OFS 12/13

Boxy otevřené sběrateli v měsíci prosinci 2012.
ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: OFS 12/13

Příspěvek od ma-me »

Tady musím souhlasit s 22. Nejsem grafik a nikdy nebudu, ale i tak už jsem nějakou tu kartu udělal. Ano když je to tak napěchované, tak se to musí stihnout (například 1 návrh za den), ale není to ideální. Chce to nad tím přemýšlet, zkoušet, hledat chyby... to co se mi ráno líbí je večer na nic a tak podobně...

Vidím to v práci. Jelikož se přišlo na to, že umím používat sázecí software, spadla na mě tvorba katalogů. No a jelikož nikdo z nadřízených nikdy nic podobného nedělal, dostávám nesmyslné termíny jako 14 dní na 40 stránkový katalog - a to všechno včetně normálních povinností... v tomto má Twenty pravdu
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Michal píše:Já teda kluci nevím, ale coby sběratel hráče mi letošní OFS vůbec nevadí. Fotka se Neuvirthovi [a nejen jemu] povedla, mám tři paralelky k tomu - neříkám, že jsou Bůh ví jak zázračné, ale mně se líbí, a i materiál, na který jste si tak stěžovali se dá - určitě je srovnatelný s OPC.
Třeba mě mrzí, že rejete do fotek, například Ševce, že vypadá, jako by neměl nohu a přitom u UD, Pinnacle a Donrussek vytahujete právě takovéhle špeky, jak je to vtipná momentka a super záběr a pecka akce.
Taky mi přijde retardovaný furt říkat: OFS jsou takový, ale pan Hrbek by to udělal takhle, a tamto zase jinak a kvalita by byla 100% nad úrovní The Cup a Amíci by se od nás učili. To prostě nejde. Jste neseriózní. Jako příklad se kouknu třeba na kartu podpesanou Neuvirthem v limitaci do /999, a potom na svoji helmu, kterou mi osobně podepsal. Prostě je rozdíl mezi hromadným a individuálním. Pan Hrbek si s tím může dovolit vyhrát, Vrkoč ne, protože těch karet je prostě moc.
Rejete do plnění - v certifiedech se běžně stávalo, že chyběl balíček. Teď v celém case od UD nebyly YG. To se prostě může stát - ano, já vím, panu Hrbkovi ne, ale zase, tam je to individuální balení.
Co se designu týče, tak je to zase otázka vkusu, třeba mně se taky karty fakt líbí, prostě takový OPC, nic víc, nic míň. Nedělejte z hospody restauraci a z OFS Dominion...
Tady musím jen souhlasit - je pravda že si s balením svých miniserií opravdu vyhraji a že mám pevný systém nasazení jednotlivých insertů v boxu,potažmo v case,nehledě na snahu o citlivé rozdělení tzv. "hvězd" oproti "obyčejnějším hráčům" aby obsah všech zmíněných balení byl pro sběratele atraktivní.
celé balení např.WTA 1972 trvalo cca 50 - 65 hodin čistého času,počítáno od chvíle kdy na třídících stolech leží hromádky roztříděných a olimitovaných karet.
je nutné si uvědomit že tato a jí podobné serie jsou nákladově cca jednou dvacetinou nákladu firmy OFS.
kdybych měl zorganizovat balení produktu OFS a vymyslet opravdu spravedlivý systém,tak si dokážu představit že bych k tomu potřeboval velkou tělocvičnu,cca 30 stolů a minimálně 5-8 brigádníků, které bych musel neustále kontrolovat, zda přesně plní moje příkazy a k tomu 20 x 10 hodin času a stejně bych pravděpodobně nezaručil nějaké duplicitní balíčky
tak to je asi tak všechno co jsem chtěl říct o krevetách :)

Uživatelský avatar
xmkrejci
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1376
Registrován: pát 09. zář 2011 18:25:23

Re: OFS 12/13

Příspěvek od xmkrejci »

Ja dneska na hokeji potkal znameho a trochu mi nastinil, jak to asi bylo. OFS uz nemeli licenci a karty vubec vydavat nechteli. Byli osloveni, ale odmitli. Tak nekdo (asi BPA) si sehnali jineho vyrobce, udajne z Nemecka. Ten den pred podeúsanim smlouvy odstoupil s tim, ze to pro nej bude nerantabilbi. Tak opet skemrali u OFS, Znovu odmitli, ze nemaji licenci. Pry nakonec souhlasili, kdyz jim bylo nabidnuto, ze muzou karty udelat bez licence, jen na dohodu o provedeni prace (nevim jak se to presne jmenuje v jejich pripade). Taky mi ukazoval 4x podespany singnature Benak, 4x nepodespany Salficky. A karty pro Kolare jsou na ceste do Ruska. A Brendl pry jeste nic k podpisu nedostal. A neco malo jsem i zaslechl o vyrobe die-cut verzi :)
Jak jsem koupil, tak prodavam.
Mj. dostala se mi dnes do ruky karta Ruci a konstatuji, ze se mi karta libi (asi ta zluta barva dresu je fotogenicka).
Obrázek

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 12/13

Příspěvek od DzEjDy »

Ok, omlouvám se, psal jsem možná trochu rychleji než nad vším uvažoval. Nicméně. Můžeme se tady asi bavit donekonečna o tom co, jak, proč, jestli, od toho, s tamtím,... Zakopaný pes je ale určitě v tom, že to nedělají jako svoji hlavní činnost. Dokud to bude někdo dělat víceméně v domácích podmínkách v garáži, letos defakto teda asi i s trochou nedobrovolnosti, tak to nebude dosahovat kvalit obecně, jakých by mohlo a možná i mělo. Myslím že nikdo nechce aby to bylo srovnatelný s Dominion nebo podobnou skupinou karet. Za mě osobně bych výskal radostí, kdyby se to dokázalo dostat na úroveň produktu Score. A to Score hodnotím jako sérii velmi pozitivně, nejde o žádné ironické přirovnání. Ano, buďme rádi, že české extralize karty vycházejí, třeba na Slovensku se o tom pořád jenom mluví, ale nic nemají a po odchodu Slovanu do KHL asi už ani mít nebudou. Takže toho si musíme alespoň částečně vážit, ale na druhou stranu nevidím nic špatnýho na tom, abychom usilovali o něco lepšího než co je vyráběno doteď.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomas99
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 724
Registrován: pát 30. pro 2011 11:51:20

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Tomas99 »

TwentyTwo píše: Třeba logotypy společností se tvoří zhruba 3-6 měsíců.
Bezstarostný toť život grafika :) Konstruktér navrhne za půl roku celou kovací linku ... Ale to sem trochu Off-Topic

K OFS. Podle mě je zásadní problém jeden. Někde jsem četl ( a snad to bylo i tady na fóru), že OFS jsou primárně dělaný pro kluby jako podpis-karty. A pokud to tak bude, bude dle mě vždy důraz akorát na jednoduchost.

Dokuď to nezačnou dělat pro sběratele, tak kvalitu nezvýší...

Ale je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuju
sbírám: Doughty, Getzlaf, Lundqvist, Dopita, Jagr ...
sháním karty J.Dopity ze série OFS Classic 2019 80 let Vsetínského hokeje

Uživatelský avatar
mchockey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned 11. bře 2012 14:12:19

Re: OFS 12/13

Příspěvek od mchockey »

Tak po předchozí zkušenosti s OFS boxikem z minulýho roku, jsem se tentokrát rozhodl, že si sesbírám tým Liberce sám. Naco kupovat box, vždyť ty řadovky pak překážej a vyhazovat je nebudu. Jinak se tam asi nedá nic najít. Strašně se mi líbí, že každý rok je soutěž od ofs na nejlepší grafický návrh, ale to jim tam nikdo žádný neposlal nebo co? Chtěl jsem to udělat sám, ale na tyhle karty už mi došly nervy, k tomu ještě novinka-sesbírej si puzzle Jágra, víc už vědět nepotřebuju. Dokuď nebude extraliga min. na 2 seriích (různých výrobců) půjde to do kytek stejně jako teď. :|
mchockeybreaks

Uživatelský avatar
xmkrejci
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1376
Registrován: pát 09. zář 2011 18:25:23

Re: OFS 12/13

Příspěvek od xmkrejci »

mchockey píše:... k tomu ještě novinka-sesbírej si puzzle Jágra, víc už vědět nepotřebuju.
ale kdyz v Between the Pipes se objevili golmani taky rozdeleni na 9 casti, tak se nikdo neozval...
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Lukyn55 »

xmkrejci píše:
mchockey píše:... k tomu ještě novinka-sesbírej si puzzle Jágra, víc už vědět nepotřebuju.
ale kdyz v Between the Pipes se objevili golmani taky rozdeleni na 9 casti, tak se nikdo neozval...
v případě ITG to byl bezva nápad přece ;)

jako Ofs mě letos příliš nenadchly, jen řadovky se mi líbí, ale kritizovat je naprosto ve všem mi přijde přehnané ..

jak se tady třeba psalo, že balíčky josu baleny tak, že je tam pět týmů po dvou hráčích, tak já rozbalil balíčků několik a měl jsem vždycky minimálně 8 různých týmů

nebo že se obsah balíčků opakuje.. pokud je to v boxu, tak je to samozřejmě naprd, když jsou tam duplikáty, ale to že se obsah balíčků opakuje se mi normálně stávalo třeba u Victorek a lišel se třeba jen inzert v balíčku, ale base byly naprosto stejné .. a myslím si, že jsem nebyl jedinej, kdo to "štěstí" měl
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8444
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Hans »

No u ITG ale tyhle kartonky většinou slouží jako redemption. Když jich pošleš 200 do ITG, tak dostaneš speciální redemption kartu. Nepíšu to proto, že by puzzle v ofs byl špatnej nápad, ale jenom pro upřesnění. ;)

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Michal »

Na druhou stranu musíš uznat, že provedení a výsledek stejné jako u ITG, ale ohlasy alfa a omega a to mě vážně štve. Zdá se mi, že to je takový místní sport - najdi co nejvíc chyb na OFS nehledě na cokoliv :)
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: OFS 12/13

Příspěvek od pavelbart »

I u novým Diamantů je puzzle... sice jersey, ale je.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Michal píše:Na druhou stranu musíš uznat, že provedení a výsledek stejné jako u ITG, ale ohlasy alfa a omega a to mě vážně štve. Zdá se mi, že to je takový místní sport - najdi co nejvíc chyb na OFS nehledě na cokoliv :)
Máte pravdu pane doktore,člověk by měl na všem hledat to pozitivní a ne jen hledat negativa.
já osobně si myslím že firma OFS bude mít ještě sběratelům co nabídnout

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8444
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Hans »

Tak upřímně se přiznám, že vůbec netuším, jestli tu byly nějaké ohlasy na kartonky z Between The Pipes. :D A co se týče kartonků OFS, tak to je prostě jakési zpestření a nějak by mě neurazilo, jestli bych v boxu našel nějaké puzzle Jágra, když by to nebylo bráno jako nějaký hit v boxu.

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Lukyn55 »

to je pravda mohli to třeba udělat tak, aby byla reálná šance tu fotku složit z jednoho boxu
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Lukyn55 píše:to je pravda mohli to třeba udělat tak, aby byla reálná šance tu fotku složit z jednoho boxu
upřímně,to by nebylo ono,řekl bych tak ze tří boxů je adekvátní.
z jednoho boxu to by nebylo o sběratelství

Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Lukyn55 »

taky fakt no ;)
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Tony Lapacka »

Problém vydávání karet u nás je, že je obvykle vytištěno daleko víc kartiček, než kolik je u nás sběratelů. Pak není divu, že se složitě hledá jak ty série něčím ozvláštnit. Ten puzzle insert by mi nevadil, proč ne, je to určitě zajímavost a dobrý nápad jako série do sbírání. Ale ať zlepší aspoň to základní, kvalitu použitých fotek.
Hobby od roku 1994.

Tukans
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 404
Registrován: ned 09. říj 2011 15:23:26

Re: OFS 12/13

Příspěvek od Tukans »

Tak já myslím po koupi 6 balíčků, že karty docela vypadají hezky jak řadovky a i jiné inserty . A puzzle si myslím, že je fajn spestření. A na to jak je tady psáno, že na to měli tak málo času tak myslím,že to zvládli docela dobře. Až na nějaké inserty Obránci a td ten font je takovej dětskej. A jersey náhled je taky nic moc akorát by se tam k tomu hodil ještě podpis a byla by to zase jiná karta, tam to volné pole ledu k tomu vybízí, ale třeba příště stačil by limit do 20 kusů u Jersey auto a bylo by to zase o rochu zajímavější. A s počtem karet, taky si myslím, že je vyrobeno příliš mnoho karet cca 1mlion jak jsem četl a to je moc na komunitu sběratelů v česku, že tyto karty nejsou pak žádná zvláštnost a tím ztrácejí cenu ani pak 1kč za kartu. A třeba kdyby se po půl roce vydala další série v lepším kabátě nebo jiném kabátě s jinýmy Hity zase třeba Auto patche a tak.

Uživatelský avatar
MaskCollector95
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 651
Registrován: úte 19. črc 2011 15:10:16
Bydliště: Denmark (Dánsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: OFS 12/13

Příspěvek od MaskCollector95 »

I don't really like the design of those cards this year, except for the Masks. Too bad they are not real Masks but more like Masked Men.

-Ethan
Sbírám Masky
Pinnacle, In The Game, evropský masky

Uživatelský avatar
mchockey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned 11. bře 2012 14:12:19

Re: OFS 12/13

Příspěvek od mchockey »

Najednou všichni komentují moje puzzle! *lgh* Neřekl jsem, že to v boxu nechci, ale mít v boxu třeba ruku Jágra je podle mě o ničem. A jedinou věcí proč si je koupit pro mě zůstává ta extraligová ,,jedinečnost'', že hold zatím není na výběr.
Jinak jak psal Pavel, Diamondy, sice udělaly taky skládačku, ale tam máš celýho hráče a sbíráš NHL logo, takže to je podle mě o něčem jiném. Ještě dodám, že autopatche v extralize asi nebudou, za ofska ani nemůžou, podívej se na většinu dresů, patch z reklamy si nikdo nekoupí.
mchockeybreaks

Odpovědět

Zpět na „Prosinec/December 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host