2x RETRO NATIONAL PATCHES

Boxy otevřené sběrateli v měsíci červenci 2011.
Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Veteran fans hcs »

pavelbart píše:
Veteran fans hcs píše:Zdravím Dzejdy není náhodou ten Hašek x/29 patch co Pavel vytáhl,ten poslední co chybí?
co trochu zdravého nátlaku?
Už je Dzejdyho ;)
A ještě mám doma jeden box, doufám, že tam bude ten chybějící Hašek :thumbup:
Určitě jo to vyjde,ten Dzejdy se má,zkuste se prosím mrknout na ty Fostery díky Hrbek

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od ma-me »

pavelbart píše:
Veteran fans hcs píše:Zdravím Dzejdy není náhodou ten Hašek x/29 patch co Pavel vytáhl,ten poslední co chybí?
co trochu zdravého nátlaku?
Už je Dzejdyho ;)
A ještě mám doma jeden box, doufám, že tam bude ten chybějící Hašek :thumbup:
Pavle nerozbaluj ho, udělej aukci *rfl*
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Uživatelský avatar
hcpatrikto
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 64
Registrován: pon 30. kvě 2011 14:23:20

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od hcpatrikto »

Ten hašek nemá chybu teda celá seria nemá chybu..
Obrázek

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

Budou někdy tyhle karty v beckettu? Jak se vůbec určuje jejich hodnota? Díky.

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Dampa17 »

Myslím si, že na to, aby se tyhle karty dostaly do Beckettu, je šance hodně malá ... jednak proto, že se jedná o nelicencovaný produkt a druhak zrovna moc se jich asi za velkou louži nedostane, takže pro amíky nezajímavá záležitost, i co se hráčskýho obsazení týče - možná Hašan a Jágr, ale jinak je to podle mě nezajímá ;) No a cenu podle mě určuje ta naše "malá česko/moravsko/slezsko/slovenská tržnice", páč trhem se to ve srovnání se zámořím moc nazvat nedá ... prostě zhruba podle toho, co jsou lidi ochotní za ty karty dát na aukru nebo třeba v nejmenovaném éšopu

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

Díky za vysvětlení. Tak nějak jsem to předpokládal. Pak ale také není žádný zázrak, když tam Pavel objeví nějakýho "hustýho" Haška, ne? Ve srovnání licencovanýma sériema to přece prd znamená, když je tam jen pár jmen, co? Ani nevím, jak by se na takový karty díval nějakej zámořskej sběratel Haška (pokud teda někdo takovej existuje). To ho spíš musí trošku rozhořčit, když si najednou někde v ČR vyjde nějaká série s kartama jeho oblíbeného hráče,ne? Přece takovouhle sérii nelze srovnávat s těmi oficiálně vydanými boxy. Opravdu nevím... Opravte mne, pokud se mýlím. Rád se nechám poučit. Chci také upozornit, že se tímto rozhodně nechci dotknout ani snahy pana Hrbka, ani Pavlovy sbírky!!! *drink*

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Dampa17 »

No, já si myslím, že vzhledem k tomu, jaký ty karty u nás měly úspěch, tak za pár let budou ceněný a je jedno, jestli jsou licencovaný nebo ne a je jedno, jestli je Beckett bude uvádět nebo ne. To je podobný jako u ITG a jenom záleží na tom, kolik jsou sběratelé ochotní za tyhle karty dát. A rozhodně si myslím, že vždycky to bude víc, než za sice licencovaný, ale u nás vrcholně neoblíbený OFS. O tomhle prostě rozhodne trh u nás a je jedno, co si o tom myslí za mořem a úplně jedno, že ty karty nemají licenci. Protože zatím to bylo to nej, co u nás vyšlo.
Všechno jsou to sice jenom moje názory, ale myslím, že se s mnoha lidmi se na tom shodnu ;)

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

Něco na tom bude! Díky ;-)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od pavelbart »

Osobně jsem přesvědčenej, že to co píše Dampa jednou bude. Ty karty asi sice nemají pro zahraničí (speciálně pro hodně komerčně zaměřený Amíky) žádnou cenu, ale tady v ČR po nich bude boj!! A ceny budou vysoký, to už se ukázalo teď.
A pro mě osobně - ano, ze začátku jsem si taky říkal, že to je takový fajn hobby vydávání, ale realita je jiná. Přišel jsem tomu na chuť, protože ty karty jsou exkluzivní, originální, nápaditý a kvalitní a popravdě je mi celkem jedno, jestli jsou nebo budou v Beckettu. Ale nepopírám, že jsem si taky říkal zpočátku, jestli sbírat karty, co vlastně nikde nebudou - a to byla veliká chyba. Mohl jsem začít od začátku kompletovat třeba Lionheart, nebo podpisy.....teď už to nemá cenu. Musel bych jen hodně hodně přeplácet.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od ma-me »

To co píše Dampa s Pavlem se shoduje i s mým názorem a pohledem na věc. Měl jsem to štěstí a začal hned s vydáním produktu a můžu říct, že sbírku RNE řadím na tu nejvyšší pozici mezi kartami které vlastním... Kde je psáno, že aby byla nějaká série dobrá musí být zapsána v becketu? Kde je psáno, že to co budeme sbírat my tady se musí shodovat s názorem nějakého Američana či Kanaďana?
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

ma-me píše: Kde je psáno, že aby byla nějaká série dobrá musí být zapsána v becketu? Kde je psáno, že to co budeme sbírat my tady se musí shodovat s názorem nějakého Američana či Kanaďana?
No, nikde napsaný to není v tom s Tebou naprosto souhlasím. Přijde mi to ale takový hrozně zjednodušený potom. To je pak (podle mě!) hrozně jednoduchý, mít kartu, kterou si sám navrhnu a udělám - ano jde o unikát, ale to by tady pak těch unikátů bylo. Zkusím se zrovna Tebe zeptat malinko jinak. Všiml jsem si, že rád navrhuje vlastní karty... No a upřímě, co by pro Tebe bylo lepší, kdyby Ti Tvé karty oficiálně vydali v ITG, nebo kdyby Ti je vydal pan Hrbek? Děkuji za odpověď ;-)

ma-me
Veterán
Veterán
Příspěvky: 914
Registrován: ned 29. kvě 2011 19:27:06
Bydliště: Písek

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od ma-me »

PROCHEY píše:
ma-me píše: Kde je psáno, že aby byla nějaká série dobrá musí být zapsána v becketu? Kde je psáno, že to co budeme sbírat my tady se musí shodovat s názorem nějakého Američana či Kanaďana?
No, nikde napsaný to není v tom s Tebou naprosto souhlasím. Přijde mi to ale takový hrozně zjednodušený potom. To je pak (podle mě!) hrozně jednoduchý, mít kartu, kterou si sám navrhnu a udělám - ano jde o unikát, ale to by tady pak těch unikátů bylo. Zkusím se zrovna Tebe zeptat malinko jinak. Všiml jsem si, že rád navrhuje vlastní karty... No a upřímě, co by pro Tebe bylo lepší, kdyby Ti Tvé karty oficiálně vydali v ITG, nebo kdyby Ti je vydal pan Hrbek? Děkuji za odpověď ;-)
Já to vezmu z jiného konce, nevidím rozdíl mezi počínaním p.Hrbka a ITG, ani ITG totiž nemá licenci na NHL. Ano, ty karty jsou v becketu, protože ITG má svou historii, je to zámořská firma a vydává karty atraktivní pro zámořské sběratele, ale stejně tak "neoficiální" (hráči NHL)...

Legendy CS, RTE a RNE nejsou karty, které si jen tak někdo navrhl a ze srandy vydal, jsou to plnohodnotné série, které překonávají veškeré licencované produkty u nás. Každý nějak začíná a jsem zvědavý, jaká bude situace třeba za 5 let...
Toto není případ, kdy si někdo doma udělá kartu, napíše na ní limit /5 (jako třeba moje pokusy)... Musíš rozlišovat mezi doma vytvořenými unikáty, kterých si každý může vytvořit kolik chce a mezi plnohodnotnou sérií oficiálně prodávanou, navíc s velkým úspěchem.

Abych odpověděl na otázku: Nevím, je to těžké říct. Ono se může zdát, že odpověď bude jednoduchá a každý (já) řekne ITG, ale není tomu tak...
https://www.blogsport.cz - Blog o hokejových kartách, sportu a sběratelství

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Ono je to celé trochu jinak,když jsem s výrobou karet Legend začínal byl můj prvotní záměr jasný.potkával jsem staré pány na zimních stadionech a pokud lidé neměli dobovou fotku,nechávali si tyto borce,medailisty z MS a OH podepisovat na kus papíru,z toho se mi dělalo zle!
co se týká kvality karet a nápadů při vytváření nových serií, to musí sběratelé ohodnotit sami,soudruhy z Beckettu jsem oslovil před 2 roky a naposledy před 4 měsíci nikdo se bohužel neozval!!
teď na téma licence,vyrábím pouze karty legend československého hokeje a používám poctivě zakoupené fotografie(a že nejsou zrovna levné) a věřte nebo ne z drobného zisku podporuji Nadační Fond Ivana Hlinky který se zabývá pomocí hokejistům nejen starým v těžké životní situaci a sociální nouzi a Nadaci Caps 69 Milana Nového která má podobné cíle a stará se i o veteránskou reprezentaci Česka
no a poslední informace, na tyto moje aktivity byla před 18 měsíci založena firma Legendy CS která ze své činnosti řádně platí daně.
Pokud toto není pro některé lidi dost přímé a oficiální nemohu s tím opravdu nic dělat.
ještě jednu věc pokud pane Prochey chcete vyrábět karty nic Vám v tom nebrání,na Slovensku s tím začíná Bondra12 a musím řici že se mu to mimořádně daří,je jenom na Vás jestli Vaše nápady budou originální a zajímavé pro další sběratele.
ale pozor na to kde končí koníček a kde začíná tvrdá práce na plný úvazek a v neposlední řadě Vás to musí bavit!!
mějte se hezky zdraví Ferdinand Hrbek *thks*

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Jo a ještě jedna drobnost proč by jsme si v Čechách nemohli vydávat vlastní Beckett ,který by redigovali lidé ,kteří se sběratelství věnují u nás nejdéle a nejintenzivněji,opravte mě ale nezačal náhodou takhle nějak ten slavný oficiální americký katalog?

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

Ne, ne... Určitě se do výroby vlastních karet pouštět nehodlám, sic mám k samotné tiskařině velice blízko ;-) Každopádně děkuji za vysvětlení. Mimochodem, musím se malinko ohradit, já tady vůbec nezačal o tom, zda jsou Vaše karty oficiální, či licencované. Jen mě zajímalo, jestli se objeví v beckettu. Nevím, jak to chodí. Za směr, jakým se tato diskuze začala ubírat, já nemůžu. Takže opravdu nic proti Vám, pane Hrbku, ani proti Vašemu počínání. Jak jsem již jednou zmínil. Mimochodem, netušíte, proč se z beckettu neuráčili ozvat? Ném že by na tom, zda Vaše karty budou či nebudou v beckettu, záležello. Je to čistě jen má zvědavost, když už tam můžou být výstřižky z krabic na instantní instntní jídlo, díky. ;-) P.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od pavelbart »

Já jen dodám, že pana Hrbka jsem dříve, než jsem otevřel shop, skoro neznal. Možná jsme se jednou bavili na burze, ale to bylo vše. Pro mě jako pro Litvínováka byl samozřejmě jako vedoucí pražského fanclubu dost nepopulární :D . Když jsem poznal s jakou dávkou "srdíčka" jestli to tak mohu říct, ty karty vyrábí a jak prostě chce dělat něco jinak, tak jsem mu začal hrozně fandit a snažit jej podporovat.
Není to tak masové jako OFS (nic proti nim nemám), ale třeba ty mě nikdy neoslovili. Práce pana Hrbka ano.
A tuším, že nejsem sám. To o té práci a hobby jste pane hrbku trefil dobře - mohu se pod to podepsat :D .
Ale tyto projekty (náš i pana Hrbka) jsou hlavně o fandovství k hokeji, bez toho to nelze. Samozřejmě si tím musí vydělat, ale myslím, že to z finančních důvodů nemá zapotřebí. Pro mě to je oficilání jako třeba OFS. Nevidím rozdíl...a ten Beckett - mám dost karet Haška od světových výrobců, které v Beckettu nemůžu najít. Tak proč bych neměl ve sbírce ještě nějaký RNE? Jaký v tom je ve finále rozdíl? A jestli je Beckett trochu dobrá společnost, která monitoruje alespoň ebay, tak tam jednou ty karty budou...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
PROCHEY
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2380
Registrován: pon 11. črc 2011 12:16:26
Bydliště: DC/LBC

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od PROCHEY »

Jasně, jasně. Já panu Hrbkovi taky fandím, to si nemysli navíc, když je to Sparťan! :-) Už té debaby raději necháme. Já beckett beru, jako takový svůj kompas (teda do dneška jsem bral) - prostě seznam karet, které vyšly a které mám a nemám. Tím se snažím řídit. Dříve jsem měl seznam z hockeydb, ale ten je úplně na prd. Ale čím se mám řídit? Jinak dobře si pamatuji, jak jsme tiskli tu sérii karet (bylo to nějak po Naganu, když Hašan zakládal svou obchodní značku Dominator) a tam bylo několik karet Haška a myslím, že ty v beckettu taky nejsou - byly to vlastně hrozný hov.na - Hašan v nové zbroji, Hašan na golfu, Hašan před svým obchodem... Ještě to bylo na takový měkkým papíru. Ve srovnání s tím, co dělá p. Hrbek, to bylo něco strašnýho (věřím, Pavle, že máš celou tuhle supersérii). A už se o tom nechci bavit. Páč bruslím asi po velmi tenkém ledě. Ono takhle si o tom tady dopisovat, to se snadno něco špatně vyloží. Někdy se o tom pobavíme na burze. Jen všem přeju, aby se ty karty jednou dostaly do nějakýho "oficiálního" seznamu, páč asi zaslouží více uznání... Už jen za to úsilí a čas ;-)

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Dampa17 »

To s tou licencí jsem asi nakousl já, ale ne pro to, že bych chtěl řešit tuto otázku - chraň bůh. Jak jsem už dnes shodou okolností zmínil jinde, pamatuju si, co se na tohle téma psalo a že to vůbec není snadný tu licenci získat, ne-li nemožný. Uvedl jsem to jako jeden z důvodů, proč si myslím, že americkej strejda Bectett sérii RNE asi nebude řešit. Samozřejmě jsem nevěděl, že pan Hrbek se je sám pokusil kontaktovat ... ale stejně si myslím, že to, proč by měly být v Beckettu není ani tak určení samotné ceny, protože Beckett obecně u všech karet nějakým, pro spoustu z nás asi záhadným způsobem, zohledňuje americký a kanadský trh, ale spíš pro kompletnost checklistu karet jednotlivých hráčů. Jen mě tak napadá, jestli Beckett třeba zvládá týmový karty, nižší soutěže apod.
A co se "českýho Becketu" týče, tak je to určitě zajímavá myšlenka, ale nějak si neumím představit způsob určení ceny karet. Nechci to tady dál rozebírat, to by bylo na samostatný téma, prostě si to neumím představit ...

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od pavelbart »

Tu sérii nemám, ale znám ji - to je přesně to, co jsem nikdy nesbíral, ikdyby to bylo v Beckettu na úvodní straně :D .
Já osobně tvým pochybám rozumím, také jsem dlouho zvažoval, zda se do RNE Hašků pustit, či ne. A přiznávám, taky částečně kvůli Beckettu (beru ho stejně jako ty, nic lepšího není a nikdy nebude). Ale zvítězilo u mě to, co jsem popsal výše. Nemyslím si, že bys tady brázdil po tenkém ledě. Jsme diskuzní forum, tak diskutujeme. Já v ničem problém nevidím a pokud se debatuje a úrovni (což tady na foru zatím vidím snad všude), tak mě jiný názor člověka vůbec neodradí a ani si o něm nemyslím nic špatného! A taky si nemyslím, že by se někdo měl stydět za svůj názor. To kdybych ti já napsal všechny mé, to bys asi koukal *lgh*
PS: A je je další Sparťan :D .
Ne to si dělám srandu, já osobně jsem od mala neměl proti Spartě nic, dokonce jsem ji i trochu fandil (vždy tam byli super hokejisti, za mého dětství třeba lajna Volek, Hrdina, Doležal...)! Ale to v Litvínově a tipuju že ani v Plzni, Budějkách, Ostravě, Brnu a dalších 100 městech prostě říct nahlas nemůžete, speciálně ne na samotném hokeji :D
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2x RETRO NATIONAL PATCHES

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Když jsem v roce 1994 začal sbírat h.karty,mimochodem první byly Ultra Fleer 93/94,tak jsem po účasti na prvních burzách měl pocit že bez Beckettu nemůžu vůbec existovat a že je bezpodmínečně nutné najít na aktuální straně kolik že to ta řadovka nebo drobný insertík toho nebo jiného hráče vlastně podle Beckettu "má"
vydrželo mě to ještě asi tak 2 roky a potom zcela bezostižně jsem začal určovat cenu karet, které jsem prodával nebo měnil, sám.Beckett jsem občas kupoval jen proto že tam byli pěkné fotky a zajímavé články o sběratelství.
pozice Beckettu jako poradce pro sběratele úplně skončila s nástupem jersey,patch karet apod.
Jediná jeho funkce je nyní v jeho ročním vydání kde jsou nebo by měli být všechny karty které kdy byly vydány.
Určitě by byla velká pocta kdyby se tam někdy karty Legendy CS objevily to nepopírám,proč se dosud neozvali nevím protože jsme jim posílali naše karty včetně boxu RNE k ocenění.
ještě na závěr,kdo máte možnost nahlédnout do aktuálního čísla B. jaké ročníky českých karet jsou v něm zaznamenány?
mám totiž pocit že tzv.dostat se do B.bude spíš stát nějaké peníze,co myslíte?

Odpovědět

Zpět na „Červenec/July 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host