jednoduše mimo - nic ve zlém.

Za mě ale tyto karty, ať už minulý nebo letošní ročník jednoznačně palec nahoru! Chybky se najdou, ale to všude, a je zde snaha to stále posouvat dále. Takže držím palce ať se daří i v budoucnu.

PS: memorabilia karty ve druhé sérii jsou TOP :)
Myslel jsem to tak že za malou finanční částku dostaneš karty mnohdy lepší než v nhl, takže cena/vykon, ale máš pravdu, všechny produkty to určitě nepředči. *iwm*

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od worlikk »

Je škoda, že došlo k pozměnění barvy paralelek, ale to je na jinou debatu, co pan Hrbek naznačil...
Co se týče řadovek, tak ty loňský se mi líbily malilinko víc - bavili jsme se o tom na burze s Pavlem - letošní občas trochu narušuje pozadí za hráčem, loni bylo víc potlačený
Tloušťka podpisovek mi nevadí. To spíš tloušťka memo karet, kdy na desítkovou hokejku Pepise potřebuju 240pt OT Holder, ale ten jaksi není k dispozici a ve 360pt karta lítá *cl*
Memo karty jsou luxusní, zase o level výš než loni. Team Pride považuju za jednu z nejlepších karet, co kdy byly v ČR vyrobeny :clap:
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od pavelbart »

JJ, taky jsem to říkal, že ta TEAM PRIDE je jedna z nej karet domácí scény vůbec!!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Stars_hockey_cards
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 74
Registrován: úte 13. říj 2015 14:34:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 2015-16 OFS Classic

Příspěvek od Stars_hockey_cards »

superman66 píše:Jak je to s OFS a Repre by možná pan Hrbek mohl vědět.. já myslím, že tam nejsou práva. Ale je to velká škoda, myslim si, že naší reprezentaci by slušela nějaká super serie ve stylu Masked Stories nebo něco takového. Líbil by se mi třeba produkt NAGANO, to by byla bomba.. nebo prostě něco ke zlatý generaci! Ale bojim se, že je to jen sen :(
no... za 2 roky to bude 20 let od Nagana ... třeba se pak něčeho dočkáme :)

Odpovědět

Zpět na „2015 / 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti