2013-14 OFS Masked Stories

Žhavé novinky týkající se sezóny 13 / 14
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2013-14 OFS Masked Stories

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Dovolil jsem si založit nové téma věnované chystané série OFS, ať se to neplete dohromady v sekci OFS plus.

Tady je první oficiální info o této sérii:
http://www.ofscards.com/unnuke/modules. ... le&sid=216

za mě jednoznačně :thumbup: co si o tom myslíte vy ?

Uživatelský avatar
kulometcik
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 564
Registrován: pon 21. lis 2011 9:59:26
Bydliště: Hodonice, okr. Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od kulometcik »

paráda paráda paráda.... nemám slov. snad jen slint :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Bianconero »

Karty vypadají z náhledů skvěle! :thumbup: Jen jedna podstatná výtka. České karty mají mít české názvy. Tohle mi u karet pana Hrbka stále vadí. Český jazyk je mnohonásobně bohatší než "strohá" angličtina. Čekal bych trochu té národní podpory. Tohle je přesně moment, kdy se má ukázat ona hrdost na český hokej a ne se snažit "kopírovat" zahraniční trh plný "anglicismů".
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2342
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Molda »

Vypadá to zatím parádně, jsem zvědavý na styl plnění boxů, bylo by fajn, kdyby i v tomto to bylo podobné jako BTP, ale předpokládám, že se to bude držet té zajeté šablony, kdy bude v boxu jen několik řadovek a k tomu jako bonus nějaký ten insert, podpisovka atd. Takže to bude taková rychlá jednohubka. Ale vypadá to moc pěkně.
(Už zním jako kolovrátek, ale člověka to nutí si opět postesknout, jak jsou si kvalitou vzhledu diametrálně odlišné normální OFS a tyto special OFS :( .)
A co se týče anglických názvů s tím nemám problém, naopak.

Uživatelský avatar
corfix
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2645
Registrován: pon 30. kvě 2011 12:24:36
Bydliště: Trutnov

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od corfix »

Musím uznat, že to na první pohled vypadá fakt luxusně. S angl. názvy rovněž problém nemám. *gp*
Most Wanted:

PETR VRÁNA


2016-17 OFS Classic:
#7 Purple /5, #2 Guarantee of Quality 1/1

2017-18 OFS Classic:
#3 + #4 Rainbow Dotted /9,Printing Plate 1/1

2018 OFS You Want the Best You Got the Best
vše

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Dampa17 »

I mě se zatím zveřejněné náhledy jednoznačně líbí :thumbup: ... a co se týče angl. názvů sérií, tak ač zásadní a bytostný nepřítel "kofíbrejků" a jiných podobných zhovadilostí, tady mi to nevadí. Z jediného prostého důvodu - (nejen) hokejové karty jsou původně zámořský koníček (většinou se tady užívá termín hobby, ale je pravdou čeština má spoustu pěkných výrazů) a prostě mi ta angličtina k nim sedí víc ... třeba název karet z fotbalové série Slávie "Pracovní obuv" nebo tak nějak se to jmenovalo, mi připomíná moje x let staré farmářky, ve kterých pracuju na zahradě a ne fotbalové kopačky. Ale samozřejmě každému se líbí něco jiného ... ;)

vojta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2017
Registrován: čtv 02. čer 2011 21:34:17

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od vojta »

Base karty jsou fakt nádherný! Škoda té angličtiny, ale i tak to bude určitě super serie.

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od superman66 »

Za mě má angličtina podporu, naprosto 100%.. už jsem to psal v jiném topicu že je to otázka osobní preference a vkusu, ale pro mě prostě názvy jako "jmenovci" nebo "pracovní obuv" (jak už to zaznělo) je hnus. Takže pro mě angličtina super. Co se týká karet tak to vypadá z těch pár náhledu fantasticky, zatím k tomu nemám výtku. Na co jsem zvědavý je nějaký kompletní checklist a taky cena.. *cl*
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Bianconero »

Ano, je to otázka vkusu :thumbup: Proto české, pardon, psuedo-anglické karty vyráběné pro českou hokejovou extraligu, nepodporuju :) A to i přesto, že tyto náhledy vypadají bez přihlédnutí k nějaké destinační skutečnosti perfektně! ;) A ano, ty názvy, které zmiňuješ, jako jsou "jmenovci" nebo "pracovní obuv", vymýšlel patrně někdo postižený mentální retardací, nikoliv člověk ovládající český jazyk. Se slovníkem spisovné češtiny ti vymyslí lepší název i žák druhého stupně základní školy. Jsem zastáncem toho, že co je české, má mít pokud možno český název. A tady možno je, kdyby člověk aspoň trochu chtěl. Ale pokud čeští sběratelé chtějí mít anglicismy i ve vlastních kartách, pak je vše v pořádku. Náš zákazník, náš pán ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

luisplskuj
Opora
Opora
Příspěvky: 200
Registrován: pon 18. úno 2013 17:18:13
Bydliště: Vlachovice/ Zlínský kraj

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od luisplskuj »

super, snad i já budu mít možnost si jeden boxík pořídit... :)
Sbírám karty OFS, hlavně zlínské hráče.Zatím sbírka Zlína čítá asi 1400 karet.

e-mail : DominikPlsek@seznam.cz

ukázka karet : http://luisplskuj.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od DaveBrownsound »

Vypadá to skvěle!!! A jsem zvědavý na ty memo karty. A na checklist a ceny :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Bianconero píše:Ano, je to otázka vkusu :thumbup: Proto české, pardon, psuedo-anglické karty vyráběné pro českou hokejovou extraligu, nepodporuju :) A to i přesto, že tyto náhledy vypadají bez přihlédnutí k nějaké destinační skutečnosti perfektně! ;) A ano, ty názvy, které zmiňuješ, jako jsou "jmenovci" nebo "pracovní obuv", vymýšlel patrně někdo postižený mentální retardací, nikoliv člověk ovládající český jazyk. Se slovníkem spisovné češtiny ti vymyslí lepší název i žák druhého stupně základní školy. Jsem zastáncem toho, že co je české, má mít pokud možno český název. A tady možno je, kdyby člověk aspoň trochu chtěl. Ale pokud čeští sběratelé chtějí mít anglicismy i ve vlastních kartách, pak je vše v pořádku. Náš zákazník, náš pán ;)
Máte naprostou pravdu, Náš zákazník náš pán, většina zákazníku preferuje angličtinu.
chtěl bych Vás poprosit jestli by jste ke každému představení karet na webu OFS, jednotlivé názvy karet smysluplně přeložil nebo převedl do češtiny. pokud z tohoto úkolu vyjdete se ctí, hluboce před Vámi smeknu :)

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Heppig »

Moc pěkné karty! Na něco podobného jsem čekal a ač mě naše liga sběratelsky moc nebere, tohle bych rád doma ve sbírce uvítal *prty*

k té angličtině/češtině. Já tyhle kombinace nemám rád. To je přeci blbost. Tak buď celý název anglicky, nebo česky. Vidět na kartě "Blast from the past" -> VŽKG Ostrava... *fngrs*

můj názor.

Jo a že jsem tak smělý. Jaký je anglický název těch zmíněných "jmenovci" nebo "pracovní obuv"?
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od superman66 »

Heppig píše: Jo a že jsem tak smělý. Jaký je anglický název těch zmíněných "jmenovci" nebo "pracovní obuv"?
Tam asi žádný není ne? To jsou přímo české produkty které se odnikud nepřekládaly. No, je jasné že na toto budou asi vždy dva tábory.. a vždy budou zaujatý.. já vyrostl na kartách NHL, proto angličtinu a karty mám spojenou. Naše karty mě moc nikdy nechytly až na pár výjimek jako HSHW, Exclusives a pak toto vypadá parádně..

Jinak je hezký že tu horlíme na češtinu.. ale kdybychom to měli dovést do absudity, co takhle mít v češtině i naše "podpisy" či "avatary" někdo by mohl namítat že jsme přeci na českém (česko-slovenském) foru. Jen v tomto topicu by se dal předělat avatar u bianca (místo hockey is our game třeba hokej je naše hra - kanadská vlajka může zůstat), v podpisu pak "jdi, kanado, jdi". a pak u heppiga do podpisu dát něco jako "mladé pušky.. nebo třeba mladé zbraně :)"

neberte to kluci osobně, použil jsem jen anglické názvy co jsem zahlédl tady na stránce, nic tím nemyslím proti vám ani nikomu.. jen dotahuju do extrému kam by se to taky mohlo dát posunovat. :angel:
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od DzEjDy »

superman66 píše:Na co jsem zvědavý je nějaký kompletní checklist a taky cena.. *cl*
A já bych do výčtu otázek ještě přidal způsob distribuce (kde to půjde koupit) a náklad série (počet vydaných kusů). Věřím že se brzo všechno dozvíme. :thumbup:
Obrázek

Uživatelský avatar
Joffrey_15
Veterán
Veterán
Příspěvky: 974
Registrován: úte 31. kvě 2011 15:30:13
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Joffrey_15 »

Na burze se tuším řikalo, že hobby box bude za 1599,- myslím *iwm*
Obrázek

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Heppig »

jo aha, já jsem si právě říkal, co je originál. work shoes? *rfl* *rfl* *rfl*

Chápu jak to myslíš. Já třeba pracuju v americký firmě a spoustu slov zní anglicky líp, respektive pro ně není ekvivalent v našem mateřském jazyce (celý den mluvím jen anglicky). Dovedu si tak představit, že když někomu vyprávím zážitky z práce a použiju anglický slova, asi je podobně pohoršen. Na druhou stranu, tohle je komerční produkt o českých brankářích, vydávaný v ČR pro české sběratele a českou firmou. Když to hodně přeženu, přijde mi to jako kdyby na másle bylo napsáno "butter", vyrobeno v Kuníně. Tohle je samozřejmě jen můj názor, nikomu ho nevnucuje.

Ale když už tu ta otázka zazněla, co třeba takhle?

Blast From the Past - Záblesk z historie
Age of Classic Masks - Éra klasických masek
Great Generation - Výjimečná generace/Skvělá generace
Today´s Crease - tady si nejsem uplně jistý, co tím autoři chtěli říct?
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Maurice Richard »

Vypadá to pěkně!!! Dobrá práce!!!! Ale byl bych taky pro češtinu..... Určitě!!!!! Máme být na co hrdí, tak proč tam cpát anglinu!?!?
A ještě, uvítal bych připomenutí velkých golmanů, jako byl Modrý, Peka, Jirka, Jarkovský......... Na ty se zapomíná!!!!!! MR *cl*
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od Michal »

Říkal jsem si, že už nebudu práci pana Hrbka pod vlajkami OFS ani jeho soukromou práci komentovat, protože to je jako házet ne hrášek, ale hopík proti zdi (odrazí se a ještě ti střihne), ale když jste načali anglo-českou válku, tak zkusím zapojit svůj názor.

Při vší objektivitě, co dokážu vypotit řeknu, že mi angličtina nevadí. Pokud mají OFS zpětnou vazbu, tak ok, konečně snad poslouchají i sběratele, pokud ne, tak je to zase blbost firmy, cpát anglicismy na české karty jen tak z rozmaru.

Gramatiku nebudu hodnotit, mám pocit, že tam u pár názvů insertů chybí člen ,,the", ale z víru běžné angličtiny a gramatiky jsem vypadl, mám teď lékařskou, a tam se to ,,the" cpe skoro všude. Takže budiž.
Co mi ale vadí, je ten polotovar. Věřím, že zadní strana bude v češtině, protože pověřená osoba není schopna zadat víc jak 3 slovíčka do google translateru, a tak předek bude ,,drsně" anglický, a zadek zase pěkně český (btw. už jste si zaplatili korektora? ). To na mě trošku působí, jako když si lidi objednají párek v rohlíku s hořčicí jenom proto, že jako dětem jim doma hořčici zakazovali, takže jim to třeba ani nechutná, ale jsou prďáci pro okolí, že si ji dali teď.
No...prostě, kdyý angličtina, tak všude prosím, když neumíte anglicky, bude lehčí zopakovat češtinu a udělejte to celé v češtině - je to krásný jazyk se spoustou slov a určitě by některé názvy zněly suprově!
Co třeba Great Generation jako Velkolepá generace nebo Doba velikánů? A vůbec, proč se limitovat překlady nečeho, co se do čestiny přeložit nedá, vymyslete něco svého! :)

P.S. Design se mi nelíbí, pro mě to je opět šablona z PS, ale to už je rovina subjektivní.
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2013/14 - OFS - Masked Stories

Příspěvek od pavelbart »

Tahle série, aniž bych chtěl někomu dělat reklamu, bude zřejmě nejlepší co kdy bylo v ČR vyrobeno. Viděl jsem toho teda hodně málo, ale připadá mi to tak. Jsem na golmany zatíženej, takže samozřejmě můj názor může být neobjektivní:thumbup:
A ta čeština? Zkazila by ty karty. Všichni v Evropě vydávají karty s anglickými názvy (SWE, SUI, a koneckonců i Rusové tam mají angličtinu vedle svého jazyka, dnes už spíš převládá ENG). Já si to nějak neumím představit. To co tady píšete, je to věcí názoru, 100 lidí, 100 chutí, ale jsem skálopevně přesvědčen, že kdyby tam byla čeština, je tady výtek 100x tolik. "Výjimečná generace" by na kartách vypadalo prostě divně, můj názor. A já osobně bych ty karty asi ani nechtěl.
Třeba série HSHW je hodně i na ebayi, nebo byla, nikdy by tam nebyla být tam český jazyk.
Soudit sérii a psát tady, jak je to špatný apod., po náhledu dvou řadovek, je asi trochu nešťastný.
Nikoho neobhajuji, nedělá reklamu, soudím ze sběratelského hlediska. Málo boxů dnes je takových, jaké budou tyto. S chutí si rozbalím casik.
Co se týče distribuce a pod., to je otázka na OFS. Nebo pana Hrbka. Co vím, nemělo by se opakovat to s OFS Exclusives. Boxy by měly být k dispozici normálně.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „2013 / 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti